Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Anikas

Moja 11 letnia córka uratowała człowieka przed śmiercią

Polecane posty

Razem z koleżanką zobaczyły leżącego człowieka, miał drgawki dziurę w czaszce, był pod wpływem alkoholu. Ludzie się przyglądali i odchodzili. A moja córka i jej koleżanka pobiegły po ojca tej drugiej dziewczynki. Ojciec wezwał straż miejską i karetkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wstyd, że wszyscy tylko omijali tego człowieka, gapiów nie brakowało, a tu 2 dziewczynki zareagowały. Jaka znieczulica :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ktośśśśśśśśśśśśśś
słabe prowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To nie prowo, tylko fakt. Tak było parę dni temu. Córka mówiła, że kilka osób sobie po prostu przeszło i tak jakby uciekali. Jakie prowo, po co? mam to niby robic??? pytam. I właśnie, skoro tacy ludzie myślą, że to prowokacja to masz dowód na to, ze inni omijali tego człowieka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pogratulowac społeczeństwa. Moja córka przyszła zszokowana do domu reakcją ludzi, może wiele osób tam nie przeszło, ale córka mówiła, że stała kobieta i 5 minut się patrzyła, a starszy dziadek szybkim krokiem uciekał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem tak się wzywa, żeby potem nie płacić za karetkę. Z własnej kieszeni. Sama nie wiem, niech mi ktoś wytłumaczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem, córka pobiegła z koleżanką i zaalarmowały ojca tej koleżanki a on wezwał straż miejską i pogotowie jednocześnie to tyle. Nie wchodzę w szczegóły, chodzi mi o to, że ludzie przechodzili obojętnie obok krwawiącego normalnie ubranego faceta, który miał drgawki. Każdy może być w takiej sytuacji przecież i każdy może być omijany w ten sposób. A dwie dziewczynki pomyślały i zareagowały, o to mi chodziło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Markafoniii
Ja znam podobną historię. Samochód potrącił starszego człowieka który jechał na rowerze. Nikt nie udzielił mu pierwszej pomocy, nawet pielęgniarka która wyszła z ośrodka zdrowia który był niedaleko! Powiedziała podobno że pijaków nie będzie się chwytac. :O Masakra A jakby to był jej wujek, czy dziadek, to na pewno zareagowała by inaczej!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No dokładnie. Po pijaku czy nie, przecież to człowiek. Polska to dziwna kraj jednak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ludzie nie regują bo
ja nie pomogę już nikomu bo raz robiłam sztuczne oddychanie i w przypływie adrenaliny za mocno ucisnęłam klatkę i złamałam żebro a potem byłam ciągana po sądach za uszkodzenie ciała bo mnie ten pacjent którego uratowałam skarżył. więc od tamtej pory nie pomagam nikomu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to faktycznie nie dziwię się, że nie pomagasz. Chyba też bym miała traumę. Ale dzwonić po pomoc trzeba, moim zdaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do "ludzie nie reagują bo" trafiłaś na jakiegoś idiotę, zamiast człowiek się cieszyc , że żyje to on dziewczynę po sądach ciąga. Już dawno trzeba opuścic ten kraj :( jest fatalnie pod każdym względem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ludzie nie regują bo
ale córę ładnie wychowałaś :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też uważam, że córka dobrze zareagowała :), tak po ludzku :) bardzo się z tego cieszę, ale dałaś mi do myślenia tą sytuacją, która Cię spotkała, że z tą pomocą może byc różnie :(. Ale podziwiam Twoją postawę i fajnie, że są tacy ludzie jak Ty, że próbowali i nie przeszli obojętnie. Szkoda tylko, że trafiłaś na strasznego idiotę :( Trzymaj się cieplutko i wszystkiego dobrego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juki polipa
a co nas to obchodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oiuyreadgf
skończ już z tą łzawa historyjką o pijaku ,trzeba mu było usta usta jeszcze zrobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oiuyreadgf
bazienka -pokłon kwiatom wykonany???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kalfnsaldjfska
Ja nigdy nie przechodzę obok, gdy człowiek leży czy upada, nawet gdy jest pijany. Udzielałam pierwszej pomocy trzy razy w życiu i kilka razy wzywałam pogotwie. Raz mi się zdarzyło, że leżał pijany człowiek, jedną połową leżał na ulicy a drugą połowa na trawniku. Podeszłam, pochyliłam się... czuje alkohol, ale... zapach alkoholu wydzielają też niektóre osoby chore na cukrzyce (w zależności od przyjmowanych leków) i cukrzycy mogą mieć zapaść. Więc aby nie było pomyłki sprawdzam puls i oddech... podstawowe funkcje życiowe są... ok... więc podciągnęłam go na trawnik, ułożyłam w pozycji bocznej ustalonej i próbuję człowieka cucić. Ten był pijany i spał... bez wątpienia, ale mimo wszystko sprawdziłam czy nie upadł i nie ma urazu głowy... no nie miał, więc go budzę. Ten po sporych wysiłkach otwiera oczy, patrzy na mnie i bełkocze: "a czego ty kurwa ode mnie chcesz?" Hahaha :D Ok upewniłam się, że tylko "odpoczywa" i poszłam dalej. Mimo, że był niemiły, ale to mnie nie zraziło i nie zrażają takie sytuacje, bo nigdy nie wiadomo kiedy człowiek na prawdę tej pomocy potrzebuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bazienka jak zwykle
robi z siebie superbohaterkę, szmata :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do tych, którzy się boją pomóc
Prawo chroni osoby, które próbują ratować- reanimować ludzi w zagrożeniu życia. Nic ci sądy i policja nie zrobią za to, ze np złamiesz komuś żebro w trakcie masażu serca (wbrew pozorom to dzieje sie dość często). Tak samo, gdy wyciąga się kogoś z płonącego auta, a przy tym uszkodzi kręgosłup itp. W takich przypadkach nie wyciąga się żadnych konsekwencji, wiadomo, ze próba pomocy była "mniejszym złem".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×