Odpowiedz na ten temat

Kiedy rozpocząć naukę angielskiego u dziecka?

• gość 2015.01.21 [11:47]
    Przed chwilą ktoś podał w innym temacie artykuł o nauce angielskiego u małych dzieci http://www.e-angielski.com/forum/w-jaki-sposo b-zaczac-uczyc Sami sie zastanawiamy właśnie nad jakimś kursem dla dziecka (ma obecnie 3 lata - jak bedzie miało 5 lat chcemy wyjechać do UK)
    Nie chcę by dziecko jechało nie znając w ogóle ang, choć znajomi mówią iż ich synek szybko podłapał język. Ja się boję że będzie zagubione. Mamy więc dwa lata by pojęło podstawy angielskiego
    Co sugerujecie? kurs, korki, nauka w domu?
  • gość 2015.01.21 [11:56]
    Jeśli masz czas dla dziecka - nie pracujesz, to proponuję naukę w domu, to będą podstawy. Nie tylko jednak liczenie, dni tyg. ale także proste krótkie zdania. Mój synek ma 3,5 roku i zna sporo zdań po ang. liczy do 10, zna mnóstwo wyrazów. Uczę go na zasadzie zabawy i pokazywania rzeczy o których mówimy. My akurat nie wyjeżdżamy do UK, ale małemu się przyda. Mam rodzinę w UK i to prawda, dzieci bardzo szybko podłapują język, więc zbytnio się nie zamartwiaj, ale fajnie jest, gdyby dziecko rozumiało choć trochę co mówią do niego dzieci. Jeśli nie ma Cię w domu, praca itp. to proponowałabym przedszkole z nauką j. ang.
  • gość 2015.01.21 [13:54]
    W artykule masz przeciez dokladnie opisane co i jak i kiedy robic by dziecko sie nauczylo jezyka angielskiego
  • gość 2015.01.21 [14:05]
    najwazniejsze to nie zniechecac dziecka poprzez ciagle karanie i poprawianie go
    szkola - nie ma wg mnie dobrych szkol dla dzieci - ja sie nie spotkalem
    korepetycje - to jest dobra opcja, nawet 2-3 dzieci w grupie
    jesli szkola - to tylko male grupy - 6 osob max
    nauka od ok 5 lat - wg mnie wczesniej nie ma sensu - dziecko ma sie bawic a nie uczyc
  • gość 2015.01.21 [14:09]
    moim zdaniem powinno się zacząć od początku niemowlę szybciej łapie
    jeżeli znasz angielski to mów do córki w tym języku
  • gość 2015.01.21 [14:14]
    niemowle nic nie rozumie przynajmniej przez 6 miesiecy. pozniej i tak ledwo co lapie. jak chcesz wczesnie zaczac to ucz od momentu pierwszych slow, czyli powiedzmy rok, ale na prawde nie ma sensu wczesniej
  • gość 2015.01.21 [14:25]
    Nie uczcie go jeszcze obcego języka. Jeśli wyjedziecie, szybko zacznie uczyć się sam w trakcie zabawy z rówieśnikami, nawet szybciej niż wy. Wczesne rozpoczynanie nauki języków obcych, zmuszanie dziecka do wymawiania obcych dźwięków, zwłaszcza języka angielskiego, kiedy nie potrafi poprawnie wymawiać wielu w swoim ojczystym języku, prowadzi do paskudnych wad wymowy, których już nie usuniecie u dziecka, zwłaszcza mieszkając w Anglii. Również błędy (nie tylko w wymowie) przyswojone w początkowym etapie nauki języka są bardzo trudne do usunięcia później, nawet w szkole. Aparat mowy rozwija się do 13-15. roku życia, w wieku kilkunastu lat można nauczyć się poprawnej wymowy obcych dźwięków. Ze słownictwem i gramatyka nie będzie problemu, powinny być przyswajane naturalnie od razu w całych zdaniach, w rozmowie i zabawie z osobami anglojęzycznymi, a nie z wami. I tak będziecie rozmawiali w domu po polsku, nie męczcie dziecka i siebie. Uczę języka obcego od 20 lat - w tym wieku ważniejsza jest najlepsza atmosfera w domu i uczenie samodzielności.
  • gość 2015.01.21 [14:35]
    hm, ciekawy temat
    a skoro my nie chcemy wyjechac. corka ma 3.5 roku, zaczac ja uczyc? ja mam poziom CAE, wiec nie najgorszy, choc wiadomo akcent slaby jak u kazdego polaka.
    uczyc ja juz podstaw?
  • gość 2015.02.04 [16:58]
    jak najwczesniej
  • gość 2015.02.07 [10:16]
    trzeba szybko, nasze ma 6 lat i juz zaluje ze nie zaczalem wczesniej
  • anjaniania 2015.02.13 [10:37]
    my uczymy powolutku od 2 roku zycia. w formie zabawy, ale wiele slowek juz umie *ma 4 lata. niemniej mimo nauki nie utworzy samo zdania, powie black car, little dog, ale nie potrafi powiedziec this is a black car
    no ale powoli do przodu oczko.gif
  • gość 2015.02.13 [10:45]
    A sama nie możesz zacząć dziecko uczyć? Ja zaczęłam kiedy dziecko dobrze już mówiło po polsku, a miało wtedy jakieś 2,5 roku i teraz w wieku 7 lat potrafi rozmawiać po angielsku tak samo jak po polsku, a często bywamy za granicą i ma okazję rozmawiać usmiech.gif Od wiosny zapisuję dziecko do szkoły językowej żeby poduczyło się gramatyki i rzeczy potrzebnych szkole.
  • gość 2015.02.16 [09:17]
    zaczynaj jak najwczesniej, ale ucz poprawnie - to jest wazniejsze niz kiedy
  • prawictwo pospolite 137 2015.02.16 [09:19]
    najpierw niech sie polskiego dobrze nauczy ..
    W wieku 10 lat to odpowiedni czas
  • gość 2015.02.16 [09:21]
    a potem taki debil ktory sie uczy obcego jezyka w wieku 5 lat , może nie wiedzieć co to znaczy
    epikurejczyk czy onomatopeja .. z polskiego jest nogą ..
    Najwazniejszy jest polski ..bo w polsce zyjemy.
  • gość 2015.02.16 [09:23]
    Zaczynać naukę jak najwcześniej.
  • gość 2015.02.16 [09:28]
    w wieku 2 lat jak mieszka w Anglii
    w Polsce 6 lat to za wcześnie na nauke jezyka obcego
    no chyba ze chcecie sobie wychować analfabete
    który pisze chumor zamiast humor.
  • Camilla Joan 2015.02.19 [00:43]
    Chcesz podszkolic swoj angielski i dowiedziec sie wiecej o jezyku a takze o zyciu w Wielkiej Brytanii?Zapraszam na mojego nowego bloga o jezyku angielskim i kulturze brytyjskiej-PO ANGIELSKU
    http://mylittleworldinuk.blogspot.co.uk
  • gość 2015.02.23 [13:10]
    hm, kilka idiomow i nic ciekawego oczko.gif a dziecko uczy sie jak najszybciej oczko.gif
  • gość26 2015.02.23 [13:27]
    powiem na swoim przykładzie, przyjechałam do Polski w wieku 4lat, nie mając żadnych podstaw zaczęłam wszystko rozumieć po 2 miesiącach, mówić po jakichś 4. Akcentu nie mam żadnego, mówię, jak Polacy. Do swojego kraju ojczystego wracałam w odwiedziny do dziadków dość rzadko- tylko na wakacje i ferie zimowe. W szkole nie miałam problemu z językiem polskim, teraz w dorosłym życiu wróciłam do kraju ojczystego i nie mam też żadnych problemów z językiem ojczystym. Tak więc moja rada - zaczynajcie uczyć jak najwcześniej, po miesiącach regularnych korepetycji dziecko będzie miało lepszy start w nowym kraju, a i polskiego na pewno nie zapomni.
  • gość 2015.02.28 [09:29]
    jak najwczesniej
  • liberateme06 2015.03.12 [16:44]
    Fajna szkoła do nauki jezyka usmiech.gif Przyjazne i co najwazniejsze profesjonalne nauczanie.
    http://www.wieliczka.leaderschool.pl/
  • gość 2015.03.28 [18:46]
    W zasadzie im wcześniej tym lepiej. W ogóle warto uczyć dziecko języków, bo im wcześniej się z tym zaznajomi, tym później bardziej zaawansowany poziom osiągnie. Słyszałam o bardzo dobrej szkole, która naucza ludzi w różnym wieku na różnych poziomach. Może warto zapisać tam dziecko?
  • Anulkaa92 2015.05.21 [21:46]
    My też rozpoczęliśmy szybciutko. Wszystko zaczęło się od tego, że ja musiałam pilnie podszkolić się z angielskim. Ktoś polecił mi fiszki, skorzystałam. Ponieważ przyniosło to dosyć fajne i szybkie efekty - zarzuciłam temat mojej 6-letniej córeczce usmiech.gif Kupiłam jej pierwszy zestaw fiszek dla malucha - cena niecałe 10 zł. i wałkujemy temat. Im wcześniej tym lepiej.
  • gość 2015.06.03 [09:58]
    moim zdaniem im wczesniej tym lepiej ale jednoczesnie nie powinno to się odbywac na siłę, bo dzieci jednak musza mieć dzieciństwo. Moim zdaniem nauka przez zabawę jest fajna i to najlepiej już w przedszkolu. Moje dzieci chodza do szkoly prywatnej promyk w szczecinie http://www.szkolapromyk.szczecin.pl/ i maja angielski codziennie z tym ze w formie zabawy a nie takiej suchej teorii. Kontakt z jęz. I konwersacje sa najwzniejzsze
  • jaluśka 2015.07.28 [21:39]
    Ja uczę mojego synka przy pomocy obrazkowych fiszek:www.fiszki.pl/jezyk-angielski/fiszki-dla-dzie ci usmiech.gif Jest to bardzo fajny sposób, bo łączy przyjemne z pożytecznym, naukę z zabawą "usmiech.gif
  • Paulina_R 2015.07.31 [09:13]
    Myślę, że od przedszkola, przynajmniej u nas tak było, teraz w ogóle wchodzi wymóg, albo już wszedł, że każda przedszkolanka musi mieć przebyty kurs angielskiego, a więc myślę, że to dobry ruch. Ale jeśli chodzi o naukę mojej Zuzi to zaczęło się od przedszkola, a teraz oprócz zajęć w szkole również chodzi na zajęcia do Szkoły Językowej Berlitz - http://www.berlitz.pl/ , i tam dodatkowo uczy się języków. Przychodzi jej to bardzo łatwo dlatego chce aby korzystała z tego talentu i go pielęgnowała jak najbardziej się da, bo w końcu nie każdy ma dar do języków.
  • piotr_olo 2015.08.06 [17:29]
    Jaluśka też znam te niebieskie fiszki usmiech.gif Ale nie wiedziałem, że są również wersje dla młodziaków smiech.gif Skoro mi taka nauka sprawia fun to napewno spodobają się również mojemu małemu usmiech.gif W przedszkolu ma angielski ale fiszki jak najbardziej się tu przydadzą usmiech.gif Bo do szkoły językowej raczej nie chcę go wysyłać.
  • gość 2015.09.01 [11:29]
    A ja właśnie zastanawiam się nad wysłaniem syna do szkoły językowej http://englishyes.pl/jezyk-angielski-dla-dzie ci/ . Ma prawie 4 latka, ale myślę, że taka nauka przez zabawę to znakomity pomysł, dziecko osłucha się z językiem, będzie kojarzyło podstawowe zwroty i nie będzie się wstydziło mówić w obcym języku. Uważam, że to na pewno zaprocentuje w przyszłości.
  • gość 2016.01.06 [00:28]
    Ja uczę swoje dziecko angielskiego w domu odkąd skończyło 28 miesięcy. Mam te same karty, tylko, że kupione w Empiku. Muszę jeszcze dokupić kolory. Karty sie sprawdzają i młody naprawdę łapie nowe słówka. http://www.olomanolo.pl/jak-nauczyc-dwulatka- angielskiego-sprawdzony-sposob/

Odpowiedz na ten temat

Trwa ładowanie...