Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość lovela

Jak czesto karmic szczeniaka?????

Polecane posty

Gość lovela

nie wiem jak czedto karmic szczeniaka,nie potrafie ustalic por ktoych bede sie trzmac,piesek zazwyczaj waste o 6 a my tak po 7 a kladziemy sie spac gora o 22,jak najlepiej ustalic pory aby piesek nie nasikal za duzo w domku i nie narobil za duzo kupek,przewazne jak wsatje to sa 2 kupki i 3 plamy po sikaniu,zabierac jemu wode na noc? wciaz ma dostep do wody,piesem ma 10 tygodni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a wyprowadzasz go czasem
?:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oddaj psa tak będzie dla niego lepiej jeśli chcesz zabierać mu wodę na noc i uważasz, że posiłki będą miały związek z tym o której porze psu zachciewa się srać to przykre bo nie nadajesz się na opiekunkę zwierzęcia. zainwestuj lepiej w królika :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość -/
no wiesz zawsze dawaj mu jesc przed wyjsciem , a wody to sie psu nie zabiiera!!! jak wyjdziesz z domu i zostawisz go bez wody w dzien upalny wiesz czym to moze zagrozyc ??!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lovela
narazie ma kwarantanne wiec ucze go robic siku i kupe na gazetke na gazetke,siku robi ale kupe jakos nie chce robic tam gdzie lezy gazetka,kupe zawsze robi obok szawki na korytarzu a siku na gazetkach ktore leza kolo jego legowiska i miejsca gdzie ma wode i jedzenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lovela
ja nie chce zabierac mu wode w ciagu dnai tylko np o 22 ,i dac od razu rano jak wsaten czyli kolo 7, wiem ze pieska sie karmi 4 razy dziennie,ale chcem ustalic konkterne pory,tylko nie wiem jak ten cazs rozlozyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Takiego bąka można karmić 3 razy dziennie. Zasada podstawowa: piesek budzi się, za fraki go żeby się załatwił na dworze (tam chwalisz go i nagradzasz smakołykiem), karmisz, wyprowadzasz, tak samo wyprowadzasz zawsze po jego drzemkach i zabawach, zaskoczy bardzo szybko, najlepiej jest biec do drzwi, tak żeby maluch podążył za Tobą. Potrzeba dużo cierpliwości, jego pęcherze jest jeszcze bardzo malutki, trudno mu długo wytrzymać. Nie wolno psa pozbawiać dostępu do wody. Wieczorem koniecznie wyprowadzać na dłuższy spacer. Uczenie na gazetę jest niedobre, ale jak trzeba (pies na kwarantannie), to gazetka z folią pod drzwi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja pierdoleeeeee
jak mozna psu na noc zabierac wode?masz psa i nie wiesz jak go karmic?:O oddaj go bo jestes nieodpowiedzialna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
.. no ale wszystkiego się można nauczyć. Tylko, że wpierw trzeba chcieć, dużo czytać, jest masa kompetentnych lektur na temat chowania psów i szczeniąt. zacznijmy od tego, że na psa trzeba mieć i czas i warunki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lovela
sory ale psa mam dopiero od 2 dni wiec nie wiem jak sie zajmuje takim szczeniakiem bo piewrszy raz w zyciu am psa, dlaczego od razu tak mnie oczerniasz skoro nawet mnie nie znasz,dlatego sie radze na forum,wiem ze szczeniaka sie karmi 4 razy dziennie tylko prosze o pomoc jak rozlozyc te godziny aby byly odpowiednie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lovela
mam czas i warunki chyba tez,mieszkanie mam i przede wszytskim chetci,wiem ze ten okres szczeniecy jest bardzo ciezki,ale kazdy to przechodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iga D
no to na co czekasz? po książki do sklepu i jazda :D a godzin nie rozłożysz tak żeby pies nie robił kupy w nocy, no daj spokój to nie od niego zależy ani nie od tego, o której porze zje ostatni posiłek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kardi 82
Trzeba było przed zakupem psa kupić odpowiednią książkę i ją przeczytać!!! Z książki byś sie dowiedziała jak karmić, jak wychowywać i jak zapanować nad daną rasą aby pies cię nie zdominował... szczeniak jest jak małe dziecko, często je, często sika i robi kupy i tu nie ma nic do tego ustalanie pór jedzenia czy zabieranie wody na noc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja pierdoleeeeee
to mozesz np o 7 , 12, 17,22 z psami jestem od malego wychowana ale jak kupowalam krolika to wszystkie strony na temat przeczytałam i ty tez tak powinnas zanim trafil do ciebie .. ok masz dobre checi ale najpierw powinnas sie dowiedziec co i jak ... ale z ta woda to bylo naprawde glupie pytanie:o pies czy inne zwierze 24 godziny na dobe czysta wode powinien miec ty chcesz to idxziesz i pijesz pies nie siegnie do lodowki czy cos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lovela
jeju czy kazdy kto pyta zawsze musi dostac po uszach? ja nie znam sie na ten tamet tak samo jak ty np na inny,wiec dlaczego kazdy obsakuke mnie? chcialam pieska wiec go amm ale czy to zle ze wczesniej nieprzeczytalam calej biblioteki na temat szczeniat? pytam sie ludzi ktorzy wiedz i sie znaj,wole to niz teorie w ksiazce ktora nie ma podparcia u zadnej sooby dlatego sie pytam,a zakup ksiazki jak najbardziej planuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kardi 82
Tu nie chodzi o to, żebyś przeczytała całą dostępną literature na temat szczeniąt tylko przeczytać jedną żeby zdobyć podstawy i wierz mi, ze książki te pisza ludzie, którzy naprawdę znają się na psach i wiele rad z tych książek w życiu się przydaje... a jakiej rasy pieska masz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lovela
west,i jest kochany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kardi 82
to przyzwyczajaj go od małego do czesania a z doswiadczenia wiem, ze psy tego nie znoszą ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lovela
wiem wiem,juz go czesze i chyba juz wie ze jest to konieczne i najpierw prostestuje ale potem lezy grzecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lovela
a jaka karme polecacie dla takiego szczeniaka???? taka dobra i nie dosc droga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kardi 82
mój pies jako szczeniakjadł nutrę lub eukanubę ale niestety entuzjazmem do niej nie pałał i nie pała do dziś.Sucha karma to dla niego kara. Dobrą karmą jest tez Royal Canin ale jest to dość droga karma. Możesz jeszcze psu gotować piersi z kurczaka z warzywami. Pamiętaj tylko aby wszelkie nowości jedzeniowe wprowadzać psu powoli- nie wszystko naraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a jakiej rasy szczeniak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dawaj mu zawsze jesc przed
spacerem, to nie bedziesz miala problemu kupek ;) I nie zabieraj mu wody!!! Nawet o 22! Pies musi miec staly dostep do swiezej wody!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lovela
west juz pisalalm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dejka
Mam pieska od trzech dni ! Jest to mój pierwszy piesek . . . Wczesniej nie szukałam informacji nie przeglądałam książek jak dbać i co robić z pieskiem ! Karmie go co trzy godziny o 6 rano 9, 12 ,15 i ostatni o 18 po każdym jedzeniu wyprowadzam go na spacerek po każdej zabawie i obudzeniu się praktycznie co 30 min czasem godzinke wytrzyma . Miseczka z wodą i z jedzeniem stawiana jest gdy nadchodzi pora na jedzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anka-Malowanka
Po pierwsze karmi się nawet do 5 razy na dobę - jeżeli suchą karmą to na opakowaniu/stronie producenta jest ilość, a w sklepach z karmą specjalne miarki. Potem obniża się ilość posiłków. Mój 5 miesięczny szczeniak dostaje teraz 3 razy dziennie. a jak będzie miała rok to 1-2 razy. CO do wychodzenia, niestety tak to jest na początku, że leją i robią kupę bez względu na to czy się z nimi wychodzi 30 razy na dobę czy 2... :) Ale niedługo mu przejdzie. WODA MUSI BYĆ ZAWsZE DOSTĘPNA. CAŁĄ DOBĘ!!! Jeżeli szczeniak robi kupę w jednym miejscu - rozłóż tam gazetę/folię. I bezwzględnie na początku - wstanie - natychmiast na dwór zje - na dwór po zabawie - na dwór ok 2 godz. po posiłku - na dwór Możesz kupić płyn odstraszający i tam gdzie się skupi - prysnąć. Poza tym niektórzy treserz polecają "straszyć psa" - zaczyna lać/robić kupę - klaszczesz, hałasujesz, łapiesz psa i lecisz na dwór. Ja na początku to latałam nawet o 1 w nocy z psem. Efekt? Jak miała 3 miechy przestała robić w domu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anka-Malowanka
Moja na początku była karmiona o 7-11-14-19-22 Potem było 8-12-16-20 Teraz jest 8/9- 13/14 - 18/19

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nieznany
a ja mam pytanie bo dostałem szczeniaka na urodziny i będe go miasł za 2dni i niewiem jak go karmic mlekem czy wodą odpiszcie plis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×