Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Krew B Rh minus potrzebna krew

Polecane posty

Gość gość

Nieustanie potrzebna jest krew rzadkich grup a ta do tego przedziału należy. Grupy krwi minusowe są o wiele rzadsze od dodatnich. Jeśli ukonczyles 18 rok życia i móglbyś oddać krew zrób to. Nigdy nie wiadomo co stanie sie za dzień tydzień bądź rok z twoim lub bliskich życiem. Tak właśnie było z moją przyjaciółką zachorowala na białaczke majac 19 lat. Przeszczep zoatał przez jej organiz przyjety lecz wdała sie infekcja po czasie i natychmiastowo byla potrzebna dla niej krew... Niestety nie udało sie jej uratować na wszytko było juz za późno , ale dla innych moze nie być. Możesz uratować życie . Nie jest istotne czy masz grupę krwi A,B, AB, O idz i oddaj krew to nie jest wielki ból . W zamian za taki czyn dostaniesz wolny dzien w pracy na dzień w którym bedziesz oddawać krew.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niestety moj stan zdowia mi nie pozwala na ten piekny gest na rzecz potrzebujących ale rowniez zachecam - ODDAWAJCIE KREW.Możecie uratowac komuś życie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oddaje krew 2 razy w roku niestety i stety mam popularna grupe krwi 0 Rh+ ale co tam jak to ma pomóc to niech bedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
BRAWO ! Kazda jednostka sie liczy !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Własnie nie kazdy moze oddac krew ale wazne zeby o tym mowic i tez zachecac. Kazdy jest tylko czlowiekiem i nie jest niezniszcalny czy to wypadek czy choroba. Krew jest potrzebna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ktos kto oddaje po raz pierwszy krew zostaje poddany testom i nieraz jest wykluczona jego jednostka krwi ale zawsze jesli sie uda i jest wszytko ok to o jedna wiecej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość owca zuzia
Ja mam brh- i tez nie moge oddac, dozywotnio :( przykro mi, bo chcialabym pomoc a nic nie moge zrobic :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćKarolek
Miałem zabieg rok temu musieli ni krew dać bo miałem gleboką rane i duzo krwi mi ubyło zamin dotarlem do szpitala . raz krew odaalem miesac temu ale plan mam oddawac krew poki bede mogł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jesli nie mozecie oddac sami krwi to mowcie o tym chociaz znajomym rodzinie. Wiem ze moze ktos nie miec ochoty na taki temat rozmow ale jest on wazny. Bardzo wazny bo chodzi o nasze zycie. By nie konczyło sie przedwczesnie , bo braklo krwi w szpitalu ... bo to chyba mozna nazwac wielkim pechem bo przegrywasz zycie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
u nas w miescie i okolicy szukaja tez krwi b rh - dla chlopca tez chory na bialaczke a ma cos kolo 10 lat. Przykre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angelikkkkkkkkkka
bylam wczoraj oddac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Macie racje krew jest potrzebna. Pracuje w sluzbie zdrowia i doskonale znam temat. Rozmawiajcie o tym czesciej a wiecej osob bedzie swiadomych i moze ktos wiecej odda jej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U nas w rodzinie 2 os zachorowały na białaczke niestety przekonalismy sie jakie to wazne jak i krew tak i szpik sama jestem w DKMS i mówie o tym zachecam do brania udzailu i byciu dawca jak i krew tak i szpik. Szpiku nie da sie wyprodukowac a jest badzo wazny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
bądźcie mądrzy i roztropni aby nie była wam potrzebna!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak leżałem w szpitalu i po pobraniu do badań zrozumiałem do jakiego stopnia jestem człowiekiem niedokrewnym i błagałem lekarza o krew w prestiżowym szpitalu to patrzył na mnie jak sroka w gnat i robił ze mnie idiotę sam udając kretyna wiedział lepiej.Ludzie jak mało wiecie!Wiele lat poświęciłem pracy by zrozumieć ten system jak baranki???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
fajnie, że nam to jasno i wyraźnie uświadomiłes - dziękujemy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam okres . Czy moge oddać zużyte tampony czy wycisnąć krew do szklanki i oddać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Słuchajcie podałem własny przykład, którym to, był bym w stanie obalić nie jedną teorię i naraził bym się wielu, ale nie napisałem tego po to by przy okazji kpić z krwiodawstwa .Szanuję postawę wielu honorowych dawców bo mimo wszystko kocham życie i jeśli nie daj Boże potrzebował bym tej krwi w jakiś gwałtownych okolicznościach a trafię na mądry personel to mam nadzieję, że ją dostanę.Dlatego proszę nie kpijcie przy mojej okazji.ORK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ta ... badzcie madzrzy i roztopni? Wtf ... jesli zachorujesz przypadkiem na bialeczke to co zrobisz ? hmm... jestes ciulu w stanie to przewidziec ? zadarzen losowych sie nie ustrzeżesz!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AniołnadDolina
Wyobraz sobie debilu sytlacje ze jedziesz tramwajem/ autobusem czy czym kolwiek kierowcą jest ktoś nie masz władzy nad pojazdem ktorym sie poruszasz i zaistniał wypadek tracisz ktoras z konczyn w trakcie wypadku i co ? przewidzisz to ? no ciekawie chyba bys mysial byc jasnowidzem a o ile wiem to nie kazdy ma takie zdolnosci! Krew i szpik sa potrzebne a co do tego tematu to jeszce jedno sa takie oswiadczenia woli. Po smierci nie potrzebne sa juz nam organy bo po co w drewnianej trumnie nam watroba, nerka lub inne wnętrzności :) sam nosze takie ośiwadczenie woli rodzine powiadomiłem ze wrazie takiej sytuacji ze kipne mogą zgodzic się by organy ratowały życie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
w naszym kraju krew się niszczy a potem skupuje za dużą kasę z zagranicy co do organów to powiem tak raz w tv widziałam dziewczynkę stwierdzono jej śmierć mózgową i chcieli jej pobrać organy jej ojciec się nie zgodził dziewczynka się obudziła i była zdrowa więc ludzie ja się BOJĘ że kiedyś minie w szpitalu zabiją wycinając na żywca organy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Migotkaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
To akurat przypadek tak jak z smiercia kliniczna , pobudką w kostnicy i takich i podobnych histori ja tak czy owak jestem za oddawaniem tego czego nie da sie wyprodukowac co nie tyczy sie dzieci ... ich bym nie oddała <3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AnkaaaSkakankaaa
Wiecie czy moge oddac krew jesli mam tsh podwyzszone? Lub jesli zaczne brac tabletki by obniżyć tsh czy moge oddać krew ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
O ja tez mam tsh podwyższone nawet sie nad tym nie zastanawialam nigdy ale dobre pytanie jak by ktos wiedział to proszę o odpowiedz bo szczerze to tez bym oddała krew na szpik i organy nie jestm jakos przekonana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Organow nie oddam wole zeby mnie spalili niz robaki zjadly! krew oddaje od roku i jestem dumna z tego!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mało wiecie ale na tyle zbajerowani i niezdrowo podnieceni że zostańcie z tym co macie tak będzie jednak lepiej ale poszukujcie każdy jest wolny ma prawo no i ma się za mądrego to do dzieła!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mało rozumiem z ostatniej wypowiedzi. Zastanawialam sie bedac w szkole jeszcze tzn studia czy oddac krew ale jakos tak mi wyszlo ze nie oddalam troche sie boje takich rzeczy jak pobrania krwi itd czasm mi nie jest dobrze sucho i słodko w buzi cieplo slabo sie czuje ogolnie nie wiem co by bylo przy pobraniu krwi na jednostke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Fakt grupu krwi ujemne sa owiele żadsze niz dodatnie najwiecej procentowo ludzi w polsce ma grupe krwi 0 rh +

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jeezu co za dyskusja czy odajesz krew czy nie to twoja sprawa ale co prawda to prawda nie da sie jej wyprodukowac z tego co wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wiecie moze czy majac jakies choroby takie ktore sie leczy mozna oddac krew?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×