Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

jak mi strasznie szkoda tych ludzi z rozbitego airbusa

Polecane posty

Gość gość

podobno 8 min opadali :(( biedne dzieci ktore polecialy na wycieczke szkolna :( jak to mozliwe ze w Europie spada samolot niemieckich linii lotniczych powiem wam juz tak na marginesie ze ja sporo latam ale tych airgowien unikam jak sie da

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
na tym forum debile sami , zajeci sa dyskusja o wielkosci k****a , cyckow ewentualnie a nie o takich powaznych tragediach , dla tych debili tragedia to - moj chlopak ma malego_

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1. kiedyś latałam samolotami, ale teraz się boję :( :O przez to nie mogę lecieć na wakacje :( 2. nie żal mi dzieci bardziej niż dorosłych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
owszem, żal i dlatego jeszcze nigdy nie latałam samolotem i mam nadzieję, że nie polecę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a mi dzieci jest zawsze bardzej zal :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A czemu wam wszystkim bardziej żal dzieci? Nie sądzicie,że jak zginie osoba dorosła to są o wiele większe konsekwencje ? np ktoś straci matkę,ojca, pogorszy mu się sytuacja materialna może nawet wyląduje w domu dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dokładnie, poza tym dorosła osoba więcej przeżyła, bardziej boi się śmierci niż gówniarz. Jako 5 czy 10 latek chyba nie masz świadomości nieodwracalności śmierci, mi bardziej żal dorosłych. Mam nadzieję, że na pokładzie nie było zwierząt, bo zwierząt mi żal bardziej niż ludzi. Aaa jeszcze co do ludzi dorosłych - oni mogli być kimś np. lekarzem i teraz będzie jednego lekarza mniej :( a z dzieci i tak nie ma pożytku i nie ma niezastąpionych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie nam oceniac czyje zycie jest bardziej warte, ktos stracil rodzicow ktos wspolmalzonka ktos inny syna czy corke , wielu ludzi w tej chwili niewyobrazalnie cierpi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale społecznie bardziej przydatni są dorośli, poza tym są już wyedukowani a edukacja kosztuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czyli wolal/a bys stracic dziecko niz np zone-meza straszne to co piszesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mnie też jest strasznie przykro z powodu tej tragedii. Bardzo współczuję rodzinom ofiar. Ja osobiście panicznie boje się latać. Kiedy wiem, że będę musiała gdzieś polecieć to już na kilka dni przed podróżą paraliżuje mnie strach... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mam to samo , dostaje atakow paniki , spac po nocach nie moge a najbardziej nienawidze latac w nocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
bezrobocie w Europie spadnie, przeludnienie , emisja co2. mam nadzieję , że posprzątają w tych Alpach. ten incydent mocno naruszył ład ekologiczny w Alpach. Ekolodzy powinni dopilnować by doprowadzono ekosystem do stanu nienaruszalnego. no i posprzątać z brudu i bałaganu. trupy posprzątać by jad nie zanieczyścił środowiska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
trudno powiedzieć czy wolałabym stracić męża czy dziecko ? mąż zarabia kasę, jakby umarł a ja zostałabym z dzieckiem to z czego byśmy żyli? a jakby umarło dziecko a mąż został to moglibyśmy zrobić sobie drugie :) tylko żal by mi było 9 miesięcy na ciąże i rodzenie , a mąż się w końcu urodził sam i można łatwo znaleźć drugiego no nie wiem nie wiem co gorsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
17.38, straszne jest to co TY piszesz, bo to Ty waloryzujesz ludzi, tak, jakby dziecko miało nie być nigdy dorosłe powiesz swojemu 30 letniemu synowi umierajacemu na raka: i tak stary z ciebie koń? nie sądzę, będzie ci żal, że dopiero co po edukacji itd, że życie się dopiero zaczęło. Dorosli to też czyjes dzieci, działacze społeczni, po prostuszczęśliwi ludzie, mają może rodziny. PS nie jest mi ich żal gorzej niż dzieci. Kazdego mi zal na swój sposób, ale najmocniej mi żal za myślenie ludzi jak Ty. Skoro z mężem bierzesz ślub i to z nim chcesz wychować i spłodzić dziecko, to chyba jego strata oznacza koniec rodziny, takiej, jaką miała być, prawda? nie wiem jak boli stara dziecka, ale sądzę, że skoro się zakąłda rodzinę, to szczęście daje całość. Nie sądzę, by dla kochających się ludzi cokolwiek było takie same po takiej tragedii, chyba, że Ty bierzesz slub tylko po to by mieć dzieci, to wtedy faktycznie mąż to towar zastępowalny. Współczuję.;-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
oby nigdy ciebie taka tragedia nie dotknela bo widze ze dobrze sie bawisz przy ludzkim nieszczesciu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś dokładnie, poza tym dorosła osoba więcej przeżyła, bardziej boi się śmierci niż gówniarz. Jako 5 czy 10 latek chyba nie masz świadomości nieodwracalności śmierci, mi bardziej żal dorosłych. Mam nadzieję, że na pokładzie nie było zwierząt, bo zwierząt mi żal bardziej niż ludzi. Aaa jeszcze co do ludzi dorosłych - oni mogli być kimś np. lekarzem i teraz będzie jednego lekarza mniej smutas.gif a z dzieci i tak nie ma pożytku i nie ma niezastąpionych. x No tak, takie zwierze, przecież ma większą świadomość nieodwracalności śmierci, niż dziecko i nawet lekarz. Mogło być mądrzejsze od lekarza i całego uniwersytetu. Przecież z takiego zwierzęcia jest większy pożytek, bo może gdy jest kotem, złapać ptaka i go zamęczyć, albo rozrzucać swoją sierść po całym mieszkaniu... x Puknij się w głowę i zastanów nad tym, co piszesz. Ten twój tok rozumowania jest oparty na uprzedzeniach do dzieci i niczym więcej. Jak już tak żałujesz zwierzą, to dzieci powinny ci być bliższe, bo mniej świadome, niż ten lekarz, bezmyślny człowieku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mam nadzieję , że żadne zwierzątko nie ucierpiało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
uważam, że 1 lekarz jest więcej wart niż 10 dzieci, mam nadzieję, że żaden lekarz nie zginął ani weterynarz/ pielęgniarka i ksiądz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najbardziej to ciebie żal, bo najmniej jesteś świadomy/świadoma, tego co wydalisz w świat za pomocą aparatu mowy i palców. x Dzieci najbardziej się żałuje, bo właśnie zaczęły życie, bo są z reguły najsłabsze. To jest przyczyna, bo najsłabszych się chroni. Na tym polega triumf cywilizacji, że umożliwia przetrwanie i zapewnia ochronę słabszym. Silniejsi narażają się dla słabszych. To jest naturalne i konieczne, bo dziecko potem stanie się tym silniejszym i podejmie, powinno podjąć taką właśnie postawę. Taka jest w tym idea. Przyjdzie taki matołek i będzie wszystko kwestionował, bo on wie lepiej. Śmieszne to jest. Jest tragedia i koniec. Trzeba zrozumieć ból.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dzisiaj na całym świecie umarło być może z 50 -100tyś Ludzi . ale nie tak sensacyjnie i tak spektakularnie . no i gdyby to nie byli Niemcy nasz bratni unijny przyjaciel dozgonny to pewnie nie byłoby takiego halo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nawet przy takiej tragedii znajdzie sie j****y troll :( obys kiedys nie musiala tego odszczekac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Puknij się w głowę i zastanów nad tym, co piszesz. Ten twój tok rozumowania jest oparty na uprzedzeniach do dzieci i niczym więcej. Jak już tak żałujesz zwierzą, to dzieci powinny ci być bliższe, bo mniej świadome, niż ten lekarz, bezmyślny człowieku. xxx nie jestem po niczyjej stronie wtej dyskusji, ale zauważ, że atakujesz autorkę za to, że prezentuje ona dokładnie taki sam schemat myslowy jak Ty, a zatem waloryzujący niepowtarzalne i jedyne życie ludzkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dzisiaj na całym świecie umarło być może z 50 -100tyś Ludzi . ale nie tak sensacyjnie i tak spektakularnie . no i gdyby to nie byli Niemcy nasz bratni unijny przyjaciel dozgonny to pewnie nie byłoby takiego halo x w duzej mierze masz racje , mnie bardzo ujmuja takie tragedie bo sama duzo latam , bo wiem jak to jest siedziec w puszce 12 km nad ziemia , nie ma znaczenia jak duzy jak komfortowy jest samolot i jak dobre wino maja na pokladzie uczucie zawsze obrzydliwe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bedac malym dzieckiem lecialam helikopterem i zadnego strachu nie czulam, ale teraz pewnie bym sie bala. Szkoda tych ludzi, najgorsza jest swiadomosc, ze zaraz sie umrze :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dzieci głupie, niedoświadczone to zginęły. ja kiedyś leciałam i jak się denko samolotu urwało to tylko ja przeżyłam złapałam się poręczy przy suficie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja równiez odczuwam żal zarówno za dorosłych jak i za dzieci, za każdego na sposób specyficzny. I wszyscy rodzice opłakuja tak samo dziecko 7letnie i 35letnie. Bo życie jest jedno, a człowiek niepowtarzalny, choć rozumiem też argument o bezbronności dziecka. Ale i tak zmieniliście temat.Bo, za pozwoleniem, kto w spadajacej maszynie nie jest bezbronny? Pudzian też byłby bezbronny, sami pomyslcie;-p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moze zle sie wyrazilam, jest mi niewyobrazalnie szkoda wszystkich pasazerow ale jakos tak o dzieciach zawsze mysle w pierwszej kolejnosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie są dzieci głupie dlatego, że mniej doświadczone. Nie ich wina. ALe tak samo niczyja to wina, że człowiek przestaje być dzieckiem i żyje dalej jako dorosły.Dorosłość jest nieuchronna i jest przeznaczeniem każdego małego człowieka.Nie podoba mi się poziom waszej dyskusji. ALbo wyzywacie dzieci od głupich albo traktujecie dorosłego człowieka przedmiotowo. A prawda taka, że każdy żyje raz i wola życia jest ta sama u każdej osoby, jak również u każdego zwierzaka. Pytanie tylko na ile jestesmy w stanie ratować siebie i innych, jaki mamy wpływ i kto gotowy jest na bhohaterstwo i np. oddanie życia za innych. Nie wolno też do bohaterstwa zmuszać. Ale o czym mowa, słusznie zauważono, ze nie ma miejsca na bohaterstwo w samolocie, który spada. Każdy spada tak samo. I tu świadomosć jest straszna. I tu cierpią najgorzej dorośli ludzie. Ale za śmierć żal mi osobiście wszsytkich ludzi, również zwierząt, co nie znaczy, że bym ratowała chomika przed człowiekiem.Ale jakby się dało, to obu;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wlasnie ta bezbronnosc w samolocie jest najgorsza :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×