Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kasia210784

Ile zarabia opiekunka w niemczech

Polecane posty

Gość kasia210784

czesc, 3 miesiace temu wyjechalam do niemiec zostawiajac w polsce wszystko co kochalam, postanowilam zaczac od zera aby przyszlosc moja i mojego meza mienila sie w lepszych kolorach. Ale do rzeczy. Pracuje tu jako niania, zajmuje sie 1,5 rocznym chlopczykiem po srednio 10 godzin dziennie, orprcz tego codziennie myje naczynia, sprzatam kuchnie, scieram kurze, myje podlgoi, raz w miesiacu myje okna, lodowke, kuchenke, aaaa i jeszcze prasuje i wychodze z psem. Zarabiam miesiecznie 850 euro , z tym ze jak mam dzien wolny to mi sie odejmuje wyliczona dniowke. Ogolnie wychodzi to ok 4 euro (moze troszke wiecej) na godzine. Jak myslicie , czy to normalna stawka ???? czy to wyzysk ????? PS. robie to na czarno. Please odpiszcze bo sama nie wiem co mam myslec.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wyzysk straszny,nie płacą podatku, Moja mama pracuje od 7 do 18 .pozniej wolne,ubezpieczenie,zwrot kosztów podrozy itd Nie daj sie kobieto za takie pieniądze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dominika754567
straszny wyzysk niestety robisz dosłownie wszystko ehh...moja mama miala 1000 euro przy samej opiece bez niczego dodatkowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a to ze pracujesz na czarno wlasnie tymbardziej nie powinni tak zydzic na Tobie. Nie musza oplacac Twojej renty, podatku ani ubezpieczenia. Top wszystko jest na Twojej glowie. a dodam, ze jakby to dotarlo do stosownych urzedow to jestes udupiona po szyje. Z kary za robienie na czarno sie NIE WYPLACISZ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia210784
dziekuje wam wszystkim bardzo za odpowiedz. Tak jak myslalam daje sie niezle wykorzystywac. nie pozostaje mi nic innego jak powazna rozmowa. wiecie jak to jest polaczek przyjezdza z jezykiem slabiutkim, wszystkiego sie boji i cieszy sie z tego co daja, jednak czlowiek glupi nie jest - mijaja miesiace i przestaje sie robic fajnie. jeszcze raz wszystkim bardzo bardzo dziekuje za odpowiedzi :))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosia66
generalnei znam bardziej kwoty, które obowiązują jeżeli chodzi o opieke nad osobami starszymi i tak sie mówi, że poniżej 1000euro na miesiąc nie ma co podejmowac pracy, bo jest to zwyczajnie za mało, najelpeij znależc prace w agencji,b o wtedy pieniążki masz zapewnione :) polecam stronke na, której ja znalazłam prace http://www.pracaeu.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annia.....................
Matko dziewczyno pracujesz za darmo i to bardzo ciężko .Moja znajoma opiekuje się dziadziusiem za 1200 euro.Najlepiej płacą w Anglii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asterkaas
ja miałam 300 euro/tydz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tu opjekunki zarabjajom 5-8 EUR dziewczyna mlode, mam nawed dwie!! I przynajmniej umjom rozmawiac po Niemjecku!! Stawka godzonowa 8 eur to jest wysoka a gdzie jest jedzenie woda oplaty za osobe ktura mjeszka z nami?? Jezeli opjekujecie sie 24 godzin to stawka 1000 € jest OK !! Bo w nocy tdzeba terz wstawac !! Ale na godziny 5-8 €ur dosaniemy nanie tu w niemczech bez dodatkowych kosztow !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja mam takie pytanie, od tygodnia robie, w niemczech za opiekunke do dwu i pol letniej dziewczynki. Nie musze sprzatac, nie musze kupowac jedzenia, picia i zarabiam 450 eu na miesiac jako minijob. Czy to dobrze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ile zarabia tyle zarabia jak nie ma co do garnka włożyć, ile osób zarabia w ten sposób.Ale ważne na jakich warunkach Polskie firmy zatrudniają najczęściej są to umowy zlecenia, niektóre firmy odprowadzają składki ZUS od średniej krajowej, ale są i takie co od minimalnej krajowej a jeszcze gorzej bo są i takie co od 230 zł "żadne składki to żadna emerytura" czy to jest uczciwe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ile zarabia tyle zarabia jak nie ma co do garnka włożyć, ile osób zarabia w ten sposób.Ale ważne na jakich warunkach Polskie firmy zatrudniają najczęściej są to umowy zlecenia, niektóre firmy odprowadzają składki ZUS od średniej krajowej, ale są i takie co od minimalnej krajowej a jeszcze gorzej bo są i takie co od 230 zł "żadne składki to żadna emerytura" czy to jest uczciwe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agnieszka W 1976krak
Witam wszystkie opiekunki byłe, teraźniejsze i przyszłe jeśli zostaną na warunkach które warto poznać. Na początek może odrazu się przedstawię Agnieszka W. Na razie bez nazwiska na forum , lecz w krucce wyjawnienie już nie powinno być jakimś problemem. Do rzeczy ! Zakładam stowarzyszenie opiekunek pracujących w Niemczech , o co mi chodzi ? Chcę bronić od oszustw jakie czyhają w tej branży zawodowej. Pragnę pokonać tych którzy wykożystują niewiedzę opiekunek i zatrudniają je na nie korzystnych warunkach. Jeśli któraś z pań jest przygotowana aby dokończyć do mojej działalności i podzielić się swoim doświadczeniem proszę pisać na czarnaruda@interia.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zarabiam 1150 -1200 euro poniżej to już wykorzystywanie przez firme. Pracuje wkładam wiele serca i naprawdę staram się być oszczędną bo to tak jak mój drugi dom w tym czasie.jaga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja wyjechałam z ej job, miałam jakieś 1400 euro plus zakwaterowanie, wyżywanie i zwrot za transport. Bardzo polecam, ba agencja naprawdę uczciwa i profesjonalna ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pula84
Dużo lepiej zarabia się jako opiekunka osób starszych szczególnie z językiem, ale te 850 euro to śmiech wyżej koleżanka podała dobrą stronkę kalkulator-opiekunki.de , gdzie można sobie policzyć. To co ja mogę od siebie poradzić to gewerba, ja w ten sposób zarabiam 1600 euro i jestem legalnie zatrudniona, a w zasadzie sama się w Niemczech zatrudniam. Na początku próbowałam sobie sama pilnować dokumentów, ale po pierwszej karze z Finanzmatu oddałam wszystko firmie zewnętrznej do prowadzenia. Ja pracuje jako opiekunka bo lubię tą pracę, choć jest ciężka, ale z drugiej strony to nie dajmy się tak wykorzystywać żeby za darmo zasuwać tak ciężko. Wiem, że na początku trudno jest i się człowiek boi, ale to tylko na początku. Potem jak poszukam to mogę wam podać kontakt do mojego biura oni tam wszystko dobrze wytłumaczą i powiedzą co i jak trzeba zrobić, żeby wychodzić na swoje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćjaga
Podoba mi się to forum ale jakoś mała aktywność przecież jesteśmy ogromną siłą i powinnyśmy się dogadywać i wspierać się ale całą grupą nawet powinnyśmy mieć przedstawiciela coś w rodzaju związków zawodowych nawet za jakieś tam składki na prowadzenie może prawnika ale z duszą . Nawet nie potrafimy się policzyć bo kto to rejestruje.Przecież często nas wykorzystują płacąc grosze a ciężko pracujemy w święta niedziele i nocki. Pozdrawiam koleżanki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kin86
Różnie to zależy od formy na jaką się wyjeżdża. Ja mam własną gewerbe, czyli działalność w Niemczech i zarabiam około 1600 euro. Z tego musisz odliczyć sobie za przejazdy do Polski i z powrotem. Ja od tego odliczam jeszcze 35 €, które płacę firmie http://carebiuro.de/ za prowadzenie mi dokumentów firmy. Do tego czasem trzeba coś kupić z ubrań do pracy, czy tym podobnych. W sumie takich kosztów mam około 80 € miesięcznie reszta jest moja. Wyżywienie i mieszkanie u obecnej podopiecznej mam za darmo i jest to bardzo korzystna sytuacja. Tak czy siak tu i tak lepiej zarobisz niż gdziekolwiek w Polsce, bo zarabiasz normalną stawkę w euro, a nie głodową pensje w złotówce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wszystko zależy u kogo się zatrudni. Jedni Ci mniej zapłacą drudzy więcej, dlatego też należy dobrze szukać firm w internecie. Ja mogę polecić Inter Job z Lubina, pracowałam z nimi przez kilka miesięcy. Zarabiałam ok 1300 euro, wynagrodzenie czasem szybciej przychodziło nigdy się nie spóźniali. Dodatkowo premie świąteczne jak i za polecenie innych osób. Więc warto moim zdaniem się zatrudnić. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Opiekuję się starszymi osobami w Niemczech. Dodatkowo posiadam kwalifikacje z zakresu rehabilitacji i fizjoterapii. Korzystam z ofert, które otrzymuje z pośrednictwa pracy tego typu http://www.eurocare.com.pl/praca-opiekunka-niemcy. Mam zapewnione zakwaterowanie, pełne wyżywienie oraz dodatkową pomoc podczas trwania zlecenia. Moje wynagrodzenie zależy od oferty, jednak plasuje się mniej więcej na poziomie 1200 Euro miesięcznie, co na dzień dzisiejszy daje ponad 5 tys. zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćdonatka
Witam opiekunki sa.wykorzystywane przez złodziejskie firmy polskie.Ja znow padlam ofiara nie przedstawiono mi dokladnie oferty,brak internetu ktory uniemozliwil mi kontakt z rodzina.Firma zapewnila ze.jest.Ponadto podopieczna psychiczna nie dala sie myć.Pani z firmy Saldex powiedziała ze internet mial być, oszustka Pani Ania.Pracowalam po 11 godz.dziennie za wynagrodzeniem 1250e z dobrym niem.O ile mi wiadomu opiekunka za.godz.pracy w Niemczech ma zarobic 10e/h.bo taka jest ustawa ze stycznia 2017.Zjechalam po 15 dniach do domu ale sie nie poddaje i ide do prawnika a pozniej na Sad prywatny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z twojego postu wynika, że dużo pracujesz, a dość mało zarabiasz... Wyjeżdżasz sama czy z agencją? ja pracuję już drugi rok z Ambercare24 i opiekuje się starszymi ludźmi. Zarabiam średnio ok. 1200-1300 euro, no i za święta mam dodatkową kasę. Może poczytaj sobie o tej agencji i zmień pracodawcę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nosze sie z zamiarem wyjazdu do opieki ,z niemieckim komunikatywnym , doswiadczeniem i prawkiem . Poradzcie , ktora firma jest wiarygodna ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
GoWork to firma godna polecenia. Wyjazd z nimi to zawsze przyjemność, pełen profesjonalizm i godne wynagrodzenie do preferowanego zlecenia. Mają dużo ciekawych ofert w charakterze opiekuna osób starszych. Polecam ich z całą pewnością

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamilla13454
Natka a nadal jeździsz do Niemiec z Inter Job? Ja właśnie chciałabym się do nich zgłosić do pracy i sie zastanawiam czy jest tak świetnie jak pisza w necie. Bo same pozytywy o nich znalazłam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sylwatka
Ja zarabiam ponad 4 tysiące złotych, dostaję jeszcze 50 euro za czynne prawo jazdy oraz zwrot kosztów podróży. Opiekunkawniemczech.eu to jak narazie moja najlepsza agencja. Uczęszczałam też u nich na kurs niemieckiego, który sporo mi pomógł i pozwolił wynegocjować fajną stawkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×