Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

DomArtStyl

Jak pokonać trudne plamy na tapicerce?

Polecane posty

Jak pokonać trudne plamy na tapicerce? Meble tapicerowane są bardzo elastyczne jeśli chodzi o styl, ale co z elastycznością wobec plam? Szenile, eko-skóry, alcantara pięknie prezentują się w charakterze tapicerki, jednak, kiedy zdarzy się plama, tylko przemyślana reakcja może uratować ich urok. Jak poradzić sobie z najtrudniejszymi plamami na meblach tapicerowanych? Atrament lub tusz Plamy z tak intensywnego i szybko wnikającego w tkaninę środka barwnikowego, jakim jest atrament, ustąpią pod warunkiem, że we właściwy sposób zabierzemy się do ich usuwania. Jeśli od razu sięgniemy po wodę z mydłem, tylko rozetrzemy plamę, znacznie zwiększając obszar zabrudzenia i pomagając barwnikowi wniknąć głębiej w strukturę włókien. Właściwa reakcja na plamę z atramentu, polega na użyciu kwasku cytrynowego, a w przypadku mebli obitych skórą - pasty do zębów. Jeśli plama jest świeża, kwasek można zastąpić kwaśnym mlekiem lub sokiem z cytryny. Co ze specjalistycznymi środkami czyszczącymi? Niestety, większość z nich nie jest na tyle uniwersalna, by uratować każdy rodzaj tkaniny tapicerskiej. Jeśli użyjemy silnego preparatu na delikatnej tkaninie, możemy doprowadzić nawet do nieodwracalnego odbarwienia. Czerwone wino Plamy z czerwonego wina zdarzają się w jadalniach, restauracjach, barach i naszych prywatnych salonach, a więc z pewnością nie należą do rzadkości. Jeśli plama jest świeża, do walki z nią wykorzystać możemy białe wino lub szampana, którym polewamy zabrudzone miejsce, następnie używając wody i osuszając to miejsce szmatką i suszarką. Więcej porad ...http://domartstyl.pl/artykuly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Namysłów to miasto powiatowe w województwie opolskim w powiecie namysłowskim ma 16 tysięcy mieszkańców i tablice rejestracyjne ONA jest znany z browaru Namysłów Namysłów jest 60 km od Wrocławia i 45 km od Opola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeżeli chodzi o dobrą firmę od tkanin tapicerskich to polecam zajrzeć na stronę sklepu www.artmeb.pl. Mozna u nich kupić bardzo ładne tkaniny tapicerskie, pianki, artykuły meblarskie, sprężyny tapicerskie i nie tylko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polecam ci zakupić pumeks od firmy www.pumeks.pl Pumeks jest świetny jeżeli chodzi o zwalczanie zabrudzeń trudnych do usunięcia. Dodatkowo pumeks nie rysuje powierzchni, więc nie ma obawy o uszkodzenie tapicerki czy szyby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja jak potrzebowałem na na prawdę konkret plamy to taki produkt Polter od Proelite dokupiłem. Mega czyści, na prawdę on jest na bardzo mocne zabrudzenia i daje radę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×