Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Dlaczego Bóg zsyła cierpienie?

Polecane posty

Gość gość

Dlaczego każe cierpieć zwierzętom? Dlaczego mięsko musi żyć i czuć i trzeba je zabić żeby człowiek mógł je zjeść? Skoro Bóg jest wrzechmocny to dlaczego nie wymyślił drzewa z mięsem ? Tylko trzeba zabić i zadać ból drugiej istocie, odebrać jej życie by egoistycznie podtrzymać swoje ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
17:39 w niebie też nie ma miejsca dla zwierząt. Bóg nie lubi zwierząt, godzi się też na obdzieranie ze skóry, by ludzie "ładnie" wyglądali w szmatach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dlaczego Bóg zsyła cierpienie? - bo jesteśmy wygnani z Raju - z Raju - miejsca bez bólu i cierpień i chorób itd. - to jest konsekwencja naszego grzechu, że nawet zwierzęta cierpią na ziemi przez nas - w Raju nie cierpiały tak jak i my - ale po śmierci każda łza zostanie otarta przez Stwórcę - bo jesteśmy Stworzeni z miłości i do miłości wiecznej - dlatego warto się nawrócić - aby móc powrócić do Raju - bez cierpień, bóli i chorób i śmierci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale skoro jest wszechwiedzący to znaczy ze widział jak się sytuacja potoczy wiec po co w ogóle tworzył ten raj skoro i tak wiedział ze nas z niego wygna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
- owszem Stwórca Wiedział jak sytuacja się potoczy, dlatego też wcześniej poinformował o tym pierwszych rodziców aby nie jedli tylko z jednego drzewa jabłka: „Pan B/óg wziął zatem człowieka i umieścił go w ogrodzie Eden, aby uprawiał go i doglądał. A przy tym Pan Bóg dał człowiekowi taki rozkaz: „Z wszelkiego drzewa tego ogrodu możesz spożywać według upodobania; ale z drzewa poznania dobra i zła nie wolno ci jeść, bo gdy z niego spożyjesz, niechybnie umrzesz." - więc byli poinformowani jakie będą konsekwencje tego czynu - skuszeni przez szatana zrobili to ponieważ Stwórca nie odebrał im wolnej woli - jeśli by to zrobił byliby Jego niewolnikami - Stwórca uszanował naszą wolą wolę, którą nam Dał - i również On z miłości do nas zapłacił bardzo wysoką cenę - Krwią Swojego Syna za nasze życie wieczne - Uratował nas przed wiecznym potępieniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Brzmi jak naciągana bujda Uratował nas przed wiecznym potępieniem Potępieniem ? Czyim chyba przez samego siebie bo to on potępia nasze niecne czyny, te które sa niecne bo on tak powiedział..... Bajka goni bajkę i pełno braku logiki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
- każdy z mas ma wolną wolę - i może się przeciwstawiać Woli Stwórcy i grzeszyć - ale konsekwencje jakie właśnie idą w parze z grzechem - czyli przeciwstawianiu się Jego Woli widzisz jakie są... - ból, cierpienie, choroby, śmierć, nienawiść, wojny itd. - a to nie pochodzi od Stwórcy - ale są konsekwencją ludzkich wyborów gdzie właśnie nie ma Boga Miłości - mamy wolną wolę i wybór należy do nas - i nie należy zapominać, że bez wiary jesteśmy bezbronni wobec zakusów złego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pmbq
ja zachorowałem na schizofrenię paranoidalną więc nie pier..l mi że to moja wina gość dziś bo byłem bardzo wierzący akurat. życie jest gunwem a buk pierodloną kuwrą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Teraz skoro nie żyjemy w Raju a Jezus musiał oddac za nas życie na krzyżu byśmy mieli wgl szansę na niebo a nie trafiali wyłącznie do Otchłani, winniśmy go naśladować. "Kto chce mnie naśladować, niech weźmie swój krzyż i idzie za Mną".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kogo Bóg kocha tego charakter urabia za życia różnymi doświadczeniami. W perspektywie wieczności nasze życie to kropla w oceanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
bóg niech spier..la jest beznadziejny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pmbq
czyli jednak wasz bóg zsyła cierpienie co implikuje, że jest ch..em i szmatą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Kto chce mnie naśladować, niech weźmie swój krzyż i idzie za Mną". Po moim "krzyżu" sądzę, że to wolna furtka do samobójstwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no biedactwo ta autorka ...\Bóg zsyła cierpienie ? zwierzątka cierpią prze Boga ? Ale kurczaka albo prosiaka zjadłaś na obiad ? buty skórzane kupujesz ? a i torebki ze skóry też lubisz ? leczysz sie lekami ,które testowane są na zwierzętach ? a i pewnie kosmetyków na nich testowanych używasz ale przecież to Bóg zsyła cierpienie ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bóg powiedział, że człowiek będzie żywił się zwierzęciem, a żeby je zjeść to najpierw trzeba je zabić wiec zsyla na nie cierpienie. Oj chyba ktoś tu bibli nie czytał przedmówco

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kwasigroch24 Bóg jest i koniec, nie udowodnisz, że go nie ma więc siedź cicho :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I znowu pokonaliśmy ateistów!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Szkoda mi was. Macie mózgi zindoktrynowane od narodzin, powtarzając te same brednie o raju i grzechach pierwszych rodziców. Nie ma dla was ratunku. Po śmierci traficie do piachu razem z tymi waszymi wierzeniami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Według zasad logiki, jeżeli ktoś twierdzi, że „coś” istnieje, to na nim spoczywa obowiązek przeprowadzenia dowodu (ciężar dowodu). Jeżeli nie udowodni, jego pogląd nie może być uznany za prawdziwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
19:27 zobaczymy kto po śmierci będzie błagal na kolanach Pana Boga o łaskę ale jej nie dostaniecie dla ateistów w niebie miejsca nie ma s****wa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
19:38 i tu się mylisz. Nawet ateista może zostać zbawiony, jeśli postępuje dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bóg nie zsyła cierpienia ludzie cierpią przez własną głupotę lub głupotę innych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
19:27 zobaczymy kto po śmierci będzie błagal na kolanach Pana Boga o łaskę ale jej nie dostaniecie dla ateistów w niebie miejsca nie ma s****wa xxx xxx xxx Nie mam zamiaru prosić kogoś takiego o łaski, skoro jest sam potworem ? Sam odpowiada za cierpienie. Jako kochający ojciec powinien pomagać swoim dzieciom, to jest obowiązek każdego Ojca, a co dopiero pana Boga. Co to za ojciec, którego trzeba prosić o ochronę ? To obowiązek każdego rodzica, beż żadnych próśb.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
19:43 ludzie cierpią przez własną głupotę? Czyli moja matka wyła z bólu, niczym zwierzę umierając z własnej głupoty? Moja 3-letnia siostra też jest nieuleczalnie chora z własnej głupoty? Fajnie wiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I pomaga. Cierpienie na ziemi, mimo że spowodowane przez ludzki grzech, ma wartość ekspiacyjną. Dusze w czyśćcu żałują, że tak mało cierpiały za życia doczesnego. Sam Bóg przeszedł przez ciepienie i to niewyobrażalne, bo nie ograniczajce się do samej męki katuszy tortur i Golgoty, ale pomijane a stokroć większe cierpienie konania w Getsemani. Tam widział wszystkie grzechy jakie zostaną popełnione w historii ludzkości, tę czarną niewdzięczność ludzi,ktorzy odpowiedzą Mu bluźnierstwami, choćby na tym forum, a mimo to nie cofnął się przed krzyżem. Dlaczego? Bo chciał naprawić to, co grzech człowieka zepsuł. Żeby nas mieć przy sobie, żebyśmy Go kochali. Dlaczego? Bo kocha nas do szaleństwa! Dlaczego? Kurczę, nie wiem! Nie rozumiem, bo jesteśmy dość obrzydliwi, wredni i niewdzięczni. On jednak widzi nas inaczej. A wam sie jak zwykle życie pomyliło z reklamą batoników...Otóż nie ma być miło, zdrowo i przyjemnie. Ma być miłość, poświęcenie i walka z wrogiem, który nieustannie atakuje. Kto tego nie przyjmie, ten przegra wieczność. Tak pomstujecie na Boga a kompletnie nie wpominacie o szatanie. Ciekawe dlaczego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co za brednie. Bóg musiał wiedzieć o upadku pierwszych rodziców zanim go spożyją, bo jest Bogiem, wszechwiedzącym. Wiedział o wszystkim od samego początku, nawet o upadku pierwszych aniołów. Ten Bóg jest okrutnikiem. Czyściec ? Nic takiego nie istnieje. Jest kraina szeol w Biblii, czy piśmie św, czyśćca nie ma. To wymysł samego Papieża, gdzieś w czwartym, piątym, lub szóstym wieku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
O spożyciu owocu miało być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dziecko NEO
Posuwam psa jak sra a wy ? Posuwam psa jak sra a wy ? Posuwam psa jak sra a wy ? Posuwam psa jak sra a wy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zgłoś się jak umrzesz, to wtedy pogadamy...:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×