Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kasiaszatanistka1994

Dlaczego niektórzy ludzie twierdzą że nie ma już subkultur?

Polecane posty

i zakładają takie tematy? http://f.kafeteria.pl/temat/f4/zauwazylam-ze-juz-prawie-w-ogole-nie-ma-subkultur-emo-metali-punkow-skejtow-p_5945523 Ja, jak już wielokronie wspominałam licze metali, i zawsze kilku spotkam kiedy wyjde z domu. I zawsze na koncertach widze pełno :D Skąd takie opinie? to przecież uśmiercanie na siłe czegoś, co martwe bynajmniej nie jest. I nie wiem, jak można nie spotykać metali, przynajmniej mieszkając w dużym mieście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moze dlatego, ze ludzie nie licza metali na ulicach? Poza tym teraz wszystko sie troche zlalo i jest jedna, wielka alternatywna subkultura.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skoro twierdzą, że "dawno nie widzieli" to widocznie w jakimś stopniu zwracają na to uwagę. Chociaż nadal nie wiem jak to możliwe. Jeśli nawet nie potrafią wyłuskać z tłumu pojedyńczych metalowców, to zostają koncerty - każdy koncert dużego zespołu, jak Metallica, Slayer, Iron Maiden w dużym mieście, oznacza najazd metalowców na miasto i duże ilości metali chodzace w pobliżu miejsca odbywania sie koncertu, a czasem i po całym mieście :) "Poza tym teraz wszystko sie troche zlalo i jest jedna, wielka alternatywna subkultura." Oczywiście sporo jest takich alternatywnych niesprecyzowanych ludzi, ale takich "typowych trve metali", których nie można pomylić z kimś innym też jest dużo. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie, to, że nie widzieli znaczy tyle, że nie widzieli. Można czegoś nie widzieć właśnie dlatego, że się nie przyglądasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skoro zwracają uwage na fakt że nie widzieli, że aż dzielą się tą informacją z innymi, to znaczy że ich to przynajmniej w jakimś niewielkim stopniu interesuje, intryguje. :P I w sumie niektórzy metale tak się wyróżniają z tłumu, że nie wiem, jak można ich nie dostrzec - widziałam przez ostatni rok między innymi kolesia który poza tym że wyglądał jak typowy metal, to nosił skórzany płaszcz jak z matrixa, bardzo zwracający uwage i okulary przeciwsłoneczne, widzialam kilka lasek z włosami w bardzo nietypowych kolorach, albo w naprawde fantazyjnych strojach i kilka osób w dżinsowych "katanach" obwieszonych naszywkami zespołów jak choinka - to z takich bardziej charakterystycznych osób, na których ludzie spoglądali, z tego co zauważyłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Coś w tym jest.. Wyginely subkultury. I dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie, to jest tak samo jak ktoś by cię zapytał czy widziałaś ostatnio jakieś zakonnice. Mogłaś minąć kilka, ale jak się nie przyglądałaś to odpowiesz, że nie, nie widziałaś żadnych. Kolorowe włosy nie muszą oznaczać bycia metalem (znowu), a kurtki z naszywkami są po prostu modne, można je kupić gotowe w sklepie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"nie, to jest tak samo jak ktoś by cię zapytał czy widziałaś ostatnio jakieś zakonnice." Owszem widziałam, co więcej zwracałam na nie uwage i pamiętam konretne sytuacje gdy je spotkałam w ostatnich miesiącach :D 2 różne, w różnych sytuacjach jechały tym samym autobusem co ja, jedna wysadła z samochodu, przed sklepem gdy szłam tam coś kupić, a jedna przechodziła ulicą :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Kolorowe włosy nie muszą oznaczać bycia metalem (znowu)," To były fanki metalu, sądząc po naszywkach na plecakach/koszlkach z logiem zespołu/glanach/whathever " a kurtki z naszywkami są po prostu modne, można je kupić gotowe w sklepie." ciekawe gdzie, może u ciebie w UK, bo napewno nie w Polsce. :D w życiu nie widziałam nikogo w takiej katanie, oprócz metalowców na koncertach, i czasami na ulicy :D I w jakim sklepie można kupić gotową katane z naszywkami metalowych zespołów?? :D każdy zapytany przeze mnie metalowiec-posiadacz katanany twierdził że naszył je sobie sam, albo wręcz że sam sobie uszył tą katane :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kaśka, ostatnio sama sobie kupiłam ubrania pseudo metalowe...w POLSCE :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
taką bluzę jakby z logiem zespołu metalowego (fake)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"taką bluzę jakby z logiem zespołu metalowego (fake)" Ale katany z naszywkami nie, bo nie można czegoś takiego kupić, chyba że używaną na allegro :D a wśród polskich hipsterów nie ma mody na udawanie metali, raczej niechętnie wypowiadają się o metalowym świecie, często się zdarza mówią o metalach pogardliwie "kuce" albo "kucpanny" a o metalu "kucmuza" :P jesli ktoś nosi katane, albo koszulke prawdziwego metalowego zespołu to jest fanem, bądź fanką metalu :) albo pozerem/pozerką czy kindermetalem, w kazdym razie nie jest modną osobą noszacą coś bo modne i nie mającą z metalem nic wspólnego :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja bym nie rozpoznała czy to metalówka czy fashion-blogerka więc rozumiem czemu inni nie rozpoznają. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kasia, cały czas mówisz tak jakbyś mieszkała na innym kontynencie albo za nieprzenikalną barierą. Dla kogoś kto się nie przygląda mogą wyglądać jak każdy inny ludzik na ulicy, więc się tak nie unoś. Po prostu twoja zabawa nie każdego interesuje i nie każdy się przygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kolesi z tych zdjęć w katanach co podałam, tez nie rozpoznałabyś jako metali? to niezła jesteś, piszesz bzdury i to z perspektywy UK a nie Polski. Żadna blogerka modowa która widziałam nie wplata metalowych akcentów do ubioru, a jesli jakas taka jest, to widocznie dlatego że słucha tej muzyki. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja bym może i rozpoznała, ktoś inny, mijający ich na ulicy już niekoniecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Po prostu twoja zabawa nie każdego interesuje i nie każdy się przygląda." Powtarzam po raz kolejny, skoro niesłusznie marudzą, że subkultury wymarły, to widocznie ich to interesuje, i o takich osobach cały czas piszę - jak to możliwe, że oni nie widują metali? :P "http://www.vinted.pl/kobiety/kurtki/8690577-j eansowa-kurtka-ramoneska-z-naszywkami-hit-sm coś mówiłaś, że nie ma takich kurtek..." hahaha, co to jest?? :D :D :D Bo nie ma. To co podałaś jest kompletnie nie podobne do thrashowej katany :D http://tnij.org/kb658j4 to jest katana dżinsowa z naszywkami metalowych zespołów.Czekam aż podasz mi jakiś sklep, który sprzedaje takie coś, juz z naszytymi naszywkami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dla kogoś kto się nie zna ta kurtka jest jak najbardziej podobna. I nikt nie marudzi, ludzie po prostu opisują to co widzą (swoją subiektywną perspektywę).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"dla kogoś kto się nie zna ta kurtka jest jak najbardziej podobna." no jeśli ktoś w długowłosym facecie, z brodą, ubranym w taką kamizelke z naszywkami zespołów metalowych założoną na koszulke Kreatora nie pozna metala, to znaczy że nie wie, jak ta subkultura wygląda. A skoro nie wie, to czemu twierdzi że subkultury wymarły, skoro nic o nich nie wie, nawet jak wyglądają ich członkowie? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak ktoś się nie rozgląda to nie zobaczy koszulki kreatora, a też nie mija się tych ludzi na tyle dużo żeby nagle zacząć liczyć. Inna sprawa to to, że w młodszym pokoleniu faktycznie jest mniej metali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoro twierdzi, że nie ma "już" subkultur, metali,to znaczy że uważa że kiedyś były. Czyli kiedyś zwracał na to uwage, posiadał tajemną wiedze rozpoznania metala na ulicy, a dziś ją stracił? "Inna sprawa to to, że w młodszym pokoleniu faktycznie jest mniej metali." Może procentowo mniej, bo w latach 90 metal był modny a dziś nie jest, ale nadal po prostu dużo liczbowo. Przynajmniej ja dużo widuje, a na niektórych koncertach kindermetale łażą wokół stadami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
może właśnie dlatego twierdzą, że teraz już nie ma? Bo kiedyś było więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ludzie pisali o swoich osobistych doświadczeniach, więc nie pieprz, że to absurdalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×