Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Marry Janne

Dlaczego katolicy to tacy zli ludzie?

Polecane posty

Wiecznie zazdroszcza, obmawiaja inne osoby. W zyciu nikomu nie pomogly, patrza tylko na swoje dupy. No i oczywiscie co niedziele jezdza do kosciola i udawaja wielce swietych, oczywiscie umytym samochodem, zeby sie "pokazac"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spaghetti
bo tacy są, a nie dlatego, że są katolikami. Chociaż katolicyzm to paranoja, to jednak nie można uogoólniać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LAJDDHSHJS
Wiesz, co świadczy o ograniczeniu umyslowym? Uogólnianie. Jestem pewna, ze nie chodzisz do kościoła. Skąd w takim razie wiesz, kto tam jeździ, jakim autem i jak sie potem zachowuje? Zauważyłam, ze na kafe najbardziej walczące z katolicyzmem osoby, to okropni plotakrze. Wiedzą, jakim autem ksiądz jeździ, czy ma kochankę, jak zachowują się inni. Chodzę normalnie do kościoła, część osób znam z widzenia, większości nie i nie mam pojęcia jak się zachowują i co robią. Inna sprawa, ze 99% z nich idzie do kościoła na nogach. Mieszkasz chyba w jakiejś pipidówie, wśród takich samych wścibskich, ograniczonych ludzi jak ty. Ludzie, zainteresujcie się swoim życiem, a nie piszcie głupot na kafe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość takie tam duperele
Popieram :) Tylko ograniczony debil wrzuca wszystkich do jednego wora. I najczęściej u innych widzi swoje wady :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Co ty pierd....
Źle zadałaś pytanie autorko! Powinno brzmieć: Dlaczego ludzie są tak tępi i pojebani, że nie wierzą, a praktykują! 95% ludzi to debile! Wszystko robią na pozór! Udają, że wierzą! Udają, że kochają! Udają, że to i tamto... Dzisiejszy świat to ciemnota i hipokryzja! Niby większość Polaków to katolicy, a tacy są religijni, że popierają lewicę i homo, nabijają się z rzeczy świętych, obrażają własną wiarę itd. Jednym słowem w całości zaprzeczają temu za kogo się uważają!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to nie katolicy a katole
mylisz te dwie postawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jeśli mam oszustwa gospodarcze to znaczy że kapitalizm jest zły?? Nie, prawdziwy katolik to ten kto stosuje naukę Chrystusa w swoim życiu, takich nie jest wielu, tak jak inni uważam że wrzucanie wszystkich do jednego wora jest denne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ktos tu podawał
taką definicję. wg mnie jest świetna ..."Na początku zaznaczę, iż niezmiernie ważne jest, aby nie utożsamiać katola z katolikiem, bo to dwa różne pojęcia. Katolik żyje bowiem zgodnie z naukami Jezusa, a przynajmniej stara się. Katol żyje natomiast zgodnie z naukami mocno upolitycznionego kościółka, wierząc przede wszystkim w świętą wojnę z innowiercami i niewierzącymi. O ile katolik nadstawia drugi policzek, o tyle katol z upodobaniem dokopie bliźniemu swemu. Katolik wybaczy, katol będzie się sądził. Katolik wysłucha, katol zaknebluje. Nie muszę chyba dodawać, że prawdziwych katolików jest niewielu, katoli zaś całe zastępy. W co wierzy katolik? Oczywiście w Boga. I ma nadzieję, że po śmierci pójdzie do nieba. W co wierzy katol? Przede wszystkim w kościół. Zdarza się, że i w Boga. Jednak nie ma on - jak to ma miejsce u katolika nadziei, że pójdzie do nieba. ON TO WIE! Czy jednak oklepana już wizja raju jest dla niego nęcąca? Absolutnie nie. Jak bowiem wśród aniołków i pasących się beztrosko baranków bożych spełniłby się ktoś, dla kogo agresja i nienawiść to chleb powszedni? Zanudziłby się tam biedaczysko. Dlatego wymyślił sobie raj alternatywny... Jean Paul Sartre powiedział: Piekło to inni. Katol mówi: Niebo to piekło innych. Ileż już razy słyszałem zdania typu: Z przyjemnością będę patrzył, jak smażysz się w piekle, Zobaczymy, kto będzie się śmiał w dniu sądu, Będziesz błagał o litość, podczas gdy ja będę w niebie. Sadyzm w najczystszej postaci. Nienawiść, która przetrwa nawet śmierć. Agresja, której końca nie widać. Zaiste raj, tyle że dla psychopatów. Zastanawia mnie, skąd się biorą tacy ludzie? Czy Bóg nie jest dla nich jedynie przykrywką, w imię której mogą siać zniszczenie, na dodatek bezkarnie? Domagają się szacunku dla swoich działań w imię wiary, ale absolutnie na niego nie zasługują. W równym stopniu można by domagać się szacunku dla działań żołnierzy SS. Dla nienawiści nie ma wytłumaczenia. Cel nie uświęca środków. Zło pozostaje złem, niezależnie od rozmiaru, zasięgu i tego, z jakich pobudek jest czynione.".../http://marcinjaskulski.blog.onet.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Co ty pierd....
Skąd się biorą tacy ludzie? Proste! Widząc zewsząd ataki na własą wiarę, zakłamanie tego świata i upadek wszelkich obyczajów puszcają im nerwy! Tym bardziej, jeżeli Góra w niczym im nie pomoże i z zamordyzmem patrzy jak świat obrócił wartości o 180 stopni do góry nogami! Samemu Jezusowi puściły nerwy jak zdemolował targowisko w świątyni. Sam się czasami dziwię dlaczego Bóg pozwolił na to, żeby kłamstwo rządziło światem, a Jego owieczki były prześladowane na wszelkie dostępne sposoby!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marry Janne źli ludzie??? nie chrzan głupot jak potłuczona! to dobrzy ludzie i w imie wiary zrobia wiele - nawet kosztem takiej opinii jak twoja u innych ludzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Co ty pierd....
Jeszcze mała uwaga! Katolik w Kościół jaknajbardziej powinien wierzyć! Rozdziel tu dwie rzeczy: Kościół(całość wspólnoty) i duchowieństwo, bo to drugie może rzeczywiście prowadzić owieczki nie wtą stronę co trzeba! Problem w tym, że są i duchowni dobrzy, ale wszlkiej maści przeciwnicy katolików dorobili im etykietkę złych i tym samym wiara się telepie, jak spruchniała pryczka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katolik powinien wierzyć
w kościół? ropzum ci odjeło? katolik wierzy w Boga a nie w instytucje ziemskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak przy okazji to rydzyk
będzie musiał zapałcić 3,5tysiąca kary bo takie zapadł wyrok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Co ty pierd....
jedynynienormalny @ Wiem, ale wytłumacz mi dlaczego Bóg che zrobić tą apokalipsę i pogardzić swoimi, a wywyższyć wrogów! Słyszałeś pewnie o NWO? Zastanawia mnie tępota ludzi! Ludzie: -pieprzą o miłości, a zdradzają się co pięć minut i puszczają gdzie i zkim popadnie - gadają o obronie życia, a chcą eutanazji, aborcji itp. - chcą, żeby w kraju było lepiej, lecz głosują na wciąż tych samych debili i darmozjadów - wolą uwierzyć w coś irracjonalnego niż w to, co już nie raz potwierdzono Zstanawia mnie dlaczego Bóg tak bardzo przypiął skrzydłą całej tej złej masie! Jest miłosierny, ale chyba bardziej kocha tych złych, niż swoje owieczki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak przy okazji to rydzyk
>>>- wolą uwierzyć w coś irracjonalnego niż w to, co już nie raz potwierdzono jeśli coś jest potwierdzone to wiary nie ma. masz kłopot z logiką:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale słuchaj jeśli wierzysz w życie pozagrobowe to boisz się apokalipsy? ja mam swoje grzechy na sumieniu, jakbym był człowiekiem lepszym to za cholerę bym nie bał się śmierci, przecież wg wiary za dobre uczynki zostaniesz zbawiony więc życie tam jest lepsze niż życiu tutaj. Apokalipsa po to aby wszyscy staneli na sądzie, toż wg wiary kres musi nastanąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Co ty pierd....
Do osoby o nicku ''katolik powinien wierzyć'' ''w kościół? ropzum ci odjeło? katolik wierzy w Boga a nie w instytucje ziemskie.'' No i widzicisz! Tyle wiesz o swojej wierze co zjesz! Kościół instytucją? Kościół to wszyscy wierzący w Boga, duchwni i świeccy! Nie słyszałeś o tej definicji? A skład apostolski ''wierzę w Kościół powszechny...'' Pozorantem jesteś jak większość ludzi, którzy mienią się wierzącymi! Sam przeczysz temu, w co niby wierzysz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem dlaczego, ale wiem, że tak jest. We wszystkich złych (czytaj tragicznych) sytuacjach NIGDY nie mogłam liczyc na katolików. Zawsze pomagali mi ateiści, agnostycy, lub ludzie innej wiary niż katolicka. Dziwne, ale prawdziwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kościół jest instytucją
zrzeszjająca ludzi o tej samej wierze. ma swoją hierachie, ma swoich przewodników i swoje owieczki (czesto barany:O ) to instytucja, firma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Co ty pierd....
Za chwilę się okaże, kto ma kłopot z logiką! Podam taki przykład: Pójdę na miasto powiem komuś, że Tusk przyjechał na rynek! Nikt mi nie uwierzy! Pójdę na miasto powiem, że za 20 minut na rynku wylądują kosmici. Po 20 minutach na rynku tłum debili czeka na UFO! Tacy głupi są ludzie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kościół jest instytucją
>>>Sam przeczysz temu, w co niby wierzysz! skąd wiesz w co ja wierze i czy w ogóle w coś wierzę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wystarczy poczytac w necie
Chrześcijańskie rozważania nad wiarą koncentrowały się wokół wersów 1-2 w 11 rozdziale Listu do Hebrajczyków, który przedstawiając owoce wiary (gr. pistis) definiuje ją jako hupostasis, co może być tłumaczone jako podstawa (w Biblii Tysiąclecia nawet poręka), albo jako substancja. Idąc za pierwszym rozumieniem tego słowa Święty Tomasz przedstawia wiarę jako przyrodzony stan umysłu, polegający na pewności prawd nie z racji dowodów rozumowych, ale przez przyjęcie świadectwa autorytetu, wynikająca z zaufania (wiarą chrześcijańska, czyli zaufanie do Kościoła jest nadto łaską oraz cnotą teologiczną). .... i już wiadomo że wiara to jest to czego potwierdzić się nie da. bo jak się da potwierdzić to już wiarą nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Co ty pierd....
kościół jest instytucją @ Fakt, że się w to zmienił, ale jako katolik (za którego się podobno uważasz) nie możesz patrzeć na Kościół wyłącznie od strony czysto urzędowej. W przeciwnym razie nie przestrzegasz tego kim jesteś!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj prawda jest taka że nie ważne czy jesteś katolikiem czy ateistą, białym czy czarnym, grubym czy chudym, źli ludzie są w każdej grupie społecznej, jeszcze raz powtarzam nie nazywajcie tych ci nie żyją zgodnie z naukami Chrystusa katolikami, tylko katolami, a za czasów Chrystusa nawet katolików nie było:D Kościół się podzielił i tak wyszło, ja wierzę w Boga ale wierzę że cała ludzkość jest jednością, i każdy pragnie być dobrym i dawać dobro innym, tylko nie każdemu wychodzi, sami sobie stwarzamy problemy do kłótni zamiast tolerować drugiego człowieka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Co ty pierd....
Do ''kościół jest instytucją'' ''skąd wiesz w co ja wierze i czy w ogóle w coś wierzę?'' Zakładam, że jesteś pozoro-katolikiem, bo tak zacięcie bronisz ich pseudokatolickiej postawy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Co ty pierd....
jedynynienormalny @ To dlaczego Bóg na wszystko pozwala szatanowi? Nie lepiej go od razu załatwić, zrobić raj i pozbyć się zła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×