Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mati1985

Green Velo

Polecane posty

Został tylko miesiąc do planowego zakończenia największej inwestycji w szlak rowerowy w Polsce. Jak wasze wrażenia? Muszę przyznać, że zdania są niezwykle podzielone. Zażartych przeciwników i płomiennych zwolenników nie brakuje. Ja osobiście kibicuję Green Velo i czekam na otwarcie wszystkich tras. A w wakacje, naprzód w teren! Czy drogie Panie miały już okazję sprawdzić, dotychczas otwarte szlaki? Jakieś rekomendacje na szczególne odcinki Green Velo? Zaznaczam, że wyruszę z 10 latkiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pollellum
Jak się nie boisz z nim wyjechać na drogi publiczne (w tym wojewódzkie), po których tak de facto jest 80% szlaku wyznaczone albo lubicie fragmanty błotno-piaszczyste przejezdne tylko dla górali to śmiało na Green Velo. Ew. zostaje ci samochód i kombinowania (bo szlak ma linie prostą z załóżenia, a nie pętlę) z faktycznie porządnie zrobionymi odcinkami (też się takie trafiają). Tylko nadzorca szlaku sam na razie nie wie, gdzie i na jakiej długości będzie jaka nawierzchnia/odseparowanie od ruchu. Na stronie www szlaku tego nie znajdziesz. Założenia szlaku były szczytne, wykonanie jest miejscami fatalne, co psuje obraz całości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ech, czytałam sporo ciekawych relacji, w tym oceniające infrastrukturę na plus. Inne z kolei przekreślają tę inwestycję. Rowerzyści na forach także są podzieleni. Z założeń GV każdy może wsiąść na rower i przejechać szlak rowerowy Polski wschodniej. Dlaczego więc nie my? :) Mimo mojego wrodzonego optymizmu wolę się ubezpieczyć, dlatego poszukuję informacji odnośnie konkretnych szlaków, dobrze przygotowanych, w miarę bezpiecznych etc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niestety nie mogę wrzucać wielu linków w komentarzu, bo traktuje mi wypowiedź jako spam :P Część 2 wrzucam tutaj. http://www.blogmtb.pl/2015/10/green-velo-o-co-w-tym-chodzi.html?showComment=1446165219816#c9203130138132657884 Warto popytać również na blogach rowerowych. Podróżowanie z dzieciakami to na pewno bardziej odpowiedzialne wakacje, dlatego warto poszukać rad ekspertów, a tych na forach rowerowych nie brakuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie apropos artykułów, dziś było otwarcie szlaku w województwie lubelskim. Pewnie nie trzeba będzie długo czekać, aż pojawią się relacje z tej 400 km. trasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niestety ile osób tyle opinii. Wszystko zależy od szlaku jaki przejechał, jedne lepsze inne- w nieco gorszym stanie,osobiście polecam np. przejechać się po Roztoczu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×