Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Kto z was był w Auschwitz Birkenau

Polecane posty

Gość gość

I co czuliście zwiedzając to miejsce ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siobhann
Byłam, kilkakrotnie. To jest dziwne miejsce, o specyficznym zapachu i aurze. Szczególnie Birkenau.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Miejsce samo w sobie oddaję taka nie dajaca się wytłumaczyć specyfikę. Najbardziej dziwnie się,poczułem gdy z klasą przeszliśmy pod cele Maximiliana Kolbe .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pospacerujcie po aptekach, drogeriach i marketach. będziecie mieli okazje zobaczyć owoce doświadczeń które prowadzili tam giganci przemysłu. to co tam odkryto stanowi wedle prawa patentowego własność odkrywców. nazwy firm sie pozmieniały prawa patentowe pozostały w tych samych rękach. to samo ze wszystkim innym. w czasie wojny ludzie daali z siebie wszystko również intelrktualnie dla ojczyzny i sprawy a oni to opatentowali i teraz trzepia na tym kase. to był jeden z celów wojny. system ekonomiczny bazujący na pieniądzu inflacyjnym wymaga wdrażania co jakiś czas nowych rozwiązań technicznych obniżających koszty produkcji. to długi temat. w każdym razie bajki o tym że obozy powstały z nienawiści do zydów radze zosaić dzieciom bo bonzowie óczesnego przemyłsu i bankowosci bez których wsparcia i inicjatywy nikogo nie byłoby stac na wojne byli głównie pochodzenia zydowskiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Byłam chyba 2 razy. Nie wiem co czułam: złość, bezradność, współczucie, może miejscami nienawiść - chyba wszystko po trochę. Ale myślę, że każdy człowiek powinien tam przynajmniej raz w życiu być, po to aby poznać historię i zwyczajnie się zatrzymać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ewentualnie za takich sie podawali.co oczywiście też jest możliwe. tak czy owak z pewnego punktu widzenia wszyscy korzystamy obecnie z tego co sie tam wyrabiało. łaćznie z pracą przymusową tzn. jest to punkt widzenia który zakłada że każde odkrycie i innowacja służą ludzkosci. co jest bzdurą. śmiem twierdzić, że właściwy etap tej wojny ma miejsce dopiero teraz. co prawda cięzko to nazwać wojną. po prostu banda wszechbogatych i wszechmocnych zjebó genetycznych robi z wami co im sie podoba dla ich własnych piertolniętych ambicji. niestey nie chcą sie podzielić ze światem tym co jest ich ambicja zamiast ego piertolą coś o ojnie roatego ze skrzydlatym i nawet urządzają od czasu do czasu imprezki na których można ich podejrzeć na których z zapałem udają że czczą szatana czy inną kooorfe która nigdy nie istniała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jasne. poznasz historie powodzenia zycze:D prędzej sie staniesz historia niż ja poznasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ten sztuczny dualizm i sztuczne konflikty to ich podstawowa technika prawie w kazdej dziedzinie ludzkiego życia. tak nas motywują. tak nas straszą ak zdobywaja od nas to co chcą. bym coś napisał na temat obozów ale w tej kwesti wszystkie kłamswa są dozwolne nie można podważać tylko jednego. ze doszło tam do holokaustu. natomiast już oprawców można sobie zmieniać wedle uznania i potzeb to dosyć prywmitywne. co bardziej kumaci sami wysnują wnioski niestey ci średnio kumaci uważają że pozjadali wszystkie rozumy i w dodatku zarabiają na ej bladze. no cóż. tym pozostaje mi życzyć powodzenia bo będzie im niebawem potrzebne. ci bardziej kumaci ze średnio kumaych pewnie już ma załatwioną drugą tożsamośc i ewakuacje. bi najbardziej kumaci natomias robia w balona wszysstkich. najięcej zawdzeczaja współpracy średniokumatych chciwych cwaniaczzków. gdyby ne ich współpraca to by to nie wyszło. i do nich mam najwieksze pretensje jak również pragne ich zapewnić że ich skoorfysynów dopadne prędzej czy później. przede mną sie nie schowacie. zamkne oczy wyobraże sobieże jestem wami i już będe wiedział gdzie sie pochowaliście chciwe bezwzgledne skooorfysyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tą historią to bardziej w odniesieniu do młodszego pokolenia i osób z zagranicy. W Europie dominuje myślenie, że to Polska jest odpowiedzialna za Auschwitz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Byłam dwukrotnie-za pierwszym razem zwiedzałam indywidualnie-bez przewodnika i zaczęłam od Brzezinki-wstrząsnęły mną dwie rzeczy-1. przy ruinach komory gazowej , przy tym co zostało z wejścia do tej komory -stała puszka po cyklonie -2. w tzw budynku Sauny była wystawiona księga w której zwiedzający mogli się wpisać-wpisałam się i ja i tak z ciekawości przekartkowałam-wpisy w różnych językach z całego świata ale na jednej ze stron zobaczyłam rysunek-rysunek zajmował całą stronę , nie był podpisany ale i nie musiał być ,bo ktoś kto w takim miejscu w księdze wpisów coś takiego narysował jest równy z faszystami mordującymi tam ludzi-a narysował szubienicę z wiszącą gwiazdą Dawida

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
c****j am w dooope pedały. jak macie hajs to wypiertolcie na marsa może zdązycie zdechnąć zanim was odwiedze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wielokrotnie. Pierwszy raz jako male dziecko. Teraz juz malo sie czuje atmosfery horroru jaki sie rozegral, bo teren jest zadeptany przez turystow (obecnie rocznie niemal dwa razy wiecej turystow niz bylo wszystkich wiezniow). Kiedys wialo tam groza, nie bylo tak dobrze przewietrzone, uporzadkowane jak teraz, itd. Ludzie wnosza pozytywna energie, teren sie wycisza. Nie lubie tam przebywac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
faszyzm nie ma nic wspólnego z uprzedzeniami rasowymi i mordami na tle jakimkolwiek oprócz polityccznego. sprawdź czasem co znaczą słowa których używasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
sama kooorfo jesteś spam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
faszysta Wielki słownik ortograficzny faszysta -yście, -ystę; -yści, -ystów Słownik języka polskiego faszyzm «ideologia skrajnie nacjonalistyczna i rasistowska; też: totalitarna forma rządów oparta na tej ideologii»

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś faszyzm nie ma nic wspólnego z uprzedzeniami rasowymi i mordami na tle jakimkolwiek oprócz polityccznego. sprawdź czasem co znaczą słowa których używasz. x Masz definicję więc raczej sam się doucz , poza tym masz jakąś obsesję na punkcie Żydów ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a skoro tak cie bolą symbole to rozejrzyj sie czasami wokół siebie może zrozumiesz w jakim ustroju żyjesz. gwiazda dawida to nie żadna gwiazda dawwida. to okultystyczny symbol wywodzący sie z babilonu. swoją drogą jest w nim zakodowanych mnóstwo informacji głównie z dziedziny matematyki. nie mam pojęcia dlaczego przyłatali to do zydów. może dlatego, że planują rychła dekonspiracj***abilonu za którego grzechy będą chcieli obciążyć żydów. ci zdaje sie nie mają nic przeciwko. ale głupim i tak wszytko jedno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ta definicja to nie jest definicja tylko bredzenie kretyna takiego jak ty. wystarczy zastanowić sie nad pochodzeniam słowa co na szczęscie już ktoś zrobił za nas zrobił. pochodzi ono z łaciny a nie ze słownika ortograficznego wielkiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gwiazda dawida to nie żadna gwiazda dawwida. to okultystyczny symbol wywodzący sie z babilonu x Widzę że interesuje cię okultyzm-zupełnie jak A.Hitlera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
okresla sposób sprawowania władzy. rasizm to nie jest sposób sprawowania władzy ani anysemityzm. ani uprzedzenia. de facto włądzy nie da sie sprawować inaczej niż w wydaniu faszystowslkim. w zasadzie to definica władzy. faszyzm czyli cała włądza w jednym ręku chociaż czasami z wieloma twarzami. faszystowskie było imperium rzymskie chociaż ponoć wielce tolerancyjne. jezeli uważasz, że jakiś głupek kierujący sie uprzedzeniami rasowymi może sprawować władze absolutną to cie chyba za przeproszeniem pogieło. co do faszyzmu to unia europejska ze swoją wszechwłądną brukselą jest wzorcowym państwem faszystowskim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tak i zupełnie jak innych zydów studiujących kabałe i składających po nocach ofiary z zywych storzeń w tym ludzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś okresla sposób sprawowania władzy. rasizm to nie jest sposób sprawowania władzy ani anysemityzm. ani uprzedzenia. de facto włądzy nie da sie sprawować inaczej niż w wydaniu faszystowslkim. w zasadzie to definica władzy. faszyzm czyli cała włądza w jednym ręku chociaż czasami z wieloma twarzami. faszystowskie było imperium rzymskie chociaż ponoć wielce tolerancyjne. jezeli uważasz, że jakiś głupek kierujący sie uprzedzeniami rasowymi może sprawować władze absolutną to cie chyba za przeproszeniem pogieło. co do faszyzmu to unia europejska ze swoją wszechwłądną brukselą jest wzorcowym państwem faszystowskim x Jesteś zwolennikiem Korwina ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś tak i zupełnie jak innych zydów studiujących kabałe i składających po nocach ofiary z zywych storzeń w tym ludzi. x W twojej rodzinie pewnie byli tacy co mordowali Żydów i po lasach zakopywali albo w stodołach palili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wiedziałas że w "gwieździe dawida" jest geometrycznie zapisana zalezność pozwalająca wyznaczyc kąt dowolnego trókąta poprzez wyznaczenie okręgu o promieniu = jednego z boków? nie? to na c***j mi piertolisz o czymś czego nie rozumiesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie wiem ale na pewno są tacy którzy za takie pomówienia pozwą cie do sądu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
będziesz mi musiała udowodnić że moi przodkowie palili w stodołach zydów inaczej ja cie spale w stodole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jasne jestem zwolennikiem zydomasona k***ina który sie piertoli w romantycznej atmosferze loży z tymi których publicznie opluwa. weź koorfa skońc juz piertolić i i idź opluwać swoich dziadków za to że mordowali zydów w obozach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak każdy morderca masz z tym problem-problem z prawdą ,twoje katolickie sumienie cię gryzie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gwiazda Dawida (Magen Dawid, czyli - dosłownie - Tarcza Dawida), która stała się symbolem Żydów, judaizmu i wreszcie Izraela, nie pojawia się ani w Torze, ani w Talmudzie. Nie istnieją także żadne odkrycia archeologiczne, które pozwalałyby przypuszczać, że symbol ten był używany w czasach antycznego Izraela. Po raz pierwszy Gwiazda Dawida umieszczona zostaje na żydowskich grobach w III wieku naszej ery (Taranto w południowych Włoszech). Jednak przez długie stulecia symbolem Żydów i judaizmu była wciąż menora. Gwiazda Dawida pojawia się na większą skalę dopiero w średniowieczu: na grobach, synagogach, przedmiotach liturgicznych, okładkach ksiąg. Powoli staje się symbolem coraz bardziej powszechnym. Istnieje kilka teorii starających się uzasadnić i wyjaśnić jej kształt oraz jego głębsze znaczenia, ale wszystkie one dopasowują się wtórnie do odwiecznego kształtu heksagramu. Np. według teorii filozofa judaizmu i teologa Franza Rosenzweiga na trójkąt Bóg, świat, człowiek nakłada się trójkąt ich wzajemnych relacji: Stworzenia, Objawienia, Odkupienia. Bóg stworzył świat. Objawił się człowiekowi. Relacja między Bogiem a światem jest relacją Stworzenia. Relacja między Bogiem a człowiekiem: relacją Objawienia. Pomiędzy człowiekiem a światem, z kolei, istnieje relacja Odkupienia. Te dwa trójkąty tworzą sześcioramienną gwiazdę. Najbardziej przekonujące wyjaśnienie popularności symbolu twierdzi, że po pierwsze tradycyjny w wielu kulturach kształt heksagramu nadawał się idealnie na znak kabalistyczny, bo symbolizował sześć kierunków przestrzeni (choć symbol ten nie pojawia się w klasycznych dziełach Kabały), a - po drugie - Gwiazda Dawida zawdzięcza powodzenie przede wszystkim swojej prostocie i łatwości w jej powielaniu, zwłaszcza jako elementu architektonicznego (po prostu rzeźbienie tak nieskomplikowanego a jednocześnie efektownego kształtu w kamieniu nie sprawiało trudności, stąd jej coraz częstsza - od XII wieku - obecność na macewach i synagogach). W XIX wieku, wraz z narodzinami syjonizmu, Gwiazda Dawida stawała się coraz powszechniej znakiem organizacji żydowskich na całym świecie, wreszcie II Kongres Syjonistyczny w Bazylei ustanowił ją symbolem ruchu niepodległościowego. W roku 1948 Gwiazda Dawida znalazła się więc - konsekwentnie - na fladze odrodzonego Izraela.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×