Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość apos

ktos podpisal akt apostazji po tych nowych zmianach?

Polecane posty

Gość apos

Czy naprawde trzeba miec tych swiadkow i tachac ich ze soba do parafii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niewątpliwie tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość apos
ale czy ktos juz to przeszedl? Moze niektorzy ksieza sa bardziej wyrozumiali? Kurde nie wyobrazam sobie tego - po odbior paszportu sie idzie samemu a zeby sie wypisac z Kosciola trzeba 2 swiadkow... masakra...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość daj znać jak Ci poszło
ja, wraz z moim chłopakiem też chcemy to zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość apos
Ide w stycznu jak bede w Polsce... ale szczerze to nie mam zielonego pojecia czy dam rade bo jestem dlugo na emigracji i wlasciwie przyjaciol w moim miescie nie mam, a rodziny raczej nie zaciagne ze soba... kurcze chcialabym miec to z glowy ale bede w Polsce tylko tydzien i jak mi jakis cyrk odprawia to znow prawie rok czekania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Unreal
Apostazja.pl Formalne zerwanie związków z Kościołem rzymskokatolickim Apostazja.pl - logo 21 Start 20 Apostazja 19 Konsekwencje 18 Dlaczego? 17 Akty apostazji 16 Jak się 'wypisać'? 15 Akty prawne 14 Kontakt 13 Poleć nas innym 12 Polecamy 11 Wyszukaj Jak się 'wypisać'? Chcesz dokonać aktu apostazji? Możliwe drogi oraz wzory dokumentów poniżej: I 1. Wydrukuj wzór wypisu w 2 egzemplarzach (pobierz) 2. Wypełnij druki 3. Osobiście oddaj jeden z formularzy w parafii miejsca zamieszkania w obecności dwóch pełnoletnich świadków, należy także załączyć świadectwo chrztu (odpis). 4. Poproś o pisemne potwierdzenie na w/w świadectwie (świadectwo chrztu z odpowiednią adnotacją jest obecnie jedynym dokumentem przeznaczonym dla Ciebie a potwierdzającym formalny akt wystąpienia z Kościoła) 6. Jedną kopię zostaw dla siebie (jeśli Ci się uda uzyskaj potwierdznie złożenia aktu apostazji na swojej kopii - formalnego zaświadczenia / potwierdzenia wystapienia z KK możesz nie otrzymać przy pierwszej wizycie). Na powtarzające się często pytanie w jakiej parafii złożyć akt apostazji: W świetle obecnej instrukcji wydanej przez KRK, akt apostazji można składać jedynie w parafii miejsca zamieszkania. Proboszcz potwierdza dokument swoim podpisem i pieczęcią parafialną, umieszczając datę. Uwierzytelnioną kopię tego dokumentu proboszcz przesyła do kurii swojej diecezji. Kuria diecezjalna, jeśli nie stwierdzi nowych okoliczności, poleca proboszczowi parafii chrztu dokonanie stosownego wpisu do parafialnej księgi ochrzczonych. Jeżeli odstępca przyjął chrzest w parafii, która należy do innej diecezji, wówczas kuria diecezjalna przesyła informację o wystąpieniu z Kościoła do kurii diecezji chrztu odstępcy. Proboszcz parafii zamieszkania odstępcy ma obowiązek także dokonać odpowiedniego wpisu w kartotece parafialnej. S Apostazja.pl - w sieci od 18.11.2005 o rany..ile formalnosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość apos
Dzieki za linka, czytalam wlasnie tam te nowe reguly, oficjalnie wiem wszystko, tylko chcialam sie nieoficjalnie podpytac czy moze ksieza nie sa jednak az tak rygorystycznie nastawieni... bo ja nie mam skad wytrzasnac 2 swiadkow katolikow chetnych ze mna isc :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Unreal
pytanie?dlaczego to robicie/nie krytykje zastanawiam sie , co chcecie w ten sposob osaignac, czym sie kierujecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość apos
to jeszcze nic w zeszlym miesiacu zmienili... tam jest specjalny link do nowej procedury... jeszcze wieksza masakra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Unreal
sluchajcie jak w moim malym miescie jest jeden cmentarz...jesli dokonam a,. to gdzie mnie pochowaja? bo nie na katolickim..wiec co.....w innym mikescie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość apos
Bo mam nieczyste sumienie ze naleze do instytucji z ktora sie nie zgadzam - nie zgadzam sie z glownymi dogmatami wiary - Swieta Trojca, dziewictwem Maryi, tym ze Jezus jest Bogiem Ojcem. Nie praktykuje. Wlasciwie mozna powiedziec nie mam podstaw bycia katolikiem. I zle sie z tym czuje, tzn czuje sie tak jakbym oklamywala siebie i innych ta doszywka ze jestem katolikiem, cala ta hipokryzja. Nie wiem jak to dobrze wyjasnic, mam nadzieje ze rozumiesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość daj znać jak Ci poszło
Ja robię to, bo nie czuję absolutnie żadnego związku z religią katolicką, wręcz nie przyjmuję jej przesłanek i nakazów. Uważam, że ta religia to źródło ograniczeń (nie tylko ta oczywiście). Wierzę w Boga, ale nie wierzę religiom. Co do pochówku, to nie chcę być pochowana na cmentarzu, tylko spalona. Moje prochy niech rozsypią po lesie - może obrodzę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Unreal
obrodzisz:) ok dziekuje za odpowiedz.cikawa spraa.wlasnie czytam artykuly o a.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ..ja..
Wypisalam sie w czerwcu, nie wiem czy wtedy obowiazywaly jeszcze stare czy juz nowe reguly. Mam wrazenie, ze ksieza w obu parafiach (chrztu i w miejscu zamieszkania) nie do konca wiedzieli o co chodzi. Moze pierwszy raz sie spotkali z takim przypadkiem ;) W kazdym razie obylo sie bez swiadkow. Swoja droga nie ma przepisow, gdzie wymagaliby obecnosci swiadka - w koncu zeby sie zapisac czy wypisac z jakiegos klubu czy organizacji wystarczy byc doroslym i bezprawnie zadaja w niektorych kosciolach obecnosci katolikow przy apostazji - moze licza na to, ze taka osoba nie znajdzie chetnych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tylko jedno
a mnie sami wypisali. Z zuchów też mnie zresztą wywalili :p (to ponad 20 lat temu, rzecz jasna). Ciągle mnie skądś wypisują :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale napiszcie mi tak szczerze ,czy to było z potrzeby sumienia , czy z moda ? nie oceniam -pytam jako katoliczka chrześcijanka , po raz pierwszy spotkałam sie 2 minuty temu z takim określeniem. tez nie grzesze obecnościa na mszach ,dzieci ochrzczone. i co ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jap
Jankesa już Ciebie lubię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość apos
Jankesa - jaka moda? Moze z 200 osob rocznie ostatecznie podpisuje akt apostazji... Spojrz ile formalnosci trzeba, wiekszosci osob sie nie chce tego robic. Mnie podjecie ostatecznej decyzji zajelo 3 lata. Powody napisalam powyzej Teraz czekam do stycznia i wtedy zobaczymy czy ostatecznie dadza mi sie pozegnac z kosciolem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×