Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość katyyy H

Karmicie swoje psy takimi karmami jak Chapi? Pedigree?

Polecane posty

Gość katyyy H

jesli wiecie cos czego ja nie wiem albo nie powinnam dawac chapi mojej suczce to piszcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomidorek zip
moja je chapi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szalony pantofelek
powinnaś zainwestować w jakieś lepsze karmy typu Eukanuba, Purina, Hills czy Royal Canin - sa to drogie karmy ale mają zdecydowanie lepszy i bogatszy skład

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dobra radaaaaaaaaaaaaaa
a moj piesek zdech po karmie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość astka
witam testowałam kilka rodzajów karm na moim psiaku, najbardziej smakuje mu eukanuba. Nie polecam tanich karm, jakich jak chappi czy pedigree są ze składników gorszej jakości, a poza tym mój pies(około 40kg żywej wagi) musiałby dziennie zjeść około 500gram takiej karmy(normy na opakowaniu), natomiast np eukanuby 300gram. Opakowanie chappi półkilogramowe kosztuje w mojej okolicy w sklepie 3,50zł(musiałabym codziennie kupić 1 paczkę), natomiast eukanubę w worku 15kg+zabawka do psa gratis kupiłam ostatnio w sklepie internetowym za 130zł(dokładnie129), starczy ona na 50 dni mojemu pieskowi, więc dzienne wyżywienie to koszt 2,60zł więc ta tania karma okazała się być droższa:) i jednocześnie gorsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość astka
karmę kupuję przez internet na stronie telekarma.pl i jestem bardzo zadowolona, gdyż towar przywożony jest zaraz na drugi dzień do domu, ponadto są często promocje,a przy zamówieniu na ponad 100zł lub na ponad 12kg nie płaci się za dowóz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie porównujmy opakowania 15kg do opakowań 0,5kg :) kupując Eukanubę, czy innego Hill'sa dla dużego psa w małych opakowaniach można pójść z torbami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość astka
kro-> tak zgadzam się, nie chciałam od razu kupić 15kg paczki nie mając pewności, że mój pies ją zje, więc kupiłam kilogramową za 18złotych:). cenę chappi podałam na przykładzie opakowania 0,5kg gdyż w porządnych sklepach zoologicznych raczej nie widziałam chappi ani pedigree więc nie wiem ile kosztuje np 15kg opakowanie, ani czy w ogóle takie istnieje. W sklepach czy marketach widzę tylko opakowania 0,5kg dla dorosłych lub 1,5kg dla szczeniąt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eee :) są worki 15kg :) kupujemy chappi w auchan latem, kiedy gotowane jedzenie się szybko psuje. kiedyś ekspetymentowałam z eukanubą, zaczęłam od razu od worka 15kg i mój pies nie chciał jeść ;p porządnie dostałam finansowo w plecy :) Potem jeszcze testowałam Nutrę i jeszcze Royal Cannin, ale mój pies z testowanych chrupek toleruje tylko chappi i chcąc nie chcąc je tanie i ekonomiczne :) Ale dostaje do tego Omegan i witaminy, bo zdaję sobie sprawę, że to niezbyt zdrowe jedzenie ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość astka
masz rację są, sprawdziłam w internecie:) jeśli lubi to owszem, niech je:) mój kiedyś próbował od cocer spaniela mojej kuzynki, ale wyjadł tylko takie duże kulki(to są jakieś miękkie paszteciki czy coś w tym stylu) a jakie witaminy dajesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wita-Vet :) Nie sprawdzałam na sobie, ale nasza ulubiona pani weterynarz powiedziała, że dobre, więc jej wierzę na słowo :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość astka
ja daję petLine tabletki, są takie fajne kolorowe:D i wygodne (bo witaminy w proszku nie mam jak dodać do suchej karmy, a tabletki zjada jak cukiereczki). Pachną jak kakao dla dzieci, więc pewnie dobre ale nie próbowałam, wierzę na zapach hehehehee

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mój Kokos je tabletki, chociaż w smaku są tępe ;) dziubnęłam trochę, ale nie dość, że zapach nie teges to smak jak oręby :D Ale psiakowi smakują :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A my swojego owczarka karmimy od lat suchą karmą klasy chappi (odkąd się pojawiło Darling Puriny, to regularnie mu kupujemy właśnie tą), do tego uwielbia jeść rzeczy typu orzechy, ogórki, rzodkiewki ( rzodkiewki sobie potrafi sam wyrwać z ziemii :O I jak ma do wyboru szynkę i rzodkiewkę, to wybierze to drugie), czasem (średnio raz na tydzień, dwa) je gotowane mięso (zazwyczaj wątróbkę) z kaszą lub ryżem. Efekt? Mój 14-letni, 45 kilowy pies ma piękną sierść, która mieni się nawet jak nie ma słońca,obcy ludzie aż zwracają na niego uwagę na dworze, do tego jest zdrowy, ma radość życia, troszkę przygłuchawy, ale w tym wieku to normalne. Gdy miał 9 - 10 lat to ludzie nie dowierzali - dawali mu góra 3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość upppppppppop

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość julietta0034
Karmię psa Chappi i resztkami po obiedzie, ale on i tak swoją dietę uzupełnia ślimakami pochłanianymi na działce, muchami, komarami, czasami ćmami:D Na spacerach poluje na krety i myszy, ale nie pozwalam mu ich jeść:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość upppppppppppppppppppppup

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blackout84
a moje psy jedzą zamiennie kasze jęczmienną, gryczaną, ryż + ścinki, mieso, wątróbke, ziemniaczki, itd itp:) i oczywiscie witaminy i sie maja świetnie:) jak ktos ma malutkiego psa to nie zbankrutuje przy dwóch 50kg psach już idzie dostać po kieszeni:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jestem słowik
Mojego karmię karmą Chapi, wysypuję trochę na podłogę, bo nie chce jeść z miski, ale często daję mu makaron lub kaszę z mięsem, czasem stary boczek , ale jest wybredny ,może nie jeść 2 dni, żarcie w misce śmierdzi tak,że można trupem paść.Kiedyś zerzygał żołądki w moim pokoju, uffffffff.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niemampseudo
ojejku jakie bogate panny tutaj sa :classic_cool: 'tanie,takie jak chappi',sluchaj lala moj pies wpieprza jedzenie z biedronki za 3 zl malo tego,bardzo mu smakuje,je,az mu sie USZY TRZESA !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poczytaj w necie i
w książkach na temat żywienia psów - prawidłowego!! musisz psu dostarczyć witamin , mikroelementów, białka itd musi jeść za równo surową marchew jak i mieć dostarczone surowe serca, móżdżki, żołądki. Jest masa artykułów na ten temat. Ogólnie karmy w puszkach czy suche w paczkach nie są zdrowe. Pożywienie musi być urozmaicone, dostosowane do wieku i rasy psa oraz wysiłku. Dieta i RUCH to podstawa więc to musisz opanować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podstawowe składniki psiego pożywienia to: białko, węglowodany i błonnik. Źródłem białka dla psa są: mięso, ser biały i jajka. Węglowodanowe produkty spożywcze, będące źródłem energii dla psa, to: ryż, kasza, płatki zbożowe... Oprócz składników białkowych pochodzenia zwierzęcego i węglowodanów, w skład dawki pokarmowej psa powinny wchodzić także jarzyny, takie jak: buraki ćwikłowe, marchew, pietruszka, seler. Ponieważ psy nie miażdżą zębami pokarmu, lecz połykają duże jego kawałki, jarzyny należy podawać starte. Tłuszcz, ze względu na zawartość witamin (A, D, E, K) oraz niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych, jest niezbędnym elementem diety psa. Tłuszcz zwierzęcy zawarty jest w mięsie i mleku (masło). Jeśli karmimy psa chudym mięsem, wskazany jest dodatek do karmy oleju roślinnego (sojowego, słonecznikowego, oliwy z oliwek). Zawarte w tłuszczu witaminy i niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe warunkują m.in. zdrowy wygląd skóry i sierści psa. KARMY GOTOWE SĄ NIEZDROWE I NIE POLECA SIĘ ICH!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zupu
Dobre karmy są dostępne tylko w lecznicach zwierząt, i zgadzam się, że każda z nich zawiera dużo chemii - ja nie daję karm bo stawiam na zdrowie psa. Jeśli w posiłku psa znajdzie się mięso, tłuszcz, biały ser, warzywa i węglowodany, a od czasu do czasu jajko na twardo, to na pewno jego zdrowie nie ucierpi z powodu błędów żywieniowych. Dla psa najbardziej wartościowe jest mięso zawierające dużo tkanki łącznej, chrząstek, a więc drugiego gatunku. Jeśli pies nie jest uczulony na żaden gatunek mięsa podajemy różne jego gatunki. Mięso drobiowe i wieprzowe zawsze podajemy gotowane. Zamiast mięsa można dać psu od czasu do czasu kawałek morskiej gotowanej ryby bez ości. Nie wolno karmić psa mieloną karmą mięsną-z supermarketów, pochodzącą z odpadów z rzeźni. Warto także dawać psu kostki i chrząstki cielęce, które są niezastąpionym źródłem minerałów i składników budujących chrząstkę. Warzywa powinny wchodzić w skład diety psa w każdym wieku. Unikać należy warzyw strączkowych, cebulowatych i wszystkich tych, które pryskane są środkami ochrony roślin, a więc nowalijek, kalafiorów i brokułów. Aczkolwiek ja słyszałam , że brokuły się podaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karmy nie są OK
W żadnym przypadku wieprzowiną. Podstawą posiłku dorosłego psa powinno być pokrojone w kostkę mięso z kurczaka, indyka, cielęcina lub wołu. Do mięsa dodaje się w stosunku 1:3 na zmianę gotowany ryż lub makaron, gotowane i rozdrobnione ziemniaki i warzywa lub produkty zbożowe dostarczające błonnika. Ogółem najlepsza dieta dla psa to surowizna - tak jak wyżej móżdżki, kurze łapki itp surowa marchew jak najbardziej. :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moj dostaje ryz, lub kasze, zmieszana z mieskiem z puszki, lub sosem z obiadu, do tego suchy pokarm nie pamietam jak sie nazywa, ale kupilam go w biedronce i nie narzeka, wcina az mu sie uszy trzesa, jakbym miala wydawac na psa miesiecznie 150zl to ja dziekuje bardzo... weterynarz mi powiedzial, ze spokojnie moze tak jesc, a dodam, ze jest to duzy pies.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yellow sock
ja daje mojej psiulce gotowana piers z kurczaka, marchewke, troche ryzu i do tego lyzka oliwy z oliwek, myslicie, ze to dobre jedzenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moj pies ma juz 10lat,na poczatku jak byla szczeniakiem to jadla tylko eukanube z czasem przeszla na cos tanszego tylko nie pamietam nazwy.najchetniej dawalabym jej prawdziwe miecho i podroby ale jest alergikiem i nie moze. od wielu lat je tylko ryz z Chapi i jest ok;) wyglada dobrze,chyba jej to smakuje. ktos tam pisal,ze jego pies wyrywa sobie rzodkiewki z ziemi,za to moj zrywa sobie maliny z krzaka;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moje psy jedza karme typu chapi czasami dostaja cos z obiadu sa lsniace kazdy prawie sie zanimi oglada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×