Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Zuzkach22

Jak odmówić pożyczki???? Poradźcie proszę...

Polecane posty

Gość Zuzkach22

Sprawa wygląda następująco: zostałam porproszona o pożyczkę przez swego kuzyna, chodzi tu o konkretną sumę....no i osoba ta wie że jestem w posiadaniu takiej kasy. Jak odmówić i wyjść z tego z twarzą???? Nie chcę pożyczyć bo wiem że będzie problem z oddaniem... Poradźcie proszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość antrykotola
ja bym pożyczyła, spisać sprawe u notariusza i git, albo choćby włączyć kamere w aparacie cyfrowym i nagrać jak mówi, że pożycze tyle i tyle, odda w dniu.... i spisać to na kartce, moze brzmi śmiesznie ale dla sądu to są oczywiste dowody. Jak przyjdzie termin oddania kasy, i nie będzie miał to powiedzieć mu, za 2 tygodnie kasa albo ide do sądu i jeśli kolo nie będzie miał to iść na prawde do sądu, kosztami rozprawy zostane obciążony on.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vnm
powiedz ze nie ma sie obrazić ale nikomu nie pożyczasz kasy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość powiedz mu że
założyłaś długotrwałą lokatę z dobrym oprocentowaniem i nie możesz teraz zerwać umowy bo zapłacisz karę a dodatkowo nie zarobisz na SWOICH pieniądzach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość antrykotola
albo powiedz szczerze "stary znamy się nie od dziś i oboje wiemy, że z dotrzymywaniem obietnic to u Ciebie ciężko, przepraszam ale nie pożycze Ci tej kasy"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie pożyczaj
powód - mam taką zasadę, że nie pożyczam pieniędzy - koniec kropka nagrywanie i włóczenie się po sądach? glupota i kto odda autorce stracone nerwy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzkach22
No tak wiąze się to z kłopotami, no bo jak nie pożyczę to będę ta zła, a jak pożyczę i będę się upominać to jeszcze gorsza. Wolałabym uniknąć całej tej sytuacji. Może ktoś miał podobny problem???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość powiedz że planujesz
kupić samochód zmienić samochód, komputer, lodówkę, wesele cokolwiek nie wiem o jaka sume chodzi . Następnym razem nie przyznawaj się że jesteś w posiadaniu takich pieniędzy, a jak ktoś ci wmawia to mów że to plotki, że wydałaś na coś tam, albo że pozyczyłaś. najlepiej się nie przyznawać, ja mam kase odłożoną ale nikt o tym nie wie mówię że nie mam kasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka jakaś senna
Ulokuj kasę tak, żebyś nie mogła jej ruszyć. Najlepiej długoterminowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jusaa
nie pożyczaj! ja pożyczyłam dobrej przyjaciółce...i przestała być po tym moją przyjaciółką.Kasy już nie zobaczę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wit i stworz
a nie mowił ,na co chce ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vnm
u nas juz kilka razy była taka sutyacja ze rodzeństwo mojego męża prosili go aby podżyrował im kredyt albo wziął kredyt na siebie a oni będą spłacać....powiedzieliśmy prosto z mostu ze nikomu kasy nie pozyczamy ani nie zyrujemy....teraz juz wiedza i nie przychodzą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakie nagrywanie
i spisywanie ? W życiu , nie wyobrażam sobie z własnej głupoty czy "dobrego" serca ciągac sie po sądach :O Powiedz kulturalnie że w najbliższym czasie pienądze te będą ci potrzebne i tyle , nie masz obowiązku się tłumaczyc i tyle , mój kuzyn tak pożyczył pienądze od mojego brata 5 tyś i na oczy ich już braciszek nie zobaczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość powiedz ze juz pozyczylas
komus tam i nie masz kasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vnm
widzisz w naszym przypadku to było rodzeństwo męża i odmówilismy....więc ty kuzynowi tez odmów....jak sie obrazi to będziesz miała z nim spokój....na nas sie nikt za to nie obraził

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzkach22
Oczywiście na materiały do pracymu ta kasa potrzebna....Taki biznesmen w papierowych butach, prowadzi własną działalnośc a kredyt za kredytem i kredytem pogania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tez bym tak samo powiedziala
"stary znamy się nie od dziś i oboje wiemy, że z dotrzymywaniem obietnic to u Ciebie ciężko, przepraszam ale nie pożycze Ci tej kasy" po takiej przemowie odechce sie temu komus od ciebie pozyczac kasy i bardzo slusznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzkach22
Jak nie pożyczę to będę miała dupę obrobioną po rodzinie że hej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość normalnie powiedz
że nie pozyczysz i tyle, nie musisz sie tłumaczyc dlaczego... to twoja kasa ty nia zarządzasz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to powiedz
że pozyczyłas komuś innemu na dluższy okres i nie masz tej kasy obecnie :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja wolę
kasę na koncie, a rodzinka jak dupe obrabia to sama niech sie zrzuci i pozyczy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka jakaś senna
Przecież Ci napisałyśmy: albo zablokuj na lokacie, albo powiedz, że pożyczyłaś koleżance, bo pilnie potrzebowała. Czytać nie umiesz? A jak nie masz, to jak pożyczysz? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość antrykotola
przestań się szczypać, kurwa to niech się obrazi, co to dziecko pięcio letnie?? Tacy ludzie tylko żerują na Twoim rozdarciu. To są Twoje zarobione pieniądze i nie musisz ich nikomu pożyczać, ja osobiście gdyby mi ktoś odmówił pożyczki to na pewno nie obraziła bym się. Ewentualnie powiedz, że w najbliższym czasie planujesz pewną inwestycje albo zakup czegoś, z resztą nie musisz się spowiadać, możesz też powiedzieć "przykro mi ale nie pożyczę Ci tych pieniędzy." bez powodu i basta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość powiedz że planujesz
a jak pozyczysz to zostaniesz bez kasy albo z problemami. Wybieraj. Raz ci obrobią dupę to trudno, ja bym miała w dupie to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzkach22
Dzięki za odpowiedzi. No właśnie bo to jest granie na moich uczuciach, bo jestem taki biedny i nie mam na materiał i nie będę mógł zarobić....Ku....jak ja nie lubię takich sytuacji... Jeszcze raz dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość postap aserytwnie
powiedz raz: nie pożyczę ci pieniędzy, poniewaz wiem ze bedzie problem z oddaniem. TYLE!!! mowisz calym zdaniem czego nie zrobisz i krotko, zwiezle a przedewszystkim prawdziwie uzasadniasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dobry zwyczaj - nie pożyczaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
z góry wiesz że będzie problem z odzyskaniem >> to nie rozumie twojego wahania!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×