Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość gość

Ile kosztuje generalny remont domu

Polecane posty

Gość gość

Oczywiście orientacyjnie. "Odziedziczyłam" stary dom. Nie jest specjalnie duży, ok 80 m 2 ale jest w bardzo złym stanie. Trzeba zrobić gruntowny remont, zrywać podłogi, robić wylewki, skuwać stare ściany, czyli wszystko praktycznie od podstaw. Dodatkowo strych jest do zagospodarowania bo nie był nigdy używany. Szczerze mówiąc nie mam pojęcia ile taki remont może kosztować? Może jest ktoś kto był w takiej sytuacji i może mi przybliżyć koszt? Dziękuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie sądzisz, że lepiej go zburzyć i postawić nowy, choćby 100m?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prawictwo pospolite128
jezeli dom jest bardzo stary ( ma ponad 80 lat ) to lepiej go wyburzyc niz robic remont ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
generalny remont domu kosztuje połowę tego ile kosztuje operacja plastyczna dla polskiego buraka pastewnego z krzywym ryjem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dom był wybudowany w 1964 roku z tego co wiem. Nie znam się na kosztach operacji plastycznej, więc niewiele mi to pomaga ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Około tysiąc złotych za metr, chociaż wiele zalezy od jakości materiałów. Całkowicie odradzam samodzielne przygotowanie mieszkania do remontu, u mnie w Wawie jest firma Pewex, usuwali gruz, zrywali podłogę, burzyli również ścianę. Efekt uzyskany szybko. Jeśli zajmiecie się tym sami to czeka was masakra i miesiące w remoncie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Budowa domu od podstaw długo trwa, moze chocby dlatego lepiej robic remont? Pewnie ze 70 tys albo wiecej, koszta moga byc o 100 % wieksze w zaleznosci ile do ciebie zedra, najlepiej to robic systemem gospodarczym, bron boze wynajmowac firme do wszystkiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
70m doprowadziłam do stanu użytkowego za 6,5 tysiąca. W tym nowy tynk, sufity, w tym 2 podwieszane, parapety, panele podłogowe z podkładami itp, farby (malowanie x3), narzędzia typu wałki, wycinak do płytek, wkrętak, zestaw wierteł, w łazience kafelki (powierzchnia całych ścian plus podłoga), nowe wc, brodzik itp armatura. Musiałam polować każdego dnia na przeceny i okazje, ale opłacało się. Do dziś pamiętam satysfakcję z zakupu płytek, ktore kosztowały mnie 13 zł za metr a ich wartość w sklepach to ponad 30zł, mi się udało tylko dlatego, że ktoś w hurtowni popełnił błąd przy wprowadzaniu ceny ;) Remont samodzielny bez ekipy. W 4 tysiącach zmieściłam się z podstawowym umeblowaniem kuchni, sypialni i salonu z jadalnią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
myslę, że zerwanie wszystkiego i zrobienie od nowa połknie jakieś 100tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeszcze wczesniej polecam sprawdzenie intalacji elektrycznej, zeby po remoncie nie bylo niespodzianki. Jesli od poczatku jest ta sama, moze byc roznie. Wymiana moze kosztowac kilka tysiecy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
70m doprowadziłam do stanu użytkowego za 6,5 tysiąca. x x to niezła jestes, ale robote pewnie robił jakis twój facet? Mało kto umie tak duzo rzeczy... Ja jakis czas temu podicagałam ogrzewanie gazowe na górze domu, bo na dole juz było. CAly koszt mnie wyniosł: 700 zł za 4 grzejniki kupione okazynie na allegro, rury miedziane 1000 zł i robocizna tez tysiac, czyli 2700. A niektórzy podawali mi takie ceny, ze za same rury twierdzii ze beda kosztowac np. 5 tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jeśli chcesz zrobić to raz a dobrze, czyli ocieplenie strychu, podłogi, nowe tynki, kuchnia, łazienka-myślę że do 100tys. My wyremontowaliśmy piętrowy dom za ok.200tys i została nam do kupienia kostka na podjazd i elewacja z zewnątrz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
w kazdym razie polewam z ludzi, co robia remonty kawalerek za np. 40 tys... LOL Trzeba byc naprawde osłem, nawet moge zrozumiec ze ktos chce b lukusowe matariały, ale do mieszkania w klicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a kto tu pisał o klitce? autorka odziedziczyła dom a nie kawalerkę a ktoś kto opisywał mieszkanie 70m2 ma raczej 3 pokoje a nie jeden... x x a co ma piernik do wiatraka, bo nei rozumiem? Pisłam tylko, ze sa idioci, co wydaja na remont kawalerki np. 70 tys i bo tyakie ceny widziałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no to ja właśnie nie wiem co to ma do rzeczy ;) no jasne, że da się wydać 40tys na kawalerkę, bo zalezy co kto w ten remont wlicza - jeśli idą np meble to już 40tys to wcale nie dużo, bo same porządne meble kuchenne ze sprzętem to już spokojnie 10tys, także dużo zależy od standardu jaki chcemy uzyskać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jaki standard mozna uzyskac w norze 30 metrów? LOL Równie dobrze mozna wyposazyc kurnik za te kase

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale robote pewnie robił jakis twój facet? Mało kto umie tak duzo rzeczy... Ja jakis czas temu podicagałam ogrzewanie gazowe na górze domu, bo na dole juz było. CAly koszt mnie wyniosł: 700 zł za 4 grzejniki kupione okazynie na allegro, rury miedziane 1000 zł i robocizna tez tysiac, czyli 2700. A niektórzy podawali mi takie ceny, ze za same rury twierdzii ze beda kosztowac np. 5 tys x Montaż parapetu, montaż gniazdek i włączników, montaż brodzika, wc, umywalki i baterii robił mój ojciec. Ja zrobiłam skuwanie starego tynku, tynkowanie, szlif, malowanie, położenie płytek, fugowanie. Wspólnie z ojcem robiliśmy sufity podwieszane i panele, żeby było szybciej. Poza tym sufity przy szerokiej powierzchni wymagają raczej 4 rąk, chyba że ma się specjalny podnośnik, a tego już nie chcialam kupować. Przy remoncie najbardziej brakowało mi małego rusztowania, drabina do dziś napawa mnie zgrozą, a pomieszczenia ponad 2,8 niestety, więc ze zwykłego stołu nię dosięgnęłabym komfortowo z pacą do sufitu. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
llelle- sa ludzie co potrafia zbudowac dom mały za 70 tys, oczywiscie robiac samemu wiele rzeczy, z najtańszych surowców. Wydac duzo oczywiscie nie sztuka, sztuka wydac mało a miec fajnie... To podziwiam ze tu laska tynkowała sama, do tego potrzeba neizłej wprawy, ja jestem chora jak mam malowac, tez nie siegam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ile by nie kosztowal ten remont to i tak sie ciesz ze masz dom bo inni wykupuja mieszkania na wlasnosc a haracz itak dalej placa a ty sobie zrobisz jak bedziesz chciala i masz swoje pozatym sasiad nie bedzie ci walil po scianie czy rurach ze za glosno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jesli masz zamiar wymieniac okna, dach, ocieplenie, instalacje i wnętrze domu to ok 200 tys. Bardziej oplaca sie postawic nowy dom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja 5 lat temu za remont domu generalny,z doprowadzeniem również poddasza do użytkowania dałam 120 tyś.,bez mebli bo te też wszystkie wymieniłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli mocno, mocno zaciśniesz pasa i oszczędzisz na materiałach to wyjdzie Cię to ok. 100 tys... Jak ktoś napisał wyżej może to kosztowac nawet 150-200 tys. Niestety ja też to przerabiałam , dom po babci. Nie odczuliśmy tak tego, bo robiliśmy wszystko stopniowo, przez 3 lata. Wiecie- jeden rok isntalacje i dach, następny podłogi i ogrzewanie, później ściany i wykańczanie. Za 220 metrów wyszło ok. 240 tys :( I to bez luksusów, ot, panele z castoramy, kafelki z leroy merlin ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majma man
To zależy... Samodzielnie? Ciężka sprawa. Samo usunięcie gruzu wymaga całych tygodni. Przynajmniej tą część radzę zlecieć na zewnątrz. U nas zajmował się tym Pewex i faktycznie udało się wszystko uprzątnąć. Wtedy mogą wejść firmy robiące wykończenie - realizowanie wszystkiego samodzielnie odradzam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My swoje mieszkanie w bloku urządziliśmy za 60 tys.Nie chodziło nam o to żeby jak najtańszym kosztem ;) Kładzenie paneli ,montowanie parapetów ,kanalizacja,elektryka,płytki wszystko sami .Z pomocą rodziców.Szczęśliwie się składa ,że mój tata jest hydraulikiem natomiast tata mojego męża jest elektrykiem.Więc wszystko wyszło nas taniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A moja mama właśnie wyremontowała mieszkanko 40m za ponad 50tyś i nie uważam, że to coś niedorzecznego. Klitka nie klitka, ale starszej samotnej pani nie jest potrzebny dom, ma teraz piękne mieszkanko - salon, sypialnia, kuchnia, łazienka + duży balkon/taras i cieszy się ładnym wnętrzem. Myślę, że ok. 100tyś na pewno wydasz, może więcej jeżeli weźmiesz pod uwagę wymianę dachu np. czy elewację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja właśnie teraz remontuję stary dom, ale jeszcze rozbudowuję o 25 m2, oraz podnoszę w górę, aby na strychu można było zrobić pokoje. Powiem tak, poszło prawie 100.000 a jestem na etapie kładzenia tynków. Oczywiście wszystko systemem gospodarczym, mąż jest budowlańcem, wraz z nim pracuje dwóch kolegów, oczywiście nie za darmo, ale zawsze mniej niż firma. Dużo rzeczy trzeba zlecić, ja miałam rozbudowę, więc dużo na to poszło, ale też dach ok. 25 tys, okna 10 tys, dach i strop ocieplany wełną, sama wełna ok. 6 tys, elektryka, hydraulika... a jeszcze zostały grzejniki do zakupienia, na razie są tylko rury rozprowadzone, armatura, płytki, panele, elewacja ( ociepleniem) ogrodzenie, meble itd. także myslę, że z 70 tys jeszcze pójdzie...ale to i tak mniej niż budowa nowego domu, za 170 tys nie wybudowałabym się pod klucz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IZZaaaaa
Iza po remoncie domu--z dachem (nowym) + okna, wylewki, grzejniki. tynki itp 250 tyś kochana niestety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malkanas
Tylko nie wszystko samodzielnie, przynajmniej nie etap kucia wszystkiego... Są takie firmy jak Pewex, które usuwają gruz, zrywają podłogi i oczyszczają mieszkanie. Samodzielnie, bez narzędzi robi się to całymi tygodniami - odradzam zajmowanie się tym samodzielnie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cena zależy od wykonawcy, ekipy, materiałów itp. Niewygórowane ceny mają w http://www.marbud-nadzorbudowlany.pl/ , zrobią i wycenę i remont, polecam, na stronce więcej mają informacji, warto tez zadzwonić do nich i sie skonsultowac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przy takim starym domu faktycznie zastanowiłbym się nad sensem remontu. Jeżeli już ktoś się decyduje na remont, to powinien mieć faktycznie sprawdzoną ekipę, która wszystko zorganizuje. Jeżeli ktoś jest spod Lubina, to warto skorzystać z http://www.pbhcezar.pl/ - robią kompleksowe remonty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×