Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość prowadzić auto ciężko jest

jak działa samochód z automatyczną skrzynią biegów?

Polecane posty

Gość prowadzić auto ciężko jest

tylko proszę o taki prosty opis, jak dla debila :D jestem na poziomie początkującym, po kilku jazdach zwykłym samochodem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak dziala? zarabiscie... mozna jechac z noga za oknem, pic kawe , rozmawiac przez telefon i zapisywac liste zakupow jednoczesnie nie martwiac sie o zmiane biegow :) po prostu wciskasz hamulec, dajesz na D - do przodu (drive) , R - wsteczny ( reverse) n- neutralny - nie uzywasz, bo po co? P-parking i tyle a jest jeszcze wyzsza szkola jazdy: R1 - jak jedziesz pod gorke R2 - jazda sportowa i to zmieniasz w trakcie jazdy i to chyba tyle a jak chcesz nagle pszyspieszyc, to zdejmujesz noge z gazy na sekundke i gaz do dechy !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak prosto mowiac
to jadac samochodem z automatem = automatyczną skrzynią biegów, nie musisz martwić sie o wciskanie sprzegla i zmienianie biegow. hamujesz/dodajesz gazu jak przy jezdzie autem z manualną skrzynią, ale odpada ci kontrola biegów - czyli nie machasz wajchą która masz z prawej strony. jezdzi sie wygodnie bo sporo myslenia ci odpada, ale duzo wiecej przyjemnosci daje jednak - przynajmniej mi - jazda autem z ręczną skrzynią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w czasie jazdy nie, na czerwonym - zawsze co pozatym o automatach... mozna sie w takcie jazdy golic, myc zeby, czytac ksiazke, robic na drutach, przebierac, jesc obiad lyzka.... to zaobserwowalam u towarzyszy ruchu drogowego w czasie jazdy do pracy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jassssne
szczegolnie myc zeby - ciekawe gdzie wypluwali resztki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prowadzić auto ciężko jest
serdecznie dziękuję za odpowiedzi :) A mi kabel USB - w miarę prosty ;) ale bez opisu swinkowej bym nie skumała :D swinkowaaa - wszystko jasne, ale po co przy ruszaniu od razu wciskam hamulec? odpalam i co, on już jedzie? nawet jak nie naciskam gazu? :( i czemu przy przyspieszeniu zdejmuję najpierw nogę z gazu? nie mogę od razu mocniej przycisnąć? tak prosto mówiąc - dziękuję i Tobie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie chce sie zastanawiac.... raz widzialam jak facet cos jadl , upuscil, zaczal szukac pod siedzeniem i sowodowal wypadek 6 innych samochodow :( ludzie sa strasznie nieodpowiedzialni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak wkladasz kluczyk do stacyjki , to zeby zapalic musisz nacisnac hamulec ( pozniej naciskasz gaz i jazda) nie, no mozesz normalnie przyspieszyc wciskajac bardziej gaz, ale zeby gwaltownie przyspieszyc , to musisz spowodowac "zmiane" biegu, a zeby ja wymusic sciagasz noge z gazu , samochod zwalnia a ty mu wtedy kopa i ona jakby przeskakuje o 2 biegi :) na manualnej masz wieksza kontrole.. ja mam troche udawany sportowy samochod i wierz mi, smiga jak trzeba :) napewno mialby wieksze osiagniecia na manualu, ale mi tam 160 mil/h wystarczy :) wiecej sie boje jechac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
--> A mi kabel USB { hmmm tylko \"zwinac\" asfaltu nie mozna ....dlatego moje auto ma manualną skrzyni } Jeździłem już róznymi autami z automatami. Zdziwił byś się . Np Nissan infiniti 4,5 litra silnik, subaru imprezy na światłach zostawały mimo że pisku opon nie było. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmm... nie widzialem takich aut w akcji wiec nie moge przytaknac...ale wierze na slowo zwlaszcza przy silniku o ktorym wspomnialeś :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prowadzić auto ciężko jest
rozumiem, czyli hamulec to hamulec, ale też takie jakby sprzęgło ;D to będzie trudniejsze, niż myślałam ;) a poważnie to kumam, ale czy muszę naciskać ten hamulec przed KAŻDYM przyspieszeniem, czy tylko przed gwałtownym? bo jeśli stopniowo, wolno przyspieszam z powiedzmy 20 km/h do 120 km/h to nie muszę naciskać tego hamulca? no i czy odwrotnie też muszę cisnąć hamulec? np. przed zakrętem, kiedy normalnie bym redukowała z 4, albo 3 na 2?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
--> prowadzić auto ciężko jest Jest łatwiej prowadzić nic się nie przejmuj. Nawet pod górkę same mi nie zjeżdżały.. choć i załadowanym fordem transitem nie mam problemów z podjazdem pod górkę. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zakres licznika mam 220 :) ale boje sie sprawdzac, juz przy 120 mil/h sie obawiam... poza tym na highway w illinois wolno max 65 ( wiec wszyscy jada max 80 przyspieszenie ma piekne i cudownei sie prowadzi - mitsubishi lancer evo :) moje "kochanie" zaraz po kocie , swince i chlopaku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hamulec jako sprzęgło :D teraz to zakręciliście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hamulec przed wcisnieciem drive....pozniej juz tylko hamujesz by zwolnic lub zatrzymac a tak tylko gaz,gaz,gaz gaz ;0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
evo z automatem ? taka profanacja tylko w hameryce :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
--> A mi kabel USB Ostatnie jak byłem w Danii jeździłem Mondeo 2,5 litra silniczek z turbodoładowaniem. Passaty z manualami tez zostawały z tyłu. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prowadzić auto ciężko jest
czyli tylko przed gwałtownym przyspieszeniem hamulec? maaaaamooooo! 😭 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
--> TRED IMHO wygodniej jest prowadzić auto z automatem a co za tym idzie bezpieczniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie, hamulca uzywasz tylko do hamowania i zapalania, wystarczy zdjac noge z gazu i samo sie hamuje ! mozesz przychamowac przy gwaltownych przyspieszeniach np. przy wyprzedzaniu, ale wtedy czasem rowniez wystarczy tylko zdjac noge z gazu... prowadzi sie swietnie , nie masz sie co martwic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×