Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość słonecznik z biedronki prażony

Mam ogromne kompleksy bo muszę nosić okulary

Polecane posty

Gość słonecznik z biedronki prażony

Bez okularów się sobie podobam, a w okularach jestem pasztetem. Rodzice nie chcą mi dać kasy na soczewki, więc nie wchodzą w grę. Mam wadę prawie -2 ale poza szkołą nie noszę okularów i nie poznaję ludzi na ulicy :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KUp
Kup sobie takie z ładnymi oprawkami! Przy takiej wadzie nie są przecież gruuuube :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tojest jakiś zaścianek,jak można się wstydzić nosić okulary,ja je noszę od wielu lat i jakoś zakochałam się z wzajemnością ,musisz zacząć inaczej podchodzić do życia bo to naprawdę nie jest żaden problem,ludzie mają problemy możesz o tym poczytać,Pzdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość słonecznik z biedronki prażony
Oj nie chodzi o to że się wstydzę. Poporostu czuję się w nich brzydka :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KUp
A ile masz lat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie możesz sobie jakoś sama zarobić na te soczewki,one nie są aż takie drogie,po za tym niektórych facetów właśnie kręcą okulary albo raczej dziewczyny w okularach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość słonecznik z biedronki prażony
17

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja nosze soczewki
na codzien a w domu okulary. A z tym ze przy soczewkach wada sie wolniej poglebia nie zgodze się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja cie rozumiem. Miałam znaaaacznie wieksza wade niz Ty i nie nosiłam okularów, mimo tego ze nie widziałam na tablicy, nie widziałam rozkładu jazdy, nie widziałam znajomych. Po prostu w okularach czułam się tak bardzo źle, że wolałam już nie widzieć nic. Nawiasem, soczewki to juz nie jest taki wydatek, zeby raz na 3 miesiace sie nie szarpnąć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poza tym, wcale nie jest tak, że nie noszenie okularów powoduje poglebianie wady. wręcz noszenie poglębia wadę, przynajmniej dopoki człowiek rośnie, ponieważ rozleniwia oczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z doswiadczenia wiem, ze nawet jesli 100 osob mowi ci ze dobrze wygladasz w okularach, ale ty czujesz sie w nich źle, to nic z tego nie bedzie. po prostu okulary trzeba lubic, zeby je nosic. mi tez mowiono, ze wygladam okej, ale ja czułam sie do d**y i to wystarczało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzadzudzi
coz kasiu, zalezy to pewnie od tego, jaka kto ma wade. okulista nie jestem, wiec nie zaglebiam sie w ten temat. wiem tyle - moja kumpela widzi gorzej i mysle, ze to wlasnie dlatego, ze nie nosi okularow, a moj facet ma duzo wade wzroku, okulary zdejmuje tylko do spania, bo bez nich kiepsko widzi, i co? kilka m-cy temu na wizycie kontrolnej okazalo sie, ze wada mu sie zmniejszyla = wzrok sie poprawil. tak wiec nie wmowisz mi, ze noszenie okularow pogarsza wzrok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daj spokoj :d nosze szkła kontaktowe od 6 lat. Od tego czasu wada wzroku pogorszyła mi się o jakieś 2,5 dioptrii.... Poprawa wzroku przy krótkowzorczności dużej nie jest możliwa tylko poprzez noszenie okularów, ponieważ siatkówka jest bardzo obciążona. Jesli ktoś ma -0,25 to okulary mu to wyrównaja, ale jak - tak jak koleżanka -2, czy tak jak ja- -6,5, to nie ma szans.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grzecznaDziewczynka*****
tez kiedyś miałam kompleksy na punkcie okularów i nie chciałam nosic bo myslałam że mnie oszpecaja. Teraz nie wyobrażam sobie życia bez okularów, kupiłam super oprawki które nadają mi charakterku ;P trochę kiosztowało ale efekt \zdecydowanie na plus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzadzudzi
ok, jak mowilam okulista nie jestem wiec nie bede sie klocic ;) co jednak nie zmienia faktu, ze uwazam, ze autorka powinna nosic te okulary (albo soczewki jak tak chce), dla zdrowia kurde i zeby widziec zadanie na tablicy. autorko, jak rodzice ci nie chca dac kasy na soczewki to sobie uzbieraj - nie kosztuja az tak wiele. a na razie chodz w okularach, przeciez to nie wstyd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmmm masz kompleksy ? bo nie slyszalas o kobietach ktore zakladaja okulary mimo braku wady wzroku :) takie zerowki by podniesc atrakcyjnosc ....a z wlasnych obserwacji widze ze im sie to udaje :) moze zmiana oprawek poprawi twoje samopoczucie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj ludzie, nawet nie zdajecie sobie sprawy jaka to trauma dla człowieka/kobiety która czuje sie w tym nieatrakcyjna. Owszem sa dziewczyny, które nosza okulary ze szkłami 0, nawet miałam taka kolezanke, ktora mi sie dziwila, ze nie nosze choc musze. Zarówno moja mama, jak i ja traktowałysmy okulary jak dopust Bozy i obie zaczelysmy nosic soczewki, bo byl to dla nas koszmar. Dla mnie soczewki to jeden z wiekszych wynalazkow ludzkosci, wlasnie dlatego, ze uwolnily mnie od tego koszmarnego uczucia posiadania na nosie okularow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzadzudzi
a tak nawiasem mowiac to ja uwielbiam okulary u mezczyzn. moj ma zajebiste okularki w super oprawkach i przyznam sie, ze to byla jedna z pierwszych rzeczy, ktore przyciagnely moja uwage (w sensie fizycznosci), kiedy sie poznawalismy :) mniam. :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heheh wlasnie dlatego dziewczyny , nawet przecietne przez zalozenie dobranych okularow moga stac sie dla faceta bardzo zmyslowe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja bardzo chciałam mieć okularu do tego stopnia, że dostałam zerówki do zakładania podczas korzystania z komputera, bo wady wzroku nie mam :P Nosze je tylko w domu, bo głupio chodzić gdzieś w zerówkach :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzadzudzi
ja wlasnie tez mysle o zerowkach do kompa z antyrefleksem czy tam czyms (nie znam sie), bo wady wzroku nie mam. ale chyba, takie szkla nie sa refundowane przez nfz (ktos wie?) a ogolem kosztuja sporo. na razie mam inne wydatki. ale kiedys kupie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grzecznaDziewczynka*****
nfz nic nie refunduje juz od dawna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nosleep27
Teraz możesz kupić sobie modne oprawki :) są nie raz takie, o których mogłas tylko pomarzyc :) http://okulary.szkla.com tutaj ceny zaczynają się od 30zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Miśka891
Jeśli nie podobasz się sobie w okularach, jeśli wpędzają Cię w kompleksy to najlepszym wyjściem z sytuacji będą soczewki kontaktowe, albo zabieg, ale to już grubsza sprawa. Jeśli jednak interesują Cię soczewki to jak najbardziej jest to możliwe. Wystarczy, że pójdziesz do okulisty na konsultacje, a on dopierze Ci odpowiednią moc soczewek ;) Z doświadczenia mogę powiedzieć, że lepiej zamawiać soczewki przez Internet jest po prostu taniej niż stacjonarnie. Noszę soczewki już od kilku lat i sprawdziłam wiele sklepów internetowych, aż ostatecznie zostałam przy tym: http://www.kontaktowe.pl. Mają tutaj spory wybór i co najważniejsze przyjmują zamówienia indywidualne, a mój przypadek jest wyjątkowy :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
e tam, okulary potrafia byc naprawde super! przestan wygadywac glupoty; ) ja swoje kupilam tu www.optycorp.waw.pl i musze przyznac, ze warto;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Soczewki to dla Ciebie najlepsze rozwiązanie w tej sytuacji. Okulary wcale nie są tańsze od soczewek licząc na przestrzeni roku więc nie rozumiem kalkulacji Twoich rodziców. Spróbuj zobaczyć na stronie salonu Wrzos jakie mają ceny bo mają ciekawe oferty więc może uda Ci się ich przekonać i rozwiązać swój problem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A może po prostu masz źle dobrane okulary? Odpowiednio dobrane oprawki naprawdę potrafią dodać uroku. Poczytaj sobie w necie jak dobrać okulary np. tutaj masz fajny artykuł http://noy.pl/jak-dobrac-okulary i wybierz takie aby pasowały do twojego kształtu twarzy, wtedy na pewno będziesz dobrze wyglądać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×