Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość marloent

duży brzuch nie w ciąży

Polecane posty

Gość marloent

Może to pytanie zabrzmi głupio, ale nie wiem co zrobić. Od maja przytyłam już ponad 7 kg i mam wrażenie, że ciągle tyję, brzuch mam jak w ciąży, ale w ciąży nie jestem (testy ciągle negatywne a poza tym mam zaburzenia hormonalne więc to ogólnie mało prawdopodobne). usg przez powłoki brzuszne miałam robione niecały rok temu, czy to możliwe żeby przez ten czas rozwinął się nowotwór:/? aż tak duży? w mojej rodzinie był jeden taki przypadek, z tym że jestem osobą młodą... nie wiem nawet jakie badania powinnam zrobić, czy ktoś może mi cos doradzic? jak dotad jeden lekarz powiedzial tylko ze pewnie za duzo zaczelam jesc... ale jem n ormalnie:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciąża pozamaciczna
🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ddddddddddddddddddd
moze masz wodobrzusze tzn. najprosciej mowiac zbiera ci sie woda w brzuchu, ale nie wiem czy to jest mozliwe, tak po prostu tylko slyszalam ze jest taie cos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nfgusdrt
a ja kiedyś jak leżałam w szpitalu, to była tam taka młoda dziewczyna Też jej się strasznie powiększył brzuch, że nawet rodzice wrzeszczeli na nią, że pewnie w ciąży jest. Okazało się, że miała taki wielki torbiel na jajniku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość protkowa
nie zwlekaj tylko idz do lekarza-i zacznij dociekać co się dzieje!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powodow moze byc wiele,najczesciej spotykane to gazica jelit,zrob kompleksowe usg calej jamy brzusznej i usg ginekologiczne,to ostatnie musisz zrobic w poradni K.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marloent
dziekuje za odpowiedzi; tak, leczę się, mam zdiagnozowaną hiperprolaktynemię i podwyższony testosteron, przyjmuję bromergon. słyszałam że przy takich zaburzeniach się właśnie tyje- z tym że ja mam je już od jakiegoś czasu a tyć zaczęłam dopiero niedawno:| jaka jest przyczyna niewiadomo, podejrzenie zatrucia rtęcią albo po prostu przez stres. rzeczywiście będę się domagać tych badań- pani ginekolog ostatnio patrząc na mój brzuch bardzo się zaskoczyła że to nie ciąża, z drugiej strony jak ktoś mnie nie znał wcześniej (zawsze byłam bardzo szczupła) to może pomyśleć że to taki typ figury... ale zaczynam się bać coraz bardziej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nfgusdrt
Ja mam podobne zaburzenia hormonalne. Owszem przytyłam, ale nie aż tak dużo i "rozłozyło" sie to na całym ciele. Zresztą ja mam takie momenty, że raz przytyję, raz schudnę. twój brzuch niekonecznie musi być skutkiem tych zaburzeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość W MŁODYM WIEKU
najczęstsze są torbiele na jajnikach lub właśnie nowotwór jajnika idz do gina niech zrobi usg waginalne nie rozumiem czemu jeszcze nie byłaś u lekarza skoro widzisz taką zmianę a ostatnie badanie usg miałaś rok temu.... zaburzenia hormonalne często są spowodowane nieprawidłową pracą jajników więc warto to sprawdzić poza tym często kobiety około 20tego roku życia przybierają na wadze bo to się właśnie wiąże ze zmianami w gospodarce hormonalej tak czy siak przyda Ci się kontrola lekarska bo wszelkie nieleczone problemy hormonalne mogą w przyszłości zakończyć się bezpłodnością

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chodzik
u nas też jest taka kobieta ale ona ma brzuch od x lat każdy się pyta ja w którym jest miesiącu ma 46 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja przytyłam 15 kilo w ciagu 6 miesiecy i wygladam okropnie mam duzy przuch... znajomi zaczeli gratulowac mi ciąży , w ktorej oczywiscie nie jestem!!! Nie jestem w ciąży, ale zaczełam wiecej jesc, co nie znaczy ze pochłaniam niewiadomo jakie duze ilosci jedzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość athina
Cześć dziewczyny ja mam to samo brzuch wzdęty czasami tak bardzo że też miałam gratulacje z powodu ciąży.Mam jakieś zaburzenia hormonalne nie leczone,wybieram się do lekarza.Wzdęty brzuch nie koniecznie musi oznaczać coś złego myślę że hormony mogą powodować takie wzdęcia brzucha że faktycznie wygląda jak ciąża.Ja bardzo zaczełam tyć nagle,do tego miałam senność ciągłe zmęczenie,udało mi się zgubić kilka kilogramów ale jakim kosztem.Niestety jak tylko nie ćwiczę tyję w szybki tempie,a jak ćwiczę to udaje mi się tylko utrzymać wagę i ani grama nie mogę schudnąć.Często bolą mnie jajniki wiem że coś się dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znam osobiście dziewczynę, która w 3 miesiące dostała taki brzuch jak w 5 ciąży, nawet lekarz gdy do niego przyszła dal jej test ciążowy i nie chciał z nią rozmawiać póki go nie zrobi. Po badaniach (usg) okazało się że ma gigantycznego guza na jajnikach po 2 dniach miała operację, potem chemia. Idź do lekarza koniecznie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×