Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość gość

Mieszkanie od dewelopera czy z wtórnego?

Polecane posty

Gość gość

Na którą z opcji się zdecydowaliście? Czego żałujecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WojtekMiech
Osobiscie wole deweloperskie, choć nie było mnie stać na duże miasto i wybrałem mniejszą miejscowość, jestem zadowolony - w końcu własne mieszkanie! a tak to się cisneliśmy z rodzicami, koszmar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My się nastawiamy na kupno mieszkania z rynku wtórnego, ale tak może za rok jak dobrze pójdzie. Z wtórnego bo po 1) jestesmy leniwi i nie chce nam się tyle czasu poświęcać na urządzenie tego mieszkania, pilnowanie robotników, dojazdy itd, po 2) chcemy znaleźć coś, co nam się podoba i na spokojnie, powoli sobie remontować, kupując i wybierając wszystko co nam się podoba, a nie wybierając najtańsze płytki, meble itd bo nie starczy nam już pieniędzy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anna_Na
O matko, mieszkanie z teściami to najgorszy okres w moim życiu, gdybyśmy się nie wyprowadzili to już byłoby po rozwodzie, na szczęście znaleźliśmy własne M od dewelopera i jest cudowne :) Mimo ze troche zdala dużej aglomeracji, ale nasze :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a za ile za metr kupowaliście?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Również polecam deweloperów. Płacisz więcej ale płacisz za gwarancję jakości. Mieszkania z drugiej ręki często trzeba remontować i urządzać pod siebie, a niektórzy deweloperzy potrafią urządzić mieszkanie według Twoich zaleceń bez potrzeby nadzoru i wprowadzasz się do świeżo umeblowanego domku. Taka impreza kosztuje to fakt, ale masz z głowy kilka następnych lat remontowania i przemeblowywania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anna_Na
3250 za metr wychodziło. 130 za mieszkanie 40m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
u mnie z kolei mieszkanie zakupione poprzez biuro nieruchomości - www.brokernieruchomosci.pl raczej chyba nie ma czego żałować, mieszka się ok, okolica ładna, 3 pokoje, w centrum. Jak dla mnie super sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawatka 5
Zależy czego potrzebujesz.... Ja np. wolę od dewelopera i sama wybrać armature, płytki, panele.... bo poprawiać po kimś średnio mi sie chce, bo to 2 razy robota. Najpierw zedrzeć, potem kłaść swoje. Zamierzam kupic sobie na pierwotnym rynku. Pod uwagę biorę poki co tylko Zieloną Klecinę bo ma fajna lokalizacje. Niby obrzeża, ale wszystko jest i fajny wezeł komunikacyjny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jetset12
Niezależnie od ostatecznej decyzji musisz bardzo uważać na róznego rodzaju kruczki stosowane przez sprzedawców. Koniecznie przed zakupem zrób ekspertyzę prawną i techniczną stanu nieruchomości, pomoże Ci to uchronić się przed wszelkiego rodzaju oszustwami i ukrytymi wadami, a naprawdę o taki błąd nie trudno...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jetset123
Niezależnie od ostatecznej decyzji musisz bardzo uważać na róznego rodzaju kruczki stosowane przez sprzedawców. Koniecznie przed zakupem zrób ekspertyzę prawną i techniczną stanu nieruchomości, pomoże Ci to uchronić się przed wszelkiego rodzaju oszustwami i ukrytymi wadami, a naprawdę o taki błąd nie trudno... http://audytnieruchomosci.com/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czasami z rynku wtórnego można spotkać mieszkania z ciekawym wykończeniem, z pomysłami na które sami byśmy często nie wpadli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja wolę skręcać wszystko własnoręcznie, wtedy wiem że to moje, a jak gdzieś jest krzywo to to wyłącznie moja wina ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KamilaBa
zdecydowanie lepiej swoje nowe mieszkanie, w którym zapisze się własna historię:) ja zaczynam pisać swoją wybrałam lokalnego dewelopera z jedną inwestycją ale dobrze zaprojektowaną i przemyślaną tak konstrukcyjnie jak i co do lokalizacji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość znawca tematu 86
Od dewelopera jasne:D A wiecie, ze jak deweloper padnie nawet za kilka lat to może komornik zabrać wam mieszkanie. Nawet jak pojdzie o inny budynek. A wasz np nie będzie "dokończony", czyli będzie w posiadaniu dewelopera. Sprawdzajcie dobrze umowy jakie podpisujecie bo często finansujecie dewelopera na swoje ryzyko nie jego. Lepiej wtórne spłacone i pewne ze nie zadłużone i pewne ze nie przeciekające. Nowe bloki od deweloperów często przeciekaj po 5 latach. Bo niby ładne a często z kiepskich materiałów i w kiepskim stylu robione przez rozleniwionych pracowników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Lol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anna_Na
Do znawcy tematu86 - teraz odkąd weszła tzw "ustawa deweloperska" nie ma obaw o to ze jakieś pieniądze przepadną, ustawowo zapisane jest, że bank przekazuje w transzach środki deweloperowi, po ukończeniu każdego etapu budowy a etapów musi być co najmniej 4, jest to sprawdzane na miejscu budowy i rozliczane. Więc jak czegoś nie wykona deweloper to nie dostanie więcej pieniędzy od banku i inwestycja jest przekazywana innemu zarządcy, a ten najczęściej innemu wykonawcy, dzięki temu pieniądze nie przepadają. Ci którzy kupili mieszkania mają wpływ na decyzje w tej sprawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KamilaBa
ha ha to okazuje się, ze bardzo dobrze zrobiłam stawiając na dewelopera z jedną inwestycją :) Budynek już stoi w Ostrzeszowie i pięknie się prezentuje i nie grożą mi żadne historie insynuowane przez znawcę tematu 86 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bereniqa
Mieszkania z wtórnego maja już jakieś 20- 30 -40 lat, czyli o tyle lat to mieszkanie będzie krócej służyć, być może już Waszym pokoleniom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie tylko na przyszłych pokoleniach się to może odbić, bo w razie chęci sprzedaży cena takiego 30 letniego mieszkania z wtórnego będzie niższa niż nowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mieszkanie z rynku wtórnego ma tę zaletę, że dany budynek już trochę stoi i wszystkie usterki wyszły na jaw. Teraz się buduje byle jak, byle taniej, z niskiej jakości materiałów. Jedynie marketing na najwyższym poziomie. Druga sprawa to w zdrowych ceglanych murach mieszka się o niebo lepiej niż w nowym bloku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Deweloper bo dostajesz mieszkanie w którym wiesz, że nie czekają cię przez długi czas żadne remonty, ani też remonty u sąsiadów. ;) Ja z mężem kupiłam mieszkanie od dewelopera http://www.mpd.net.pl/ pod Poznaniem i jesteśmy bardzo zadowolenie z naszego wyboru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na dewelopera http://tecnos.pl/ w Krakowie i nie żałuję. Na każdym etapie miałam z nim dobry kontakt odnośnie zawierania samej umowy, jak i odbioru mieszkania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
u mnie sprawdził się ten deweloper - http://www.polskidom.pl kupiliśmy mieszkanie bez żadnych problemów, nie było też obsuwy z terminem, także myślę,że to jedna z lepszych opcji zakupu mieszkania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja skorzystałem z oferty dewelopera http://www.barc.com.pl/ i nie żałuję tej decyzji. Dostałem mieszkanie w wysokim standardzie, bez żadnych opóźnień związanych z otrzymaniem kluczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Adrian87
a słyszeliście może coś na temat tętnowskiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mała_martuśka
tak, polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Adrian87
mieszkasz na jego osiedlu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mała_martuśka
Zgadza się, osiedle magnolie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×