Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gośćmama

dziecko bije się po glowie jak się zezlosci

Polecane posty

Gość gośćmama

Nie mam pojecia skąd się wzięło takie zachowanie. Córka ma 15 miesięcy i zauważyłam ze kiedy się zezłości bo jej czegos nie pozwolę robic albo jak cos się jej się nie podoba to uderza sie po glowie ręką albo zabawka czy czymkolwiek co akurat ma w ręku. Z czego wynika takie zachowanie? Czy powinnam iść do lekarza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmama
Ja nigdy jej nie uderzyłam ani nikt inny. Tv właściwie nie ogląda a jesli juz to wybrana przeze mnie odpowiednia bajkę w której nie ma agresji. Nie wiem skąd jej przyszlo do glowy takie zachowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmama
Nikt się nie spotkał z takim zachowaniem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ma skłonność do autoagresji. Niektóre dzieci tak mają. Okaleczają się, czymś okładają, biją głową o ścianę, albo się głodzą (anoreksja). W skrajnych przypadkach popełniają samobójstwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmama
Ma 15 miesięcy. Chyba zle zrozumialas i miałaś na myśli starsze dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W kontekście zaburzeń psychicznych, w tym przypadku zaburzeń bahawioralnych (zachowawczych), nie ma dolnego i górnego limitu wieku. Problemy psychiczne może mieć osoba w wieku 1,5 roku, 15 lat i 150 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Maly psycholek - az strach pomyslec co z niej wyrosnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A z czego takie problemy mogą wynikać? Nikt w rodzinie nie ma zaburzeń psychicznych. A ona rozwija się dobrze i poza tymi zachowaniami jest wszystko w porządku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ostatnio zdarza się , że wrzeszczy : kulwa [zasłyszał słowo od wiecznie pijanego ojca ]po co mnie ulodzilaś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmama
17.06 Troche mniej złośliwości może?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmama
17.07 Parszywy podszyw. U nas w domu nie ma alkoholu ani żadnych patologii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bo to co robi twoja córka, to obecnie drobne zaburzenie behawioralne. Może zniknąć. I może się rozwinąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zasięgnij porady odpowiedniej osoby. Wyrośnie z tego. U mojego dziecka przyszlo pozniej a to jest gorsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tu nie pytaj, idz do lekarza. W przyszlosci moze sie ciąć wiec juz teraz trzeba jej pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mojej siostry corka tak robila a teraz czasem ma dziwne zachowanie. Mowi sie do niej to zachowuje sie jak nieobecna albo robi dziwne miny z otwarta buzia . Twoja corka jest nerwusem, bedzie jej to bardzo przeszkadzac w zyciu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A jaka jest tego przyczyna? Bo przeciez znikąd sie to nie bierze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Szkopuł w tym, że takim dzieciom ponóc jest trudno. Bo co można zrobić ? Już od przedszkola, albo od szkoły podstawowej hodować je na lekach psychotropowych ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przyczyna tkwi juz w czlowieku. To nie jest twoja wina bo napewno jestes dobra mama :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bierze się to z anomalii neurologicznych, a te z kolei wynikają z działania toksyn zawartych w coraz bardziej zanieczyszczonym powietrzu jakim dzieci oddychają. Taka jest moja teoria na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
trzeba było nie chlac w ciąży , nie palic , nie tanczyc i zbyt agresywnie nie reagować... a także twój gach mogl tak mocno i gleboko penisem nie ruszac by az w glowke plod uderzać nim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmama
A dlaczego akurat moje dziecko tak ma a inne nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmama
17.51 Idz do psychiatry. Nie pije I nie pale a w ciąży to juz na pewno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A gdybym zapytał: a dlaczego jakieś inne, a nie twoje ? To takie samo pytanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorko wiele dzieci w wieku Twojej córki tak robi i powodem takiego zachowania jest nieumiejętność radzenia sobie z emocjami. Kiedy zabraniasz czegos dziecku złości sie i nie wie jak sobie poradzić z tym uczuciem wiec spontanicznie uderza się w głowę żeby rozładować emocje. Rzadko takie zachowanie jest objawem jakiś poważnych zaburzeń a skoro Twoja córka rozwija się prawidłowo to nie panikuj. Porusz ten temat z lekarzem na wszelki wypadek ale mysle ze powie Ci z grubsza to samo co napisałam. Mój syn zachowywał się dokladnie tak samo i minęło mu z wiekiem. Jest calkowicie normalny i nie ma żadnych zaburzeń psychicznych. Natomiast jak czytam niektóre komentarze to albo są chamskie albo dziewczynę straszycie ze ma psychicznie chore dziecko. Zaloze się ze nie macie pojecia o dzieciach i ich rozwoju. Polecam się dokształcić a nie wydawać niczym niepopartych "diagnoz".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja też się bilam tak twaz drapalam wyrywalam włosy ale miałam 20 lat miałam zaburzenia psychiczne. Bilam aby poczuć ból chciałam ponizac sama siebie aby ulżyć Bolowi psychicznemu. Ale ona jest mała może przejdzie. Ja z 50 razy z liścia sobie potrafiłam dac aż twaz zpuchmie mi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A moj syn walil glowa o ziemie, z tego juz wyrosl ale pojawilo sie wiele innych problemow.obecnie jest juz na kolejnej terapii, na lekach psychotropowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie wiem co może jej być

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Teraz też się zdążyć może ze się bic będę. Jako małe dziecko byłam bardzo placzliwa. Ciągle płakałam ale sama w samotności bez powodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmama
Przejrzałam cale mnóstwo różnych artykułów m.in. o autyzmie i aspargerze ale nic oprócz tego jednego nie pasuje. Zaburzenia psychiczne u dzieci w takim wieku? Niby skąd?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale ona też płacze bez powodu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×