Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kasiaszatanistka1994

Dlaczego w Polsce obchodzone sa rocznice Powstania Warszawskiego zamiast

Polecane posty

cudu nad Wisłą? Cud nad Wisła to wielkie zwycięstwo polskiej armii, które zmieniło losy świata, i ocaliło Europę :P Powstanie Warszawskie to klęska która zniszczyła Warszawę. W tym roku będzie okrągła 85 rocznica cudu nad Wisłą, oraz 71 rocznica powstania warszawskiego. Obydwie rocznice przypadną w sierpniu. Jestem pewna, że obchody powstania przyćmią obchodzy cudu. Smutne. Powstanie Warszawskie kojarzą prawie wszyscy Polacy, a Cud nad Wisłą jest znany tylko osobom interesującym się historią. To smutne. Inne narodu świętują zwycięstwa - ktoś widział, żeby Francuzi obchodzili obchody bitwy pod Waterloo? :P Ciekawa jestem, czy na kafeterii można o tym podyskutować :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W Polsce przyjęło się świętować same porażki historyczne, dlatego Polacy są tacy smutni i zrzędzący.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc666
Dlatego,że żyje kilka tyś osób biorące udział w powstaniu. I nie świętuje się porażki tylko oddaje hołd powstańcom za to że nie byli pipami tylko dumnymi żołnierzami zdolnymi do poświęceń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
w ogóle nie powinno się obchodzić żadnych takich rocznic histerycznych. to generuje tylko ksenofobie, nacjonalizm , antysemityzm. wywieszanie flag narodowych za wyjątkiem unijnych powinno być zabronione tako samo wycie tych tkzw. narodowych pieśni ludowych zwanych hymen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc666
A co do cudu nad wisłą tez się świętuje nie gorzej niż rocznicę powstania tylko może media tego tak nie nagłaśniają bo tam tatuś michnika walczył po stronie bolszewików ( tego michnika co tak szczuje dziadków na wszystko co polskie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A z historii można dowiedzieć się ciekawych rzeczy na temat Polski. Np tego że Imperium I Rzeczypospolitej było europejskim mocarstwem i jednym z najbardziej liberalnych krajów w Europie do którego emigrowała ludność nawet z ówczesnej Wielkiej Brytanii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i co z tej zdolności do poświęceń skoro nic dobrego nie przyniosła, oprócz wątpliwej korzyści, jaką jest duma? :P Nie lepiej czcić żołnieży generała Maczka? Oni też żyją i też byli skłonni do poświęceń, aby walczyć przedostali się z narażeniem życia do polskiej armii na zachodzie i w przeciwieństwie do powstańców wygrali, ich walka na coś się przydała. Najciekawsze jest to, że w Holandii w Bredzie są dobrze pamiętani, a w Polsce się o nich zapomina Co innego, gdyby wszyscy zgineli i kompletnie wszystko przegrali, wtedy pamietano by o nich i czczono, polski bohater musi być bohaterem tragicznym :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"A co do cudu nad wisłą tez się świętuje nie gorzej niż rocznicę powstania tylko może media tego tak nie nagłaśniają" No właśnie! Jako nasza największa narodowa bitwa w zbiorowej świadomości, szkołach i mediach funkcjonuje Powstanie. Dlaczego nie Cud nad Wisłą? Może czas aby to zmienić? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Historia Polski mogła potoczyć się o wiele korzystniej gdyby II RP zawarła sojusz z III Rzeszą. Beck postąpił niewłaściwie sprzymierzając się z fałszywymi i odległymi sojusznikami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
bylas kiedys na obchodach Cudu? bo ja jestem co roku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czasem chciałabym zostać nauczycielką historii, i tłumaczyć młodzieży to wszystko ale jeśli gimbaza ma mi zakładać kosz na śmieci na głowie i mnie nie słuchać, to dziękuję. Szanse aby pracować w jakims dobrym liceum, w którym moge liczyć na to, że moja praca będzie efektywna są minimalne :P Nie mówiąc już o zarobkach. Kariera pedagogiczna raczej nie dla mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja mysle, ze tutaj chodzi o to ze podczas powstania warszawskiego POLACY CIERPIELI I BOHATERSKO GINELI ZA SWOJ KRAJ :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czasem porażka jest dla nas wartościowszą lekcją niż zwycięstwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dowódcy Powstania byli agentami NKWD, dlatego parli do z góry przegranej walki. Bohaterami są zwykli powstańcy, dowództwo powstania można potępiać na wszelkie sposoby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
powstanie warszawskie było przegrane militarnie ale było wygrane polityczne i to takze zawazyło na losy swiata dzieki temy stalin zajoł tylko wschodnie rolnicze tereny gdyby zająłby całe niemcy z przemysłem hutniczym zbrojeniowym stoczniowym to zwiazek radziecki wygrałby zimna wojne a prrzegrał bo niemiał sórowców czyli ekonomia wykonczyła zwiazek radziecki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
O znaczeniu jakie miał cud nad Wisłą mówi się zawsze omawiając postać Józefa Piłsudskiego więc nie jest zapomniany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zenobiusz smok
Tylko, że za plan bitwy odpowiadał generał Rozwadowski, ale to już inna i bardzo smutna historia. Gdyby to ode mnie zależało, to starałbym się aby obchody Bitwy Warszawskiej były spektakularne. Wielka parada wojskowa, przeloty samolotów, w tym historycznych, no może kopii, bo trudno o oryginały Albatrosów na chodzie. Należy nawiązywać do tego, co jest istotne globalnie, co wiąże się z legendami o zasięgu światowym i bardzo amerykańskimi. Mam na myśli postać Meriana Coopera i jego kumpli i oczywiście sam fakt, że zatrzymano potwora. Świętowanie Powstania Warszawskiego, powinno być nieco w cieniu Bitwy Warszawskiej. Ze względów psychologicznych. Należy budować świadomość historyczną, tę tzw. narrację w oparciu o sukcesy, nawet jeśli, po sukcesach były klęski. Ale III RP to tylko odwłok po PRL, a nie spadkobierczyni II RP, więc "elita", jest de facto kosmopolityczna, obojętna, albo wręcz antypolska. Wyjątki są, ale one nie są w stanie zdominować reszty resortowych dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×