Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość gość

Czy wiek 28 lat to nie za pozno na wyjazd za granice?

Polecane posty

Gość gość

Do pracy jakiejkolwiek? Skończyłam studia i po znajomościach dostałam pracę biurową, ale zarobki tutaj są jakie są, ciężko jest, więc się zastanawiam nad wyjazdem. Znam angielski biegle, niemiecki na średnim poziomie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no oczywiscie ze tak ale to tylko jak sie wie jak ssac penisa 333 www.youtube.com/watch?v=Ppy6mJsIwxA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dlaczego twierdzisz że jest za późno ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no nie wiem bo chyba najlepiej było wyjechać zaraz po studiach? nie wiem czy teraz nie bede tam " za stara", wygladam dosc mlodo ,ale wieku sie nie da oszukac w pracy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie za późno, znam wielu ludzi co po 30-stce wyjeżdzało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie za pozno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To chyba żart Za stara ;) To niestety tylko u nas takie dziwne podejście Kilka lat temu w firmie zwolniono pracowników powyżej 50+ ( nie wiem jakiego użyto paragrafu ;() Zwolniono również pana który raczej marnie mówił po angielsku...wyjechał do byłej żony ;) do USA FINAŁ życie rodzinne kwitnie i znalazł pracę chociaż w PL był za stary powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja wyjechalam w wieku 31 lat, sama. Teraz mieszkam w domu z ogrodem! Wiek nie jest wazny, tylko pracowitosc, zaradnosc, otwartosc. Na poczatku poznalam tutaj duzo polek, ktore byly tuz po 30tce, ale dla nich lczylo sie tylko, zeby wziac zaliczke i wypic taniego szampana na parkingu z nowopoznanymi chlopakami :) Dyskoteki, wolnosc! Ja mialam inne priorytety, szlam do kazdej mozliwej pracy, potrafilam pracowac 19dni bez przerwy, po 11h dziennie. Poznane tu kolezanki nie znaly jezyka, nie mialy wyksztalcenia, ani zadnego doswiadczenia zawodowego, ale czesto slyszalam ze do sprzatania w zyciu nie pojda! Ja szlam. Pozniej awansowalam i znowu i znowu, zmiana pracy na lepsza, jedna, druga i tak osiagnelam zamierzony cel. Wazne jest podejscie, ja od poczatku wiedzialam, ze nie przyjechalam tu na urlop. Nie po to zostawilam rodzine i przyjaciol w Polsce, zeby tu imprezowac****alic trawe :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
sorry, moje kolezanki byly tuz po 20tce, nie 30tce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
33 miałam jak wyjechaliśmy z dziećmi nie żałuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie jest jeszcze za późno, ale nie zwlekaj z tym bo im pozniej bedzie ci gorzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jedz z tym nastawieniem, ze nie masz juz czasu na bledy mlodosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie rozumiem dlaczego uważasz że w wieku 28 lat nie możesz wyjechać, każdy wiek jest dobry by coś zmienić w swoim życiu.Jeśli masz okazję to wyjedź i rozwijaj się, moja znajoma wyjechała do Stanów mając 35l i jest zadowolona z podjętej decyzji 4 lata temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja mam prawie 31 i chce wyjechac bo w Polsce nie mam zadnych perspektyw... nawet ludzie po 50tce wyjeżdzają. slyszalam o kobiecie ktora wyjechala wlasnie po 50tce pierwszy raz, zajmowala sie chorymi w uk, wyszla za mąż. wiec chyba nigdy nie jest za pozno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W wieku odpowiednim jestes. Uciekaj z tego syfu. Polska to dno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
po czym poznać że statek idzie na dno ? po tym że szczury i kapitan pierwsi uciekają z tonącego okrętu, tak samo jest z Polską, z Tuskiem i z Wami, na potwierdzenie moich słów o tym że kapitan też pierwszy ucieka a nie zostaje do końca jakby się to mogło co po niektórym wydawać niech będzie przykład niedawnej katastrofy morskiej we Włoszech

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mając takie pojęcie życiowe i takie dylematy lepiej zostań i dojrzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No mam kiepskie pojęcie i mało znajomych tam ( kilku jest, ale nawet nie wiem czy by mi pomogli...), nastawiam się ,że będe musiała liczyć na siebie, ale może warto zaryzykować? Zarabiając tu 2 tys niby mi wystarcza na podstawowe rzeczy, ale pod koniec miesiąca czasem mi się kasa zbyt szybko konczy, poza tym co to za życie zarabiając tylko na podstawowe rzeczy, kilka tanich ciuchów w sieciówek, ewentualnie jakieś rozrywki? nie udaje mi sie niczego zaoszczędzić bo na jedzeniu i wyglądzie nie będę no i wszelkich opłatach, a na więcej poprostu nie wystarcza. współczuje ludziom zarabiających z 1000 zł i mających na utrzymaniu rodzinę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tam sie nie zastanawiam. zbyt duzo trzeba pracowac zeby to oddac w podatkach. w gb kwota wolna od podatku jest praktycznie na poziomie moich rocznych zarobkow w polszy wiec ostatecznie podaktku moznaby nie placic w ogole... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Stara będziesz w wieku 60 lat, w wieku 28 lat możesz wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie, to nie jest za poźno, późno to by było tak około 40-stki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to i tak dobrze zarabiasz, moj ojciec zarabia niecale 2000 po 40 latach pracy i to jest jakas masakra. a ty jestes mloda i zarabiasz tyle co moj tata, ktory jest bardziej doswiadczony niz ty, wiekszy staż pracy, ten kraj jest chory. Ja stad spieprzam, nie chce po 40 latach ciezkiej uczciwej pracy skonczyc jak moj tata, za granica chociaz szanuja pracownika i podnoszą pensje, a ojciec nie mial podwyzki od 7 lat... a podobno Polacy coraz lepiej zarabiają... taa chyba prezesi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ROMEK 22
Mi nie zależy za pracą za granicą , ze względu na samotność , a po drugie nie mam z kim nawet jechać a samemu nie chcę być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja własnie nie jestem samotna, mam chłopaka, ale nie planuje z nim raczej przyszłości, więc jak będzie trzeba to wyjadę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
2000 to dobrze? nic nie mogę zaoszczędzić bo się zwyczajnie nie da... tzn może by się dało rezygnując ze wszelkich ciuchów, rozrywek, kosmetyczki, oszczedzajac na jedzeniu ,a ja az sie tak poswiecic nie potrafie bo co to by bylo za zycie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak młoda już nigdy nie będziesz. Ja jestem starsza i też planują emigrację w najbliższych latach. Wolę to zrobić teraz niż za 10-15 lat. Kalkulacja zysków i strat przedstawia się następująco: jesli nie wyjadę, to za 15 lat będę panią w średnim wieku (w Polsce dla pracodawcy - za starą) z zarobkami pewnie takimi samymi jak dzisiaj, bez szans na zmianę pracy i z ciągłym lękiem, że to mnie zwolnią przy pierwszej okazji. Jeśli wyjadę to na pewno zarobię przez ten czas więcej, podniosę kompetencje (poprzez np. naukę języka i zdobycie uprawnień do pracy za granicą) i będę miała przynajmniej wybór: wrócić do Polski (jeśli będzie po co) lub nie wracać (jeśli nie będzie). Niewiele mogę stracić, bo jeśli okaże się, że nie ma po co wracać, to i nie było po co tu zostawać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdecydowanie nie jest za późno :) Może byłoby gorzej, gdybyś nie znała języka (słyszałem, że z wiekiem coraz trudniej uczyć się nowego języka), ale jak znasz 2 obce języki to nie zastanawiaj się i jedź :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×