Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Kochani Rodacy przekonujcie kogo się da żeby nie głosowali znów na to samo bagno

Polecane posty

Gość gość

Bo będzie przykry koniec z nami wszystkimi :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dokładnie! Lepiej nie iść wcale na te wybory niż głosować na to co już mamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja idę i zagłosuję na kogoś spoza partii systemowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Właśnie o to chodzi. Dopiero w II turze warto poprzeć mniejsze zło (Duda) jak nie bedzie już innego wyboru niż systemowcy , ale w II głosujcie na kogoś spoza układu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Popieram. Akurat nie wiem czy Duda to mniejsze zło (chociaz prezydent g****o może - znowu będą kłótnie o samolot) x Ale pamiętajcie - jak będzie dużo głosów nieważnych to niekoniecznie oznacza, że ludzie nie potrafią głosować co się próbuje lansować wszędzie. To także oznacza sprzeciw. Suma głosów nieważnych+kandydatów spoza klik (k***in uważam, że jest w klice) daje sumę ludzi niezadowolonych. Dobrze by było jakby na jesień te osoby się połączyło - przecież to dobre 20-30% może być (a co gdyby jeszcze inni poszli na wybory?).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Warto przeczytać o JOWach "Po debacie zrozumiałem że mało kto rozumie do czego one prowadzą. Korwin niby taki oświecony i logiczny a tez nie rozumie. smile Obecnie mamy sytuację w której każda partia przemawia głosem swojego szefa. Czyli tak naprawdę nie mamy parlamentu tylko grupy ludzi popierające to co wymyśli ich szef. Więc w zasadzie taniej by było pozostawić w sejmie tylko szefów partii i każdemu dac tyle głosów ile zostało przyznane po wyborach. Po co nam 460 ludzi którzy głosują tak jak trzech czy 5 szefów im każe. Nie trzeba by było zmuszac ludzi do głosowania zgodnie z dyscyplina partyjną. Dygresja - dyscyplina partyjna tak jakoś uważana za normalnośc jest w istocie przejawem maksymalnego totalitaryzmu. Dziwię się że w krajach demokratycznych nie każe się za takie pomysły i przechodzi na tym do porządku dziennego bo to jest dokładne przeciwieństwo demokracji - koniec dygresji. W przypadku JOW jak uczy doświadczenie prędzej czy później małe partie giną i zostają dwie lub kilka największych. A niech będzie że zostanie jedna - tylko że to zaden problem. Ponieważ ludzie są wybrani przez swoich wyborców nie musza się obawiac swojego szefa partii i mogą głosowac tak jak im się podoba a nie tak jak kaze im szef. Trudniej ich zmusić do dyscypliny partyjnej skoro to nie szef im daje miejsce w sejmie a daje je wyborca. W efekcie nawet jeśli w sejmie będzie jedna partia to będzie tam więcej demokracji niż w obecnym systemie przy 10 partiach, bo dziś 10 partii to 10 ludzi w sejmie. Przy JOW jedna partia to kilkuset ludzi w sejmie którzy pracują nad kompromisem choćby tylko w szeregach swojej partii. Co ciekawe źle wypadający w TV Kukiz to rozumie a do innych to nie bardzo dociera. No i tak jak doświadczenie uczy że JOW-y prowadza do marginalizacji małych partii co wszyscy z chęcią podkreślają . NiIe martwmy się jednak o partie, wazniejsze jest co się dzieje z danym krajem a doświadczenie uczy że marginalizowane są kraje w których nie ma JOW "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bronisław Komorowski to bardzo dobry Prezydent Rodacy! Wybierzcie zgodę i bezpieczeństwo, a nie afery PiSu, nie Palikota walczącego z kościołem i chcącym ogłupić młodzież, nie dla Mariana Kowalskiego powiązanego z faszystowskim ONRem, nie dla oszołoma Korwina który chce zlikwidować ZUS, NFZ i szkoły publiczne, a potem państwa dzieci nie będą miały gdzie do szkoły chodzić lub tylko za grube pieniądze, lecz kogo na to stać? Tak samo leczenie będzie tylko prywatne i emerytur też nie dostaniecie bo on chce zlikwidować ZUS! No chyba tacy głupi to nie jesteście co? NIE dla Kukiza, populista muzyk, którego programem jest tylko wprowadzenie JOWów, ten człowiek nic innego nie ma do zaoferowania, tylko o tych JOWach gada, które i tak nie działają. Niech wraca na scene muzyczną, a politykę zostawi mądrzejszym. NIE dla SLD i Magdaleny Ogórek, przecież i tak wiadomo kto za nią stoi - towarzysz Miller! A ona tylko z kartki potrafi czytać, na polityce się kompletnie nie zna, jest marionetką tak samo jak Duda w rękach Kaczyńskiego. Każdy inny kandydat aniżeli Bronisław Komorowski będzie prowadził wojny polsko-polskie i wzywał do nienawiści. Nie pozwólmy na to! Wybierzmy zgodę i bezpieczeńswo! Wybierzmy Bronisława Komorowskiego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nikt nie będzie marnował głosu na człowieka który tylko przepycha kolejne podstawione pod nos ustawy wyniszczające i grabiące Polaków. Nikt nie poprze już władzy która zrobiła dokładnie odwrotność tego co obiecała, która okłamała naród !!! PO jest skończone!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LACH
Ja tam nie narzekam, dorobiłem się w wieku 39 lat wszystkiego. Mam 2 pokojowe mieszkanie w kamienicy i samochód z roku 1996 co prawda radio jest na kasety ale samochód wyposażony jest również w tylną wycieraczkę i wspomaganie kierownicy. Jako kierowca- magazynier wyciągam na miesiąc 1280 zł czasami przy dobrych wiatrach i pod stołem dostanę premię więc suma sumarum jest to w granicach 1500 zł. Co prawda kabiny prysznicowej nie posiadam ale za to w wanie razem z żoną mogę leżeć godzinami. Zakupy zazwyczaj robię w marketach, lubię białą kiełbasę ale czasami dla odmiany kupuję salceson. Piwko czasami wypiję, kupuję te ze średniej półki do 2 zł. Jak zostanie mi czerstwiejszy chleb to maczam go w jajku i smażę na patelni pychotka. Lubię też smalec ze skwarkami od razu przypominają mi się czasy mojej babci. Dziecku ubranka kupuję tylko te oryginalne z metkami u Pana na wagę. Razem z żoną często jeździmy na wycieczki ostatnio byliśmy u teściów na wsi i zrobiliśmy grilla. Kiełbaska była pyszna miała 35 % mięsa a klimat bezcenny. Po urlopie na wsi byłem tak wypoczęty , że w drodze powrotnej ze szczęścia, zapuściłem radio na kasetę w samochodzie i mknąc autostradą śpiewałem sobie syrenko syrenko księżniczko szos... Razem z żoną planujemy już następną, jeździemy na wybory oddamy głos na DUDĘ no wiecie dzieći dorastają,będą szukać pracy tyle ofert zagranicą no wiecie jednak grill na starość tylko z żoną już nie jest cacy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×