Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Niewiemczystudiować

Jestem po technikum. Czy warto iść na studia?

Polecane posty

Gość Niewiemczystudiować

Zawód którego się uczyłam po technikum mnie interesuje i chciałabym pracować właśnie w tym kierunku. Ale nie wiem czy warto iść na studia kontynuujące dalej mój kierunek. Prawie każdy to odemnie wymaga mama ciotki wuja nawet niektórzy nauczyciele którzy mnie uczyli mówią żebym szła bo się dobrze uczyłam. Ale ja nie chcę stracić 5lat nie wiem narazie co mnie czeka ale wiem że nie dam rady siedzieć jeszcze 5lat w domu a tam gdzie może i bym chciała być to bym musiała je przerwać. I nie chcę być uzależniona od tego że nigdzie się ruszyć nie będę mogła bo mam studia i muszę być gdzieś w pobliżu. Chcę zrobić jakieś kursy pouczyć się języków i myślę że kursy bardziej mi się przydadzą niż studia. Sama nie wiem co robić a inni naciskają. A słyszałam nie raz opinie że nie warto iść na studia bo to strata czasu. Ale jak teraz na dniach się nie zapisze to już się nie dostanę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mvkv
lepiej idź pracować. na studia najwyżej pójdziesz zaoczne jak Ci to będzie potrzebne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nadieżda
A może warto napisać co to za kierunek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wrrrrerre
warto studiowac ale jak nie chcesz to nie idz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niewiemczystudiować
Bo jakbym była po liceum to co innego. Wtedy to wypada iść. A tak nie wiem. Czy zrobić jakieś kursy czy iść na zaoczne studia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nadieżda
Studia były najlepszym okresem życia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nadieżda
A JAKI KIERUNEK???????????????????????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość idz do pracy
bo po pierwsze masz zawod, po drugie Cie to interesuje, na studia zawsze jest czas, mozesz zaczac pozniej zaocznie,teraz zdobywaj doswiadczenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moj kot jest rudy
idy na polibude może.. mój kuzyn po technice poszedł i teraz ma super prace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niewiemczystudiować
To radzicie zdobywać doświadczenie? Mi też się zdaje że doświadczenie jest ważniejsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bystry Stachu
Zauważ też że "nie warto iść na studia" to opinie osób po socjologi, ekononomii i pedagogice a nie po lekarskim, farmacji i stomatologii :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niewiemczystudiować
Bystry stachu - tylko że te kierunki farmacja stomatologia itd to w ogóle nie dla mnie :) no i wiadomo oni muszą iść na studia i dużo dużo więcej się uczyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gondom
Moim zdaniem nie warto, a przyczyna prosta - studia to producent magistrów bez żadnych umiejętności, którzy tylko dołączają do grona bezrobotnych. Chcesz również do nich dołączyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klaczenta
Lepiej zacząć pracę, zrobić jakieś szkolenia tematyczne, zdobywać kwalifikacje do konkretnego zawodu. Niestety, ale same studia w tych czasach dają tyle co nic. To już lepiej ich nie mieć, a mieć duże doświadczenie w pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czerwkowa
W czerwcu długo myślałam co powinnam zrobić. Stanęło na szkoleniach. Zrobiłam stylizację paznokcia i wizaż. Etat mam od początku września, ale cały sierpień poświęciłam na praktyki, zdobywanie konkretnych umiejętności, i ostatecznie się udało ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dajcie sobie spokój ze studiami. 6 lat temu podjęłam dobrą decyzję o robieniu szkoleń kosmetycznych. Dwie koleżanki poszły na kosmetologię. Ja mam własne mieszkanie, a one siedzą na bezrobociu. Studia w tym momencie niszczą ludziom życia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość i warto i nie
oczywiście tylko dla papieru. jest wielu pracowników, których awans uzależniony jest od posiadania wykształcenia wyższego. tak ma mój znajomy i odklepie zaocznie magisterke po to by wejść na wyższy szczebel zarobkow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martagas
A nie sądzisz że to absurd? Zdobycie papierka, który nie poprawia kwalifikacji ma sprawić, że człowiek będzie więcej zarabiał. Jak rozumiem to państwówka tak? Ja pracuję w salonie kosmetycznym na podstawie samych szkoleń w new nails, po szkole średniej nie poszłam na studia, i uważam, że był to znakomity krok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdakupisz
To Polska, a nie absurd. Oczywiście, że chodzi o urzędy. Prywatnie wszyscy wiedzą, że studia robi się dla papierka, a nie dla konkretnych umiejętności. Bo czy to tego pracownika rozwinie? Ewentualnie w nieróbstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
niestety doświadczenie jest najważniejsze, ja po filologi angielskiej 4 lata nie mogłam znaleźć pracy, bo doświadczenie ważniejsze niż studia, ja bym na twoim miejscu rok po maturze odpuściła studia i zdobywała doświadczenie , studia zaoczne możesz zawsze później zrobić, chyba ze chcesz iśc na dzienne, większość moich znajomych którzy byli na dziennych siedzi teraz z magistrem w Belgii i sprząta kible

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdakupisz
A wy byście zatrudniły kogoś, kogo trzeba wszystkiego od zera uczyć? Kto ma tylko teorię? Tym bardziej, że na to samo miejsce pracy czeka setka osób z doświadczeniem? To sam rynek pracy niestety taką sytuację wymusza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Absolwentkaaaaaaaaaaaaa
Autorko, napisz jakie skończyłaś technikum? i rozumiem że zdałaś egzamin na technika? Ja właśnie w czerwcu bronie magistra, i powiem Ci, że studia już się tak nie liczą jak kiedyś. Teraz najważniejsze jest doświadczenie. Musisz się też zorientować na rynku pracy, w swoim zawodzie, czy wystarczy Ci technik czy do twojego zawodu są potrzebne studia - to chyba jest teraz najważniejsze abyś to wiedziała. Bo jeśli pracę w tym zawodzie dostaniesz bez problemu bez studiów - to odpowiedz juz masz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość janiab
Jeśli tylko umiesz się sama rozwijać, potrafisz się zaangażować w swoje obowiązki, to śmiało, odpuść studia, w kilka miesięcy zdobędziesz lepsze kwalifikacje niż w kilka lat po studiach. A papierek? To już nie te czasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alicjamarylik
Nie warto. Od razu po szkole średniej robiłam zawodowe szkolenia kosmetyczne - był to cały pakiet w Beauty Lux. Poświęciłam na to kilka miesięcy, później przyszedł czas na praktyki. Mnóstwo moich koleżanek siedzi teraz na bezrobociu - a ja mam pracę i na prawdę fajnie zarabiam. Teraz znaczenie mają nie papiery, a kwalifikacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamila babon
Macie moje zdecydowane poparcie. Nie opłaca się iść na studia, nawet widzę to po moich koleżankach z salonu. To ja jestem nad nimi - one przychodziły głównie z teorią, a większości nauczyły się dopiero u nas. Studia to już nie to samo, tym bardziej te najprostsze kierunki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ambraziak
Zdecydowanie nie warto - idź w tym kierunku, który cię najbardziej interesuje, staraj się rozwijać, poprawiać umiejętności. To jest odpowiednia metoda na zdobycie pracy w zawodzie, bo na pewno nie zaliczanie beznadziejnych kierunków na studiach!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość probotyk
Zdecydowanie warto nie iść, no chyba że dany zawód wymaga wyższego wykształcenia. Bo prawa jest taka, że w tym momencie ludzie bez studiów potrafią znacznie lepiej zarabiać niż ci po nich, a to już jest co najmniej śmieszne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To zależy jakie technikum. Ja po kosmetycznym zrobiłam jedynie szkolenia w Beauty lux, po 3 miesiącach miałam etat, po 1,5 roku prowadziiłam już własną działalność. Na studiach straciłabym tylko zbędnie 5 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie trać czasu. Lepiej rozwijaj się w tym kierunku w którym się uczyłaś. Dużo lepsza, latwiejsza i bardziej opłacalna droga. Większosć kierunków studiów to przedłużacze młodości, a nie faktyczny rozwój zawodowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×