Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

MamusiaKubusia;)

ile na komunie od chrzestnego ???

Polecane posty

Mam problem , w niedziele mamy dwie komunie , u jednego i u drugiego dziecka mój mąż jest chrzestnym ja myślałam żeby dać po 500 zł ale teściowa ciągle suszy mi głowę że jestem chytra i sknera że to za mało że powinniśmy dać minimum tysiąc złotych plus prezent jakiś złoty łańcuszek . My fizycznie mamy odłożone pieniądze i teoretycznie moglibyśmy dać po tym tysiącu ale w praktyce to są pieniądze odłożone na zrobienie barierek na balkonach . Moja teściowa nie rozumie tego że nasz syn niedługo podrośnie i bez trudu dostanie do klamki balkonowej , z drugiej strony uważam że 500 zł to chyba nie jest znowu tak mało przecież na wesele się tyle daje a to komunia. Nie chce żeby szwagierki myślały że jestem sknerowata. Proszę doradźcie co zrobić ile dać ?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomponikkk
moim zdaniem jest to wystarczajaca kwota!!! a twoja tesciowa skoro ma taka ochote to niech sama da 1000zl.. takie kwoty to na wesela sie daje a nie na komunie.. co za idiotka z tej tesciowej. nie ulegaj jej..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość terminuje
Daj 500 stow i jest OK ,i niesluchaj tesciowej. A z innej beczki niebylo by taniej i wygodniej zmienic klamki na kalkonie zamiast barierki matowac. (Mam na mysli taka klamke z zamkiem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hoseee
1000zł? Na 18stkę samochód a na wesele mieszkanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zycia Chojnicka
Powiem Ci tak: 500 zł to odpowiednia kwota, ale na osiemnastkę, a nie na Komunię. I co Młody z taką kwotą zrobi? Odłoży na lokacie czy w inny sposób będzie nią zarządzał? Na Komunię wystarczy dać 100 zł i pamiątkowy łańcuszek, ale bez przesady - nie 5 stów. Teściowej powiedz, że jeśli jest taka mądra, to niech odda Wnukowi nawet całą emeryturę zarówno swoją, jak i męża. Wtedy będzie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziękuje wam bardzo nawet nie wiecie jak mi ulżyło ,terminuje a barierki czy tak czy tak chce zamontować żebym ze spokojem mogła sobie otworzyć balkon i przewietrzyć dom ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja damą, a ty rycerzem
Po 500 zł w zupełności wystarczy. Nie słuchaj teściowej, ludziom się w dupach poprzewracało..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hmmmmbgfd
500zł to kwota bardzo ok, tym bardziej ze macie 2 komunie. u nas daje się nawet mniej w takiej sytuacji bo nikt pieniędzy nie natrzepie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomponikkk
powiem Ci tak - my mamy tez komunie w maju, jest to chrzesnica mojego męża.. nie dajemy pieniedzy - kupujemy łancuszek z Bozia.. w koncu to Komunia a nie 18stka.. a jak dla mnie kupowanie jakis laptopow tabletow czy PSP to przesada.. chodzi to o sakrament a nie nachapanie sie prezentow..dzieciom sie w dupach poprzewracalo.. a zreszta teraz komunia to jak wesele.. rodzice grubo przesadzaja..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pepsi;DDDDD
mój tata dał swojemu chrześniakowi 1000zł :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomponikkk
teściowa ciągle suszy mi głowę że jestem chytra i sknera że to za mało że powinniśmy dać minimum tysiąc złotych plus prezent jakiś złoty łańcuszek . xxx kochana, łancuszek z Bozia to koszt ok 800pln..czy ona naprawde uwaza ze macie wydac 1800pln dla jednego chrzesniaka?/ toć to chore!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość canyoubreath
800zł za lancuszek ???!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomponikkk
tak, rozgladalismy sie teraz w aparcie i zlapalismy sie za glowe jakie ceny łańcuszka.. bozia to koszt ok 200-300pln.. ale lancuszek to juz koszt ok 400-900pln..serio..az w szoku bylam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja chrześnica dostanie ode mnie na komunię 300 zł + jakaś pamiątka,może biblia dla dzieci. Uważam, że jak na8 letnie dziecko, to aż nad. Tu chodzi o sakrament, nie o chapanie prezentów. Nie daj się złamać głoopiej teściowej :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomponikkk
Dorka mam dokladnie takie samo podejscie jak Ty!!!! nie rozumiem ludzi ktorzy kupuja dzieciom 8 letnim na komunie quady, laptopy czy tablety.. to nie dorosli zeby takie gadzety posiadali...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gytgt0101
kup aparat i dorzuc ze 300 zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
500zl to przyzwoita kwota, a tesciowa jak jest taka madra to niech z emeryturki sie tak szarpnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chore to wszystko chore
jako organizator się wypowiem: myślę, chrzestnych moich dzieci spokojnie stać na to "osławione" 1000zł, ale niepojęte byłoby dla mnie oczekiwać od nich takich kwot. Kwiatki i pamiątka. Też dobrze by było. Chore to wszystko, chore.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zycia Chojnicka
Ale ja jednego nie pojmuję: na co 8 - latkowi AŻ tyle kasy na komunię? Jeszcze rozumiem, jeśli byłby to prezent na 18 urodziny, ale na uroczystość, w której głównym celem jest Sakrament? I czego chcecie nauczyć swoje dzieciaki? Tego, że tylko kasa jest najważniejsza? Przecież na wiek takiego dzieciaka wystarczy pamiątka i powiedzmy 100 - 300 zł, jak ktoś tutaj wcześniej nadmienił :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vggtrgtrgtr
my bratankowi męża, a jednocześnie chrześniakowi kupismy playstation za 1300zł. I nie załuję mu, bo komunie, tak jak i wesele ma się raz w życiu. Jakby chrzęsniak mial teraz wesele to dalibysmy 2000zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vggtrgtrgtr
I szczezre powiem wam, że ludziom generalnie chodzi o to żeby dać jak najmniej i lubia zaslaniac się tym ze tu chodzi o przyjecie sakremantu i Bozi ... To samo jest na forum slubnym, ilez to tematow zostalo zaloznych gdzie goscie wyklocaja się ze mlodym się w doopach poprzewracalo a on (gosc) nie ma kasy i da mało. bratanek doskonale wie ze chodzi o sakrament, tyle przygotowan bylo do komunii i juz go tam zdązyli wyedukowac religijnie. a co mi szkodzi jak przy okazji dam mu jakiś fajny prezent zeby mu zrobic przyjemnosc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość polly.nella
A ja uwazam, ze 500zl od chrzestnego to troche malo. Chyba, ze kogos nie stac to ok. Maz w zeszlym roku dal chrzesniakowi 1000zl i telefon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lidia lidia
500 zl to az za duzo jak na polskie zarobki dosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×