Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Zielona_gruszka

Jak usprawnic pracę w biurze rachunkowym?

Polecane posty

Hej! Powiedzcie mi jak można usprawnic pracę w biurze rachunkowym? Zawsze mi się wydawało, że to po prostu wklepywanie faktur ale szef sobie wymyślił, że nasza pensja będzie uzależniona od tego jak sobie ułatwiamy pracę i ogólnie - kto będzie najlepszy (nie wiem jak on chce to sprawdzić...). A ja nie mam pomysłu... Mam tylko nadzieje, że nie zrobi się jakaś atmosfera chorej rywalizacji między dziewczynami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maturks4
Usprawnić można coś, co się zna. Zorganizować od początku - zdecydowanie łatwiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale nie ma szans na organizowanie od początku - są jakies standardy naszej pracy. Nie wiem - może mam sobie te faktury wklepywac małym palcem albo coś...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie wiem bo sama tu zalozylam
a Ty ile lat masz ogólnie doświadczenia ? co tam robisz w tym biurze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość polinka30
kazda prowadzi osobna firme czy rodzajami dokumentów jestescie podzielone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie wiem bo sama tu zalozylam
a wcześniej jakoś nie usprawnialiście i było dobrze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość riRiri
skoro mają usprawnić, to chyba za dobrze nie było :-O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Każda ma swoje firmy. No wcześniej każdy robił swoje i było dobrze, ale szefowi coś odbiło. Chyba teraz się będziemy musiały bić o nowe firmy, bo która się niczym nie wykaże to dostanie mniej kasy ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oczywiście że
najlepiej jest skanować faktury,posiadając odpowiedni program wprowadzać te dane do księgowości danej firmy.Unikniesz wklepywania na kompie każdej faktury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tia.....
tylko kwestia jak duże są te firmy...bo wierz mi...szybciej sie wprowadza niż skanuje :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Program mamy jeden i raczej szef go nie zmieni. Aktualnie kazał nam skanować wszystkie dokumenty rejestrowe firm. Dodatkowa praca w sumie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tia.....
po kiego grzyba kazał wam to robić? może uznał, że macie za mało pracy :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Żeby jak ktoś będzie szukać mógł sobie to znaleźć w komputerze albo jak komus trzeba bedzie coś wysłać to już będzie zeskanowane ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale chodzi o to żebyście wiecej firm ogarniały , tzn. szybciej wklepaywały jedną firme ? przecież czasu na fizyczne księgowanie nie przyspieszysz , ewenualnie jakąś organizację przepływu dokumentów lub ich przechowywania . Zależy też jak duze są te firmy , ile dokumntów , czy mają oddziały - generalnie jak ilosciowo wygladją dokumenty które dana firma przekazuje i co wy musicie robic , czy np. robicie przelewy itp. skanowanie dokumntów rejestrowych akurat jest świetnym pomysłem , ja tez tak zrobiłam jakiś czas temu , zawsze wszystko jest pod ręką , nie trzeba kserować , łatwiej jest mi druknąć niz wyciągać z segregatora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tia...
teneryfa...ale pod warunkiem, że masz małe firmy :( bo wiesz...ja sobie nie wyobrażam swoich firm skanować, gdzie ilość dokumentów sięga kilkaset tysięcy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jemu chyba chodzi o to żebyśmy sypały pomysłami na to jak on może wydać na nas mniej kasy ;/ Ostatnio przeliczał ile kawy wypijamy... Firmy są różne: od lekarzy mających po kilka faktur do firm budowlanych które zajmują miesięcznie 2 segregatory. Czepia się o wszystko - nawet o to, że nie odebralam telefonu pełnym imieniem i nazwiskiem tylko wymieniłam samo nazwisko. Zastanawiam się na jakiej podstawie chce nam teraz płacic co miesiąc inne pensje - przeciez nie stoi nad nami i nie wie co i jak wklepujemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nie mówię o skanowaniu dokumntów do księgowania , bo to dla mnie bzdurne jest , ale o skanowaniu dokumentó rejestrowych typu nip regon krs itp :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tia...
to ok...nie zrozumiałam Cię :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to faktycznie mu odbija ... a zajmujesz sie tymi firmami w pełnym zakresie, tzn z kadrami, zusami ? Może niech zusami i kartotekami pracowniczymi wszystkich firm w biurze zajmuje sie jedna osoba ? To by troche usprawniło prace , bo nie musisz tych wszystch rzeczy pilnowac , typu zaświadcnia lekarskie i wysyłanie deklaracji w płatniku . jezeli chodzi o małe firmy, to sama wiesz ze wprowadzenie kilku faktur to 15 minut roboty wiec żadne "usprawnienia" nie są potrzebne . On chyba ma sprytny plan jak uciąc pensje , nie dasz pomysłu dostaniesz mniej kasy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My tylko robimy księgowość, kadry są osobno. Tak jak mówisz- chce mieć pretekst do tego żeby mniej na nas wydawać - jego zysk. I oczywiście cały czas gadka o tym, że wiele firm upada itp. Może nas ma to zmotywować ale wydaje mi się, że jak utnie pensje to nas to zmotywuje tylko do szukania nowej pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o matko z córką
pracuję w biurze rachunkowym 5 lat, każdego roku sobie obiecuje, że to już ostatni rok, mam różne fizie mizie, ale mój szef aż do tego stopnia nie zdurniał. Ile masz firm? Na pełnej, czy na książkach? Ile zarabiasz, i jak się wyrabiasz? Klienci przynoszą papiery w terminie i płacą w terminie ? Bo chyba najważniejsza rzecz to to, by w terminie przynosili i płacili, bo jemu to zapewnia płynność finansową. Wyrabiasz do 20-go? Co robicie po 25-tym do początku miesiąca ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W sumie dopiero zaczynam, zostałam niedawno zatrudniona po stażu. Mam koło 25 firm na książkach. Najniższa krajowa jak na razie. Wyrabiam się w miarę ok. Z klientami różnie - jedni przynoszą w terminie, inni 19. Po 25 to różnie - jakieś zaległe rzeczy, porządkowanie różnych spraw, często szef daje mi jakieś swoje nieskończone sprawy, ale ogólnie mamy trochę luzu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zdesperowana 40 letnia
No fajnie, a z tego najniższego to jak ma zamiar jeszcze ciąć kasę? Dla mnie średnio pojęte. Ja mam 30 firm, jedne większe, inne mniejsze, gdyby ludzie się wyrabiali i przynosili po ludzku, to spokojnie to 17-18 z tzw palcem w .. można się wyrobić. Program mamy bezpłatny z pewnego dziennika - tylko cena płyty, no i faktycznie nie jest zły, pracujemy już na nim parę lat i jest ok. Więc może kwestia zmiany oprogramowania, zamiast płacenia za aktualizacje po 1000 albo więcej rocznie. To raz. Dwa - jeśli macie możliwości przerzucania w bazach danych np. zakupów większych firm - jeśli firmy mają swoich stałych dostawców i mnóstwo faktur miesięcznie od nich, to można z tamtej firmy ściągnąć płytkę z miesięczną sprzedażą dla waszego klienta, wrzucić to w bazę danych i zeksportować do waszego systemu - wtedy nie wbijasz, a sprawdzasz już zaksięgowane dokumenty z tym, co dostajesz - ale to raczej w większych firmach się opłaca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moze chodzi mu o to abys pilowala klientow aby faktury docieraly w miare szybko,aby byl czas zeby porzadnie zrobic deklaracje vat aby potem nie bylo korekt...czy ktos sprawdza po was co wklepujecie i czy sa faktury zawsze zaksiegowane te co powiny byc:najem,telefon,rata. amor,wynagrodzenie,zus itd... Moze byla kontrola z urzedu i cos wylapali,i teraz wam karze usprawnic swoja prace?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Acha mam jeszcze takie paytanie,a chodzi o same wklepywanie czy tez organizacje calej pracy w biurze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×