Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Introwertyczka

KUL kontra UMCS. Jakie macie opinie o tych uczelniach? Zapraszam

Polecane posty

Bardzo chciałabym iść na studia do Lublina, ale nie wiem jaka uczelnię wybrać. Słyszałam rózne komentarze o tych uczelniach i nie wiem.. podpowiedzcie coś, zapraszam do podzielenia się swoimi opiniami. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zalezy na jaki kierunek
planujesz iść?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fhgjh
UMCS...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy aby na pedagogice KULu nie wykłada Wielgus??? Już dla samego tego faktu, uczelnie by dla mnie odpadała w przedbiegach :P Socjologia na KULu to może być potem problem z pracą. Zbyt radykalne ujęcie tematu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja polecam UMCS,zresztą sama kończyłam tam studia.Szukając pracy spotkałam się z ogłoszeniami,że nie przyjmują po KULu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przepraszam pomyliłam się. Na pedagogice KULu wykłada ten biskup ze szczecina, który tuszoawał aferę pedofilską. Wielgus to uczy teologii zdaje się. Niezła kadra wykładowców :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fhgjh
no o KULu nie są nie najlepsze opinie, ale na pewno lepsza ta uczelnia niż jakaś kiepska prywatna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czyli odradzacie KUL? 1) a to nie jest przypadkiem tak, że KUL odradzają osoby które nie lubią imprez? 2) czy w tej uczelni jest bardzo duży nacisk na modlitwę? 3) Czy dużym atutem KUL u nie jest fakt że są tanie akademiki? osobiście wolałabym UMCS ale moja mama namawia mnie na KUL z racji tego że byłoby trochę taniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eh eh
i ja i moj brat skonczylismy KUL i nie mielismy problemow ze znalezieniem pracy... a ja wcale nie chodze w dlugich spodnicach :P jakos przez te 5 lat nic mnie nie zrazalo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dsfsff
wszytkie uogólnienie sa bez sensu zalezy co chesz studiowac !!!!! jaki wydział, jaki kirunke czyli odradzacie KUL? 1) a to nie jest przypadkiem tak, że KUL odradzają osoby które nie lubią imprez? absolutnie nie prawda 2) czy w tej uczelni jest bardzo duży nacisk na modlitwę?na wydzile teologii na pewno ale ne innych nie 3) Czy dużym atutem KUL u nie jest fakt że są tanie akademiki?nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gabryśka28
kto ci powiedział,że tam jest najwięcej imprez? na KULu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eh eh
no jakby autorce nie odpowiadal katolicki charakter to chyba nie byloby pytania... ta uczelnia jest katolicka i tyle, jak komus to nie odpowiada to niech jej nie wybiera :) ale nie wiem czemu katolicki charakter KULu niektorym tak zle sie kojarzy :) sa tez pozytywy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dsfsff
hmm, wszytkie uogólnieni sa bezsensu , powiedz mniej wiecej jakie kierunki chiałabyś studiowac a powiem ci na której uczelni lepszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eh eh
powiedziala-socjologie i pedagogike... nie wiem jak jest z pedagogika ale mam sporo znajomych po socjologii na KULu i nie narzekali :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eh eh
koedukowac sie mozna gdzie indziej... ;) chociaz ja nie znam tego problemu bo jestem z Lublina a na UMCS to pedagogika ma chyba wiecej specjalizacji-ale nie mam pewnosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dsfsff
pedagogika zdecydowanie UMCS(np. animator i menadżer kultury) - maja fajne specjalizacje , socjologia- raczej KUL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eh eh
zgadzam sie :) a jak nie mozesz sie zdecydowac to zloz na socjologie na KUL, a na pedagogike na UMCS a potem bedziesz sie martwic :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość była studentka 30
ja bym się zastanawiała nad UMCSem.Robiłam tam dwuletnie studia uzupeł.z administracji.Powiem szczerze,że nie za bardzo mi sie podobało, ponieważ wg.mnie poziom odbiega od opinii tej uczelni.Mam porównanie do uczelni prywatnej gdzie robiłam licencjat a wiadomo jakie są opinie o tych prywatnych.Duży nacisk na naukę języka czy nawet przedmioty informatyczne i nikt mi tam nie dawał zaliczenia za ładne oczy.A na UMCSie zaliczenie miał każdy,wystarczy,że chodził. Opinie są różne.Dla mnie UMCS nie jest rewelacją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zośkaK.
Obecnie studiuje na Kulu, na wydziale filozofii ( mamy tam teraz aż 4 kierunki ;] ) i nikomu, nigdy i pod żadnym pozorem nie poleciłabym Kulu. Nie wiem jak jest na innych wydziałach ale na moim jest okropnie ;] Totalny chaos organizacyjny, nikt nic nie wie. Ale najgorzej daje się we znaki osławiony katolicki charakter uczelni. To nie mity. Wielu wykładowców to księża i siostry zakonne, ale nawet osoby świeckie nie kryją się ze swoją katolickością. I to by nikomu nie przeszkadzało gdyby była to prywatna sprawa tych osób, ale nią nie jest. Ich wiara ma wpływ na program nauczania który jest totalnie przesiąknięty katolickim światopoglądem - niezależnie jaki przedmiot wykładają. Także jeśli ktoś jest ateistą, agnostykiem, innowiercą czy letnim katolikiem to nie polecam, będzie się bardzo męczył na tej uczelni. Tak jak i ja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zośkaK.
Na moim kierunku poziom nauczania jest niski, do niektórych egzaminów nie trzeba się w ogóle przygotowywać żeby zdać je na bardzo dobrą ocenę. Jednocześnie egzaminów jest multum, 9-6 w każdej sesji. Przez co cała sesja trwa jakieś 3 tygodnie. Przez dwa lata studiów nie miałam też żadnej przerwy miedzysemestralnej. Przedmiotów jest tak dużo bo wydział filozofii z roku na rok podupadał, więc żeby nie stracić stołków góra otworzyła 2 nowe kierunki i namnożyła na nich niepotrzebnych przedmiotów. KUL ODRADZAM CAŁYM SERCEM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dessdemona
To kiedyś były bardzo dobre uczelnie .Świetne , markowe , uznawane w świecie . Kiedyś........... Dawno , dawno temu ............. Bardzo dawno .... A dzisiaj ? Jak wszystko w Polskie . Przestarzałe , zacofane , z gwałtownym spadkiem poziomu , głupio konserwatywne . Gnuśne i nie z tej epoki .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość absolwent kul
Nie zgadzam się ze studentka filozofii kul. Niby studiujemy to samo - a mamy różne opinie - kwestia podejścia. Na kulu jest wysoki poziom i dużo nauki o czym świadczy fakt że kilka osób odpadło, przenisli sie na umcs i tam dają sobie świetnie radę. Dodam jeszcze że nikt nie afiszuje się ze swoją katolickością, ja tego nie odczułem. Nie ma takich rzeczy jak pisze koleżanka. ps. może masz taka opinię bo oblałaś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość na umcs studiowalam
a na kulu robilam podyplomowe. i powiem, ze rzeczywsicie na KULu panuje organizacyjny chaos. pani profesor, kierownik studiow zwalala wine na tok studiow, a tok studiow udawal, ze nie wie o co chodzi - w przypadkach dostarczania istotnych informacji. naobiecywali duzo, a pozniej uciekali od rozmow, kiedy okazalo sie, ze nie moga dotrzymac zobowiazan. Na pytania dotyczace waznych spraw zawsze odpowadali, ze zalatwione, ze wszystko jest ok, a potem okazywalo sie, ze guzik prawda. co do poizomu - zalezy od wykladowcy, ale tez przychodzili na cwiczenia i nie realizowali tematu, tylko jakies wlasne przemyslenia. a studia na umcs - poziom tez zalezal od wykladowcy, ale generalnie program byl realizowany, organziacja lepsza, nie obiecywali gruszek na wierzbie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kolonc
UMCS jest klimat jest fajniej jest przyjemniej ! wybierz umcs ! na serio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kulturystka filololo
Jestem na KUL-u, na pierwszym roku i mam zamiar zmienić i kierunek i uczelnię, gdyż kierunek mi nie odpowiada tak po prostu a uczelnia, bo jest pełna hipokrytów i fałszywych ludzi. Nie wiem jak UMCS, ale moja współlokatorka jest zadowolona, chociaż wizualnie to KUL robi większe wrażenie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lola5
A jezeli chodzi o filologie angielska zaoczna 2 letnia to czy ktos z was moze sie orientuje gdzie maja lepsza kadre, system nauczania itp. Co jesli chodzi o atmosfere i wykladowcow??? prosze o info. pozdrawiam.;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DO zośkaK
Haha ale sie usmialam jak to czytalam:D z reszta jak studiujesz filozofie to co sie dziwisz;] chociaz ja szczerze watpie w to co wypisujesz. W kazdym razie nie generalizuj bo ja studiuje na kulu i na moim wydziale prawa i administracji nie maja miejsca zadne z podanych przez ciebie sytuacji. Jestem na 3 roku administracji dziennie i jak do tej pory tylko 2 przedmioty prowadzili księża, w tym wlasnie filozofie;] Ale ich wyklady nie roznily sie niczym od innych, zadnych religijnych swiatopogladow itp. A siostry zakonnej ani jednej nawet nie widzialam. Cala reszta świecka. Nikt tu absolutnie nie afiszuje się ze swoją katolickością, nie ma to ŻADNEGO wpływu na program nauczania, także to co napisalas, że jest totalnie przesiąknięty katolickim światopoglądem to jest jakas kompletna bzdura! Ja nawet nie czuje ze jestem na katolickim uniwersytecie dlatego smiesza mnie takie teksty;) Na moim wydziale jest bardzo w porzadku i polecam kazdemu, swietna atmosfera, żadnych religijnych pogladow, a przede wszystkim szacunek do studenta, w przeciwienstwie do umcs-u, gdzie na wydziale prawa i administracji (i nie tylko) studenta gnoi sie jak szmate. Wiem to od znajomych z umcsu. Nie słuchajcie tych farmazonow ze na kulu to tylko religia itd bo to normala uczelnia dla normalnych ludzi, te wszystkie opinie to mity, kto tu studiuje ten sie przekonal, tak jak ja:) POLECAM KUL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×