Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość gość

Domy seniora Kraków i okolice, jakie polecacie???

Polecane posty

Gość gość

Jak w temacie, chciałam uzyskać jakieś Wasze opinie na temat domów spokojnej starości w okolicy Krakowa, lub w samym Krakowie, zależy mi na całodobowej opiece, gdyż moja mama cierpi na chorobę demencje. Powiedzcie proszę których należy unikac i które sa dobre. BARDZO PROSZE o pomoc :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vodpinky 123
Polecam dom opieki w Alwernii wiem że to kawałek ,ale jest tam dobra opieka,kuchnia domowa dobra ,Panie są bardzo pomocne,mój Dziadek chory na alzhaimera tam był i było tam dobrze.Jest to zwykły dom nie ma żadnych luksusów ,ale opieka jest a to najwazniejsze - Radze unikać domu opieki na Prokocimiu tj ulica bieżanowska ,owszem dom ładnie wyposażony ,Panie właścicielki zachwalają ,a rzeczywistość jest smutna dziadek tam tarfił za pierwszym razem po dwóch dniach nie było z nim kontaktu gdy zobaczyłam Jego stan Moja mama chciała wezwac pogotowie ,a tam pracownice powiedziały że nie wolno brrr to chory dom po wyjściu dziadka ze szpitala juz tam nie wrócił.Cena też wysoka bo to było dobrych pare lat temtu i za miesiąc 2000zł plus leki i pampersy.Acha jedzenie w tym domu dowoził caterning zimne i nie doprawione,po rozmowie z jednym z Panów wywnioskowalam że opiekunki dosypuja coś na spanie bo dziwnym trafem zawsze po obiedzie wszyscy spali -Jak najdalej od tego domu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zenek_D
Moja ciocia była na rehabilitacyjnym turnusie w Willi Seniora. ( willaseniora.com.pl ) To dom spokojnej starości położony w Buczkowicach, niedaleko Szczyrku właśnie. Od tamtej pory wraca przynajmniej raz w roku na wakacje tam (pobyt 3-4 miesiące, w zależności czy są miejsca). Z tego co wiem mają tam jakość hotelową, opiekę lekarską, organizują wycieczki, akcje tematyczne i mnóstwo innych rzeczy. Pełna wiarygodność w moim odczuciu. Widziałam sporo faktycznych zdjęć cioci z tego domu opieki. Myślę, że to coś w sam raz dla emeryta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mrazz
Fajne są domy seniora w którym zapewniają seniorom naukę obsługi komputera i internetu. Teraz coraz więcej staruszków potrafi surfować po necie i odwiedzają portale przeznaczone specjalnie dla nich :) http://senioralna.tv/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gumiss
Moim zdaniem, dobrze funkcjonuje dom dla seniorów w Korbielowie -www.opiekaseniora24.pl. Mam tutaj kuzyna i czasami go odwiedzam, także widzę jak tam opiekuni pracują itp. Podejście do pensjonariuszy jest z dużym szacunkiem i anielską cierpliwością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
temat stary ale moze ktos by sie wypowiedzial?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
vodpinky 123 2014.05.05 , podpisuje.najchetniej bym im wystawila jakas oficjalna opinie zeby ostrzec ludzi.kierowniczka na biezanowskiej w krakowie nie nadaje sie wogole do pracy z ludzmi, nienawidzi pensjonariuszy, ich rodzin i kierownikow domu i robi kazdemu na zlosc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Także prywatny ośrodek we Wieliczce na ul Czarnochowskiej. W okolicach Krakowa uchodzi za jeden z lepszych. No i jest stosunkowo nowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
w domu starców dręczą staruszków :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dlatego trzeba starannie wybrać dom seniora żeby nie dochodziło do takich przykrych sytuacji. Znam sprawdzony dom http://domopiekinestor.pl koło Warszawy tam traktują starsze osoby z równością i godnością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W Olkuszu jest świetny Dom Seniora. Moja babcia tam jest i jest bardzo zadowolona, a ja będąc na studiach w Krk mogę ją często odwiedzać :) http://cmskalka.pl/dom-seniora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Katarzyna770
Od siebie mogę podpowiedzieć VeniVidiVici, troche dalej, ale moim zdaniem ( i nie tylko moim) to genialna placówka, wracam tam często do ciotki, mają okolicę niezwykle malowniczą, bardzo ciekawą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zapoznaj się może z ofertą w http://www.senior-residence.pl/ . Przyjazna atmosfera, bardzo dobre warunki , czyli wszytko co najlepsze dla naszych najbliższych. Często niestety się zdarza, że istnieje ryzyko poddania osoby starszej w niepowołane ręce, dlatego warto najpierw się upewnić „co w trawie piszczy”. Poddając opiece moją babcie byłam całkowicie spokojna o nią. Oczywiście nie wybrałam tego domu od tak. Najpierw popytałam się i poczytałam co nieco opinii o nim. Było warto, bo odkąd tam jest, jakoś wydaje mi się radośniejsza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kameralny Dom Seniora ,,U Renaty'' Ryczówek /koło Olkusza z bardzo indywidualną opieką Polecam Pani Renia właścicielka bardzo rodzinnie prowadzi placówkę ,moja babcia która tam przebywa zawsze uśmiechnięta czysta . Jak babcia była chora reakcja właścicielki natychmiastowa bardzo troskliwa .Mogę polecić z czystym sumieniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justyna DOM
Nie masz czasu na szukanie placówki godnej zaufania? Mamy sprawdzone placówki partnerskie w czterech województwach. serdecznie zapraszamy www.opieka-justynadom.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EvaB
Uwaga na Dom Seniora Biezanowska 98C !! Po 48 godzinnym jej pobycie w tym przybytku, ewakuowałam moja mame, ktora umieściłam tam w nadziei, ze bedzie miala zapewniona profesjonalna i życzliwa rekonwalescencje po złamania miednicy w wyniku upadku. Mialam nadzieje, ze skromne warunki będą kompensowane lokalizacja, dbaloscia i odpowiednim stosunkiem personelu. Niestety, rzeczywistość bardzo szybko nabrała innego kształtu. Komunikacja spragnionych pensjonariuszy z personelem jest tam oparta na nawoływaniach i krzyku tych pierwszych, często lekceważonych przez tych drugich. Dopiero moja interwencja telefoniczna zapewniła mamie szklankę wody! Obracanie obolałej 87 letniej kuracjuszki konczylo sie jej krzykami przepełnionymi bólem, Kromki chleba posmarowane białym serem z dodatkiem plastra żółtego sera lub pasztetu, serwowane jako zestawy sniadaniowo/kolacyjne roznily jedynie kawa lub gorzka herbata. Przy bardzo ograniczonej możliwości poruszania się, mama dostawała to "menu" na swoja klatke piersiowa, jako że stolik szpitalny nie jest częścią wyposażenia, z życzeniem "smacznego" , bez slomek do napoju, o ktore musiała się dopominać, bez pomocy przy piciu, co konczylo sie oblaniem. Te fakty oczywiście doprowadziły do natychmiastowej decyzji przeniesienia mamy do innego miejsca. Uważam, ze Dom Seniora to ponury relikt mentalności czasów, w których ludzi miało się za niewiele, a wyposażenie typu "hotel robotniczy", znajduje odzwierciedlenie w panującym tam smutku i braku standardów wymaganych od ośrodków opieki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lena9111
Moje zdanie jest takie, że należy zawsze sprawdzić kilka miejsc i wybrać najlepszą propozycję. Zobaczcie sobie na ten http://domrodzinny.pl dom rodzinny. Mają tam całodobową opiekę. Poza tym mogą dostosować dietę do indywidualnych potrzeb konkretnej osoby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zgadzam się z moimi przedmówcami, uważajcie na Dom Seniora na Bieżanowskiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy mogę prosić o więcej informacji o domu seniora na bieżanowskiej? Co było nie tak? Jakie ma dobre strony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polecam serdecznie ośrodek Senior Med w Wiązownej koło Warszawy , ośrodek jest czysty nowoczesny obsługa w ośrodku rewelacyjna , Panie sa miłe , z ciepłym podejsciem do osob starszych , w ośrodku jest winda co ułatwia przemieszczanie się osob starszych , ośrodek nie jest drogi a co najwazniejsze moja babcia nie narzeka na nudę. http://www.seniormed.waw.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zanim oddałem moją mamę do takiego domu odwiedziłem 8 w okolicach Krakowa plus poczytałem opinie w necie.Może nie jest okazały , nie ma luksusów ale opieka i atmosfera jakiej nie spotkałem nigdzie. Pensjonariusze ŻYJĄ jak w domu rodzinnym a nie wegetują od posiłku do posiłku. Proszę sprawdzić , podjechać , popytać , zobaczyć wpisy itp. http://rodzinnezacisze.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nigdy więcej nie skorzystałabym z Domu Senior na Bieżanowskiej. Jacy artyści? Tam są biedni starzy i schorowani ludzie. Nie ma świetlicy dla osób, które jeszcze się czymkolwiek interesują. Bo duży hol z telewizorem , w którym są 2 fotele to jednak nie jest miejsce, w którym starsze osoby mogłyby się zintegrować. Tam są smutni ludzie. Lekarz pojawia się raz w tygodniu a i tak kierowniczka mówi mu co ma zapisać. Sama kierowniczka jest niesymparyczną osobą, ingeruje w decyzje rodziny i niegrzecznie komentuje ich zachowania. Po śmierc***acjenta jest bardzo niegrzeczna, jeśli okazuje się , że rodzina nie chce skorzystać z polecanej firmy pogrzebowej. Wręcz krzyczy. To bardzo daje do myślenia. Nie jest to osoba empatyczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na Helclów jest dobra standard itanio. Polecam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja polecam dom opieki Senior. Domowa atmosfera, przyjemne otoczenie. Mam tam mamę, która czuje się tam dobrze, jest zadbana i otoczona opieką. Jedzenie dobre, higiena OK. Fachowy personel, pielęgniarki oraz lekarz dochodzący raz w tygodniu. Życzliwy stosunek do pacjentów i rodzin pomaga w tej ciężkiej dla wszystkich sytuacji. Mogę polecić to miejsce dla potrzebujących takiej pomocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Powstał nowy dzienny ośrodek dla seniorow z problemami z pamiecią KLUB SENIORA WESOŁA na Ariańskiek 8/3. Można śmiałao polecić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justyna DOM
Sprawdzone Prywatne Domy Opieki, Domy Seniora, Ośrodki chorych na Alzheimera. Dolny Śląsk, Śląsk i Opolszczyzna. www.opieka-justynadom.pl Bezpłatna pomoc Firma Justyna DOM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli macie tylko taką możliwość, warto skorzystać z oferty jaka posiada całodobowy dom opieki w http://dzis.eu/. Mamy tam dziadków, maja wspaniałych opiekunów i naprawdę godne warunki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justyna DOM
Jeśli opieka domowa jest niewystarczająca a opieka całodobowa jest wymagana, warto wówczas rozważyć pobyt w dobrym domu opieki, gdzie nie brakuje empatii, cierpliwości, wyrozumiałości a panująca atmosfera jest atmosferą domową. Nowoczesne Domy Opieki www.opieka-justynadom.pl Kraków i okolice Justyna DOM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Trzeba omijać szerokim łukiem nielegalne, dzikie domy opieki. One też mają piękne strony internetowe a później dochodzi do dramatów, jest policja i prokuratura, dom zostaje zamknięty. Musi być stosowne zezwolenie. Dużo się słyszy w mediach o takich niebezpiecznych, urągających człowieczeństwu miejscach. Przestroga!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karim

Jestem z Katowic, ale mimo to mam bliska w Leśnym domu Seniora w Piastowie. Ode mnie to ponad 4 godziny. Troche drogi, trzeba przyznac, ale warunki w tym ośrodku sa bardzo bardzo nowoczesne i świetne. Wiadomo, że wybierając ośrodek kierowaliśmy sie własnie tym. Poza tym nasza rodzina jest rozsiana troche, także mam krewnych, którzy mieszkaja w Toruniu i im jest zdecydowanie bliżej do bliskiej, częściej ja odwiedzają. Nie ma takiej sytuacji, żeby w jakimś tygodniu została bez odwiedzin. Wracając, to w LDS polecam, bo sam dom jest bardzo komfortowy, ma dobra ofertę rehabilitacyjna z zupełnie nowym sprzętem no i najważniejsze, ludzie pracują tam z powołania, żaden starczy nie zostaje bez ich opieki i wsparcia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×