Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość lalalalalalaalla

ile kosztuje własna myjnia samochodowa

Polecane posty

Gość lalalalalalaalla

ile muszę zainwestować pieniędzy na własną myjnie samoobsługową??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiasa18
a ile masz pawełku pieniedzy? Twój tata Ci da?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lalalalalalaalla
ehh chyba mnie z kimś pomyliłaś. prosze o odpowiedź osób które są zorientowane w tych tematach bądź mają własną myjnie.... innym podziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gieniatoja
ok 1000zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gieniatoja
ale całą sama chcesz wykupić czy z kimś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kkjikjlklkl
Myjnia samoobsługowa jest droższa, ale bardziej zyskowna Prostszym i bardziej dochodowym biznesem od myjni ręcznej może być tzw. myjnia bezdotykowa, w której auto właściciel czyści sam. Jej budowa więcej kosztuje, ale jest tańsza w eksploatacji. Pierwsze samoobsługowe myjnie bezdotykowe, w których auta myje się pod chmurką, zaczęły powstawać w Polsce 8 lat temu. Ich nazwa wzięła się z tego, że przy czyszczeniu auta w nich nie używa się ani szczotki, ani gąbki, a jedynie specjalnego węża z wodą pod ciśnieniem i rozpuszczonych w niej detergentów. Będzie dwa razy więcej Dziś myjni bezdotykowych jest w całym kraju około 300, ale szacuje się, że w ciągu najbliższych dwóch lat ta liczba się podwoi. Buduje je przy swoich stacjach benzynowych BP, rozważają taką możliwość inne sieci paliwowe, bo zaczęły się one cieszyć się wielką popularnością wśród klientów. Koszt wyczyszczenia auta jest w nich 30-50 proc. niższy aniżeli w myjniach ręcznych oraz automatycznych. Poza tym nie traci się czasu na stanie w długich kolejkach (bo mycie auta trwa tam na ogół kilkakrotnie krócej). Po drugie, myjnie bezdotykowe są prostszym i bardziej opłacalnym biznesem od ręcznych: w tym samym czasie czyści się w nich kilkakrotnie więcej aut, a do tego do ich obsługi potrzeba kilka razy mniej ludzi. A to wydatki na płace, oprócz dzierżawy ziemi pod myjnię, są jej największym kosztem (woda, energia i środki myjące pochłaniają tylko 30-35 proc. przychodów). Myjnie bezdotykowe w Polsce są tak popularne, że wydatki na ich budowę zwracają się średnio w 3,5 roku, a bywa, że nawet w ciągu roku (przy najbardziej trafionych lokalizacjach). Koszty, nawet przy inwestycji finansowanej z kredytu, pochłaniają bowiem zwykle nie więcej niż 80 proc. przychodów (w przypadku myjni budowanej ze środków własnych, gdy nie trzeba spłacać kredytu, stopa rentowności może sięgać nawet 40 proc.). By postawić dwustanowiskową myjnię bezdotykową i wyposażyć ją w markowe urządzenia oraz maszyny, trzeba zainwestować co najmniej 350-400 tys. zł. Założenie jest takie, że nie ponosi się kosztu zakupu działki, bo albo się ją ma, albo dzierżawi. Banki wciąż dość chętnie kredytują budowę takich myjni, ze względu na ich wysoką rentowność, a w dodatku są sposoby, by zaciąganą pożyczkę znacząco zmniejszyć. Jeden z nich to leasing urządzeń i maszyn do myjni bezdotykowych, które stanowią główny koszt budowy. W przypadku obiektu dwustanowiskowego ich zakup to wydatek sięgający nawet 250-300 tys. zł. Co prawda wymagany dziś wkład własny przy leasingu tego typu sprzętu sięga aż 30 proc., ale to i tak obniża koszt inwestycji prawie o połowę (do 200-250 tys. zł). Już dostali dotację unijną Są też już w Polsce przedsiębiorcy, którzy dostali dotację unijną na budowę myjni: przedsiębiorca, który postawił myjnię bezdotykową w Słupsku, dostał dotację z części regionalnego programu operacyjnego dedykowanej małym i średnim przedsiębiorstwom (Działanie 1.1.2). Największa dotacja na ten cel wyniosła 800 tys. zł. Ci, którzy chcieliby zmniejszyć ryzyko inwestycji, mogą zdecydować się na franczyzę. Na razie w Polsce oferuje ją w przypadku myjni bezdotykowych tylko jedna firma: Czysto.pl. Wadą tego rozwiązania jest jednak fakt, że Czysto.pl nie proponuje swego udziału finansowego w wyposażeniu myjni i daje jedynie know-how, swój szyld oraz pomaga w znalezieniu lokalizacji (gwarantuje także, że w pobliżu naszej myjni nie powstanie inna z tej samej sieci). ILE KOSZTUJE, ILE SIĘ ZARABIA Koszty budowy myjni bezdotykowej (2 stanowiska do mycia): Prace ziemne i budowlane 100-150 tys. zł Zakup i montaż urządzeń i maszyn 250-300 tys. zł Stawki za mycie auta w myjni bezdotykowej: Średnia cena za umycie auta 8 zł 30-45 sekund mycia 1 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość samoobslugowa
ok. 300tys. cała technologia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Szuwar444
Proponuje mocno rozważyc mobilną myjnię parowa w technologii Optima. Nie na darmo wiele osób idziew tą stronę i udaje im się ładnie rozwinąć na rynku. W skrócie: - nowoczesniej - elastyczniej - lepiej cenowo - mniejsze ryzyko - nowa technologia. Poczytaj sobie, to najlepsza opcja w tej chwili jeśli chodzi o biznes związany z myciem aut.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nefilim777
Zgadza się ,ale oprócz sprzętu potrzebna jest jeszcze chemia. Z konkretnych marek\linii dobre jest Premo – wydajne jak mało który preparat, a przy tym daje radę nawet z trudnymi zabrudzeniami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Farawell
też uzywam Premo - dobre jest bez dwóch zdań. Natomiast ja nie o tym - wg mnie najwazniejsza na poczatku ejst reklama, reklama i jeszcze raz reklama. Bez teog daleko sie nie zajedzie chocby na najlepszej chemii i sprzecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam, moim zdaniem myjnia w dzisiejszych czasach jest znakomitym pomysłem, jest coraz więcej samochodów. Ważna jest lokalizacja. Zawsze można pomyśleć o tym żeby zakupić namiot pod którym będzie myjni, w mojej okolicy zaczęły się takie właśnie pojawiać. Wiem że firma Das company zajmuję się właśnie sprzedażą takich namiotów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wiiaderko ,szmata jakas chemia to jakies 20 zl na poczatek wystarczy .No i kawalek łaki czy pola ...no tak .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wiadrem i szmata to można sobie podłoge umyć kuchni. Dorby sprzet to podstawa, tak jak powiedzmy dobry aparat to podstawa w fotografii ślubnej. Ja u sibie mam 2 maszyny optimy i nie ma opcji żebym kiedyś przeszedł na coś choćby odrobinę gorszego albo mniej skutecznego, po prostu radykalnie zwolniłoby to tempo pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Myjnia to dobry pomysł bo ludzie coraz bardziej dbają o samochody. Tylko trzeba wybrać dobry sprzęt – np. coś Optimy. Po drugie – trzeba opracować sobie biznesplan. Po trzecie – jakaś promocja. I wtedy interes ma szanse na rozkręcenie się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Półka zdecydowanie większa. Co do kosztów – mnie musisz kupowac, masz franczyznę. Ale koszt jest porównywalny z innymi markami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zależy od modeli. OD razu rozjerzyj sięza chemiąPremo bo w połączeniu z optimą działą cuda. Bardzo fajne zestawienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patrzcie na datę. Myjnia to spore koszty które można zmniejszyć podpisując umowę na promocje kosmetyków. W Polsce w tym temacie prym wiedzie K2. Po drugie, unikajcie reklamowanych tutaj wspaniałych, przenośnych myjek parowych firmy Optima. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Adekwatnie do modelu. Do toeg dolciz sobie koszt chemii premo – bardzo dobry zestaw. Mozesz też brać we franczyznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dobra, dzięki – zdecydowałem się i biorę optime!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
bierz do tego jeszcze chemie Premo i będziesz zadowolony. Dobre połączenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zobacz sobie jeszcze tutaj http://www.klimres.pl/oferta.html w Klimresie wybudują ci taką myjnię, dostarczą pompy i wszystkie urządzenia i jeszcze serwisować będą, myśle ze warto zobaczyć co oferują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
sporo chyba, nawet bardzo, ja teraz planuję założenie myjni, ale chodzi o cysterny - to dopiero jest kasa. Cysterny muszą być co jakiś czas gruntownie czyszczone, szczególnie jak przewożą materiały niebezpieczne, sporo się zresztą o tym pisze, choćby tutaj http://www.motonews.pl/wiadomosci/news-9893-czyszczenie-cystern-do-materialow-niebezpiecznych.html dlatego przemyślałam z mężem sprawę i mamy zamiar w to zainwestować. Myjni tradycyjnych, do aut jest sporo, a takich nie, więc nie ma dużej konkurencji ;-) Więcej nie mówię, bo mi ktoś podbierze pomysł, chociaż... nie jest łatwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Fajnei jest tez pójść w usługi mobilne. Maszyna optimy i już można zaoferowac klientom dojazd do nich. A to znacząco może wpłynąć na zwiększenie obrotów. Przynajmniej ja jako posiadacz mobilnej myjnie nie narzekam na brak ruchu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja bym jeszcze dodał koszt reklamy, prowadzenia dzialanosci i jakiejs chemii np. Premo bo jednak przydaje się. Ale to już drobne kwestie i summa summarum ten biznes jest opłacalny. Mowie to jako praktyk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Koszty są zawsze zalęzne od wielu czynnikow i mozna je zmniejszyć. Najlepiej brać we franczyznie. Optima ma takąmożłiwość. Zawsze płąci się mniej i redukuje sie od groma opłat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Koszty są zawsze zalęzne od wielu czynnikow i mozna je zmniejszyć. Najlepiej brać we franczyznie. Optima ma takąmożłiwość. Zawsze płąci się mniej i redukuje sie od groma opłat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćKRYSTO
nigdy myjnia bezdotykowa !! mam 4 stanowiska !! koszty miesięczne średnio 20 tys. ( woda , prąd , dzierżawa gruntu , pracownicy , a gdzie awarie ? ) przychody max. dobry miesiąc 25 tys. słaby 10 tys . mam w plecy po 4 latach ponad 200 tys. zł . g.... nie interes . nie wierzcie w bajki !! czytajcie ogłoszenia ile na sprzedaż myjni i za ile !!! to był biznes 10 lat temu !! teraz w każdej dziurze myjnia bezdotykowa . chyba że własny grunt , ludzie do pracy za 1 tys/m-c , i brak konkurencji. inaczej kasa w błoto !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×