Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość markra

Jaki prezent na Komunię św od matki chrzestnej...

Polecane posty

Gość markra

Jakie prezenty i za ile, pisać propozycje bo nie mam pojęcia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość markra
????? czekam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wg mojej 9 letniej
moja córka dostanie od chrzestnej telewizor do swojego pokoju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość markra
ej to troche rozbieżne ceny telefon a laptop zresztą ma to ito

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wg mojej 9 letniej
o co Ci chodzi? zaproponowała mi, że kupi telewizor, co miałam powiedzieć, nie dzięki? i tak zaraz córka będzie chciała swój w pokoju, więc co mi zależy. wiele prezentów nie dostanie, bo będzie tylko najbliższa rodzina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość markra
właśnie cena telefonu jeszcze ujdzie ale nie przesadzaj z tym laptopem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karlostin
to kup jej bialy zegarek albo rower, ew jakas bizuterie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość markra
nie no telewizor ujdzie jeszcze zalezy jaki ale moja chrzesnica ma juz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość markra
kurcze rowery ma dwa a biżuterie... taki miałam zaamiar chociaz jej tata uwielbia złoto i wszystkie dzieci ma obwieszone ale ona chyba nie nosi za czesto bo nie lubi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wg mojej 9 letniej
od chrzestnego coś dostanie, od babć też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość markra
bo w jakich granicach u was kupują tak mniej więcej bo u nas to od 500 zł w zwyż zależy od zamożności chrzestnych... ja tak myśle około 1000 nie więcej i co za to kupić bo forsy to się chyba nie daje co????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Polaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
telewizor ok, telefon ok, jakis aparat fotograficzny do 500 zł tez ok, ale laptop to jakies chore juz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość .....ot..co......
ja mysle, ze to wlasnie telewizor jest przesada :O dzieci zwlaszcza w tym wieku powinny jak najmniej czasu spedzac przed tv. a telefon zawsze przyda sie takim dzieciom. przynajmniej rodzice beda je mialy pod kontrola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wg mojej 9 letniej
łańcuszek dostanie i różaniec poświęcony przez papieża też. a że coś dodatkowego to coś złego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wg mojej 9 letniej
telewizor się przyda prędzej czy później. tak samo jak telefon, aparat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość markra
..pamiętam cały czas że to religijne święto sama jestem zaa.... tylko własnie nie za wiele jest do wyboru... srebrne obrazki.. biblie... medaliki i tyle... takze czekam na jakies inne propozycje..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość markra
Biblia to na pewno ale to za mało chyba...co do tego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość markra
No ciekawa jestem jak to w praktyce u Ciebie wygląda... czy tylko medalik srebrny na szyjkę na przykład czy modlitewnik...a co tu ma do rzeczy ze najblizsza rodzina to nie ma nic do tego co dostaje dziecko... u nas też najblizsza rodzina a jest nas ok 30 os....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość markra
... a to zależy już od wychowania dziecka..jeżeli tak jest nastawione na jakosc i ilośc..a potem sie w szkole przechwala to wina rodziców ze wczesniej o tym nie rozmawiali,że przyjmuje dziecko do serduszka Pana Jezusa i to jest najważniejsze. U mnie nie ma mowy zeby dziecko wypytywac o prezenty ja sama chce o tym zadecydowac i chce zeby to było cos porządnego przeciez to ma byc pamiątka na lata...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja córka komunię miała w maju. Nie marzyła o pieniążkach i prezentach. Marzyła o obecnośći wszystkich zaproszonych gości. I to właśnie chrzesna ją zawiodła i nie podając powodu poprostu nie przybyła. Także myślę nie skupiajmy się tak bardzo na prezentach tylko na samym dziecku, na tym co ono od nas oczekuje. Jeśli chodzi o prezenty to chrzesny zabrał małą po zakup roweru, uzgodnili kwotę ( 600zł) i szukali takiego który i będzie się podobał i spęłni pewne kryteria. Prezentami od innych gości były np słowniki i encyklopedie, coś co zawsze się przyda , nawet za kilka-kilkanaście lat. A za uzbierane pieniążki, ( w kopertach było od 100 do 300zł mała postanowiła kupić laptopa, który też będzie jej jakiś czas służył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość markra
No dobrze ale samo to ze dziecko wybiera sobie prezent jaki chce to już chyba bardziej materialistyczne jest a po drugie dlaczego nie kupisz roweru za 300 też przeciez są tylko za 500 czy 600... bo jest lepszy i posłuży dłużej tak...czyli koło się zamyka...a zbieranie pieniędzy w kopertach to już skandal!!! ładna mi pamiątka, jak najbardziej nie na miejscu materialistyczna... hehe dobre...przecież to nie wesele hehe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czuję się staro... miałam komunię 8 lat temu i od chrzestnej dostałam łancuszek a od chrzestnego zegarek... normalnie chyba biedna jestem ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość markra
Tak się skłąda ze Komunie w rodzinie mam co roku i zawsze starałam się kupic cos co będzie pożyteczne i będzie PAMIĄTKĄ nigdy nie daję pieniędzy, chrzesniak dostał rower, a inne dzieci komplet encyklopedii, zegarek, złote kolczyczki, radio cd itp, myślę ze tak jak wszyscy...ale teraz mam naprawde nie mały kłopot z tą chrześnicą...a napisałam w jakiej kwocie tylko dlatego aby mi tu nie wyskakiwali z laptopami telefonami, telewizorami itp...dlatego mówię że Biblia i coś jeszcze przyda się tylko co???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość markra
oliwka...dostałąś to co dzieci dostają na Komunie św, także nie ma się co smucić heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość markra
...swoją drogą to ciekawa jestem BAZIENKA co Ty kupisz heh no mam nadzieję ze znajdziesz coś naprawdę taniego a bedzie to pamiątka np mała biblia zeby nie za droga bo to będzie materialistyczne bardzo jak wybierzesz tą większą i droższą...a najlepiej to kup taką kartkę pocztową z życzeniami i nie zastanawiaj się jak tu kupic rower bo zaprzeczasz sama sobie co tu mówisz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość markra
No właśnie...lubiana i znana:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
najgorsze jest to, ze komunia to swiety sakrament wiec powinno sie dawac prezenty raczej religijne, ale powiedzcie szczerze jakie dziecko ucieczy sie jak zobaczy biblie, lancuszek z medalikiem albo krzyzyk ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ambigous
no ja mam to samo- moja chrzesnica ma komunie za rok a ja juz nie wiem co jej kupic...ona ma po prostu wszystko- od sterty ubran ,zabwaek, dwa rowery!!!!!! ,3 sanki!!!!!, nawet laptopa ktorym nie potrafi sie obslugiwac i poa tym to ja kompletnie nie interesuje i podehrzewam ze nawet raz nie byl wlaczony...................juz sama nie wiem..... myslalam,zeby p oorstu ja gdzies zabrac, wiecie przynajmniej bedzie pamietac,ze gdzies byla, ale cholera nie wiem gdzie.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×