Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość w tym roku koncze studia

Na jakie studia magisterskie opłaca się iść po licencjacie z administracji

Polecane posty

Gość w tym roku koncze studia

Kończę w tym roku administrację. Czy opłaca się iść na rachunkowość i controling czy lepiej na prawo? Z tym że moja uczelnia oferuje prawo jedynie zaoczne magisterskie wiec to raczej chybiony pomysł. Czy po rachunkowości i controlingu są jakieś perspektywy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w tym roku koncze studia
Dodam że nie chce iść na magisterkę z administracji dalej bo wolę sobie zrobić drugi kierunek niż 5 lat męczyć się na jednym. 3 lata administracji mi w zupełności wystarczą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w tym roku koncze studia
Aha i jeśli macie jakieś inne propozycje studiów magisterskich to chętnie wezmę je pod uwagę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a na jakiej uczelni studiujesz administracje? bo inaczej wyglada administracja na uczelni ekonomicznej, a inaczej na uniwerku. Ja skonczylam administracje na licencjacie i magisterke robie na Finansach i rachunkowosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wiec moj kierunek jest podobny do rachunkowosci i controllingu i uwazam ze po tych studiach jest praca, bo ksiegowi sa potrzebni, tylko trzeba znac jezyki miec jakies praktyki czy staz zeby zdobyc doswiadczenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w tym roku koncze studia
dzieki za odzew. Ja własnie studiuje adm na uniwersytecie śląskim. Wiecej tu prawa niż ekonomii. Chcę właśnie zrobić tak jak ty tylko iść na rachunkowość. Mowisz że jestes zadowolona z decyzji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w tym roku koncze studia
Troche przeraziły mnie stawki. Księgowe niby na najniższym szczeblu zarabiaja niecałe 2 tyś brutto. W biurach rachunkowych (prywaciarz) jeszcze mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jestem bardzo zadowolona, bo administracja byla pomylka :O nienawidzilam tych studiow, bardziej sie odnajduje w finansach ale ja studiowalam administracje na ekonomicznej w krakowie, wiec tez moj program byl taki pol na pol: polowa ekonomii a polowa prawa, wiec nie mialam duzych zaleglosci jak poszlam na finanse, bo mialam wszystkie przedmioty ogolnoekonomiczne, rachunkowosc tez mialam i jakies podstawy finansow tez

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ksiegowe duzo zarabiaja ale po kilku latach pracy. No ale trzeba byc dobrym w tym fachu, dokladnym i miec certyfikaty, same studia nie wystarcza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w tym roku koncze studia
U mnie niestety studia 70% prawo a reszta to było jakieś zarządzanie organizacjami, podstawy makro i mikro ekonomi itp. Ja chce iść własnie na uek na magisterke z ric jeśli zdam egzaminy wstepne. Co o tym sądzisz? Skoro tam studiujesz to czekam na opinie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w tym roku koncze studia
Wiadomo, praktyka najważniejsza plus certyfikat. Mam w rodzinie księgową. Ma koło 70 ale dalej rozlicza kilka firm. Z nią też pogadam. Może da mi jakieś rady odnośnie tego zawodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
egzaminy wstepne sa banalne podobno, pytania sie powtarzaja z poprzednich lat. Ale to tylko slyszalam bo sama ich nie zdawalam. Magisterke robie teraz na innej uczelni Do ueku sie zrazilam przez ta administracje ktora byla totalnie beznadziejna. Ale moi znajomi ktorzy studiowali fir mowili ze mieli ciezko, wiec poziom zalezy tam od kierunku :) podejrzewam ze na ric tez nie jest latwo bo to ten sam wydzial co fir. Ale na ueku jest bardzo fajna atmosfera wsrod studentow, duzo imprez, troche sie dzieje :) to byly fajne 3 lata, mimo ze tak nie znosilam tej administracji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w tym roku koncze studia
Własnie ric jest na wydziale zarzadzania a fir na wydziale finansów. Ogólnie chce spróbować. Tym bardziej że egzaminy wstene ponoc sa proste tak jak mówisz. Powiedz mi tylko że matamatyka jest kosmiczna? Szczerze to ja przez 3 lata zero matmy miałam i szczerze jeśli sie dostane to korki z matamatyki obowiazkowo musze wziac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w tym roku koncze studia
Dodam jeszcze że własnie w tym roku zmieniły się zagadnienia z ric na egzaminach wstepnych i mam nadzieje ze nie utrudnia za bardzo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
matma jest w miare prosta :) ogolnie rachunkowosc ma proste dzialania, dodawanie , odejmowanie, mnozenie najwyzej jakies procenty. ale na bank musisz sobie powtorzyc matme przed tyi studiami, mysle ze powinnas opanowac material matematyki ze studiow na ueku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w tym roku koncze studia
Dzieki bardzo za rady. Tak zrobię. Jeśli sie dostane to przez sierpien i wrzesien wynajmę jakiegoś studenta na korepetycje żeby potem nie doznac szoku na pierwszych zajeciach z matematyki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja jestem absolwentką bankowości, właśnie jako studió drugiego stopnia po administracji, z tego co widzę to na mojej uczelni WSB jest teraz nawet konkurs http://zostanmagistrem.pl/ i można zgarnąć studia za darmo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Zgadza się, organizujemy konkurs, w którym nagrodą główną jest darmowy roczny indeks na studia II stopnia. Dodatkowo można też wygrać bony zniżkowe na studiowanie. Mamy również promocję, w której oferujemy zniżkę 1000zł na czesne i wpisowe. Warunkiem jest zapisanie się na studia do 31 maja. Chętnie odpowiem na wszelkie pytania. Pozdrawiam, Andrzej Czarnecki ___________________________ Online Ekspert WSB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
online ekspert wbs, a kiedy będą wyniki tego konkursu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
rada z autopsji.. NA ZAOCZNE I DO PRACY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! CZYM SZYBCIEJ ZNAJDZIESZ PRACE TYM LEPIEJ DLA CIEBIE. JA STUDIOWAŁAM DZIENNIE I PÓŹNIEJ CO? - OBUDZIŁAM SIE Z RĘKA W NOCNIKU..BO ZERO DOŚWIADCZENIA W ZAWODZIE, BRAK PRACY.ZNAJOMI POSZLI ZAOCZNIE I TERAZ MAJĄ PROBLEM Z GŁOWY, A JA PÓŁ ROKU SZUKAŁAM PRACY ZANIMJĄ ZNALAZŁA I TO ZA GROSZE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Konkurs "Zostań magistrem" trwa do 4 lipca, a wyniki konkursu zostaną ogłoszone w ciągu 7 dni na stronie internetowej konkursu. Pozdrawiam, Andrzej Czarnecki Online Ekspert WSB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oewsb
Dzień dobry, Z ramienia Online Eksperta WSB pozwolę sobie przypomnieć, że do 19 września obowiązuje zniżka na czesne wynosząca 695 zł. Zniżka obowiązuje na KAŻDY kierunek w KAŻDEJ placówce. Zapraszamy! :) Pozdrawiam serdecznie i zachęcam do zadawania mi pytań Renata Mazur, Online Ekspert WSB studia I stopnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak nawiązując do tematu to po licencjacie warto wybierać kierunki po których będzie można znaleźć pracę. Dlatego ja wybrałam studia magisterskie z audytu na WSB we Wrocławiu. I do tego oszczędziłam na wstępie aż 700zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lauraaaaaaaa
Opłaca się Ci zrobić magisterkę z administracji bo potem możesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lauraaaaaaaa
Coś mi nie wysłało całej odpowiedzi... Chciałam napisać ,że jak zrobisz magisterkę z administracji potem możesz dorobić sobie prawo w nawet 2 lata bo wiele przedmiotów jest wspólnych. Oczywiście zalezy to od uczelni,ale moja znajoma tak właśnie zrobiła, studiowała administrację przez 5 lat, potem prawo zaocznie przez 2 i ma magistra z dwóch kierunków, do tego po prawie można robić aplikację

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam ponownie! Miło słyszeć, że wybór padł na nasza uczelnię. Co do oszczędności w wysokości 700zł to dodam, że istnieje taka możliwość. Warunkiem uzyskania zniżki w takiej wysokości na wpisowym i czesnym jest podjęcie studiów II stopnia do 20 września. Pozdrawiam, Andrzej Czarnecki Online Ekspert WSB II stopnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No w sumie czemu nie, zwłaszcza ze administracja jest własnie w Cosinusie. Zobaczysz jak jest a najwyzej po tych 2 latach mozesz isc sobie na studia. Ale coś juz tam zawsze bedziesz mieć ukończone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaa_milciaa
Nie patrzyłabym na studia pod kątem tego 'co się opłaca' a tego co nie, z doświadczenia wiem że jeśli jest się w czymś dobrym i lubi się to co się robi to wtedy jest to najlepsza decyzja. Sama miałam parę lat temu ten problem, że nie wiedziałam na co się zdecydować, a rozstrzał kierunków nad jakimi się zastanawiałam był bardzo duży. Ostatecznie zastosowałam stary i sprawdzony sposób z kartką i tabelką z zebranymi plusami i minusami. Zdecydowałam się na Bezpieczeństwo Wewnętrzne w Wyższej Szkole Gospodarki Euroregionalnej w Józefowie. Z perspektywy czasu, nie żałuję decyzji, zajęcia były prowadzone w bardzo uporządkowany sposób, no i sporo od nas wymagali co też jest plusem. Jeśli chodzi o studia podyplomowe, to ja postanowiłam zapisać się na bezpieczeństwo narodowe, w moim przypadku był to strzał w dziesiątkę, bo mam teraz bardzo fajną pracę, która sprawia mi sporo satysfakcji no i przede wszystkim nie męczę się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie kazdemu jednak uda sie zdać maturę. I tu pozostaje dobra szkoła policealna. Ja mam bardzo pozytywne doświadczenia jesli chodzi o szkołe Cosinus i spokojnie mogę ja polecic. Na brak kierunków tez nie mozna narzekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sandra44
Najlepiej iść dalej taki jaki się wybrało kierunek na licencjacie, ja całe 5 lat studiowałam na WSB w Toruniu jeden kierunek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×