Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość blondiiiiiiii

ktos tu pije sok z brzozy?

Polecane posty

Gość blondiiiiiiii

tak sie zastanawiam...cały rok mozna dostac w sklepe,teraz tez ,a skoro sie go zbiera wiosną to znaczy,ze on w tych butelkach jest nie wiadomo jak długo?czy taki sok ma jakies wartosci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marionn
a po co go pić? pomaga w czymś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blondiiiiiiii
ponoc bardzo zdrowy,ma wiele minerałów i oczyszcza wspaniale organizm...tylko zastanawiam sie czy taki ze sklepu też

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blondiiiiiiii
i podobno oczyszcza krew,wspomaga prace nerek,ktos pił taki ze sklepu i pomógł mu na coś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobrze ze mi przypomnieliście o soku z brzozy Sok z brzozy jest eliksirem zdrowia dla osób borykających się z problemami kamicy nerkowej. Pobudza on wydalanie moczu, poprawia czynność kanalików nerkowych i dlatego był niegdyś, ze znakomitym efektem, stosowany w zapobieganiu tworzenia się kamieni i piasku w drogach moczowych. Polecam go również wszystkim, którzy zjadają duże ilości białka zwierzęcego, ponieważ stanowi to potencjalne zagrożenie odkładaniem się w złogów moczanowych i szczawianowo-wapniowych w układzie moczowym. Poza tym działa on również napotnie i stymuluje prawidłową czynność wątroby. Z tego powodu wiosenne kuracje sokiem z brzozy uważano, za ważną terapię oczyszczającą, którą zalecano chorym na reumatyzm i skazę moczanową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co powiecie na samodzielne pozyskiwanie soku z brzozy. Przynajmniej ma się pewność że jest 100% naturalny. A może któraś z was już próbowała ???? Sok z brzozy ściąga się wczesną wiosną, czyli w sumie to bedzie tak jakoś teraz. Very Happy Tu znalazłam instrukcje jak to się robi z jakiegoś forum. Sciąga sie wszesną wiosną, Sezon kończy się, gdy liście brzóz osiągną wielkość monety jednogroszowej. Aby jednorazowo zebrać nieco soku brzozowego, można obciąć koniec zwisającej gałęzi brzozy i przywiązać do niej butelkę lub inne naczynie. Chcąc pozyskać większe ilości soku, należy w pniu drzewa na wysokości ok. 0,5 m. (najlepiej w praktyce na wysokości naszego kolana) wywiercić otwór. Drewno brzozy jest twarde i wiele wiertarek się poddaje, a ponieważ są zasilane prądem można próbować wiercić otwory tylko w pobliżu domu. Moim zdaniem najlepiej posłużyć się "korbą stolarską", tylko trzeba wcześniej trzon wiertła zeszlifować tak, aby pasował do jej uchwytu. Wiertło winno być bardzo ostre, najlepiej nowe. Dla otrzymania soku wybieramy brzozy o grubości nie mniejszej niż 20 cm, zdrowe, nie rosnące na błotach (w tym wypadku sok będzie zawierał mniej substancji rozpuszczalnych z cukrem włącznie). Przed przystąpieniem do wiercenia siekierką ostrożnie (aby nie pokaleczyć za bardzo drzewa) usuwamy grubą korę na przestrzeni 5 na 5 cm, a następnie pośrodku wiercimy otwór o średnicy 1 cm na głębokość 2 do 3 cm (gdy drzewo jest przeznaczone do wycinki w ciągu kilku najbliższych lat możemy zwiększyć głębokość wiercenia do 5 cm) prostopadle do osi pnia. Ważne jest także usytuowanie otworu względem stron świata. Najwięcej soku uzyskamy z otworu skierowanego na północ. Otwór wywiercony w brzozie wystarcza na cały okres zbierania soku, w przeciwieństwie do klonu, gdzie trzeba codziennie wiercić nowy otwór. W wywiercony otwór wciskamy metalową lub plastykową rurkę, której drugi koniec wkładamy do niżej ustawionego naczynia. Ja stosowałem 10 cm rurki miedziane (najnowsza literatura zaleca stal nierdzewną) oraz wężyki plastykowe dopuszczone do kontaktu z żywnością. Wielkość naczynia powinna być dostosowana do ilości wypływającego soku. Duże drzewo, rosnące na wilgotnym miejscu może przez noc z jednego otworu wylać ponad 2 litry soku, a w ciągu dnia jeszcze więcej. Jak wiadomo, zranione drzewo narażone jest na atak grzybów. Dlatego też, wszystkie skaleczenia na pniu drzewa szybko smarujemy maścią ogrodniczą. Tak samo uszczelniamy wstawioną w otwór rurkę. Naczynie w którym zbiera się sok opróżniamy (w zależności od jego wielkości i wydajności otworu) co najmniej raz dziennie. Jeśli chcemy przeprowadzić kurację sokiem brzozowym i pić świeży sok, to najlepiej to robić trzy razy dziennie. Z jednego drzewa za sezon można otrzymać 100 do 130 i więcej litrów soku,PO 5, 6 LITRÓW DZIENNIE !!!!!!!!!Najwięcej soku daje brzoza płacząca. Łatwo można sprawdzić, czy soki już ruszyły - nakłuwamy pień drzewa szydłem. Jeśli ukaże się kropla soku - to znak, że można już pobierać sok. Tylko pamiętajcie zeby zrobić to tak żeby nie było ze szkodą dla drzewa. Rolling Eyes

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blondiiiiiiii
a co myslisz merkaba o takim soku ze sklepu?nie warto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja wole prosto z brzozy a sklepu to musi być dodany konserwant

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość basik_basik
Wczoraj byłam w lesie i zebrałam sok z brzozy...pychota. Lepiej samemu niż kupić w sklepie, bo ten sklepowy ma całkiem inny smak, jest słodki i nikt mi nie powie ale jest z konserwantami. Teraz jest sezon na brzozę więc do roboty:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiok
basik, a jak to zrobilas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zajaczek wielkanocnyaaa
jak sok z brzozy to tylko ten z frzewa.... nie ze sklepu... roznica jest ogromna - na korzysc dla naturalnego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zajaczek wielkanocnyaaa
sorka Drzewa :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiok
ale czym wywiercic ta dziure?? No bo chyba nie wiertarka?:D I czy to w ogole legalne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość basik_basik
wiertarką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czy polsce jest potrzebna
Według tradycyjnej medycyny chińskiej świeży sok brzozowy działa oczyszczająco i dostarcza ogromne ilości energii życiowej. Ma on rewelacyjne właściwości oczyszczania wątroby, daje wspaniałą elastyczną skórę, leczy trądzik, przyspiesza porost włosów. Do pielęgnacji włosów stosuje się go zewnętrznie w połączeniu z alkoholem w proporcji 1 : 1. Czas trwania kuracji może być dowolny, nie ma obawy przedawkowania. Medycyna naturalna leczy świeżym sokiem brzozowym podagrę, artretyzm, dnę (reumatyzm), szkorbut, obrzęki, anemię po zranieniach, długo nie gojące się rany, wrzody różnego pochodzenia, anginę oraz stosuje jako środek moczopędny i ogólnie wzmacniający. Zewnętrznie przy egzemach oraz do mycia twarzy przy wągrach i plamach. Zaleca się nie przekraczać 3 szklanek soku wypijanego w ciągu dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czytam to przez przypadek aczkolwiek wyjaśniam na czym polega przydatność do spożycia produktu Przydatność do spozycia oblicza sie poprzez sprawdzenie skłądu chemicznego produktu czyli ile zawiera tłuszczu cukru wody białka naturalnego w produkcie. Następnie bierze sie np w czekoladach chodzi głównie o tłuszcz bo on ma najniższą datę ważności bo jełczeje..Z mięsem czy mlekiem głównie chodzi o zapobieganie rozwoju bakterii dlatego sie je często podaje obróbce termicznej w celu zabicia bakterii i następnie utrudnieniu rozwoju wszystkim bakteriom przetrwalnikującym . natomiast jeśli chodzi o sok z brzozy to zamknięty szczelnie w jakimś chłodnym pomieszczeniu bez mocnego nasłonecznienia na pewno może śmiało rok przeleżeć jedynie co sie może stać to mogą sie skrystalizować sole mineralne i cukry ale to wtedy trzeba wstrząsnąć oczywiście mówię o 100% soku bez żadnych dodatków . Natomiast jeśli ktoś chce dłużej mieć ważny to moze albo dodać cukru albo wstrzyknąć dwu tlenek węgla lub wlac kwasu węglowego to powinno na długo zabezpieczyć wiec to żadna chemia spożywcza . Największa chemia jest w przemyśle mięsnym potem w cukiernictwie ,potem piekarstwo a na końcu soki i napoje aczkolwiek trzeba pamiętać ze nektar to nie sok oraz nie woda . Przemysłu alkoholowego nie wymieniam bo alkohol sam w sobie jest konserwantem Natomiast jeśli chodzi o smak : To działa na to gatunek brzozy, warunki w jakich rośnie , oraz przede wszystkim dzień spuszczania soku . Osobiście wszystkim miłośnikom soków życze smacznego i radze uważać żeby nie pić soku z lasu gdzie nie wie co kryje ziemia bo jeśli w lesie były wylewane ścieki lub skłądowane jakieś odpady, to trzeba wziasc pod uwagę że drzewo wraz z sokami z ziemi pobiera metale ciężkie i wirusy a nie tylko czyste witaminy i sole mineralne pobiera wszystko co sie rozpuściło w ziemi. Dlatego najbezpieczniej jest zbierać sok z własnej działki jak ktoś chce samemu .Aha oraz nie wolno pić soku z brzozy nikomu kto cierpi na witaminozę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zobacz jak wytwarza się sok z brzozy na webcam na żywo ! sok.chichot.eu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dociekliwy pozyskiwacz soku
"zamknięty szczelnie w jakimś chłodnym pomieszczeniu bez mocnego nasłonecznienia na pewno może śmiało rok przeleżeć" Czy ktos tak przechowywał sok? Jak cukrem prawidłowo przedłużyć ważność?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czy mozna mrozic sok z brzozy czy wtedy nie traci on swoich wlasciwosci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zróbcie dziure w brzozie i dajcie rułke i butelke i będzie sie wam lało do butelki tylko w 4 dniach wypić i przechowywać w lodówce polecam tylko nie kupować w sklepie! bo jest chemia kto by do sklepu kupował jak to tylko 4 dni wytrzymuje! konserwanty dodawają !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zróbcie dziure w brzozie i dajcie rułke i butelke i będzie sie wam lało do butelki tylko w 4 dniach wypić i przechowywać w lodówce polecam tylko nie kupować w sklepie! bo jest chemia kto by do sklepu kupował jak to tylko 4 dni wytrzymuje! konserwanty dodawają ! więc polecam domowy sok z brzozy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja kupuję i jestem bardzo zadowolona zawsze tej samej firmy. Teraz zbliża się lato to tym bardziej z dzika różą czy miętą kupuję przez neta ze sklepu firmy Oleofarm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kupiłam ostatnio 3 litry sok z brzozy z miętą z ouleofarmu i jest pycha! podobno odchudza, zobaczymy jak podziała :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja piję od jakiegoś czasu sok z brzozy oleofar. Zauważyłam, że mam lepszy metabolizm i ładniejszą cerę także polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×