Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Energie2 czy ktoś się z tym spotkał

Polecane posty

Gość gość

Dziś w południe był u mnie gościu poprosił o fakturę za prąd, gadał coś o obniżeniu kosztów za prąd i od ręki chciał aby umowę podpisywać, nie zgodziłam się, podejrzewam, że to jacyś oszuści są. Czy ktoś z Was miał podobną sytuację, czy też się spotkał z tą firmą ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
up, nikt się nie spotkał ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie też byli i zdecydowanie są to oszuści! Pani mówiła że jest z PGE i że moze mi obniżyć taryfe na tańszą o 1 gr tylko wystarczy podpisać aneks do umowy. A w rzeczywistości sporządza nową umowe w energie2 - trzeba uważnie sprawdzac dokumenty i gonić takich ludzi z domu !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oszuści jak nic !! też u mnie był gościu, podawał że jest z PGE i że trzeba "uaktualnić umowę", zrozumiałam tak, że to PGE jakieś zmiany robić a on po prostu chciał mnie wrobić w nową umowę z tym Energie2 !! Napisałam skargę na tego dupka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale Wy gadacie głupoty! Energie2 to nawy sprzedawca na rynku, bo Tauron nie ma juz monopolu na rynku eneregtycznym, a jak ktos z nimi podpisał umowe to nie bedzie płacil dwóch rachunków, bo to dziala na zasadzie przejscia od jednego sprzedawcy do drugiego, poczytajcie sobie cos wiecej niz wypisywac jakies bzdety na ten temat. Energie2 to konkurencja dla obecnych dostarczycieli i sprzedawców pradu, a w dodatku ma nizsze stawki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
u mnie tez byla jakas pani od tego, podpisalem ta umowe, bo uwazam ze na prawde maja ceny konkurencyjne i dlaczego mam nie placic mniej skoro moge, moj dotychczasowy sprzedawca tylko podnosil stawki, a skoro jest obecnie konkurencja to mozna skorzystac tylko na tym. Dla pewnosci zadzwonilem sobie jeszcze do centrali tam w Katowicach i sie upewnilem, wszysto bylo ok. Takze nie ma sie co bac tylko uwaznie sluchac. Pani od tego mi wszystko wytłumaczyła i jak cos dala do siebie nr kontaktowy. Ja nie mam zastrzezen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja mam zastrzeżenia i to ogromne!!! Podpisałem z firmą "energia2" umowę i teraz tego ogromnie żałuję!!! Od kilku miesięcy jak tylko zmieniłem sprzedawcę nie dostaję żadnych faktur a miały być w okresie dwu miesięcznym. Na reklamacje nie odpowiadają a konsultantka tam zatrudniona nawet nie zna podstawowych punktów umowy np. o formach składania reklamacji, żenada!!! Ja jestem w trakcie rozwiązywania z nimi umowy. Więc zanim podpiszecie z nimi umowę zastanówcie się czy warto??? Ja mam ich już dość!!! Nie chcę tu używać mocniejszych słów bo nie są tego warci!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dokładnie dzisiaj dwoje studentów z Energie2 namawiało mnie i mojego tatę na podpisanie umowy. Przedstawili się, ze reprezentują firme Tauron i ze nastąpiła zmiana stawek ( na korzyść ) dla nas! Wpuściliśmy ich do środka no bo dlaczego nie! Lepiej płacić mniej! Poczatkowo jednak nie ukazali zadnych dokumentow. Dopiero gdy moj tata zarzadal legitymacji, pokazali swistek karteczki bez zdjecia. Pierwsze co chcieli to abyśmy dali im stara fakture z Tauronu. Szczerze mówić jako przedstawiciele ''niby'' tej firmy powinni takie dokumenty posiadać. Później mówili o jakiś super mniejszych stawkach i prosili o podpisanie umowy. Tata nie był do końca przekonany ale dziewczyna dalej go namawiała. Zdecydowałam, ze najpierw musze przeczytac umowe. Chlopak, ktory tam byl od razu oznajmił, ze nie musze czytac tej umowy teraz tylko dostane kopie po podpisaniu umowy, zeby nie tracic czas. Na szczescie nie podpisalismy niczego. Prad i gaz z kazdym rokiem bedzie droższy a my na to nic nie poradzimy. Przedstawiciele tej firmy dosc, ze byli strasznie namolni to jeszcze przedstawiali sie za kogos kim nie sa. Takie, rzeczy sa karalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja podpisalam umowe z energie 2 i jestem zadowolona. nikt mi nie mowil, ze sa z jakies innej firmy, tylko ze sa alternatywnym dostawca energii. teraz mozna latwo zmienic dostawce dzieki liberalizacji i warto z tego skrozystac, nie straszcie ludzi! dostalam juz od nich 2 rachunki i byly nizsze niz moje poprzednie od rwe, wiec jak widac oplacalo sie. no a umowe trzeba czytac przed podpisaniem, to chyba jasne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do posty wyżej. A kiedy podpisałaś tą umowę, że jak twierdzisz dostałaś już dwie faktury??? Bo mnie po wielu trudach i szarpaniu się z nimi przysłali zbiorczą fakturę szacunkową na rok do przodu. A miały być dwu miesięczna za wykorzystaną energię. Nie mydli ludziom w głowach. Mogę się jedynie domyślać, że jesteś po prostu pracownikiem Energi2 i piszesz takie teksty po wszystkich forach. Dla mnie to jedno wielkie bagno!!! A co do umowy to oni sami się nie potrafią z niej wywiązywać. Jak do tej pory w dalszym ciągu nie dostałem odpowiedzi na złożoną reklamację. Nawet przedłożyłem ją kolejny raz tym razem w formie elektronicznej i dalej cisza. Popełniłem wielki błąd. Teraz tylko czekać mi na upłynięcie terminu umowy i spadam od nich. To moje odczucia a WY ludziska zrobicie jak uważacie. Pozdrawiam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie byli podpisałem umowę z przedstawicielem Energie2 i mam o 20% mniejsze rachunki za prąd, więc jak ktoś podpisał to nie ma się czym martwić będzie tylko mniej płacił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale Energie2 też nie jest polską firmą tylko Czeską lub Słowacką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u nie tez byli z energie 2 juz pol roku temu. byla taka mila pani, wszystko mi wyjasnila, mowila ze zmieni sie sprzedawca, a tauron dalej bedzie dystrybutorem. Dodatkowo polecila i ziane taryfy,mowila , ze ta co mam jest nieoplacalna w moim przypadku. posluchalam jej, ale tego dnia rozmawialam z sasiadka i mowila, ze zle postapilam podpisujac z nimi umowe. jednak rachunki juz przyszly i jest naprawde taniej i nie ma zadnych problemow wiec moge byc tylko dumna z siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Rynek energetyczny został uwolniony i podzielony na pięć segmentów. Tauron obsługuje jeden z nich, jest przydzielony z urzędu, ale dzięki uwolnionemu rynkowi masz prawo zmienić sprzedawcę prądu. Płacąc za prąd obsługują Cię dwie firmy- TAURON Dystrybucja i TAURON Sprzedaż (wszystko jest na fakturze). Nie jest to jedna firma, tylko dwie oddzielne, z innym zarządem i pracownikami, nie mają ze sobą nic wspólnego oprócz nazwy. Dystrybutora nie możesz zmienić, ale możesz zmienić sprzedawcę. Rynek jest ogromny i są firmy, które zajmują się tym samym co TAURON Sprzedaż, są jego alternatywą, a że ze sobą konkurują to mają atrakcyjniejsze stawki. Po podpisaniu umowy z Energie 2, zmieniasz sprzedawcę- Tauron wysyła Ci pismo potwierdzające zmianę operatora, a faktury są rozdzielone za koszty za dystrybucję płatną TAURONowi Dystybucja i faktury płacone za sprzedaż dla Eneregie 2, która obniża o 10% stawkę wcześniejszego sprzedawcy. Ludzie nie piszcie głupot, że to oszuści, bo jeśli macie odrobinę rozumu to poczytacie sobie o marketingu bezpośrednim, o firmach które zajmują się sprawami Energie 2 i są ich przedstawicielami handlowymi. Ci ludzie niczego Wam nie sprzedają, a robią jedynie przysługę, skoro możecie płacić mniej, składając wyłącznie jeden podpis, bo firma zajmuje się wszelkimi formalnościami i nie interesuje Cię stanie w kolejce w TAURONIE Sprzedaż w celu rozwiązania umowy, następnie w TAURONIE Dystrybucja w celu poinformowania o zmianie sprzedawcy, ani w Energie 2 w celu podpisania nowej umowy. Żal czytać jak obraża się ludzi uczciwie i ciężko pracujących, dlatego że nie ma się podstawowej wiedzy na temat rynku energetycznego w Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wróciłam ostatnio ze szkoły i dowiedziałam się że mama podpisała umowe z tymi oszustami. Odstawili piękną szopke chyba z powodu świąt. Gdy mama poprosiła o identyfikator nagle miłemu panu wypadł ogromny plik papierów których pozbieranie zajęło na tyle czasu żeby obrócić rozmowe na inny temat. Gdy zobaczył mojego 80-letniego dziadka zaczął mówić że nie da rady z nim podpisać umowy żeby zachować w przekonaniu mame że jest uczciwy. Gość sprawnie bajerował i wyliczył monstrualne oszczędności plus miesiąc rocznie prądu gratis. Po takiej informacji moja mama zwęszyła okazje miesiecznego żyłowania prądu za free. Sąsiadki podobno wyganiały miłego pana przez okna. Wiadomo dlaczego chodzą tacy oszuści po wsiach bo ludzie tam jeszcze wierzą w takie bajery. Z tego co widze na innych stronach ludzią przychodza podwóne rachunki. za prąd(oszczędność kilku złotych) i za przesył prądu. Więc podziękuje za taką okazje. Jestem w trakcie odmowy tej umowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja podpisalam umowe z Energie2. Od sierpnia jestem ich klientka, jak na razie wszystko ok. Przedstawiciel, ktory do mnie przyszedl, podal swoj numer identyfikacyjny, numer telefonu pod ktorym mozna bylo go sprawdzic i do niczego nie namawial. Dokladnie wyjasnil warunki umowy. Poinformowal o mozliwosci odstapuenia os niej w ciagu 10 dni i a takze o tym, ze beda 2 rachunki jeden od nich za energie a drugi od PGE za przesylke. Na poczatku bylo troche zamieszania jak to ze zmianami bywa ake jak na razie to place mniej. Trzeba tylko wspomniec ze jak ktos malo pradu zuzywa to oszczednosci chyba nie beda bardzo widoczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Potwierdzam opinie negatywne, mama nic nie podpisywała- prawdopodobnie podrobili podpisy. Otrzymała jedną f-rę, wtedy dowiedziała się, że jest w energie2. Był problem z otrzymaniem kopii umowy, dopiero pomógł Rzecznik Praw Konsum., grają na czas i tylko z windykacji przychodzą wezw. do zapłaty. Czy ktoś miał podobne dośw? Trzeba wypowiedzieć umowę i zapłacić swoje. Ostrzegam, nic nie podpisujcie poza biurem i nie traćcie z oczu np.dowodu osob.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Też podpisałam umowe z z energie2 SZOK .Narzucono mi nocną taryfe G12 bez mojej zgody.Kilka razy dzwoniłam bez skutku ,zgłośiłam do policji jako przestępstwo gospodarcze .Otrzymałam na rok z góry rachunki do zapłaty po 888 kw każdy.Wezwałam elektrya żeby odczytał mi licznik ale niezdażył ,nagle wymieniono mi licznik no i dostaje po dwa rachunki do płacenia ENERGIE2 I ENERGA -OPERATOR.WIELKIE OSZUSTWO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
banda oszustów i złodzieji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziwią mnie tak negatywne opinie na ich temat, bo u mnie wyglądało to zupełnie inaczej. Faktycznie przyszli do mnie przedstawiciele Energie2, ale nie kręcili, że są z innej firmy i nawet mnie jakoś przesadnie nie namawiali, jedynie przedstawili ofertę. Przeczytałam umowę i było w niej wszystko ok, faktycznie można było trochę oszczędzić wiec po konsultacji z mężem w końcu sie zdecydowałam. Od podpisania umowy minęło pól roku i jak do tej pory jest wszystko w porządku, nie narzekam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tez chciałam zmienić na energie2 bo słyszałam, że można całkiem dużo zaoszczędzić. Trochę mnie przestraszyliście tymi negatywnymi wypowiedziami, ale z drugiej strony sama się zainteresowałam, poczytałam ich oferty, umowy i wygląda wszystko ok. Co najdziwniejsze energie2 prowadzi kampanię na facebooku informującą o oszustwach, więc jak mogą być oszustami, jeśli własnie sami namawiają do dokładnego czytania umów, uważania kogo się wpuszcza do domu itd Wiedzieliście, że mają nawet reklamę na youtubie, gdzie własnie taka dziewczyna jest oszukiwana przez nieuczciwych sprzedawców i energie2 mówi jak temu zapobiec?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Energie2
Dzień dobry, piszemy w imieniu firmy Energie2. Szanowny Margo22, serdecznie prosimy o podanie nazwiska osoby, która podpisała umowę, lub przynajmniej numer umowy, abyśmy mogli zidentyfikować nazwisko handlowca i zweryfikować ten konkretny przypadek. Zajmiemy się tą sprawą i potraktujemy ja priorytetowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Grigor20
Szkoda, że do mnie Energia2 się tak nie odezwała ja k do koleżanki wyżej. Ja pisałem reklamacje na maila, telefonicznie zgodnie z jednym z punktów podpisanej umowy. Upłynęły terminy urzędowe rozpatrzenia umowy to jedynie dostałem powiastkę o skierowaniu sprawy do firmy windykacyjnej. Tego nikt nie pamięta, że sam kilkukrotnie się prosiłem o przesłanie faktur do płatności!!! Na żadną formę mojej reklamacji nie dostałem odpowiedzi. Chyba nie tak należy traktować klienta. teraz tylko czekam na upływ mojej podpisanej (po ogromnym błędzie) umowy i spadam od nich z wielkim hukiem!!! Kto ma pozytywy z ich kontaktów to tylko pogratulować!!! Ja mam ich dość!!! Konsultantów też muszą lepiej przygotować do obsługi klienta!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chętnie o tym porozmawiam tylko w jaki sposób mogę się z Państwem skontaktować? Liczę, że tym razem z pewnością będzie to osoba kompetentna a nie jak konsultantka z infolinii, która nie do końca chyba wiedziała o co chodzi w temacie o który pytałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiadomość wysłałem, za kontakt z góry dziękuję. Opinię swoją z pewnością tu umieszczę :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no cóz,. ktos tam pisał o uwolnieniu rynku co jest kłamstwem. gdybym dzisiaj zaczał produkować energię to nie mam możliwości jej nikomu sprzedać oprócz już istniejacych dostawców, . jak wiadomo konkurencja sobie przecież pomaga:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WujekGienek
firma energie2 to nic innego jak banda oszustów naciągaczy i złodziei. Przedstawiciele tej firmy mówią co innego a w rzeczywistości jest co innego nie mówią np o tym że będziesz płacił za dystrybucje dwa razy tj u nich i np w PGE. Nie mówią tez o tym że podpisując im pełnomocnictwo do rozwiązania dotychczasowej umowy zawierają w twoim imieniu inną umowę z monopolistą w moim przypadku tj PGE. Przedstawiciel tych oszustów mowił tez o co miesiecznych fakturach za faktycznie zuzyta energię a tu zdziwienie bo przyszła szacunkowa faktura całoroczna z płatnościami co miesięcznymi. NIE POLECAM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moją mamę naciągnęli, przyszli i zostali odesłani, tylko niewiem czy nie byli ponownie. Teraz przyszedł rachunek i to wyższy a nie dostała umowy, ani warunków ogólnych. Jestem w trakcie pisania pisma do Energie2 aby sprawę wyjaśnić. "U mnie byli podpisałem umowę z przedstawicielem Energie2 i mam o 20% mniejsze rachunki za prąd, więc jak ktoś podpisał to nie ma się czym martwić będzie tylko mniej płacił. " to ja mam pytanie jaką masz stawkę że aż 20% zysku ? Stara stawka 0,254zł, nowa z Energie2 0,242zł ale niestety naliczają opłatę handlową 9zł/mc (kwoty netto) więc aby odzyskać te 9zł i być bez strat mama musiała by zużyć miesięcznie 750kW - mieszkanie w bloku to nie jest możliwe W domu jednorodzinnym tyle się nie zużywa nawet w dwa miesiące, Firma może niczemu nie jest winna, ale reprezentujący ją przedstawiciele nie mówią wszystkiego i starszych ludzi po prostu naciągają dla swojej prowizji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sławek42
również mam podpisaną umowę z Energie2 i nie narzekam. Jestem ich klientem od roku, otrzymałem fakturę rozliczeniową i udało mi się zaoszczędzić, a mieszkam w bloku. Przedstawiciel handlowy dokładnie mi wytłumaczył co i jak, a Panie na info bardzo miłe i wszystko jasno wyjaśniły. Ja osobiście ich polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×