Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość szybkie pytanie szybka odp

czym sie różni ZHP od ZHR i które jest dobre a ktore złe?

Polecane posty

Gość szybkie pytanie szybka odp

prosze o szybką odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szybkie pytanie szybka odp
jak zawsze mżna was zapytać o coś mądrego :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hehehehehehe:)
Zależy kogo spytasz to Ci różnie odpowie. Ogólnie kiedy pytają mnie moi podopieczni (jestem drużynową) to wyjaśniam tak: najpierw był ZHP (oczywiście to uproszczenie:P), ale przez wielu harcerzy i instruktorów był zbyt mocno kojarzony z komunizmem. Kiedy doszło do zmiany ustrojowej państwa, to część instruktorów odeszła z ZHP zakładając ZHR, który miał być oderwany od komunistycznej przeszłości. Ogólnie zasadniczą różnicą jest to, że ZHR stawia bardzo na dobre relacje z Kościołem Katolickim, z tego co pamiętam (sorry, nie mam pewności) mogą tam należeć tylko dzieci katolickie.Poza tym ZHR ma mniej członków, ale za to wg mnie działa lepiej organizacyjnie. (ale pewnie też zależy od regionu). Różnią się odrobinę mundurami, sprawnościami. Jestem z ZHP, ale nigdy nie miałam uprzedzeń do ZHR-u. No to tyle tak na szybko:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość //.....//
ZHP jest to wykrzywione celowo pod podobna nazwa harcerstwo polski niepoodleglej z cazsow II RP.W ZHP-tym komunistycznym dzialal bardzo mocno komunista trockista Kuron,prowadzac przez wiele lat antypolska,komnistyczna indoktrynacje polskiej mlodziezy.ZHR-Zwiazek Harcerstwa rzeczypospolitej-powstal po 89 roku jako kontynuacja polskiej patriotycznej organizacji mlodziezowej.Sila rzeczy rowniez kladaca nacisk na to co polskie-czyli na wiare w Boga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość //.....//
To jest dobre"jestem w ZHP ale nigdy nie mialem uprzedzen do ZHRu".Naprawde smutne slowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość //.....//
Nigdy nie byłem harcerzem, gdyż nie przyjeto mnie ze wzgledu na niski poziom umysłowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hehehehehehe:)
Może mnie nie zrozumiałaś/łeś - zaznaczyłam że nie mam uprzedzeń do ZHR-u, bo jednak w obu organizacjach zdarzają się niewyobrażalne kłótnie pomiędzy instruktorami, a co za tym idzie później rodzą się uprzedzenia. Szczególnie dzieci i młodzież szybko łapią jeśli ich instruktor nie lubi drugiej organizacji i się z niej wyśmiewa, to powtarzają te zachowania. Chciałam żeby moja wypowiedź była jak najbardziej obiektywna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość //.....//
Mało rozumiem, gdyż jestem tzw. retardem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zawsze szczery to
ZHR ma więcej pieniędzy od ZHP. Taka jest zasadnicza różnica. ZHR twierdzi, że jest jedynym słusznym harcerstwem, hołduje tradycjom, wiara katolicka jest tam pielęgnowana. W ZHR masz oddzielnie część męską i żeńską. W ZHP normą są starszoharcerskie drużyny mieszane. Ogólnie ZHR bardziej przypomina wojsko, ZHP zaś zrobiło się trochę rozwiązłe. ZHR organizuje świetne obozy, natomiast w ZHP poznałem najfajniejszych ludzi na świecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zawsze szczery to
nie zapominajmy o ZHP-1918. to także mniejszość harcerska, podobnie jak ZHR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość laskapodpaska
nie można mówić o dobrym i złym harcerstwie. tak naprawdę cały smak harcerstwa zależy od ludzi, przede wszystkim dobrych drużynowych, którzy potrafią wykrzesać z ludzi zapał i chęć do działania, zaszczepić przyjaźń. harcerstwo to przede wszystkim przyjaźń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chodziłam tu i tu
Tak praktycznie niczym. 3 lata chodziłam do ZHR I 3 lata do ZHP i nadal chodzę. W Zhr było mniej wycieczek i na przykład pasowanie na zucha czy harcerza nie odbywało się tak uroczyście jak to robią w zhp. Również w zhp dają mundury a w zhr nie . Jak chodziłam do zhr wszyscy byliśmy chrześcijanami prawda ,.ale byli chłopacy i dziewczyny. W zhp jest dużo wycieczek obozów itp. , inne sprawności ( ale nieco się różnią ) no i to tyle bo wcześniej też pisałam . Mam nadzieję że pomogłam bo chyba o to ci chodziło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moj 6 letni syn zaczal uczeszczac na zbiorki zuchowe okazalo sie ze do zhr. W chwili obecnej przenosimy go do zuchow zhp. Jestesmy osobami nie wierzacymi i doszlo do kilku nie zrecznych sytuacji, jest w tym troche naszej winy bo nie wiedzielismy wczesniej ze do zhr moga nalezec tylko katolicy a ze syn vhodzi do podstawowki w ktorej sa zbiorki to zaczal uczeszczac. Wiec po kilku uroczystosciach koscielnych, oraz po spotkaniu wigilijnym na ktore syn nie mogl przyjsc, podobno za kare bo nie sluchal druha ;-) stwierdzilismy ze nie bedziemy wciskac sie tam gdzie nas nie chca. Przeniesiemy syna do organizacji gdzie liczy sie czlowiek, jego postawa zyciowa oraz zainteresowania a nie to w co wierzy. Wydaje mi ze to glowna roznica miedzy zhp i zhr. Odobiscie uwazam tez ze koedukacja jest lepszym rozwiazaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZHR uważa się za wielkich panów i często zapominają że wszyscy jesteśmy równi, zachowują się jak fanatycy religii, na ZHP mówią że to komunistami a zapominają o licznych reformacjach które doprowadziły do tego że komunizm jest na tym poziomie co w ZHR-ze. Jednak trzeba przyznać że mają bardziej elitarną kadrę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Advik, gowno wiesz o harcerstwie i jego strukturach. Z ZHR usunięto komuchow a w ZHPie caly czas sa i o na dodatek pełnia normalne funkcje wychowawcze co jest juz kompletna patologia. Według mnie lepiej nie isc do harcerstwa wcale niz isc do ZHP, bo mozna byc glupkiem i jakos funkcjonować a mozna byc idiota w zhp. Niestety wiekszosc ludzi to naiwne lemingi wiec nie ma o czym rozmawiac. A Pani ktora przenosi syna do zhp robi jeden z najwiekszych błędów w swoim życiu. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przykro mi bo z twojej wypowiedzi wynika że albo jesteś biednym dzieckiem które niestarć na przyjęcie do wiadomość że ktoś może wiedzieć troszkę więcej albo jesteś gimbusem który nie wie co pisze. Tak jak w pierwszym i drugim przypadku dalsza rozmowa nie ma sensu chyba że masz zamiar jakoś udowodnić jaką naprawdę reprezentujesz osobę i podać jakieś kontrargumenty do mojej tezy. Mała podpowiedz moją tezą jest to że ZHR jak i ZHP ma wiele wat. Również pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZHR
ZHP jest utrzymywane przez państwo i wywodzące sie z czystej lini od komunistów, ktorzy zreszta dalej biora pieniądze za pełnionej funkcje. Nie, nie jestesmy równi pod żadnym względem. Tym sie wlasnie różnimy. Takie lewicowe poglądy to w zhp codzienność natomiast w Zhr tak nie jest. Mowiac ze "kazdy jest równy" osoby ktore osiągnęły w zyciu wiecej niz inne sa zniżane do czyjegoś poziomu. Czy to dobrze? Niewiem rowniez czy rozrozniasz pojecia "prawica" "lewica",bo niby wydaje sie to oczywiste a w praktyce ludzie tego nie rozróżniają. "Fanatycy Religijni" ? To ze jest to organizacja chrześcijańska o takim a nie innym podłożu nie skreśla nikogo z jej szeregów. Uwierz mi ze gimbusem nie jestem a z harcerstwem mam o wiele wiecej wspólnego niz ty. Cos czuje ze Twoj ojciec nie byl jednym z nielicznych założycieli jakiejs organizacji,co? Bo tak sie składa ze moj tak. I o Zhr to mozesz dalej siać plotki ale idei tej organizacji jak widac nigdy nie zrozumiesz. Czuwaj!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZHR - Miło mi że rozmowa podniosła nieco poziom jednak kilka małych uwag z prostej linii to ZHP wywodzi się od patriotów mówię o 1918 roku. 2 Czy to źle że państwo dofinansowuje ZHP a może lepiej żeby finansowało wyjazdy polityków? 3 Nie zgodzę się że nie jesteśmy równi takie zdanie świadczy o poczuciu wyższości a takie mieli również naziści. ( nie obrażając ) 4 Szczerze nie zagnębiam się w politykę choć nie ukrywam że lewica mnie tak powiem lekko odpycha (mam nadzieje że wiesz co mam na myśli. ) 5 A do tego że nie skreśla to się nie zgodzę z dwóch powodów pierwszy nie można zostać instruktorem i wiem że nie jedna drużyna robi problemy kiedy dowiaduje się że dziecko nie jest chrześcijaninem. 6 Mam pytanie jesteś czarodziejem czy jasnowidzem bo inaczej skąd byś wiedział że jestem krócej. Potrafię wytłumaczyć wszystko co zarzucam. A i na marginesie fajnie że twój ojciec założył wielką organizację ale co Ty dokonałeś ? W harcerstwie ważne jest dążenie do doskonałość własnej a nie rodziców 7 Nie sieje plotek więcej nie raz broniłem ZHR ale staram się być obiektywny. 8 A tak żeby było Ci łatwiej to zrozumieć to co napisałem jestem osobą która działa w ZHP a za przykład nie raz miał stawiany ZHR ale kiedy czytam jak ZHP wrzuca na ZHR i odwrotni bo tak to czuje że coś mnie roznoś. Mam nadzieje że ustosunkujesz się i dasz mi powód do kontynuowania dalszej rozmowy. Czuwaj!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zhr
Powodem m.in dla ktorego na poczatku chcialem byc w Zhr jest fakt iż jest ono kontynuacja zhp'18. Posluzylem sie m.in przykładem mojego ojca gdyż osobiscie ,,Orsza" powiedzial mu przed śmiercią zeby kontynuowali swoja działalność i ze to oni sa przedwojennym zhp a nie to ktore jest teraz. Tak dążę do ideału,to byl tylko przykład, to ze jest moim wzorem harcerza to inna sprawa i w tym nic złego nie ma. To prawda ze w Zhr instruktorem moze zostac tylko osoba wierząca,ale niestety jak sam powiedziales każda organizacja ma swoje wady wiec niekiedy i tu odstępuje sie od tego i instruktorem zostaje np. ateista. Osobiscie mam w szczepie takiego i jest szczepowym. Tak uwazam ze to zle ze państwo dofinansowuje tylko zhp a o ZHR juz nikt nie dba. Pytanie czemu tak jest. Poniewaz zhp to kolonia to tylko i wyłącznie miłe spędzanie czasu,w ktorym niestety brakuje idei harcerskiej. Nie mowie ze nie ma tam patriotów bo pewnie by sie znaleźli, ale widocznie los tak sprawił ze znaleźli sie w niewłaściwej organizacji. Uwierz mi ze do nazisty mi bardzo daleko ale równość na wieksza skale pojawiła sie po rewolucji francuskiej i towarzyszących jej wydarzeniach i jest ona poglądem lewicowym zresztą tak samo jak nazizm,a ja znajduje sie mocno po PRAWEJ ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zhr Miło mi że mam kolejną osobę z którą mógłbym się wymienić poglądami. A co do twojej wypowiedz: 1 Patriotów w ZHP nie brakuje osobiście poznałem nie jednego. 2 Te osoby nie pomyliły organizacji bo dobrze wiedzą jak jest w ZHR 3 Mam wrażenie że ZHP jest dofinansowany ze względu na liczbę członków i zapis w dziejach o których się mówi i ich otwarcie na innych bo gdyby ZHR przyjmował by wszystkich to znaczy nie tylko ludzi z dobrych domów a wiem że tacy są przede wszystkim dobrze wiedzeni ( nie twierdzę że wszędzie) to liczba by wzrosła a państwo zaczęło coś płacić jednak ceną jakości 4 Zgodzę się że w ZHP miło się spędza czas ale czy to źle a obozy może i nie wszystkie ale większość stoi na dobrym poziomie nie wspominając o ideałach którymi się kieruje jak ich zabraknie w ZHP to Cię z przykrością poinformuje o tym 5 Ciesze się że do nazisty Ci daleko ale postawa niektórych w ZHR jest taka. Sam osobiście słyszałem od człowieka podkreślę 1 który działa w ZHR że popierał dane rządy jednak to jedyny przypadek który poznałem w całej historii działania. 6 A nie licząc tej osoby to uzasadnienie tego mojego mocnego słowa są takie : ( może lekko wyolbrzymione ale poparte w rzeczywistości) - ZHR Jedna religia tylko ZHR odpowiednik Tylko Niemcy - ZHR wchodzi do szkoły i wrzuca z niej ZHP odpowiednik Niemcy zajmujący nowe terytorium Miałem jeszcze jeden ale wyleciał mi z głowy Mam nadzieje że nie obraziłem Cię w żaden sposób i obiektywnie na to spojrzysz. Jak będziesz chciał wymienić o czymś poglądy pisz. Czuwaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Advik zgadzam sie z Toba w 100% działałam w zhp przez dłuższy czas do momentu wyjazdu z kraju i myśle se jest to bardzo interesująca organizacja. Poznałam kilka osób z zhr i sa bardzo zadufani w sobie i myślą ze sa najlepsi. Jestem za zhp i zawsze bede... Ale pozdrawiam wszystkich uczestniczących w rozmowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zhr
Apropos ostatniej wypowiedzi: Jeśli zwiałaś z kraju (nie wiem z jakiego powodu) to bardzo prosze bys nie wypowiadała sie na temat organizacji ktore teraz funkcjonują w Polsce gdyż jak widać nie masz o nich zielonego pojęcia. Jeśli poznałas tylko jedna organizacje to nie wypowiadaj sie o ZHR, nie wiesz jacy ludzie tam sa. Nie jestesmy zadufani w sobie, tylko porządniejsi. Advik, w naszej organizacji nie są ludzie tylko z dobrych domów, to ze robią niekiedy takie pozory mozemy uznać za nasz sukces gdyż zajmujemy sie wychowywaniem członków ZHR na kulturalnych, odpowiedzialnych, patriotycznych i mądrych ludzi. Nawet nie wiesz jak bardzo chcialbym zeby zhp zmieniło nazwe na Zhr i podporządkowało sie tej organizacji, mysle ze wtedy nie bylo by rzeczy niemożliwych dla harcerzy... Niestety nasze statusy różnią sie tak bardzo ze jest to praktycznie niemożliwe. Tak, jest swego rodzaju walka miedzy zhp i Zhr o terytorium i jesli Zhr zajmie w danej szkole miejsce zhp to znaczy ze poprostu mamy wiecej do zaoferowania i nie jestesmy tylko kolejnymi zajęciami w planie ucznia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dlaczego uważasz że zwiał równie dobrze mógł wyjechać do jakieś specjalistycznej kliniki np. w USA albo do pracy bo nie oszukujmy się ale w niektórych krajach płacą odrobinę więcej. Cytat: Nie jestesmy zadufani w sobie, tylko porządniejsi. To prawie tak jak powiedzieć nie jesteśmy lepsi tylko lepsi to jest to o czym mówiłem trochę skromności ;) A jeśli o te leprze domy chodzi wziąłem to z forum o ZHR gdzie właśnie jeden członek tej organizacji napisał co może ZHR nauczyć się od ZHP. Jak poszukasz powinieneś znaleźć . Podporządkowanie odpada z powodu ograniczenia się tylko do wierzących, a pyzatym ZHR który liczy 130 tys członków nie byłby ,,tak idealny jak teraz ‘’ Ja myślę że teraz już niema wystarczy tylko pokora, trochę chęci i dyscyplina. A statusy to tylko statusy zawsze można je zaktualizować . Jeśli chodzi o walkę to coś w tym jest i problem polega na tym że nie kończenie macie więcej do zaoferowania oczywiście zależy to od środowiska ale gdyby kółko hazardowe ( to tylko przykład) powiedziało by że to kółko przyniesie nie mały dochód szkole To szkoła ( oczywiście zależy do dyrekcji a przykład jest bardzo naciągany ) Pewnie by wyrzuciła ZHP czy ZHR a zmierzam do tego że odpowiednie słowa i odpowiednie przedstawienie sytuacji wiele mogą. A ZHP nie wyrzuca ZHR bo ten pisze szybko listy że zabieramy im szkolę dlaczego ZHP tak nie robi nie wiem. Miło że znowu ktoś dał o sobie znać pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wybaczcie, że moja poprzednia wypowiedzi jest dość spontaniczna a forma ma wiele do życzenia,ale zależało mi na szybkiej odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Byłem członkiem ZHP w latach tzw. komuny. Na biwakach nauczyłem się... kościelnych piosenek (jedną pamiętam do dziś) i równoczesnego klękania w kościele. Wtedy hitem był film Hubal i wmaszerowując do głównej nawy kościoła, czuliśmy się jak bohaterzy tego filmu. Takie było ZHP, które pamiętam :). Nie wiem o jakich komunistach szczekają działacze ZHR, bo mnie nikt do komuny nie namawiał. No chyba, że za działalność komunistyczną, ktoś uważa akcję Niewidzialna Ręka lub zbieranie makulatury i butelek na dofinansowanie biwaków. x Nie wiem jak dzisiaj działa ZHR, ale pamiętam, że w mojej okolicy, tworzeniem jej struktur zajmował się największy buc, jakiego poznałem. Chwalił się swoim rodowym nazwiskiem i... gardził innymi ludźmi. Kiedyś nie chciałem mu czegoś sprzedać, tłumacząc, że to sprawa honorowa, a on zapytał mnie: "Ile ma za ten mój honor ZAPŁACIĆ." Trzech kolegów trzymało mnie, bym mu tej zarozumiałej, rodowej mordy nie rozwalił. Jeżeli tak nadal wygląda kadra ZHR, to... współczuję :(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iwantanananas
Ja was ludzie nie rozumiem. Po co jakieś wojny? Wcale to nie jest postawą harcerską jak tak ZHR stara się jeździć po ZHP. Osobiście byłam w ZHR kilka lat temu i był to dla mnie koszmar co tam się działo. Wróciłam wcześniej z gry terenowej z moim zastępem a drużynowa się z jakimś druhem gziła w namiocie. W ZHR są tylko katole i mają wielki problem, że w ZHP jest inaczej. ZHP szanuje i akceptuje każdego człowieka. Od czego zaczęło się harcerstwo? Od Baden Powella, który był inspiracja. To On powiedział, że to ma kształtować człowieka. Tak, przyjmujemy w nasze kręgi osoby nie wierzące, albo w innych wyznaniach. Nawet czasami sami wciągamy do siebie osoby z problemami. A wiecie dlaczego? Bo dajemy szansę! Jeśli taka osoba nie zmieni się choć trochę podczas okresu próbnego to odchodzi od nas. Ciągle ZHR naskakuje, że u nas w ZHP jest zabawa. Chyba nie widzieliście co tak na prawdę się dzieje. Moja drużyna owszem jeździ na rajdy harcerskie, robimy nocki filmowe, ale przede wszystkim pełnimy służbę. Od momentu zamienienia się naszej drużyny z patrolu w drużynę wędrowniczą prowadzimy nasz fanpage na facebooku gdzie dokumentujemy praktycznie większość rzeczy w których uczestniczymy, więc jak ktoś by chciał to mogę podać linka. Służyć powinniśmy również Polsce a nie tylko kościołowi katolickiemu. Skoro ZHR jest tylko za kościołem katolickim to może niech się zamienią w Caritas i idą na dodatek do zakonu mieszkać? Może wtedy będzie jakiś sens. Wybaczcie nigdy tak nie mam ale teraz wyjątkowo się zdenerwowałam czytając te obelgi które ZHR rzuca do ZHP...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pisiory jedne powiedzcie kto walczyl w Powstaniu Warszawskim i jaka z jednostek wojskowych jedna z najlepszych na świecie na znak Polski Walczącej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zhr
Niestety ,kiedy brakuje komuś słów i wiedzy zawsze można pocisnąć- ''pisiory'' ale musze Cię zmartwić bo nie udało ci się mnie obrazić. Z twojej wypowiedzi niewiele zrozumiałem bo jest tak chaotycznie napisana, ale wiem że w Powstaniu Warszawskim walczyli harcerze ZHP jesli oto ci chodzi.... jeśli oto bo nie jestem pewny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może skończymy z pociskiem typu ''pisiory'' komuny i itp ? Prawda jest taka, że członkowie jednej i drugiej organizacji będą się wykłócać do końca świata sięgając po argumenty coraz niższych lotów może dlatego, że tak bardzo cenią sobie organizacje do której należą. Jeżeli tak to postawmy znak = pomiędzy ZHP i ZHR i zamknijmy ten nie fortuny temat dyskusji który popsuł nerwy nie jednej osobie która go czytała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×