Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość chce umiec rosyjskiiiiii

Czy warto uczyć się teraz rosyjskiego?

Polecane posty

Gość chce umiec rosyjskiiiiii

Czy na rynku pracy jest zapotrzebowanie na znajomość tego języka? I jak się samemu uczyć kiedy nie ma się pieniędzy na kursy/szkolenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja się uczę a zapotrzebowanie rynku mam gdzieś. To piękny język i zawsze mi się podobał. Ja uczę się sama. Najpierw przyswoiłam alfabet. Jeśli chcesz sama się uczyć to polecam podręcznik Nowyje Wstrieczi, a chomika można pobrać książkę, ćwiczenia i nagrania płyty. To dość stara książka ale bardzo dobra również do samej nauki. Poznaj też jakichś Ukraińców, oni wszyscy praktycznie znają rosyjski a ich teraz jest dużo w Polsce. Korzystaj też z takiej sieci społecznościowej Frim (apka na androida) albo przenieś się z fb na vkontakte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ucz się. Będziesz miała fuchę tłumacza, przy sztabie rosyjskich wojsk okupacyjnych w Polsce :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chce umiec rosyjskiii
do gościa z godz.16.55 a może znasz jakieś strony z filmami ros?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na YouTube jest kanał z filmami rosyjskimi. Ale nie pamiętam nazwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Warto znac kazdy jezyk, bo nigdy nie wiadomo co ci sie w zyciu przyda. Ja uczylam sie zawsze niemieckiego i angielskiego. A kiedys trafila mi sie wlasnie super praca, gdzie wymagany byl...rosyjski. I bardzo zalowalam, ze przez glupote nigdy nie uczylam sie tego jezyka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chce umiec rosyjskiii
tylko czy samemu można się nauczyć języka na takim poziomie aby umieć się porozumieć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oglądając filmy na YT, łatwo osłuchasz się z wymową. Rosyjski jest do polskiego zbliżony w wielu pojęciach, więc zrozumienie sensu filmu, nie powinno sprawić większych problemów :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chce umiec rosyjskiii
Ale żeby dostać pracę,gdzie ten język się wykorzystuje to pewnie min stopień komunikatywny.O biegłej znajomości nie marze nawet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z tymi filmami to nie do końca tak bo wiele słów brzmiących tak samo ma zupełnie inne znaczenie. Ale polski i rosyjski są podobne, podobna jest struktura zdań. Możesz się sama nauczyć języka w stopniu nawet lepszym niż komunikatywny, wszystko zależy od zdolności ale przede wszystkim od włożonej w to pracy i systematyczności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pogadaj z babcią czy dziadkiem, za ich czasów ten jezyk byl obowiazkowy na kazdym etapie nauki, wiec na pewno ci pomoga :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Penie , ze warto ale również poinniśmy skupić się na szkoleniach. Ciekawe szkolenia mają w www.effect.edu.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moim zdaniem warto uczyć się rosyjskiego. Języki sąsiadów warto znac, bo z sąsiadami łącza nas relacje handlowe itp. Moja firma też współpracuje z Rosjanami i język ten bardzo mi się przydaje w pracy. Ja osobiście chodziłam na specjalny kurs biznesowy do tej szkoły językowej w Warszawie www.jezykrosyjski.com.pl/. te kursy dla firm skupiają się na takich zagadnieniach jak prawo i ekonomia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×