Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

candida

konkubinat

Polecane posty

Zyje w konkubinacie tak samo z reszta jak i moj brat. Mój Brat Po 10 latach wspólnego pozycia niestety musiał sie rozstac ze swoja luba w skrócie .... ( kazała mu sie wyprowadzic bo poznala swoja nowa miłosc ) i co teraz?? facet w wieku 35 lat nie ma nic. Nie wspomne o tym ze nic nie oszczedzał bo cala wyplate dawał jej na zycie ( maja dziecko) wszystko co kupił telewizor , lodówke , meble zostawił jej ( nie chciała nic mu oddac ) Jak sie przed tym zabezpieczyc nie chce popełnic takiego błedu jak moj brat . Czyli co jak cos kupie za swoje pieniadze mam wziąsc fakture na swoje nazwisko?? i wtedy w czasie rozstania moge sobie wziasc to co moje bez problemów ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak ma rachunki to....
że to on kupił to się jemu należą te rzeczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no własnie nie ma bo nie pomyslał o tym ne wiedzial ze sie kiedys rozstana i ze bedzie taki problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak ma rachunki to....
ja tak robię....w razie co. Jestesmy ze sobą 9 lat i wszystko się może zdarzyć. Rachunki leżą sobie w szufladzie. I jego i moje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lubię se czasem pośmierdzieć
Jak to "nie chce oddać" ? Wchodzę, biorę, a ona niech się WNR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytanko1
nie wiem czy w konkubinacie jest cos takiego jak rozdzielność majatkowa, ale warto się dowiedzieć....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak ma rachunki to....
jest tak, że najlepiej mieć rachunki, na te drogie rzeczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macie racje nie moge popełnic takiego błedu jak mój brat dodam jeszcze ze o ile by doszlo do slubu to moj chłopak chce spisac interzyze. To je moje a to twoje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w konkubinacie nie ma \"czegoś takiego, jak rozdzielnośc majątkowa\" bo tam nie ma wspólnoty majątkowej jeśli ma sie rachunki, to ma się udokumentowaną własność rzeczy jesli nie, to bierze się wg uznania ew. może ta druga strona zgłosić kradzież, ale też będzie musiała udowodnić, że te rzeczy były jej najlepiej jest sie dogadać, ale wiem, że to nie jest łatwe, gdy się ludzie rozstają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a co z dzidzią
candida ale tak bardzo boisz sie slubu? jak widzisz jak ma odejśc to odejdzie i zostanie z niczym a po slubie to przynajmniej jest jakis podział, jest rodzina a rodziny tak dla kaprysu od tak nie rzuca się - chociaz różnie bywa. No ale tu w konkubinacie bardzo prosto był wywalić go - raz dwa i poszedł sobie z waliską.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytanko1
Ewa 33 - fajnie że na tym forum jest ktoś kto zna się na przepisach i potrafi pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale ja chce slubu tylko on sie przed tym broni. Powiedzial mi ze skoro chce slub to tylko z intercyza??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość może tu spójrz................
jestem za intercyzą. mam własne mieszkanie, kupione za własne pieniądze i tez mam zamair spisać intercyzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MUKOVISCYDOZA
Konkubinat nie daje nic! Konkubent kiedy zechce może wypieprzyć Cię! To jeden wielki burdel dla kurew i żygolaków!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie no ok , juz sie z tym pogodzilam .Tylko ze teraz mieszkamy razem i kupuje za własne pieniadze jakies tam rzeczy , ale nie biore faktur , z mojej wypłaty zywimy sie. a on po slubie spisze intercyze i wszystko bedzie jego .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
powiedziała co wiedziała jeśli Ty jesteś z kimś po to, żeby Ci to coś \"dawało\" - w znaczeniu materialnym, to współczuję małżonkowi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dodamze on płaci rate za dom 1500 a dom jest na niego i nie mysli po slubie zapisac go równiez na mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no to faktycznie
No to rzeczywiście nieźle się twój chłopak ustawił. Zapytaj go jak w razie rozstania rozliczycie się za jedzonko? Skoro on taki jest dokładny w rozliczeniach, intercyzy i te sprawy to nie bądź głupia i jedzenie i inne wspólne opłaty dzielcie na pół.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No widzisz jedynie ty mnie rozumiesz. DZIEKUJE . Bo on opłaci rate za dom ... Ja go nie chcialam moglismy mieszkam w bloku . A teraz ja okolo 800 wydaje z własnej wyplaty na jedzenie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edycik
on chce intercyzę, mój tez chce bo on ma kase a ja gołodupiec. I co mam mówić?niechce intercyzy bo chce po rozwodze połowe twojego majatku? Noa le powiedziałam, mu ze nie ma tak ze chce intercyzę. Ze to jest logiczne ze będe chciała połowe majątku a niby za co miałabym po rozwodzie życ z dzieckiem? tez mi sie cos nalezy, jakas rekompensata. Tak ci bogaci robia - chca intercyzy. Tylkoze ja mam swoje mieszkanie i powiedziałam mu ze nie ma intercyzy.Ze on zabierze swoój samochód, firmę czy majtki swoje a ja mieszkanie. No ale bez jaj z intercyzą bo nie jestesmy jakimis bogaczami tak naprawde.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
800 zl na jedzenie dla dwóch osób??? To chyba na obiady w restauracji... U mnie duże zakupy raz na tydzień wychodzą po ok. 120 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no to faktycznie
Wiesz co, to co piszesz moim zdaniem nie świadczy najlepiej o waszym związku. Tu nie chodzi o to żeby wykorzystać faceta, ale o wspólne myślenie o przyszłości, wspólne "dorabianie się", a tu jest tylko on i jego rzeczy. Może sobie pozwolić na więcej twoim kosztem a ty w zamian możesz w każdej chwili zostać wyrzucona jeśli coś będzie nie tak. To bardzo niesprawiedliwy układ moim zdaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poczekamy
czekac tlko jak ewę 33 mąz wywali :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poczekamy
tzn konkubent ewy bo nie ma męza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akurat tak się składa, że umowa najmu jest spisana na mnie... tak że czekanie nic nie da, pani \"poczekamy\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To sie tak mowi 800 zl jak on nie zje byle czego , na same owoce wydaje chyba ze 150 zł , a gdzie reszta , to jakies trunki typu Malibu itd... no i jeszcze kupa gosci bo wszystkich sprasza zeby sie pochwalic domem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do candida
czy jestes z odpowiednim facetem? dla mnie jego zachowanie jest podejrzane i za bardzo wyrachowane. moj facet (jestemy 8 lat razem) ma zdecydowanie wiecej kasy niz ja i nie mysli o intercyzie. Mieszakmy w jego mieszkaniu, od momentu jak sie wprowadziąłam do niego nazywa to mieszkanie NASZE i jego samochód tez jest NASZ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ach, no to sory, myślałam, że żyjecie tak na średnim poziomie, a tu Malibu, te rzeczy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
edycik ... słyszalam ze jak dojdzie do rozwodu z nie twojej winy to byly maz musi placic na ciebie alimenty i na dziecko jezeli zyjesz w niedostatku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×