Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

jestem deską przegrałam życie

Ile czasu po wygraniu Aukcji na Allegro ktos ma na zapłatę?

Polecane posty

Bo ktoś wygrał moja aukcję, nie odezwał się, w końcu napisałam drugiego maila, ze jak rezygnuje, to spoko, tylko niech da znać. Osoba powiedziała, że nie rezygnuje, że już dzisiaj (tamtego dnia) zapłaci. Aukcja wygrana 5 dni temu, a pieniędzy na koncie nie ma. To co mam zrobić? Pojechać i wypatroszyć?:classic_cool: I czy w ogóle Allegro ingeruje w takie rzeczy>? Co się stanie, jak ktoś w ogóle nie zapłaci za to, co wylicytował?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A nie ma nic na ten temat w regulaminie Allegro? Wydaje mi się że jest jakiś czas regulaminowy, ale raczej więcej niż 5 dni, zwłaszcza ze czasem sam przelew idzie 2-3 między niektórymi bankami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wydaje mi się że trzeba aukcję anulować i założyć nową, ale może trzeba też poinformować kogoś z Allegro, żeby potem nie było że się klient obudzi po jakimś czasie i zrobi aferę. Możesz tez po terminie zapłaty wystawić mu negatywa z opisem co i jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość możesz... a czemu chcesz...
...sprzedać swoje dziewictwo? :-O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mi sie wydaje ze
to sprzedający ustala zasady m.in. ile dni czeka na wpłatę. Ja czekam zawsze 5 dni roboczych Moze ten ktos wpłacił na poczcie i kasa będzie szła do jutra :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sprzedający indywidualnie określają czas oczekiwania na zapłatę. Jeżeli nie zapłaci, to wystawiasz negatywa i zwracasz się do Allegro o zwrot prowizji, aukcję możesz wystawic ponownie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyslij upomnienie - masz w zakldce platnosci cos takiego i po 3 dniach - jesli dalej nie masz pieniedzy to wysylasz do allgero zgloszenie i oni probuja to wytlumaczyc z kupujacym - a pozniej dostajesz zwrot prowizji za sprzedaz, a kupujacy dostaje upomnienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W przypadku braku wpłaty masz prawo zwrócić się do Allegro o zwrot prowizji i wystawić przedmiot ponownie. Poczekaj jeszcze trochę, jeśli ktoś puszczał przelew na poczcie, może potrwać. Jeśli ktoś twierdzi że zapłacił, a po kolejnych kilku dniach nie będzie kasy na koncie, zażądaj skanu dowodu wpłaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wejdz w 'moje allegro' zakladka 'rachunki' a pozniej 'zwroty' i tam mozesz wyslac to upomnienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość roswellita
Jeśli sprzedający NIE zaznaczy w aukcji lub na stronie "o mnie", że czeka na wpłate powiemy tydzień czasu to kupuj,acy ma według regulaminu 14 dni na wpłatę pieniedzy. Jesli sprzedajacy, które nie zanaczył, że skaraca czas oczekiwania na wpłatę (jak pisałam... w aukcji lub w "o mnie") to nie ma prawa wystawiać negatywnego kometarza przed upływem regulaminowych 14 dni... Jesli tak robi to łamie regulamin. Podobnie sprzedający ma 14 dni od dnia zaksięgowania wpłaty na wysłanie paczki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uyhiuiu
roswelita a gdzie jest tak napisane w regulaminie allegro o tych 1 dniach? Mozesz podać który to punkt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stary allegrowicz
roswellita: bredzisz. Regulamin nie mówi o terminie wpłaty pieniędzy. Wspomina jedynie o 7-dniowym terminie nawiązania kontaktu. Jeśli w tym czasie kontakt nie nastąpi strona ma prawo do zerwania umowy. Po co wymyślasz nieistniejące zapisy w regulaminie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a jak ktoś nawiąże kontakt
to może już nie płacić?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartuss030
Ja mam troszkę inne pytanie.Po wygraniu aukcji normalnie na nasz e-mail przychodzi wybór opcji płatności tak jak to jest w KupTeraz! ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maczor
właśnie chcę kupić motocykl tylko że aukcja kończy się 06-07-2012 a kase mam dopiero dziesiątego czy jeśli w ostatni dzień aukcji dam kup teraz to czy mogę dziesiątego wysłać kase czy mam na to jakiś określony termin bardzo proszę o odpowiedź na e-mail pod adresem maczorek1989@wp.pl z góry dzięki w temacie piszcie Allegro bo inne wiadomości usuwam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przemekq
ja mam podobna sytuacje ale wylicytwałem tele i nie moge sie skontaktować z nia ani dodzwonić do jakiegoś gościa sie dodzwoniłem z katowic i mówi że żadnego tele nie wystawiał pomóżcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam Mam problem a mianowicie wystawiłem telefon na licytacji i 2 dni temu się skończyła. Nie ma śladu pieniędzy ani żadnego kontaktu z kupującym dzwoniłem pisałem meile i smsy co mam robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
7.6. Kupujący, w związku z zawartą umową, powinien dokonać zapłaty za Towar w ciągu 7 dni, chyba że strony umowy ustaliły inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ronnie

Witam ! W kilku radach przeczytałem "wystaw kupującemu NEGATYWA" , a przepraszam - jak to zrobić , c zy Allegro daje taką w ogóle możliwość ?? Będę wdzięczny za podpowiedź , pozdrawiam !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×