Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość ocieplenie domu

jaki może być koszt ocieplenia domu 400m2

Polecane posty

Gość ocieplenie domu

jak w temacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ocieplenie domu
podnosze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zależy jak gruby styropian chcesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annee1
na pewno nie mniej niż 40 tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
- a jaka grubość styropianu - a dom prostokątny czy z załomami - a jakiej firmy technologia ociepleniowa - a jakiej firmy tynki zewnętrzne - a .... psik niech jakiś technik budowlany ci policzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
po co jej odpisujecie jak ewidentnie olała temat... ja bym jej powiedział bo mam firme budowlaną, ale mam ją tak samo w doopie jak ona ma ten temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pomierz chatę i zanieś zapytanie do hurtowni budowlanej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ocieplenie domu
olalam temat? a skad ten wniosek? bo nie dopytuje sie co minute? mam 2-miesieczne dziecko i tez musze czasem cos przy nim zrobic!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ocieplenie domu
nie wiem jakiej sa grubosci, dom jest prostokatny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Balot inaczej kubik styropianu to koszt około 130-140zł Kubik to metr sześcienny styropianu (taka kostka metr na metr na metr) jeśli chcesz ocieplić 10cm styropianem to z takiego kubika wyjdzie 10 płyt o grubości 10cm, każda płyta ma 1m2, więc z całego kubika pokryjesz 10m2 budynku oczywiście możesz wziąć 12 lub 15cm, ale 10 byłaby ok Ty masz 400m2 trzeba odjąć okna, drzwi itp więc średnio samej sciany miałabys 330m2-350m2 350m2/10m2 = 35 KUBIKÓW styropianu x 140zł/kubik = 4900zł za sam styropian. potem do tego klej + siatka + potem zaprawa + potem coś do zagruntowania i farba do malowania = wyjdzie jakieś drugie tyle, może ciut więcej = około 6000-7000zł no i oczywiście robocizna, jak najmiesz firmę to musisz sie liczyć z kosztami samej robocizny na poziomie 8-12 tys zł za całość, bo stawki za ocieplanie to od 30-40zł/metr Czyli całość: 5000 styropian 6000-7000zł inne materiały robocizna około 8-12 tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ocieplenie domu
dziękuję za informację!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Te gośc od firmy budowlanej
mam nadzieję, że na Ciebie nigdy nie trafię :D Dom ma wysokości 1 m, że tak jej pięknie wyliczyłeś? :P jakie 5 tys. styropian?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kuźwa 1 kubik styripianu kryje 10m2 ściany tak? a ona ma 350m2 (juz po odliczeniu okien, drzwi itp) więc chyba 35 kubików potrzeba tak? a kubik 130-140zł stoi cwaniaku jeden, sie sam nauczy liczyć a potem się mądruj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
04.10.13 To się koleś skompromitował :D :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iwan_bahrianyj
Wszystko zależy od lokalizacji domu - inne koszty masz przecież w Warszawie, inne na pomorzu. Ja mogę się wypowiadać tylko o śląsku, bo w minionym sezonie ocieplałem dom z ta firmą: www.tynkiwidera.pl, ale też dom był dużo mniejszy. jak chcesz usłyszeć konkrety to podaj więcej informacji o samym domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamamia3
zależy jakiej marki, nie tyle grubość jest najważniejsza, co lambda, im niższa, tym lepsza izolacyjność termiczna styropianu, to też zależy jakiej marki, czy firmy krzak, który będzie tańszy, albo markowy. Jak ktoś wspominał do tego kleje, tynki itd. my wzięliśmy system platinum termo organiki (mamy 200m2). zresztą możesz zadzwonić do nich i oni ci wszystko wyliczą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja za moją elewację zapłaciłam 50 tysięcy. Drogo? Sama nie wiem, każda firma ma inny cennik. Często nie wlicza się takich ukrytych kosztów, jak wynajem rusztowań chociażby. U nas trzeba było domawiać w firmie, która jest po sąsiedzku http://euro-rusztowania.pl/ - tak więc uważam, że koszt nie był duży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LauraPalmer
Coraz większą popularnością cieszy się w naszym kraju izolacja natryskowa. Z kilku względów. Jej montaż trwa kilkukrotnie szybciej od tradycyjnego ocieplania styropianem. Poza tym tego typu rozwiązanie cech**e się niskim współczynnikiem przewodzenia ciepła, utrzymuje właściwości fizyczne przez wiele lat. Zgłoś się tutaj: http://izolacje-natryskowe.com/ wyliczą Ci koszta związane z dociepleniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ceny są różnorodne, zarówno jeżeli chodzi o materiały, jak i robociznę. U mnie robiła firma http://www.pbhcezar.pl/. Sama robocizna nie była kosztowna, natomiast materiały były drogie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jimmi34
zależny jakie czynniki wziąć pod uwagę, głównie poza powierzchnia to rodzaj i grubość styropianu ( jesli to nim chcesz ocieplać) warto może skontaktować sie z jakąś dobrą firmą w tym zakresie typu http://estyropian.pl która zrobi ci kosztorys itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość luśka12
zależy od grubości, lambdy i marki + koszty ekipy budowlanej. U nas 200m2 ocieplone 12 cm styropianu w kropki Termo Organiki i zamknęliśmy się w 20 tysiącach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
luśka a braliście styropian, ten w kropki w całym systemie? Słyszałam, że taka opcja jest najbardziej korzystna. Podobno materiały od jednego producenta są objęte gwarancją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A co powiecie na docieplenie domu od wewnątrz o grubości jedynie 1mm ? www.izolacje-docieplenia.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aster121
Jesli weźmiesz cały system ocieplenia u jednego producenta tak jak np. u termo organiki, to na pewno masz gwarancję ze wszystko bedzie do siebie pasować, nie tak jak w przypadku styropianu np. od jednej firmy a kleje, farby od innej. Ja wziałem system ocieplen u jednego producenta,nawet po kilku latach wszystko dobrze sie trzyma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kosz między 10-20 tyś. materiały plus robocizna, wszystko zależy od tego jakie materiały i wykończenie, tynki itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hej, myślę, że jakbyś zebrała ekipę znajomych, którzy mogliby pomóc + wynajela rusztowanie (ja korzystałam z oferty www.euro-rusztowania.pl ) to sporo byś zaoszczędziła :) tak mi się wydaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej jak ktoś szuka jeszcze ekipy do ocieplenia poddasza lub stropodachu to mogę polecić http://www.eko-izolacje.pl na prawdę profesjonalni fachowcy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asia098
Na koszt ocieplenia składa się wiele czynników. Materiały styropian, siatka, kleje do systemów dociepleń itp. http://www.castorama.pl/produkty/budowa/cementy-i-zaprawy-budowlane/zaprawy-cementowe/kleje-do-systemow-docieplen.html Druga rzecz to wykonawstwo. Inne koszty będą jeśli zrobicie własnym sumptem a inny jeśli wykona to specjalistyczna firma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakajakajaa
Najłatwiej zwrócić się do doradcy konkretnej marki z prośbą o wycenę, ale przy 400 m2, to około 40 tys. zł. Zależy czy zdecydujesz się na kompletny system jednego producenta, warto wiedzieć, że tylko wtedy ma się gwarancję :) Cena robocizny jest różna w każdym województwie. Propnuję skorzystać z pomocy specjalisty: http://www.termoorganika.com.pl/doradztwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×