Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Jak Ron i Hermiona wydostali się z komnaty tajemnic?

Polecane posty

Gość gość

W książce w drugiej części Harrego wyniósł faweks, a w ostatniej części? Jak Ron i Hermiona zdołali się stamtąd wydostać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie pamiętam żeby było wyjaśnienie na ten temat w książce, ale można by było założyć, że mieli miotły albo je sobie przywołali zaklęciem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hermiony nie było w komnacie tajemnic bo wcześniej została sparaliżowana przez węża

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziś W drugiej części tak, ale mówimy o siódmym tomie, w którym wrócili z Ronem do komnaty podczas walki w Hogwarcie, żeby wziąć kły bazyliszka do zniszczenia horkruksów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A czy ja napisałam, że w drugiej części była w komnacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mieli miotły, było wyjaśnione w książce!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To niby jaki wąż ją sparaliżował, Nagini? Z tego co pamiętam nic takiego nie miało miejsca i oni razem poszli z Ronem po te kły. Chyba Ci się fakty pomyliły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A to sorki-źle zrozumiałam pytałam syna mówi że pomógł im zgredek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oni chyba na miotle. A w drugiej części bazyliszek hermione porazil. Filmy są bardzo zmienione

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A bo mi się wszystko podupcyło to w drugiej części właśnie przez bazyliszka hermiona została sparaliżowana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czytalam te książki naście razy a już dużo pozapominałam. Czy lavender umarła? Czy tylko ją pogryzł wilkołak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja tam niewiem co było w książce-wiem tylko tyle że harry poter daje lekcje czarów-taki chłopak tu pisał na czacie że bierze u niego lekcje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wg mnie osoba która książek nie przeczytała może mieć problem z ogarnieńciem fimu. Sceny strasznie skaczą, zwłaszcza w 5 czesci. A scena że dopiero w 7 poznaje Billa też głupie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie, poza tym kiedy kręcili części 3 i 4 opuścili na rzecz filmów wiele szczegółów, które okazały się później bardzo istotnymi elementami, które składają to wszystko w logiczną całość. Dlatego potem jest coraz większy chaos i wprowadzanie na siłę nowych wątków bez ładu i składu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Powinni byli z tego zrobić serial, nie filmy. .5 jest zrobiona po łebkach. To co zrobili w 7 z malfoyami to jakas porazka. 4 części nie ogladałam, nie wiem co tam pozmieniali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gość 23.50 masz może namiary na tego chłopaka co bierze lekcje u harry pottera? I na jakiej uczelni wykłada ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bill byl w 6 części pogryziony, jak bronili szkoły. To też takie na odwal się było. Albo to buszowanie w kukurydzy na początku i spalenie Nory. Po co im to było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
przegryźli ścianę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W 4 części pokręcili trochę wątek z Szalonookim Moody'm, chociaż to nie było tak istotne, jeśli dobrze pamiętam to opuścili też wątek z pochodzeniem Hagrida od olbrzymów, a to było przecież potem istotne, cały zresztą wątek olbrzymów był pominięty. Poza tym Bill i Fleur poznali się właśnie w 4 części, a to tez oczywiście było pominięte ale to akurat nic ważnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie pisał dokładnie tylko to że jak ktoś chce jechać do szkoły harry potera to ma być w niedzielę o 6rano w katowicach na peronie 2i 3/4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie znam książki o Potterze, tylko film. Po części więzień Azkabanu wszystko jest tak pokręcone i tak bez sensu w tych filmach że nie można się z niczym połapać. Normalnie masakra i te ich teksty i sceny nagle jakby wzięte z kosmosu. Zniechęcilo mnie to do książki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Film zrobiony dla tych co czytali. Jak szło w tvn oglądałam z ojcem i on nie mógł załapać o co chodzi. W piątej części gwardia dumbledora w ogóle byla pomieszana, Cho nie zdradziła tylko ta jej psiapsióła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gość 0001 a zakupy różdzka sowa itd-gdzie kupić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziś Właśnie nie do końca dla tych co czytali, mnie szlag trafiał jak widziałam, jak mieszają niepotrzebnie, nic w tych filmach nie trzymało się kupy mimo że w książkach wszystko jest na swoim miejscu i ma sens.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Książki są zdecydowanie lepsze. Pamiętam że pierwszą książkę (ale 4 tom) dostałam od siostry na gwiazdkę. Dosłownie pochłonęłam. Czytałam je po kilka razy. Cały ten świat czarodziejów, wyobraźnia szalała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×