Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

pseudo

CZYM SIE RÓŻNIĄ BATERIE ALKAICZNE OD KARBONOWO - CYNKOWYCH? I JESZCZE JEDNO....

Polecane posty

KUPIŁAM sobie dzisiaj ładowarke do akumulatorów i niech mi ktos napisze dlaczego nie mozna ładowac baterii alkaicznych (piszą ze to grozi wybuchem) a o takie mi najbardziej chodzi... mam przenosne mp3 do których kupuje tylko alkaiczne bo takie odtawrzacze najwecej energii zżerają a tu taka cholera... :/ a ja jestem ciekawa co jest takiego z tymi alkaicznymi ze nie mozna ich ładowac? czy to dlatego ze mają wiecej energi??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Węglowo-cynkowe - tanie, stosunkowo mała pojemność, znaczny spadek napięcia w miarę używania, łatwo się rozlewają niszcząc urządzenie. Alkaliczne - drogie, o bardzo dużej pojemności i nie rozlewają się tak łatwo. Oba typy są ogniwami nieodwracalnymi, naładować ich nie można. Pod wpływem napięcia z zasilacza ich zawartość \"puchnie\", co kończy się rozerwaniem obudowy, czyli wybuchem. Podobnie stanie się po wrzuceniu do ognia. Do ładowania służą ogniwa odwracalne, czyli akumulatory. Niklowo kadmowe - tańsze, niewielka pojemność, krótsza liczba cykli ładowanie/rozładowanie, główną wadą jest \"efekt pamięci\" który polega na utracie pojemności wskutek ładowanie nie w pełni rozładowanych ogniw. Litowo jonowe - droższe, pozbawione wad ogniw NiCd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prosze uprzejmie
jak sama nazwa wsazuje, ładowarka jest do akumulatorków, a nie do baterii. Idz do sklepu elektronicznego i kup sobie akumulatorki, za jeden zapłacisz około 5 zł. Je mozesz ładowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oo no to fajnie... :/ teraz bede se odsłuchiwac muze na odtwarzaczu przez góra pół godziny .. :/ kupiłam se to po to bo mi szkoda kasy zeby co 2 dni kupywac alkaiczne :/ no pisze ze jest to ład. do akumulatorków wiec sądząc po wejsciach do tej ład. myslalam ze baterie=akumulatory, bo jest tam miejsce i na zykle baterie i dzieki specjalnym sprezynkom na paluszki.... wiec ja juz nie wiem :/ dzieki za odp!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomoge moze
nie laduje sie bateri takich zwyklych, ani tych normalnychj ani alkaicznych bo wybuchnie. Idziesz do sklepu i kupujesz akumlatorki , one wygladaja jak normalne baterie tyle tylko ze mozesz je wiele razy ladowac. Sa takie jak juz ktos wyzej pisal 4-5 zl. Ile zaplacilas za ladowarke? Tez planuje zakup.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahaaa to takie buty... no ja kupiłam ład. za 20 zł - najdrozsza(łaniejsza obudowa) były tez takie czarne do 30 zł (brzydszej obudowy) dziękówa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomoge moze
ja mam taka ladowarke do normalnych paluszkow AA , laduje je do aparatu. teraz jeszzce mi do mp3 potrzeba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość heh piszesz
ze te drozsze kosztują 20 zeta????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o to chodzi ze z tych łądniejszych (srebna obudowa, małe, wygładzone kanty) to najdrozsze byly za 20 zł. te czarne to jakies kloce, przypominały \"złodziejke\" aa widzisz trza se bylo kupic 1 ład. do dwuch rodzajów akumulatorków:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomoge moze
aaaa widze tylko ze ja ta dostalam a nie kupilam, poza tym to bylo dawno a wtedy jeszcze nie mialam mp3 :P :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prawie studentka
🖐️ 🌼 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Odnośnie do pytania o akumulatorki, to ja powiem jedno: naprawdę się one opłacają, co polecam jak najbardziej. Oszczędność świetna, bo kupujecie sobie https://energia2000.pl/pl/c/Ladowarki/15 ładowarki i gotowe, wydatek rzędu kilkunastu złotych a trwałość naprawdę duża, no i jest to rozwiązanie praktyczne bardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×