Odpowiedz na ten temat

kto rozumie o co chodzi z trójcą św.

• gość 2017.01.08 [11:15]
    Nie jestem kalikiem i nikt nie umie wytłumaczyć czym jest i jak to działa, jak to ma się do biblii, czemu nie jest wielobóstwem. Ktoś mądry ma pomysł w co wierzy?
  • gość 2017.01.08 [11:17]
    Ksiądz mi powiedział że ludzki umysł tego nie pojmie.
  • gość 2017.01.08 [11:18]
    chodzi o to ze Bog objawia sie na 3 sposoby-jako Bog,przez prorokow.a duch swiety to jest energia zeslana przez Boga
  • gość 2017.01.08 [11:23]
    No to chyba jedna osoba, a nie trzy?
  • gość 2017.01.08 [11:25]
    Z tego co mi wiadomo z księgi mojżeszowej t o Bóg się nikomu nie ujawnia.
  • gość 2017.01.08 [11:28]
    https://m.youtube.com/watch?v=jrmcm2XrIYs
    Krótki filmik na ten temat usmiech.gif
  • gość 2017.01.08 [11:28]
    Pierwsze słyszę żeby katolik nazwał ducha Bożego jego energią , chyba ducha uważają za jedną z trzech osób.
  • gość 2017.01.08 [11:30]
    Chodzi o to że Bóg jest wszystkim! Całą materią, całym wszechświatem, każdą cząstką, każdym najmniejszym atomem
    i dlatego dla zobrazowania ciemnemu plebsowi żyjącemu wieki temu ułatwili to mówiąc Bóg Ojciec - jako Bóg (tu chyba jest oczywiste, niczego nie trzeba tłumaczyć), Syn Boży jako Jezus, czyli Bóg człowiek, który dla naszego zbawienia wszedł w ziemskie ciało, umarł i zmartwychwstał - jako dowód na to że Bóg może wszystko, może być człowiekiem, jakby chciał to by nawet zwierzęciem jakimś był, że jest Panem życia i śmierci, oraz Duch Święty jako cała ta materia która nas wypełnia, nasze dusze, sumienia myśli, jako ten niewidoczny świat który również wypełnia Pan Bóg. On jest wszędzie i jest wszystkim!
  • gość 2017.01.08 [11:35]
    Coraz ciekawiej....
  • gość 2017.01.08 [11:37]
    Bóg jest jeden co do natury, ale są 3 osoby boskie.
  • gość 2017.01.08 [11:38]
    Filmik naprawdę w dechę, obśmiałem się niesamowicie.
    Tylko dalsza część pytania dotyczy tego jak na to zapatruje się są Bóg albo Jezus...mam na myśli biblię ?
    Jakieś pomysły?
  • gość 2017.01.08 [11:39]
    Co tu rozumieć-jeden jest Bóg, ale w trzech osobach.
  • gość 2017.01.08 [11:39]
    gość dziś [11:37]
    Czyli ja też jestem w wielu postaciach?
  • gość 2017.01.08 [11:43]
    Z czego niby można śmiać się oglądając ten filmik?
  • gość 2017.01.08 [11:45]
    11:39 a czy Ty jesteś Bogiem?
  • gość 2017.01.08 [11:46]
    Czemu Bóg nie może być Bogiem, syn synem, a duch duchem skoro Bóg życzy sobie chwały tylko dla siebie, a syn wyraźnie mówi że cześć należy się tylko jego ojcu? Mało tego Jezus w kontekście modlitwy z tego co kojarzę mówi że jest jedynym pośrednikiem, więc jak może bym pośrednikiem między sobą a sobą?
  • uomo 2017.01.08 [11:46]
    Pierwsze słyszę żeby katolik nazwał ducha Bożego jego energią , chyba ducha uważają za jedną z trzech osób.
    ja też
  • gość 2017.01.08 [11:47]
    gość dziś [11:43]
    Z bzdur które kompletnie zaprzeczają biblii.
  • gość 2017.01.08 [11:49]
    10 przykazanie o tym mówiło tylko kościołowi się trochę biblii zjadło
  • gość 2017.01.08 [11:52]
    ja to wytłumaczę za pogańskiego Rzymu chrześcijanie byli sektą i byli zabijani ale coraz bardziej się rozpowszechniali więc pogański cesarz sobie pomyślał że jak nie może zniszczyć chrześcijaństwa to go przyjmie i przerobi na własne kopyto uzyskując tym władzę nad chrześcijanami i tak powstał KK a on został pierwszym papieżem
    no i w tedy tak zrobili wielki przegląd biblii i co im pasowało zostawili a co nie wywalili
    tak czy siak w biblii czytamy że Bóg jest jeden żydzi wierzący w tego samego Boga mówią że jest tylko jeden ale KK z pogaństwa musiał sobie wsiąść swoją pogańską trójcę i tak powstała ta dziwna tajemnica której nikt nie rozumie
    poza tym kult obrazów rzeźb itd.to pogaństwo to samo kult świętych którzy zastąpili mniej ważnych bogów relikwie i msza ten opłatek monstrancja no właśnie kto ją miał nie pierwsi chrześcijanie nie żydzi ale wywodzi się ona z egiptu smiech.gif
  • gość 2017.01.08 [12:04]
    gość dziś [11:52]
    Braaaaaawoooooooooo Ty, wygrałeś/aś konkurs na używanie mózgu.
    Teraz reszta niech powie czemu wierzą w wielobóstwo, obchodzą pogańskie obrzędy, używają przedmiotów do kultu, a nazywają się chrześcijanami, skoro są czystą formą pogaństwa i wielobóstwa?
  • gość 2017.01.08 [12:05]
    Żydzi ukrzyżowali Chrystusa. Świetny przykład oczko.gif
  • gość 2017.01.08 [12:06]
    Bo przez wieki po łapach dostawali za sięganie do biblii i teraz są parafianami, a jak wiemy parafianin ma zakaz myślenia!
  • gość 2017.01.08 [12:07]
    akurat opłatek czy Komunia święta odbywa się na pamiątkę słów Pana Jezusa "bierzcie i jedzcie z tego wszyscy, oto ciało moje... itd"
    i każda religia, każde wyznanie chrześcijańskie ma komunię, rozdawanie chleba, opłatka, są różne obrzędy, różnie to może przebiegać ale każda wiara to ma nawet Jechowcy
  • gość 2017.01.08 [12:08]
    12:06 tak sobie tłumacz oczko.gif
  • gość 2017.01.08 [12:14]
    gość dziś [11:39]
    Co tu rozumieć-jeden jest Bóg, ale w trzech osobach.
    Uuuuu widzę że kolega ma wyższym levelu wtajemniczenia.
    Bóg zabrania czczenia czegokolwiek i kogokolwiek prócz siebie, Jezus zabraniał oddawania sobie pokłonu bo należy się on tylko jego ojcu, duch zawsze był zsyłany nigdy niczego sam z siebie nie robił, nie mówił tylko za sprawą Jezusa lub Boga, Jezus wielokrotnie rozmawiał z Bogiem, prosił o przebaczenie dla ludzi którzy go mordowali, nazywał się jedynym pośrednikiem....coś kołacze w głowach czy dalej hydra jest zasadna?
  • gość 2017.01.08 [12:16]
    mszy nigdy nie było u pierwszych chrześcijan
    było tak przychodzili sobie w szabat jak to żydzi i jedli jak to żydzi którymi większość była przy okazji się modlili i na pamiątkę dzielili się pieczywem
    nie miało to charakteru religijnego ani rytualnego tylko wspólnotowy
    poza tym zważcie co się dzieje na mszy nie dostaniesz chleba tylko okrągły opłatek jak w pogańskim egipcie czy w kulcie mitry smiech.gif
    do tego co robią na mszy składają ofiarę z Jezusa mimo że 2tyś lat temu umarł za grzechy nasze raz i wystarczy
  • gość 2017.01.08 [12:19]
    gość dziś [12:07]
    No toś chłopie pojechał, weź biblię w łapki i poczytaj o przymierzu między Jezusem a apostołami, podczas ostatniej wieczerzy. Jesz ciało Jezusa, to nieźle, a czemu krwi nie pijesz skoro przymierze było też z Tobą?
  • gość 2017.01.08 [12:20]
    gość dziś [12:08]
    Zaprzeczysz ?
    To omówmy ostatnie przykazanie.
  • gość 2017.01.08 [12:21]
    UWAGA ZAGADKA!!! Jak zwracał się Jezus w modlitwie do Boga przed śmiercią w ewangelii Jana???
    nie wiecie???
    zwracał się "OJCZE ŚWIĘTY" smiech.gif
    czaicie smiech.gif i kto tu jest antychrystem kto odbiera cześć Bogu no kto???
  • gość 2017.01.08 [12:24]
    "17 Gdy wybierał się w drogę, przybiegł pewien człowiek i upadłszy przed Nim na kolana, pytał Go: «Nauczycielu dobry, co mam czynić, aby osiągnąć życie wieczne?» 18 Jezus mu rzekł: «Czemu nazywasz Mnie dobrym? Nikt nie jest dobry, tylko sam Bóg5."
    x
    Jezus się jakoś nie uważał za Boga smiech.gif

Odpowiedz na ten temat

Trwa ładowanie...