Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Anonimka XX

Czy zna sie ktos na rentach, odszkodowaniach po zmarlym rodzicu?

Polecane posty

Gość Anonimka XX

Umarł moj tata.Nie byl aktualnie ubezpieczony.Od trzech lat nie płacił KRUS-u.Mam sama nie da rady utzrymac domu,mnie i siostry.czy jest mozliwosc ubiegania sie o rente po zmarłym tacie? Nasza rodzina została bez grosza przy duszy.Pieniadze ktore mama otrzyma z Zusu za pogrzeb i tak nie starcza na uregulowanie dlugu jaki zaciagnela by zoorganizowac pogrzeb, tzn.miejsce na cmentarzu, Ksiedza, dom pogrzebowy.Bardzo prosze o jakas rade co mozemy w tej syruacji zrobic? ja jestem pelnoletnia, siostra jeszcze nie.Obie sie uczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w Zusie pytaj
ale sądzę że macie prawo do renty po ojcu do 25 roku życia, a mama ile ma lat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja rowniez stracilam ojca...renta przysluguje i Tobie i ojcu do 26 roku zycia ale tylko w przypadku gdy sie uczysz..U mnie zalatwianie renty trwalo az 3 mc, bo tez jakies niejanosci byly. Ale nie wiem jak u Ciebie skoro ojciec nie byl ubezpieczony. Musisz pojsc sie zapytac do Zusu jak to wyglada. Istnieje cosa takiego jak renta specjalna przyznawana przez Zus wlasnie w podobnych przypadkach- powinniscie ja otrzymac. Nie lam sie...gunt to spokoj i upewnienie sie w Zusie co mozna zrobic. Opieka społeczna równiez powinna Wam pomoc w takiej sytuacji! W takich chwilach wstyd na;ezy schowac do kieszeni! PS. Wspolczucia z powodu utraty ojca:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przerpaszam tam wyzej mialo byc ze renta przysluguje i Tobie i siostrze*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anonimka XX
Ja juz bylam w opiece spolecznej, bo nasza rodzina dostawala zasilek.I tam wypelnialam jakies papiery za mame.Podobno ma byc dodatek do zasilku rodzinnego w wysokosci 170zl. na dziecko, czyli w sumie 340zl.Tyle z opieki.najbardziej zalezy mi na tej rencie.mam zarabia 1400zl., do tego bedzie to z opieki 340zl., w sumie 1740zl.A to nie starczyna utrzymanie i splate dlugow.sasiadka mowila, ze mozna zsumowac wszystkie lata, kiedy tat placil Krus, czyli takie z mlodosci tez(a byl ubezpieczony od kiedy skonczyl 16 lat) i na podstawie tego mozna zlozyvc jakis wniosek o przyznanie renty.Ale nie wiem dokladnie ile bedzie renty i jak dlugo bedzie to trwac,Chce jakos pomoc mamie, w wakacje pojde do pracy ale to i tak malo....Za zycia taty, mielismy wiecej moiesiecznie i tez ledwo starczalo, mieszkanie mamy zadluzone na 2 tys. ja juz sama nie wiem co robic, a musze sie tym wszystkim zajac.Przedwczoraj byl pogrzeb taty, mam jest zalamana wiec musze ja sie tym zajac i nawet nie wiem od czego zaczac...na razie zalatwilam ta opieke.Nie wiem czy do zusu papiery wysla z mamay pracy czy sama to musi zrobic, zeby otzrzymac zwrot za pogrzeb.nie wiem jak sie w tym wszystkim ruszyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość po zasiłek pogrzebowy
twoja mama musi sama sie wybrać do zusu z aktem zgonu i chyba musi mieć z soba rachunek za trumnę z zakładu pogrzebowego. Rentę na pewno dostaniecie, najlepiej zadzwoń do jakiegokolwiek zusu i tam się dowiesz od czego macie zacząć, jakie dokumenty przygotować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anonimka XX
rachunki mama wszystkie ma.Dzieki za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość .....oburzona....
I nawet w kaplicy nie czuwa, tylko buszuje po internecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i tak niestety jest w Polsce, że ludzie nigdy nie myślą o tym, że może się coś przytrafić i sie nie ubezpieczają, a potem rodzina budzi się z ręką w nocniku, a kiedy idą z miną błagalną do ZUSu czy KRUSu, to słyszą ubrane w ładniejsze słowa "Sramy na Was" ... Tak mnie to irytuje, że nie dają nam wyboru i musimy się ubezpieczać w ZUSie, a jak nie jesteśmy ubezpieczeni nigdzie indziej, to ch...a dostaniemy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakie to typowo polskie
nie macie nic do powiedzenia, to zamknijcie mordy :P dziewczyna straciła ojca, może byście uszanowały jej uczucia "katoliczki" od siedmiu boleści :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakie to typowo polskie
Anonimka wklejam ci linka do oddziałów ZUSu w całej Polsce, kliknij na twój i zadzwoń zanim tam pojedziecie, bo może okazać się, że jakiegoś dokumentu nie macie przy sobie i trzeba będzie wracać http://zus.pl/default.asp?p=2&id=1866

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co za materializm
czy ktoś, to zamiast siedzieć w kaplicy lata po opiekach społecznych, choc ma dużo pieniędzy, odczuwa żałobę? licz dziewczyno różańce zamiast pieniądze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakie to typowo polskie
idioci :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakie to typowo polskie
Idiotyzm. Najpierw piszesz, że zostałyście bez grosza przy duszy, potem, że macie miesięcznie 1880 ał, gdzie lerzy prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taa jania powiedziała
co wiedziała, mam dzisiaj czarny humor, więc nasunęła mi sie taka myśl, że gdyby jej tata umarł rok temu za rządów bliźniaków, to pływalibyście dzisiaj w luksusach :P przepraszam anominko za ten żart, ale głupota jani jest porażająca :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co za materializm -->\"czy ktoś, to zamiast siedzieć w kaplicy lata po opiekach społecznych, choc ma dużo pieniędzy, odczuwa żałobę? licz dziewczyno różańce zamiast pieniądze!!!!\"---> ja tez biegalam zalatwiac pieniadze zwlaszcza na pogrzeb z tym ze my zostalismy bez jakichkolwiek srodkow do zycia bo moja matka nie pracowala i wierz mi mimo żaloby jesli nie milysmy nic pieniedzy trzeba bylo zebrac sie w sobie i zalatwic..lecz moja mama tez nie byla w stanie i zrobilam to ja sama ze starsza siostra! Do autorki!--> Ty mowisz ze zostaliscie bez środkow?? Moja matka nie miala nawet głupich 100 zł a zostala sama z 4 dzieci i wszystkie byly w wieku szkolnym w tym starsza na studiach. Otrzymala rente na wszystkie dzieci w wysokosci 510 zl plus dodatek z opieki razem niecaly 1000 i z tego zyje do dzis! Mimo to starsza siostra dalej studiowala, ja poszlam na studia a mlodsze rodzeństwo daLEJ SIE UCZY! Ludzie sie dziwia skad moja matka ma pieniedze na 2 studentki i 2 corki w wieku szkolnym,zamiast wspomoc moja matke stale nasyłali kontrole skarbowe na nas:( a skjad mialysmy - ja utrzymywalam sie sama...ciezko pracowalam w wakacje w trukawkach by wspomoc matke i miec na studia,,potem stypendium socjalne i naukowe i jakos dawalam sobie rade. Nie bylo lekko ale udalo sie..siostra starsza po studiach pracuje i wyszla za maz,,ja koncze studia. Gdyby moja mama obecnie miala 1700 na siebie i moje 2 siostry to zylaby w luksusie. Chyba dziewczyno nie wiesz co to bieda i jak nie ma co do garnka wlozyc:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taa jania powiedziała
no tak, ty n ie jesteś anonimowa, znam twój adres i pesel?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taa jania powiedziała
a mój ojciec żyje i ma sie dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inteligencja wyborcy PiSu
bez komentarza :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anonimka XX
Nie siedze na tym forum codziennie, zeby robic sobie tysiace nickow i na kazdym forum gadac z innego.Śmierc taty spadla na nas tak nagle Po prostu potzrebna ma pomoc i myslalam ze tu mi ktos pomoze, ale mylilam sie...tak dla nieuswiadomiych pogrzeb to wydatek 9 tys. zl.(ksiadz 1500, miejsce na cmentzrzu, kupione u grabarza 3.500 zl., zaplata parafii za miejsce na cmentarzu 1000zl.,dom pogrzebowy, tzn.trumna, ubranie ,przygotowanie ciala, transport 3tys.zl) Z waszych wypowiedzi wynika, ze pewnie tyle to kazdy w portfelu nosi, ale nie w przypadku mojej rodziny...mam musiala to wszystko pozyczyc, troche dala tez moja szkola...Teraz zopstalismy bez grosza przy duszy(mam pensje bierze dopiero pierwszego), a za to z samymi dlugami.Za tate modle sie caly czas ale trzeba zyc dalej...Wiekszosc z was nie rozumie...Rozumiem was...sama pewnie bylabym tak arogancka, gdyby mnie to nie spotkalo, ale spotkalo niestety i nie zycze nikomu czegos takiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asdsaas
Jeżeli Twój tata nie płacił KRUS-u to możecie mieć problemy z załatwieniem renty, a ZUS tu nie będzie miał nic do tego - waszym ubezpieczycielem był KRUS nie ZUS. Tam pytaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anonimka XX
Moze 1700 wydaje sie duzo, ale mamy duze mieszkanie(nie mozemy go sprzedac, poniewaz po pierwsze jest zadluzone, po drugie juz kiedys bylo zadluzone i mama splaca kredyt hipoteczny, ktory zaciagnela na splate mieszkania).Sam czynsz to 600zl., fundusz remontowy i koszty utrzymania spoldzielni 70zl.,gaz ok. 40zl, prad ok.120zl, woda, zima ogrzewanie, dojazdy mamy do pracy-100zl., dojazdy moje do szkoly-70zl. do tego splata kredytu prawie 500zl. miesiecznie.Zostaje 200 zl. na caly miesiac na zycie, tzn.jedzenie, srodkl8i czystosci itp. i do tego splata dlugu u ludzi, ktorzy pomogli przy pogrzebie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anonimka XX
Ale mam byla ubezpieczona w zus.Nic nie da sie zrobic? i Tata mial kiedys przez rok firme.W tym czasie placil i KRUS i ZUS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anonimka XX--> nie uogolniaj..ja smaa stracilam ojca i wiem co przechodzisz.Wiem tez ile kosztuje pogrzeb bo nie tak dawno przerabialam to samo. I tez byl problem z pieniedzmi...Fakt mama ma pensje dop pierwszego wiec do tego czasu na bank ktos was wspomoze..ciotki ,wujki itp...nawet juz nie w kasie ale jedzeniu! I tak jest dobry czas teraz..moj ojciec zmarl w maju wiec juz po szkole w wakacje zakasalam rece i szlam do pracy w pole.Wstyd trzeba bylo schowac do kieszenie i ja cale rodzeństwo i matka pracowalysmy cale wakacje u bambra by miec na chleb bo zalatwienie renty trwalo 3mc. wiec mi nie mow, ze Wam az tak ciezxko bedzie..sa tacy ktorzy mieli duzo gorzej. #maj sie i sily i wytrwalosci zycz tym trudnym czasie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anonimka XX
Dzieki Agiko:* Troche mnie podnioslach na duchu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co do Zusu i Krusu idz jutro i sie zapytaj po prsotu w pysk nikt Ci nie da. Niestety zycie to nie bajka i nikt za Ciebie tego nie zrobi. Juz wkrotce sie przekonasz ,ze ci ktorzy zapewniali ,ze Wam pomoga w krótkim czasie i tak odróca sie plecami i zostaniecie same sobie.Dlatego wazne jest wsparcie dla siebie nawzajem i motywowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie raz bedzie Ci cizko..bedziesz czula ze wszystko jest na Twojej glowie- tak bylo w moim przypadku, nieraz z bezsilnosci do urzedow, ludzi i braku pieniedzy bedziesz plakac. Ale musisz byc silna i nie poddawac sie,dasz sobie rade. Mi sie udalo to i tobie sie uda ,musisz tylko sama w to uwierzyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×