Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Czy według was myślistwo czy łowienie ryb to sport?

Polecane posty

Gość gość

Co myślicie o myśliwych, którzy łażą dla zabawy (czyli nie po to aby odstrzelać zwierzynę celem kontroli populacji czy eliminować grupy zwierząt wyrządzających szkody w rolnictwie) i strzelają we wszystko co się rusza? Co myślicie o wędkarzach, kolesiach którzy siedzą z patykiem na sznurku i czekaja aż coś się złapie, CZY WEDŁUG WAS TO SPORTOWCY? Bo wędkarstwo to jest sport niby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Według mnie to hobby a nie sport. Ale jak ktoś chce się poczuć lepiej mówiąc że uprawia sport bo moczy kij w stawie to jego sprawa:o Zresztą obecnie nawet granie w gry komputerowe nazywa się sportem i organizuje zawody:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wg mnie to goowno nie sport. Prawdziwy samiec będzie grał w szachy, golfa, biegał, pływał albo naparzał się na macie z drugim, a strzelanie do biednych, bezbronnych zwierząt to tyle samo co robił hitler :) łowienia ryb też nie popieram

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
szachy też niby sport ludziom po prostu odwala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chcesz g****oburze wywołać? mam i myśliwych i wedkarzy w rodzinie. Oni w większości po prostu odpoczywają siedząc te X godzin w polu/nad jeziorem to raz. Dwa, w większości robią swoja przetwory, mają ogródki, jeżdzą na wieś po jajka itp więc tutaj spore znaczenie ma to, że dziczyzna jest zwyczajnie zdrowsza. Nie ma ani jakiejś hiper ideologii w żadną stronę. Po prostu jest to dobry środek do jedzenia zdrowych rzeczy, dbania o przyrodę (tak, człowiek i tak już zakłócił homeostaze więc niestety pewne rzeczy są konieczne) a przy okazji odpoczynku. Bo jeszcze nie widziałam by z każdego polowania było coś przywożone, choćby uszy lisa (trzeba odstrzeliwac czasem ze względu na wściekliznę) x Ja akurat sama się nad tym zastanawiam bo nie lubię hipokryzji - a hipokryzją jest oburzanie na osoby polujące/łowiące zgodnie z prawem i równocześnie wypychanie swojej lodówki mięsem z chowu klatkowego itp. Mi to się podoba w takim zdobywaniu pożywienia, że to zwierzę jednak większość życia się nei męczy, śmierć raczej większość osób chce czynic szybką i sprawną - ranienie zwierzęcia nie jest zabawą dla normalnych osób. Bardziej mnie brzydzi chów klatkowy, pchanie modyfikowanej paszy w zwierzęta itd taka fabryka jest wg mnie straszniejsza niż polowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wędkarz mazury
nie wiem jak myślistwo, ale lowienie ryb to 100% sport, sam jestem wędkarzem, biorę udział w zawodach, jestem w klubie wędkarskim. Wędkarstwo to piękny sport gdzie wszystko odbywa sie w ramach fair play, nie ma chamstwa jak gdzie indziej, szanuje sie wszstkich i ogolnie jest super a zrobienie sobie fotki z jakas wielka ryba i wstawienie na instagram albo fb zeby inni nas podzieliwiali - bezcenne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
O, własnie takie wypowiedzi miałam na myśli :P Paradoksalnie najgorszy kłusownik o jakim słyszałam to zwykły lesniczy był, bez licencji myśliwskiej. Kłusuje/ował w jednym z parków narodowych. x Wszystko zależy od człowieka. Tak samo jedni mają psy i traktują je najlepiej jak potrafią, inni dają resztki z obiadu. Inni mają gryzonie i dbają o naturalne wyposażenie, dużą przestrzeń a inni ściskaja 5 chomików w mini klatce. A co do poranionych zwierząt - to czesto wina starych myśliwych do których nie dociera, że wzrok już nie ten, którzy są zbyt pewni siebie i nie potrafią odpuścić gdy nie ma pozycji itp. a niestety nie da się pozwoleń odebrac ot tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
coheed dziś durna jesteś i tyle ........ x x Odpowiedz mi na proste pytanie: co masz w lodówce, skąd pochodzi mleko które pijesz, skąd pochodza jajka które jesz, mięsko które wcinasz itp. Jak odpowiesz to pogadamy czy jestem durna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Myślicie, że jakby ktoś włożył żywego chomika czy świnkę morską do mikrofali i go tam upiekł, to mógłby mieć problemy z prawem, gdyby się to wydało? Bo homary czy żaby można wrzucać do wrzątku, więc przyrządzenie przysmaku z Peru, jakim jest świnka morska, tylko że w sposób alternatywny ( żywą upiec w mikrofali żeby zostały wszystkie składniki odżywcze w mięsie) nie powinno być problemem, jak myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A co do sportu - wg mnie ani polowania ani wędkarstwo to żaden sport. Chwalenie się fotkami ze zdobycza jest raczej żenujące. Przecież to przypadek decyduje o zdobyczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak wędkuje z łodzi wiosłowej i daleko naparza wiosełkami to może i sport :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Buehehe polaczki zacofane, jak byłem w Chinach to jadłem i mięso z psa i z kota, tam się je przed ubojem porządnie bije, żeby podnieść ciśnienie krwi przed zabiciem, co sprawia, że mięso jest smaczniejsze, bardziej soczyste i nikt z tego żadnego halo nie robi. Ba, byłem w restauracji gdzie można było sobie wybrać kota do zjedzenia i po 40 minutach nam podano najpierw zupę a później pieczeń i powiem szczerze, że kocie mięso najbardziej mi smakuje ze wszystkich mięs, później jest na równi indyk i mięso z psa, na 3 miejscu ryby, na 4 wieprzowina, na 5 wołowina, na 6 drób. Oczywiście jakby w Polaczkowie psa chciał zjeść to by zlinczowali :D Chiny to super kraj, polecam tam pojechać na wakacje i spróbować wszystkich tamtejszych specjałów, nawet tych z pozoru niesmacznych (jak skorpiony czy nadgnite jajka - pycha) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Coheed - Jesteś waganem czy nie jesteś? to jest bardzo proste pytanie i w tej dyskusji ma znaczenie. bo jeśli jesz mięso to jesteś po prostu zakłamanym hipokrytą, wolisz by ktoś za Ciebie je zabił. Wolisz jeść 6miesięczne zwierze któr całe życie przebywało w klatce. Ładne mi miłosierdzie i dobre serce. Czego oczy nie widzą tego sercu nei żal, co? x " Bo homary czy żaby można wrzucać do wrzątku, więc przyrządzenie przysmaku z" Dokładnie. Sa zwierzęta "lepsze" jak piesek,kotek, króliczek czy w tym wypadku zajączek.. I sa gorsze jak świnia, krowa, kurczak, małże, ostrygi, langusty. te gorsze można produkować. Ale nad lepszymi tzreba się roztkliwiać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ryba nie cierpi bo to nie do konca zwierze, generalnie zwierzeta nie cierpia, dobry Bóg stworzyl zwierzeta dla nas, ryba to nie normalne zwierze dlatego mozna je jesc w piątki, pozatym ona nie ma zadnych nerwowo i nie czuje nic, slyszeliscie kiedys zeby ryba piszczala albo wyla albo cos? hihi nie! no wlasnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Akurat Chiny mi niczym nie imponują. Ale fakt jest faktem - w Polsce nie widzi się, że wszystkie zwierzeta mają podobne prawa. A nie: kurka niech całe życie znosi jajka, po 3latach się ją zagazuje i nowa kurke do klatki wsadzi, ale kotek to musi zajadać frykasy z puszeczki i mieć drapaczek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam nadzieję, ze w drugim wcieleniu będziesz kotem w Chinach .......... ale przede wszystkim patrząc na statystykę jesteś katolikiem zapewne xxx Nie ma czegoś takiego jak wcielenia tłumoku. Kot to zwierzę, a zwierzę to mięso. Dzisiaj zwierzęta nie są już człowiekowi potrzebne do pracy, więc ich rola sprowadza się wyłącznie do bycia pożywieniem człowieka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
" coheed dziś Wagan ? nie znam gościa argument dla mnie żaden usmiech.gif " Naprawdę, ciężko się zorientować, że literówka to była? O weganizm chodzi. Ale już po raz 3 żałośnie uciekasz od odpowiedzi więc to sugeruje, że jesteś mordercą zwierząt :) Więc dyskusja jest pozbawiona sensu, zabójco świnek i krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zwierzęta cierpią, bardziej niż ludzie, jedyna pociecha dla mnie to, że ich (ludzi) wstrętne dusze będą uwięzione w ciałach tych biednych zwierząt, a piękne dusze zwierząt zamienią się w kamienie, kwiaty, wodę ... myślistwo byłoby sportem, gdyby kilku myśliwych ganiało i strzelało do siebie nawzajem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Turkuć
"Łowiectwo jako element ochrony środowiska przyrodniczego, w rozumieniu ustawy oznacza ochronę zwierząt łownych (zwierzyny) i gospodarowanie ich zasobami w zgodzie z zasadami ekologii oraz zasadami racjonalnej gospodarki rolnej, leśnej i rybackiej." Art 1. Ustawa Prawo Łowieckie. Zabawne, nieprawdaż?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jedyna pociecha dla mnie to, że ich (ludzi) wstrętne dusze będą uwięzione w ciałach tych biednych zwierząt, a piękne dusze zwierząt zamienią się w kamienie, kwiaty, wodę ... x Ale to oznacza, że te biedne cierpiące zwierzątka, nie są takie biedne bo były wcześniej chamskimi ludźmi bez empatii :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie rozumiesz podstawowej rzeczy, myślistwo to zabawa, myśliwi mordują bo lubią. Rzeźnicy , pracownicy ferm itp. mają taką pracę, zarabiają tak a nie inaczej na życie ale nie robią sobie sweetfoci przy wypatroszonej świni!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zwierzęta cierpią, bardziej niż ludzie, jedyna pociecha dla mnie to, że ich (ludzi) wstrętne dusze będą uwięzione w ciałach tych biednych zwierząt, a piękne dusze zwierząt zamienią się w kamienie, kwiaty, wodę ... xxx xxx No tak, zamienią się w kamień i będą leżeć ułożone jako kostka brukowa, kwiaty, żeby skończyć w doniczce albo żołądku jakiegoś roślinożercy, by później zostać wysranym w formie bobków na trawę, wodę? i co? ktoś taką duszę wypije i cię wyszcza do kibla. Ale perspektywy :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale to oznacza, że te biedne cierpiące zwierzątka, nie są takie biedne bo były wcześniej chamskimi ludźmi bez empatii jezyk.gif - biedne ich ciała, ale nie wiemy co się kryje w środku czy dobra dusza, czy zła. Ja bym zwierzęcia nigdy nie skrzywdziła i tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dla mnie strzelanie do ciapatych jest sportem a nawet powinnością !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
coheed dziś nie, to drugi gość Cię nazwał tłumokiem, sadysto. Smacznego masełka na kanapce. Na pewno pochodzi od szcześliwej krówki. Podobnie jak Twoje kakao w Twojej czekoladzie absolutnie nie pochodzi z niewolniczej pracy dzieci ;) Ups, a jednak pochodzi. Ale o tym już nie chcesz wiedzieć, co nie sadysto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nikt nie musi na fermie pracować i nikt nie musi tego kupować. Bez problemu wege/tarianie jakoś żyją. Osoby z ferm i rzexnicy po prostu by się przekwalifikowali i pracowali na farmach soczewicy. Ale jak widać WY lubicie pożerać mięso cierpiących zwierząt, a rzeźnicy i inni lubią je trzymać w paskudnych warunkach i zabijać. Taki los

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sadyści nie mają prawa nikogo moralizować. Wasz sadyzm i okrucieństwo to nie jest temat poboczny. A Wy jesteście sadystami, jecie zwłoki i wydzieliny zwierzat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
islamska szarańcza musi zginąć !!! nawet nie zdążą spierdolić z powrotem przez morze bo zrobimy im drugą Bośnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
lewackie psy czeka to samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×