Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Neotricia2016

Jak rzucić palenie?

Polecane posty

Jak w temacie - jak? Są jakieś sposoby, które to ułatwiają??? Bo od jakiegoś czasu przeszkadza mi fakt bycia palaczką, ale nie wiem jak się do tego zabrać systemowo :) Pomocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alain543
Ja rzuciłem bez niczego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
przedewszystkim dobrze sie do tego przygotowac. http://jakrzucicpalenie.pl/ to jest stronka, ona nie jest do konca pelna. ogolnie musisz zrozumiec kiedy palisz najwiecej, jakie masz nawyki co do palenia.. dokladnie sie nad wszysktim zastanowic i zrozumiec, wszystko notowac. Potem musisz ograniczac az uda Ci sie zejsc do minimum jakiegos. Musisz ogolnie tez wczesniej przygotowac sobie moment w zyciu, np ja rzucilem teraz po sesji bo mam ferie i troche czasu / luzu... Nie pale juz 3 dzien i nie zaczne. Ja pale i rzucam dosc schematycznie, co kilka lat. W ogole mam dosc duza wprawe w rzucaniu substancji psychoaktywnych. Na pewno pomocne sa tabletki Kudzu - dzieki nim sie mniej chce palic jak i ogolnei wykonywac kompulsywne czynnosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alain543
To zależy od silnej woli ja rzuciłem z dnia na dzień. Nie kupiłem papierosów ostatniego stycznia i 1 lutego minęło 2 lata jak Nie pale

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No dobra.... chyba niekupowanie jest bardziej sensowne, jak chce się rzucić :) Spróbują tych Waszych metod, dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alain543
Tylko oświadczam że przez pierwsze dwa miesiące jest ciężko wytrzymać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alain543 tego się spodziewam..... :) ale bardziej mnie obecnie wkurza to, że palę, więc zacisnę zęby..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam paliłem od 14 życia, rzuciłem papierosy w wieku 27 lat w czasie pobytu nad morzem, ponieważ zachorowałem. Kasa wydana na pobyt, a ja siedzę z gorączką w pokoju, więc stwierdziłem, że jedyne odrobienie strat to rzucenie fajek i się udało. Nie wiem jak to jest, ale podczas choroby nie odczuwa się takiego głodu - 2 tygodnie ciężkie, przyzwyczajenie - pomaga pepsi/cola ( kofeina ), później okres spokojniejsze 3 miesięcy, ale nadal ciągnie do nałogu, jak to wytrzymasz to rzucisz. Ważne, nie trać kasy na żadne leki, gumy czy inne cuda - po prostu rzucasz i nie palisz, albo palisz. https://pozyczka-bez-zaswiadczen.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stop palić
Bardzo proste, przestać kupować fajki, przestać palić i przestać przebywać tam gdzie palą i z ludźmi którzy palą. Jak wymaga to pozbycia się ludzi z rodziny i znajomych to tak trzeba zrobić, nie ma zmiłuj się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alain543
I radzę trenować jakiś sport bo sie trochę tyje niestety:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiecie co, jak ja mam się pozbyć wszystkich palaczy z otoczenia i jeszcze przytyję, to ja nie wiem... :) tego tycia najbardziej się właśnie boję... ale w sumie tyje się od jedzenia, nie od palenia. Może wystarczy plasterek... na usta :) Ludzi się nie pozbędę, bo chcę palenie rzucić, nie ich. I faktycznie, zacznę coś ćwiczyć, żeby zająć się czymś (jak nie będę palić)... Plaster mam, najwyżej sobie zalepię usta, z dziurką na słomkę do picia wody :) A kawę + papieros czym zastąpić??????? Bieganiem po porannej rosie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alain543
Tak ja z samego rana godzinkę bieg i marsz wystarczy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak juz rzucisz to musisz wytrzymac kilka dni, moze nawet w zamknieciu czy odizolowaniu (dzialka pod miastem?) bedzie ciezko. Musisz ciagle pamietac i miec w glowie ze im dluzej nie palisz tym CISNIENIE BEDZIE MALALO. Na poczatku to ciezko o tym pamietac, ciagle Ci sie wydaje ze jak nie zapalisz to zwariujesz, potem ze ta potrzeba bedzie coraz wieksza i wieksza... Potem to powoli przechodzi. Musisz przebudowac swoje postrzeganie siebie jako osoby niepalacej - to tez jest bardzo wazne... Jak wytrzymasz kilka dni, tydzien czy wiecej i nawet zapalisz to bedzie Ci nie dobrze, nie bedzie fajek smakowal... Ale nie próbuj ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziś w pepsi nie ma kofeiny!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alain543
Tylko uważaj bo wtedy strasznie słodkie rzeczy smakują:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja rzuciłam po przeczytaniu słynnej książki "Jak skutecznie rzucić palenie". Podchodziłam do tego sceptycznie ale rzeczywiście pomogła, od wypalenia ostatniego papierosa 2 lata temu nie ciągnęło mnie do palenia ani razu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alain543
od kiedy rzucasz? Będę trzymał kciuki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja rzuciłam na post/adwent. Taka motywacja, że skoro post ma się odczuć to w moim przypadku nie mięso a słodycze i fajki. Ciężko jest kilka pierwszych dni, bo brakuje i nikotyny i samego nawyku. Dla mnie najłatwiej kiedy mam co robić - na rano do pracy, w pracy dłużej, później jeszcze jakieś zajęcia.... w wolny dzień jest gorzej, ale można jakoś odwrócić myśli. Ja rzuciłam, chociaż lubię palić i chciałabym w towarzystwie czy przy grillu sobie zapalić czasami. Jednak czułam się już więźniem, paliłam za dużo, ciężko z kontrolą, dlatego musiałam rzucić żeby nie narobić sobie biedy. Jeżeli dojrzeję do tego żeby zapalić przy kawce raz na kilka dni albo przy okazji spotkania towarzyskiego a później znowu nie palić i tak tylko doraźnie to będę korzystała, bo ja po prostu lubię papierosy. Jeżeli jednak będzie tak, że po papierosku z koleżanką znowu mnie będzie gniotło i ciągnęło do nałogu to nie zapalę więcej. Nie mogę być niewolnikiem fajek. Aż mi głupio ile lat to trwało i jakie absurdy bywały, np. jazda świętami po stacjach benzynowych za fajkami, albo na otwarcie sklepu ;-( Ja nie przytyłam, nie ma to wiele wspólnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alain543 jeszcze nie wiem, kiedy rzucam, bo potrzebny mi "dzień 0". A dzisiaj rano, przy kawie... więc nie od dzisiaj rzucam :) "Jak skutecznie rzucić palenie" też czytałam, ale na mnie nie zrobiła piorunującego wrażenia.... eh..... chciałabym się obudzić jako osoba niepaląca. nie przytyć, nie męczyć się, nie rzucać się z zębami na bliźnich "bo nie palę"....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alain543
bez przesady nie będziesz się na nikogo rzucać z zębami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alain543
Dlugo palisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alain543 za długo.... Długo, bardzo... Eh, chyba spróbuję jeszcze raz z tą książką Alana Carr'a . Może mi się umysł otworzy na lepsze... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alain543
Silna wola się liczy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Silna wola przede wszystkim i dobre wsparcie ze strony rodziny i znajomych. Ja mam również wsparcie lekarza z http://www.cp-choroszucha.pl/, który pomaga mi pokonać nałóg. Radzę sobie naprawdę dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja rzuciłam po przeczytaniu książki Allena Cara, serio to działa.Ta książka to jest terapia, ani przez moment nie miałam ochoty żeby zapalić.Mam na PDF jest cienka mogę wysłać mailem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Aha bzdura ja ani grama nie przytyłam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×