Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kasiaszatanistka1994

Dlaczego sporo fanów metalu po 30 nie zna żadnych nowych zespołów?

Polecane posty

jest wielu maniaków i prawdziwych fanów w tym wieku do których mam duży szacunek, bo to w końcu "stara gwardia", ale jest tez sporo osób, które zatrzymały sie w swojej wiedzy na temat tej muzyki 15 lat temu, a z nowych zespołów kojażą najwyżej Sabaton :P tak jakby tak naprawde nie interesowali się tą muzyką, tylko byłaby dla nich rekwizytem, czymś do czego mają "nostalgiczny" do stosunek, bo przypomina im o ich nastoletnich latach. Irytuje mnie to, nie powinni mówić o sobie że są fanami metalu, tylko ze są "nostalgicznymi byłymi kindermetalami" :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dlaczego? w końcu są fanami metalu, ale do tego wieku gust jest już całkiem wyrobiony i ludzie mają długą listę tego czego lubią słuchać. Nie ma już tej "potrzeby" szukania nowych zespołów. - Moor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzisiejsza muzyka to dno, metal juz też osłabł, dobra muzyka skończyła się na latach 80-90 tych. Nowe zespoły to kiszki, może i dobrze graja, ale nie tworzą numerów, które zapiszą się jako klasyki tak jak te dawniejsze. Nie czuć w tej dzisiejszej muzyce żadnej świeżości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kto dziś słucha metalu ? He he he Moda na metal dawno się skończyła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Nie ma już tej "potrzeby" szukania nowych zespołów." Mi się wydaje, że nowe zespoły poznaje się automatycznie, wykazując minimum zainteresowania tą muzyką. "Nowe zespoły to kiszki, może i dobrze graja, ale nie tworzą numerów, które zapiszą się jako klasyki tak jak te dawniejsze" Myśle, że ambicją dzisiejszej muzyki metalowej nie jest tworzenie na w pół-popowych szlagierów puszczanych w radiach, jak w latach 90. Dziś metal płodzi ciekawe dzieła w bardziej niszowych gatunków jak djent, black`n`roll, atmospheric black, ogólnie współczesny black, stoner metal, sludge metal, folk metal.Z drugiej strony jest oczywiście sporo zespołów grających starsze gatunki jak thrash metal, death metal, klasyczny heavy metal, i ich utwory często sa tak samo dobre, jak dzieła starszych zespołów. Swoją drogą, skoro twierdzisz że nowe zespoły to kiszki, to mogę się dowiedziec na podstawie jakich dokładnie zespołów i płyt tak uważasz? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
słuchanie muzyki nie oznacza zainteresowania, poza tym najłatwiej poznaje się to co jest podane "na talerzu" czyli chwilowo najbardziej popularne zespoły których styl nie musi odpowiadać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem czemu kafeteria postanowiła mnie wylogowac, skoro w trakcie pisania postu byłam zalogowana ale to powyżej , z 20:30 napisałam ja. "Kto dziś słucha metalu ? He he he Moda na metal dawno się skończyła" Witam po raz kolejny najnudniejszego na kafe trolla-katarynke :) znowu bedziesz pisał słowo w słowo te same teksty co w innych tematach, metodą kopiuj wklej? jeszcze ci sie to nie znudziło? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
bo maja juz wyrobiony gust a nowy metal to dno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"nowy metal to dno" Na podstawie jakich płyt i jakich zespołów wygłaszasz taką opinię? Wymień je, bo zapewne dużo przesłuchałeś/łaś skoro wygłaszasz taką radykalną, i dośc dziwną, biorac pod uwage ile fajnych rzeczy dziś powstaje, ocene?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"słuchanie muzyki nie oznacza zainteresowania, " Masz racje, ale to dośc niefortunne, że wielu ludzi nie wie, co się w muzyce metalowej teraz dzieje, a i tak twierdzi, że "nowy metal to dno" nic nie znając. Założe się, że ta osoba co tak napisała, za "nowy metal" nadal uważa spleśniały ze starości Korn i Slipknot, bo jej świadomośc zatrzymała się 15 lat temu. :P Ja nie mam nic do osób które sobie po prostu słuchają bo lubią tylko starego metalu nie znając nic nowego, ale jesli taka osoba uwaza się za fana tej muzyki i próbuje zgrywać znawce to już widze w tym problem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zawsze trollom odpowiadasz? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
w temacie pisałaś o osobach które tylko mówią, że lubią metal. Nie precyzowałaś czy chodzi ci o takich dla których "nowy metal to dno" czy takich których on po prostu nie interesuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"zawsze trollom odpowiadasz?" nie, ale ten mnie denerwuje, i chce mu powiedzieć, że jest nudny i że tylko nudzi a nie denerwuje :P Do każdego tematu w którym się pojawia wkleja bardzo podobne wypowiedzi o tym, że "metal skończył się na początku lat 80, jest niemodny, kto tego słucha?" itp . :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmetal
Większość nowych kapel jest po prostu słaba,są oczywiście wyjątki takie jak furia czy mgła ale one potwierdzają regułę.Młode kapele za bardzo skupiają się na technice a zapominają o aranżacji, kapele które przeszły do legendy takie jak Venom Motorhead Slayer nie były dobre technicznie a wszyscy w każdym wieku je uwielbiają i znają ich kawałki.Ale nawet z punktu widzenia techniki nowe kapele sa i tak słabe,nie wiem z czego to wynika ale tak jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to jest ten od adidasów? przy okazji, słuchasz może halestorm?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a to dlatego ze nie ma juz "metalu" tylko pseudo kapele grajace speudo metal...clopczyku! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gośćmetal - o, i to jest opinia osoby, która sporo przesluchała,i jej się nie podoba. Takie coś jest ok, twoja opinia. Ale często się spotykam z takimi "nostalgicznymi" osobami, które twierdzą, że "kiedyś to był metal, In Flames, Moonspell i Nightwish, a teraz dno, nic nie ma, tylko Sabaton, kiedyś to było nosiło się glany i obalało jabole w parku a teraz tak niema", tacy powierzchowni niby-znawcy, którzy aspirują do bycia metalami, starymi fanami metalu z doświadczeniem pamiętającymi super czasy muszacymi sobie radzić w dzisiejszym złym świecie, a którzy tak naprawde w d***e byli i g****o widzieli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak teraz myślę to ja w sumie nie wiem czy zespoły których słucham są "nowe". Nigdy nie sprawdzałam dat aktywności...aż muszę zerknąć :D - Moor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie, ten od adidasów to pan true-thrash-wojownik który obecnie zajmuje sie wyzywaniem osób jeżdżących na woodstock :P a ten tutaj to troll od udowadniania że metalu już nikt nie słucha bo jest niemodny. Nie słucham Halestorm, ale zetknełam się z nazwą, ale z tego, co sprawdziłam na szybko nie podoba mi się, troche zbyt popowe. Z takich melodyjnych zespołów wole Volbeat, znasz? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie trzeba nawet słuchać, ja kiedyś słuchałem tych kapel współczesnych i nie podobała mi się ta dzisiejsza muzyka. Brak jej świeżości. Nazw kapel nie pamiętam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kaska masz jaraktsr ja ino cekM asz kto s cke rozprawiczu wie ze o nie j a. Ende bmsz gyle lat ze jusz kjrde as czAs asem mestes?!mk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
znam, ale jakoś nie bardzo mi pasuje. halestorm jest dla mnie specyficzne, utworki albo bardzo mi się podobają albo są właśnie takie popowe i do d**y.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"na podstawie nowegbo albumu slayera tak uważam" Przecież Slayer to klasyk, żaden nowy metal :P tez wydaje mi się, że nowy album bedzie kiepski, ale jeszcze World Painted Blood było bardzo spoko, i tak długo grali na dobrym poziomie, a że nie ma Lombardo i Hannemana, to cóż, nic dziwnego, że teraz to tak wygląda :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jest wiele zespołów NOWYCH ! które podążają za dawnym nurtem lat 90 ... trzeba tylko ruszyć mózgownice i poszukać ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi to Halestorm wydaje się podobne do takich zespołów jak Within Temptation, Epica, czy Nightwish z Anette Olzon, jeśli je lubisz, to nie dziwie się, ze ci się podoba, dla mnie taka muzyka jest przeważnie nudna, nużąca, choć Within Tempation czasem posłucham. :P a więc pokaż mi jakies ich fajne utwory, moze jeszcze zmienie zdanie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bo wiele zespołów nie jest rozpoznawalna nie świeci "dupą" na koncertach a grają znacznie lepiej od niejednego syfu na scenie metalowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
sick individual jest fajne a te zespoły lubię....z wyjątkiem nightwisha z anette (głos tej babki po prostu mnie irytuje)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Heavy_Maniak
CO JAK co Słowacy też o dziwo robili dobry heavy metal :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×