Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość gość

jak oszczędzać? Na czym oszczędzacie?

Polecane posty

Gość gość

Samochód mojego połówka zdechł - został nam tylko mój co jest dość uciążliwe - generalnie trzeba kupić nowy(używany) - koszt to koło 20 tyś. Z czego z 8 tyś dostaniemy za uszkodzony stary (silnik padł) tak więc przypuszczam że za miesiąc lub dwa czeka nas spory wydatek więc myślę że czas na oszczędzanie - nigdy się tym tematem nie zajmowałam i zastanawiam się na czym można najwięcej zaoszczędzić??? Nie chce oszczędzać na jakości jedzenia, które i tak niczym wyjątkowym nie jest i tak sobie myślę że zacznę sama robić wędliny w postac****eczeni obiady na dwa dni. Ale nic więcej do głowy mi nie przychodzi - podzielcie się swpimi sposobami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja oszczędzam na prezentach dla dzieci. najważniejsze, aby miały co jeść i w co się ubrać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja na wyjściach, biorę tańsze rzeczy do picia, które lubię mimo tego. do jedzenia nie biorę picia, nie chodzę do kina - oglądam filmy online, mam najtańszy abonament w komórce, nie mam netu, buty i ciuchy kupuję w tańszych sklepach :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
p.s. aha czasami zapraszam do mnie kumpelę na kawę, to już jest oszczędność

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Faktycznie jest jedna knajpa do której często chodzimy ale to bar w zasadzie z orientalnym żarciem i wielka porcja kosztuje koło 12-16 zł więc tragedii nie ma - aczkolwiek to jest dla mnie oczywiste że rezygnujemy z żarcia na mieście i atrakcji w postaci kina - swoją drogą zawsze sporo filmów i seriali oglądaliśmy w domu. Chyba zacznę zbierać paragony i analizować na co przepuszczamy najwięcej kasy i zacznę wprowadzać zamiany,bo tak ciężko coś wymyślić. A z tymi wędlinami to jest tak że niby zamiast tych 30zl kg wychdzi tyle co za kg szynki te 15zł załóżmy - ale ja nie pokroje pieczenie w życiu tak cienko jak w sklepie - a co za tym idzie zjada się tego dwa razy więcej i wychodzi na to samo ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na chemii domowej np. Marki własne z marketów typu Lidl, Biedronka, jeśli trochę się rozpatrzeć to można znaleźć dobre produkty. Zamiast żelu pod prysznic używam mydła Dove- jest wydajne i dobrze myje czyli zamiast na żel wydać około 13zl wydaje ok.3zlotych. Używając codziennie zobacz ile oszczędzasz w skali roku. Używam tańszego szamponu, tylko ciężko wychaczyc dobry ale się udało z Joanny, albo z Hebe duza butla 10zlotych. Zamiast tuszu średniej polki używam tuszu lovely za 8zlotych, ma dobre opinie i nie robi różnicy, zaoszczedzam tu około 40zlotych na miesiąc. Ubrania kupuje na bazarkach u swoich sprzedawców gdzie są dość dobre gatunkowo.Używam taniej pasty,Marek własnych np. Rossmana, mój krem to nivea soft. To oszczędzanie na dluzsza metę, ale zaoszczedzilam 3000zlotych. My kobiety kupę kasy wydajemy na chemie wszelaką i lazimy w po butikach których jakość ubran jest rozczarowywujaca coraz czesciej...pozdrawiam fajne forum jest na WP o oszczędzaniu,' oszczędzamy' trzeba wygooglowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mam doradce podatkowego i finansowego a oszczędzam na podatkach !!! :D 🖐️ :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie macie kasy za bardzo, a macie 2 auta? Troche tak ni w piz/dę ni w oko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
w zasadzie można na wszystkim: -rozrywki zamiast płatnych bezpłatne: festyn, dni wolne w muzeum, siłownia zewnętrza w parku itp. -ubrania: szyć samemu, polować na wyprzedaże, wymieniać się z innymi -chemia: ograniczyć środki ze sklepów a zastąpić je domowymi: ocet, soda, sok z cytryny itd tu macie fajny blog o oszczędzaniu: www.finansedomowe.blog.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
chodzę z żoną w jednych butach , żona w dzień a ja w nocy do pracy specjalnie pracę na noce znalazłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zamiast kupowac mieso w sklepie , chodze z fuzja po lesie i poluje na wszystko co sie rusza :-) :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Stać cię na samochód za 20 tys. i chcesz oszczędzać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja oszczędzam na domowych wydatkach, bo jakoś ubrań i kosmetyków nie mogę sobie odpuścić ;) głównie ograniczam jedzenie na mieście, zamiast tego gotuję w domu. Oprócz tego oszczędzanie wody i prądu, zmieniłam nawet dostawcę przez lepszą ofertę, myślę teraz co z gazem, bo przy ogrzewaniu gazowym są to jednak koszty. ile wy płacicie za gaz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malinka0102
My z mężem oszczędzamy na paliwie i faktycznie widać różnicę. Gdzie sie da chodzimy pieszo, przynajmniej poprawimy kondycję :D Poza tym tutaj - http://300p.pl/jak-zaoszczedzic-na-paliwie/ znalazłam kilka fajnych porad jak zaoszczędzić paliwo i naprawdę się sprawdza więc polecam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magda906
Ja oszczędzam kupując na aukcjach internetowych. Pomaga mi w tym serwis spyllo. Portal ten na: http://spyllo.pl zajmuje się monitoringiem cen różnych aukcji. Jest to prosta sprawa w kilka krokach wszystko się wykonuje. A jest wszystko darmowe. Nie musimy sami zerkać codziennie na aukcje, czy jest nasza cena już za produkt, tylko jak obniży ją sprzedawca do ceny naszej zostaniemy o niej poinformowani.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moim zdaniem oszczędności należy szukać przede wszystkim w comiesięcznych rachunkach za telefon czy telewizję. Zmieniłam się na tę http://www.multiplay.pl/ i co miesiąc płacę o kilkadziesiąt złotych mniej. To widoczna różnica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też często sprzedaje ubrania, a teraz zaczęłam bardziej z głową robić zakupy spożywcze, kupuję z listą i to zazwyczaj w Carrefour bo mają dobre produkty marki własnej w przystępnych cenach. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Korzystam z blablacar, kiedy jadę gdzieś dalej autem. Przeglądam promocje najbliższego sklepu i kupuje ulubione produkty, kiedy jest korzystniejsza cena. Kupuje tez sporo rzeczy z krótka data ważności i -50%. Szukam ubrań w lumpeksie, nie kupuje tanich, słabych jakościowo rzeczy na jeden raz. Wynajmowane, tymczasowe mieszkanie urządziłam meblami z drugiej ręki. Nie kupuje książek, korzystam z Legimi udostępnionego przez lokalna bibliotekę. Nie wymienilabym swojego kilkunastoletniego auta na nowsze, póki spełnia ono swoje zadanie, tylko dlatego ze mi się znudziło, chce mieć nowsze wyposażenie albo wypada. Zaoszczędzone pieniądze inwestuje w kursy, szkolenia i podróż

Jeśli chodzi o lokaty to zawsze warto jest porównać sobie oprocentowanie w sieci:

https://www.tanie-konto.pl/ranking-lokat/

Bo z tym oprocentowaniem lokat bywa bardzo różnie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, co miesiąc odkładamy 500+ oraz minimum 300 z wypłat, najczęściej więcej, a oboje zarabiamy poniżej średniej krajowej. Mamy niewielkie potrzeby, nie mamy kredytu. Co się da to kupujemy używane, co się da to sprzedajemy. Na małej mnóstwo zaoszczędziliśmy, bo karmiona piersią, poza tym pieluchy wielorazowe głównie póki nie poszła do żłobka i zamiast chusteczek wielorazowe waciki. Nie używamy praktycznie elektroniki. Wakacje spędzamy w kraju. Nie mamy Netflix itp. więc odpada opłata. Książki z biblioteki. Jedzenie kupuję często na promocjach jak jakaś jest, zamrażam jak coś zostanie, albo specjalnie robię więcej. Nie kupujemy wody w butelkach, soki rzadko. Dużo można by wymieniać opcji zaoszczędzenia, wszystko zależy od człowieka i tego co jest dla niego ważne w życiu, jakie ma potrzeby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej spojrzec na wydatki i zobaczyc na co sie wydaje kase, a mozna mniej. Dobrze jest poszukac tanszych dostawcow energii, internetu czy telefonow komorkowych, warto ich zmieniac gdy tylko sie skonczy umowa, bo inaczej sie przeplaca. Moim zdaniem nie warto kupowac duzo ciuchow i kosmetykow, juz lepiej kupoic rzadziej, ale porzadniejsze i jeszcze wyhaczyc w promocji lub w lumpeksie albo na vinted. Jest to takze bardziej ekologiczne. 

Aktualnie oszczedzam na fachowcach, bo remontuje mieszkanie i wiekszosc prac wykonujemy sami, do tego sprawia nam to frajde, bo robimy po swojemu i jest satysfakcja gdy sie widzi roznice.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×