Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość załamanapieluchami

mój 3-letni synek nosi pieluchy

Polecane posty

Gość załamanapieluchami

Jest mi z tego powodu wstyd. Kobiety na placach zabaw dogryzają mi i śmieja się. Dzisiaj jedna kobieta w sklepie spytala sie mnie czy mój synek jest uposledzony!!!!!! To straszne!! Mój synek nie jest chory. Nie wiem dlaczego do tej pory nie woła że chce siku. Jak jestesmy w domu to nie zakładam mu pieluchy (chyba ze jestem strrasznie zmeczona po pracy). Jak sama go nie posadze na nocnik to nie zawoła ze mu sie chce ani sam tez nie pojdzie zrobić. On nie wie ze chce mu sie sikac. Wypije np mleko i ja mu powiem - trzeba teraz zrobic siku - to idzie ze mna , siada i leje. Czasem siada i nic nie zrobi ale siada bo ja mowie zeby siadal. Nie jestem w stanie przewidziec zawsze jego pelny pęcherz i wtedy sika w majtki. zasikane mam juz dywany, wykładziny a nawet sofy... Jak nauczyć dziecko zeby samo rozpoznawało że trzeba zrobic siku?? Prosze pomóżcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LittleMe
To Twój mąż powinien go nauczyć robić siku, bo to męska sprawa. Zamiast Ty go ciągnąć do łazienki, powinien iść z tatą i to on powinien pokazać jak to się robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gdddda
Ten Sam Problem u mnie. Jak sie powie to siadzie i zrobi, Ale Sam od siebie rzadko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość załamanapieluchami
Najgorsi są ludzie co mi dogryzaja z tego powodu. Z tego wzgledu tez bardzo mnie ten problem stresuje. Jak odpowiedziec np na pytanie sąsiadki: Czy zamierza pani pakowac synkowi pampersy do tornistra? Tata pokazywał mu jak sikac. Synek bił mu brawo i pochwalił go... Tez nasikał jak tata. Ale NIGDY Z WŁASNEJ INICJATYWY. Tylko wtedy jak mu sie powie zeby zrobił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kikaaaaa
nie zakladaj mu wogole pieluch!!tylko majtki! juz powinien sygnalizowac ze chce...za kazde zrobione siusiu na nocnik nagradzaj go ...moga byc na poczatek bicie brawo lub mile slowo...jesli sie nie uda to nic...wiecej cierpliwosci!!i zadnych pieluch...Jezeli to nie poskutkuje warto udac sie do lekarza...bo dzieci juz w tym wieku potrafia wstrzymywac mocz i wiedza kiedy chca siusiu...pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sdgfhnsdfbgr
lipa nie wiem jak ci pomoc. my swojej małej kupilismy nocnij jak miala roczek i dalismy do zabawy czysty nieuzywany , zeby sie z nim osfoiła. jak miala rok i 8 miesiecy zaczelismy ja sadzac, zawsze sadzalismy po spaniu ... taki rytuał zeby wiedziala ze ma robic siku. i jakos to poszło w wieku 2 latek juz bankowo nie nosiła pampersow i prosiła o siku i kupe. teraz ma 3 latka idzie do przedszkola w sumie dzis dni adaptacyje była 1 raz, ale zalatwia sie sama i podciera po siusianiu. mamy tez 2 miesieczna druga coreczke , mam nadzieje ze pojdzie tak ja ze starsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LittleMe
Sąsiadce odpowiedz: "Czy zawsze jest pani taka złośliwa czy wyjątkowo dziś?" :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myślę podobnie jak Pani wyżej. Nie zakładaj wogóle pieluch. Mozesz jeszcze kupić grający nocnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to niedobrze bardzo źle
A dziwisz się, że dogryzają? 3 latek ma juz swoje przyzwyczajenia i trudniej bedzie go nauczyc. Moja corka jak mialam 1,5 roku samodzielnie wolala na siusiu. Teraz ma 3 lata i robi na sedes ze specjalna dziecieca deseczka. Wola nie potrafi się sama jeszcze dokladniej wytrzec papierem, ale cos tam probuje jest na dobrej drodze. Za późno wzielas sie za nauke, a skoro jeszcze do tej pory zakladasz mu pieluchy z wygody no to wlasnie sama krzywdzisz swoje dziecko. Za chwile przedszkole, zerowka, a dzieciak sika w majtki. Nawet 3-4 latkowi moze sie zdazyc zrobic w majtki, ale to przypadek. Kazdy zdrowy 3 latek powinien wolac siku.Ty o to nie zadbalas i nie dziw sie, ze we wszystkich budzi to dziwne reakcje, bo 3 latek powinien dawno robic chociazby na ten nocnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zgadzam sie z kikooo
nie nakladaj pieluch!!1 nagradzaj i reaguj bardzo entuzjastycznie kiedy zrobi SIKI, tlumacz co robi, zeby wiedzial! a pozatym sama czesto pytaj czy chce sikac! moze dziecko twoje nie mowi ze chce sikac, ale np. czesto przebiera nogami? to taki znak, ze chce sie sikac..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość orsay200
Syn mojej siostry to samo. Ma 3 lata. Sika i robi kupy w pieluchy. Z tą różnicą, że ona Go w ogóle nie uczy siadać na nocnik czy do WC z lenistwa, bo będzie musiała chodzić i po nim sprzątać. Normalnie wstyd mi za nią. Bo nie dość, że robi pod siebie, to jest największym bachorem jakiegokolwiek widziałam. Jak mam z nimi iść do sklepu, to ona ma w dupie to czy on coś nabroi. Nie moje dziecko, a mi wstyd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość załamanapieluchami
u up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziecko samo sie
nie nauczy, musisz byc cierpliwa i nie odpuszczac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sraty taty idghseurgh
wiekszosc moze sobie wsadzic te dobre rady. czasem dzieciak jest po prostu cwany i leniwy. Tak jak moj. Niedlugo bedzie mial 3 lata i doskonale sobie zdaje sprawe kiedy mu sie chce ale na nocnik nie chce siadac. Potrafi latac z golym tylkiem i wstrzymywac przez pol dnia az go brzuch rozboli ale sie nie zsika. Wystarczy ze mu zaloze pieluche i zaraz w nia naladuje. I co mam go bic za to? albo zmuszac do wstrzymywania az goraczki dostaje? bo tlumacze ciągle i nic to nie daje. Wstydzic sie tez nie mam zamiaru. Przyjdzie czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość japaulinka
mój synek w listopadzie skończy 3 lata. Caly czas nosi pampersy, bo nie wola na nocnik !! Byl taki moment, kila dni ze wolal i majtki byly suche ale odwidzialo mu sie . Znowu robi w majtki, i kupe i siku. Rece opadaja. On wie ze ma wolac, rozumie to wszytsko, nawet na kibelek robil. A teraz wola owszem, ale jak jest nasrane albo ma juz mokre majtki. Czy istnieje jakis sposob zeby nauczyl sie zalatwiac gdzie trzeba, nim ja zwariujee??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja ma synka w sierpniu skończy 3 lata od kwietnia dopiero sam sika (na noc mu ubieram pieluchy) wcześniej bał się nawet siadać na nocnik a później jakoś samo przyszło nie męcz dziecka na siłę każdy potrzebuje czasu spróbuj go bez pieluchy puszczać do zabawy na podwórko itp Ja synka nie uczyłam wczesniej bo się darł :) a raz mówie mu pd dzis sikamy do nocnika nie masz pieluch wołaj i zrozumiał ani raz nie zmoczył majtek ot samo przyszło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość japaulinka
Miliana , ja to wszytsko naparwde przerabialam. Mial do wybrania w sklepie dwa nocniki, wybral , nastepnie wybral sobie jeszcze nakladke na kibelek do kompletu. Majteczki tez sam wybieral. Dostaje zawsze cos slodkiego w nagrode, ja ciesze sie, podrzucam go z radosci, on tez sie cieszy i wszystko jest fajnie ale dalej robi swoje... :( A mokre majtki to dla niego zaden problem. Jak sama go nie posadze to nie ma szans na zalatwienie potrzeb fizjologicznych tam gdzie trzeba...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość japaulinka
pshotka, widocznie masz zdolne dziecko, pozazdroscic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoro w domu nie zakładasz mu pieluchy to po co zakładasz mu na wyjście ?! spokojnie w domu powiedz mu że jak będzie chciał siku to niech woła albo biegnie na nockik, posika się raz , drugi a za trzecim razem zawoła u nas było tak samo aż w szoku byłam że moj syn tak szybko załapał akurat mąż miał dzień wolny i powiedział rano " Dziś nauczę kube sikać na nocnik" a kiedy po południu wróciłam z pracy synek już krzyczał " mama siku" po 3 dniach prosił żeby nie zakładać mu pieluchy na noc ! i od tej pory miał 2 lata już nie zakładaliśmy w ogóle czasem zdarzyło mu się popuścić troche ale przecież można przebrać. Jak będzie w domu chodził bez pieluchy a na spacer z pieluchą i tym samym dajesz mu przyzwolenie na to żeby sikał w majty to jest zdezorientowany musisz podjąć decyzje oduczasz albo jeszcze nie i trzymać się wersji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fdbgdeb
rzeczywiscie neizly wstyd. moje dziecko na dlugo rpzed skonczeniem 2 lat nie nosil pieluch. Mojej kolezanki dziecko tez dlugo chodzilo w pieluchach ale tylko dlatego ze matka byla leniem i nie chcialo jej sie dzieciaka uczyc korzystac z ubikacji lub tak nocnika. w wieku 5 lat szczal jeszcze do majtek p o placach zabaw, w wieku 6 lat jeszcze w przedszkolu rabie w majty ale to jzu raczej bardziej psychiczne porblemy mi sie wydaje dzieciaka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaki wstyd pozatym 6 latki są już w szkołach i na tyle mądre żeby same nie chciały nosić tych pieluch wracając do sprawy pozwolenie od Ciebie dostaje wyjdź z nim na spacer niedaleko z zapasem ciuszków na przebranie posika się i sam zrozumie że to nieładnie posika się do domu i tak za każdym razem zamiast spaceru i fajnej zabawy na placu zabaw będzie wracał do domu bo nistety ma mokre majty sam dojdzie do wniosku że nie warto się wygłupiać i jednak robić siku tak jak mama chce do toalety mój zaczynał przed ukończeniem 2 lat mając 2,5 a nauczył się dopiero mając niecałe 3 a i tak w przedszkolu jeszcze mu się zdażało mówił że nie czuł a był zajęty zabawą to poleciało w nocy też przestał sikać w miesiąc po odstawieniu pieluch budził mnie w nocy na siku bo sam po ciemku nie chciał chodzić dawaj mu dużo pić będzie częściej sikał, truskawki arbuzy są też moczopędne idzie lato niech gania w samych spodenkach bez majteczek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fhdhshdfg
może powtarzaj mu może zachęć? powiedz mu, że jak powie mamusi że chce mu sie siku i zrobi to dostanie nagrodę, np. cukierka nagrody skutkują wiem, że nie należy przekupywać dziecka, ale co może się stać? jak już zacznie wolałć to nie przestanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gjjkkuk
zakładaj mu majtki i niech sika w majtki, na spacer bierz zapasową parę majtek, spodni i tyle nie cackaj sie tak z nim, nie zakładaj pieluchy bo kręcisz bat na siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fhdhshdfg
jak Ty idziesz do toalety to mów - ojej zachciało mi się siusiu, więc idę do toalety pytaj często - chce Ci się siusiu? może chcesz iść do toalety? mów o tym, tłumacz, powtarzaj, nagradzaj jak zawoła siku i zrobi do nocnika - klaszcz, ciesz się, rób z tego święto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gjjkkuk
nie zawstydzaj dziecka, ale tłumacz, że lepiej i milej jest jak ma sie sucho w majtkach i często pytaj czy chce siku, wysadzaj w końcu sam będzie wołał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moja teściowa mi opowiadała
że jak mój szwagier chciał siku to wołał "pić" a jak chciał pić to wołał "siku" długo długo minęło zanim się domyśliła o co chodzi:) więc może Twój syn też ma jakiś "utajniony kod" i może woła te siku ale pod jakimś innym słowem... nie wiem ale jedno jest pewne,że musisz coś wykombinować bo im później tym gorzej będzie. Życzę powodzenia i pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja kuzynka miała problem z 3 latkiem i wiesz co? To była jej wina bo bała sie mokrych spodni. Mały jak przyjechał do nas to widział ze mój Syn lata bez pieluchi i tez tak chciał...i po moich prośbach kuzynka zdjeła mu pieluche...ale po poł godziny mu ja załozyła! bo stwierdziła ze bedzie musiała prac! A On jak był bez pieluchy to poszedł sam sie wysikać pod drzewko. Pomagał mu jego tata. On juz chciała le to mamusi było wygodniej bo nie musiała chodzic myslec tylko jak jej sie przypomniało to zmieniała pieluche w jej odpowiadajacym momencie...moze u was tez jest podobnie a ty tego niezauważasz...nie chce cie obrażać tylko chce nakreslic problem....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stara mama
Po pierwsze, to doprowadza mnie do szału takie prowincjonalne polskie podejście do takiej głupiej sprawy, jak pieluchy i kiedy dziecko z nich wylezie. A co to kogoś obchodzi??? I jeszcze ktoś ma Ci czelnosc dogryzac z tego powodu? A niech się jedną z druga odpier....! Po drugie, przecież kiedyś z pieluch zrezygnuje, chłopcom zajmuje to trochę dłużej. Nie stresuj siebie i dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×