Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Jakie książki Lema polecacie?

Polecane posty

Gość gość
Nikt nic? No tak, czego się spodziewać po tym forum ehhh...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja przeczytałam na razie tylko Solaris i Drogę do gwiazd i obydwie polecam. Mysle,że wszystkie są warte uwagi ;) jak zdąże dożyć to przeczytam wszystkie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Książki Lema wymagają myślenia, więc trudno przekonywać kogoś do określonego tytułu. Na YT masz w tej chwili, kilka jego książek dobrze czytanych. Zacznij od Bajek Robotów i nowego nagrania Cyberiady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prawictwo pospolite 137
czytałem tylko jedną i to było 15 lat temu ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
prawictwo pospolite, to i tak jesteś lepszy od psychola przegrywa bo przeczytałeś jakąś książkę dla dorosłych psychol przegryw "pochwalił się" wczoraj, że w całym swoim życiu przeczytał zaledwie dwie książki dla dzieci :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
>>>czytałem tylko jedną i to było 15 lat temu ..<<< Zapewne Bajki Robotów, bo są lekturą szkolną :D. x Jakoś wcale mnie to nie dziwi :). x Grę w szachy zaliczasz pewnie do lekkoatletyki :D :D :D ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość z nerwami
Wszystkie, ale... Na początek: Kongres futurologiczny Pamiętnik znaleziony w wannie Dzienniki gwiazdowe Kocham jego książki, uwielbiam i autora też :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prawictwo pospolite 137
nawet nie wiem o czym to było .. Procedura Startu rakiety , przeżycia kolesia w kosmosie., Ale nie było zadnych ufoludków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A co to" Lema"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Raczej Powrót z gwiazd o ile się orientuję Lem nie napisał żadnej Drogi do gwiazd ;) Osobiście najbardziej lubię, uwielbiam, kocham Wizję lokalną. Po dwu, trzech przeczytaniach zakochałem się w Fiasku, ale to nie jest dla każdego, trudne to jest i bardzo specyficzne. Wizja też, ale bywa bardzo zabawna w przeciwieństwie do Fiaska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wszystkie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prawictwo pospolite 137
mój brat ma swira na pukcie czytanie .. Nawet nie wiem co czyta . Jakieś fantastyczne podobne do Wiedzmina , japonskie itd itp .. 100 książek czy komiksów na rok przerobił jeśli sie nie myle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
>>>mój brat ma swira na pukcie czytanie .. Nawet nie wiem co czyta . Jakieś fantastyczne podobne do Wiedzmina , japonskie itd itp .. 100 książek czy komiksów na rok przerobił jeśli sie nie myle<<< x Prawictwo... jakby to delikatnie powiedzieć... x Normalne książki różnią się dość znacząco od komiksów :D. x To smutne, że tej różnicy nie zauważasz :(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prawictwo pospolite 137
mylisz sie bardzo , bo są komiksy dla dorosłych jak i dla dzieci .. Na przykład jesli sie nie myle to komiks pod tytułem MauS jest dla dorosłych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tak,to był Powrót z gwiazd treść pamiętam z tytułem gorzej :O :O Bajki robotów to u kogoś była lektura? to zazdroszcze. u mnie to tylko były lektury typu dziady,chłopi,krzyżacy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prawictwo pospolite 137
misio to przykre , że nie wiesz czym są komiksy. maus czytał ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja nie lubię, mam uraz jak w SP musiałam czytać "Opowieści o pilocie Pirxie". Nie mój gatunek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
O! A jednak jest odzew, miło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak szukasz S-F, to raczej nie zaczynaj od Wysokiego Zamku, bo to akurat książka raczej biograficzna, choć oczywiście dobra :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Komiks pod tytułem Maus, to jest gooooowno dla idiotów i rasistów. Autor jest rasistą i prymitywnym chamem. Poza tym, owszem są komiksy dużo ambitniejsze, choćby na przykład Pjongjang, ale jest to coś, co stoi pomiędzy literaturą a filmem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prawictwo pospolite 137
tak wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czemu, nie miałoby być odzewu? :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
>>>mylisz sie bardzo , bo są komiksy dla dorosłych jak i dla dzieci .. Na przykład jesli sie nie myle to komiks pod tytułem MauS jest dla dorosłych<<< >>>misio to przykre , że nie wiesz czym są komiksy. maus czytał ?<<< x Oj prawictwo, prawictwo... Komiksami handlowałem, gdy Ty jeszcze w planach nie byłeś :). x Smutno mi, że nie odróżniasz normalnej książki od komiksu. Bo to w zasadzie dwie różne formy przekazu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
>>>Bajki robotów to u kogoś była lektura? to zazdroszcze. u mnie to tylko były lektury typu dziady,chłopi,krzyżacy<<< x Nie wiem, czy jeszcze, ale nawet niedawno była na liście lektur. Kojarzę, bo jakiś matołek narzekał, że mu bajki każą czytać :D. x Prawdę mówiąc nie jestem pewny, czy gimnazjaliści są w stanie zrozumieć dobrze przekaz tej książki. x Czego chcesz od Krzyżaków ? Jeszcze niedawno po nie sięgnąłem :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prawictwo pospolite 137
Krzyżacy to była jedyna książka m którą przeczytałem 2 razy .. Nawet nie wiem dlaczego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
>>>sentyment czuję do "Solaris"<<< x Mam nadzieję, że nie z powodu tyłka George Clooney-a :D :D :D ? x Książka rzeczywiście ma w sobie niesamowity klimat :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×