Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Dobre książki fantasy

Polecane posty

Gość gość

Poleci ktoś? Właśnie przeczytałam sagę "Pieśni Lodu i Ognia" i doszłam do wniosku, że literatura fantasy nie jest zła. Lubicie ten typ? Polecicie dobre książki? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Może Wiedźmin?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Turkuć
Książki ze świata dysku Pratchett'a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ponoć cykl Ziemiomorze - Ursula k. le Guin. I Odyseje Kosmiczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
oraz inne A. C. Clarke'a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzięki :) Macie jeszcze jakieś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nieświadomy mag

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pan lodowego ogrodu J. Grzędowicz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tylko tyle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Turkuć
1. Jacek Piekara - Cykl książek o inkwizytorze Mordimerze Madderdinie. 2. Tomasz Kołodziejczak - cykl książek Ostania Rzeczpospolita 3. Andrzej Filipiuk - cykl książek o Jakubie Wędrowyczu. i może...Harry Potter?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zwiadowcy są z***biści polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzięki za tytuly :) ktos zna wiecej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cykl o Conanie - różni autorzy. Robin Hobb - cykl o skrytobójcy, błaźnie i smokach. Tolkien :) Lewis - cykl o Narni, jeśli ktoś lubi chrześcijańskie klimaty w fantasy. "Imię wiatru" - nie chce mi się szukać autora. Piers Anthony. Sporo tego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Diuna Franka Herberta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To zależy od gustu, ale ja szczerze polecam Baśniobór, przeczytałam pod koniec podstawówki i od kilku lat pozostaje mi wciąć w sercu, części jest pięć, ale powieść bardziej do młodzieży niż dla dorosłych, przede wszystkim dużą popularnością cieszy się Władca Pierścieni, z dzieł Tolkiena polecam też Hobbita i Dzieci Hurina, jak szukasz lekkiej lektury to Opowieści z Narnii albo Harry Potter jest niesamowite, całe moje dzieciństwo, jeszcze Baśniarz jest cudowny, ale też trochę psychologiczny, Wiedźmin też superowe, pamiętam jak czytałam to z zafascynowaniem z pierwszej klasie gimnazjum, wtedy interesowała mnie właśnie tematyka średniowieczna, walki z potworami itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mroczne materie pullmana - to jest zajebiste i takie inne od lewisa polecam trylogię kosmiczną ;) atramentowe serce i dalsze części choć to niby też dziecinne ale mi się podobało ksiazki lema np. solaris,powrot z gwiazd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
'Piesn lodu i ognia' - to z sagi Gry o Tron, nie? cos w ten desen, ale moim zdaniem zdecydowanie lepsza, bardziej dark FANTASY (znacznie wiecej magii i akcji niz polityki ;) ) goraco polecam: Z Malazanskiej Ksiegi Poleglych - Stevena Eriksona x z polskich oprocz oczywiscie Wiedzmina Sapkowskiego polecam też Anne Brzezinska: Saga o zbóju Twardokęsku ❤️ x a jesli lubisz cos lzejszego to Ewe Białołecką :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziękuję wszystkim za tyle tytułów :) W dzieciństwie czytałam i Harrego Pottera i Władcę Pierścieni i Narnię, no i bardzo mi się wtedy podobały ;) Zabieram się do czytania Wiedzmina, skoro tyle polecacie, też słyszałam, że fajny. Ale też zamierzam wchłonąć wszystkie książki, które mi podaliście, bo mam dużo czasu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Achaja trzy tomy, Pomnik cesarzowej Achai pięć choć według mnie cykl o wiedźminie i cykl o śpiącym w drzewie (Pan lodowego ogrodu) lepsze choć wszystko to b.dobre a to tylko trzy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja tam nie lubie fantasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie sama diune a cale kroniki polecam choc to nie dla wszystkich. Z fantasy to cykl demoniczny petera v bretta, imajica clivea barkera znalazlem za 50;dych w empiku i daje rade . Z sci fi to dopisze tylko sprawdze co mam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Star carrier, cykl fundacja asimova z******ta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wladca pierscieni i reszta tolkiena +nik pierumov i jego spin off lotrowy choc nie powala jak dzielo mistrza to daje rade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A z młodzieżowych jakieś fajne macie? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mi sie bardzo podobal Percy Jackson xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z "młodzieżowych" polecam książki Waltera Moers'a "Kot przeraźnika", "Rumo i cuda w ciemności", "Miasto śniących książek", "Jasioł i Mgłosia". Są niezależne od wieku plus niesamowite ilustracje autora :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeszcze tunele

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do młodzieżowych jeszcze można dopisać: Zaklinacz, Niezwyciezona, Ember in the asches czy jakos tak, uczen skrytobojcy, nowicjuszka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×